Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2003., 00:32   #1
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
Avi - Audio kasni

Hello, got problem...
capturam video s tunerom, al audio kasni i kasni nejednoliko..
npr. snimim 45minuta, u 10oj minuti kasni 12sek. a na kraju u 44 kasni 40sekundi , kak da to rijesim, koji dobar soft?
markich je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2003., 00:43   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
1) proc ti je 90% zauzet pa te to zeza...

2)imas 48khz zvuk..neke zvucne s 5.1 imaju problema...

rjesenje je da ili to popravis ili se u virtual dubu igras s namjestanjem ali to je krvav i meni barem neuspjesno obavljen posao
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2003., 00:55   #3
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
ma gle kaj mi se dogada... kad sam snimao proc mi je sam to radio... i prije sam snimo pa je bilo sve ok, jel to mislis da mi je sad proc zauzet, kaj znaci opce ono u VDubu Sync to audio kaj mi je ukljuceno, probo sam snimat drito u mp3 128kbps 44khz.. necee, probo sam u PCM opet isto, a najbolje je kaj mi u nekim programima npr (avi... splitter) radi ok, a u npr. bsplayeru opet zeza...
markich je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2003., 13:01   #4
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Greška je u Virtual dubu. Imaš opciju gdje se audio sinkronizira s videom. Al' ubij me, ne znam kako se zove. Taj sync bi mogao bit, al mi se čini da ima i nešto drugo.
U svakom slučaju, sigurno je vdub.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2003., 19:34   #5
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Avi - Audio kasni

Citiraj:
Originally posted by markich
Hello, got problem...
capturam video s tunerom, al audio kasni i kasni nejednoliko..
npr. snimim 45minuta, u 10oj minuti kasni 12sek. a na kraju u 44 kasni 40sekundi , kak da to rijesim, koji dobar soft?
E,da... prvo bi s takvog avi ili mpeg fajla trebao RAZDVOJITI sliku i zvuk.Dobit ćeš dva fajla s ekstanzijama .m2w (to je slika) i .m3p(to je zvuk).to se radi s jednim malim alatićem na jedan klik i to je to.Neznam kak se zove,al ga idem potražiti.Ima ti oko 200 Kb.Kad tak razdvojiš video fajl na sastavne dijelove,uzmeš neki video editor ili dvd editor.Uneseš OBA fajla(i sliku i zvuk),te se onda možeš igrati posebno slikom a posebno zvukom.Na tzv. vremenskoj traci editora možeš vući naprijed ili natrag sliku i zvuk dok ih ne sinhroniziraš.Aonda odabereš željeni format i save to harddisc i to je to.I na kraju...1 žlica Vegete...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2003., 21:41   #6
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
super, aj pliz potrazi kak se zove soft, a jel mogu u njemu rastegnut zvuk osim kaj ga pomaknem? btw. da capturam u 44100 il 48000
markich je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2003., 22:18   #7
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by markich
super, aj pliz potrazi kak se zove soft, a jel mogu u njemu rastegnut zvuk osim kaj ga pomaknem? btw. da capturam u 44100 il 48000
Pa naravno.Slika kao i zvuk su na kliznoj traci i možeš s njima raditi kaj ti srce poželi.I sliku i zvuk možeš rastezati i skupljati.Po mom iskustvu,nažalost,virtual dub tu ne pomaže zato kaj on kalkulira fiksne framove pa nema mogućnost raditi varijabilno.To znači da on može ,recimo,poklopiti prvih par minuta slike i zvuka,ali mu zato negdje recimo pri 15.oj minuti sve postaje magija.Najčešći slučaj je da će pokušavati proanalizirati i sinhronizirati frame sa audio zapisom,no neće raditi ništa.Jednostavno će se smrznuti.A kad ćeš ga pokušati pokrenuti,srušit će se.I ja sam prilikom eksperimentiranja probao tak nekaj i nakraju dobio oštećeni film.No moraš paziti prilikom rastezanja i skupljanja zvuka i slike da nebi dobio ubrzani ili usporeni film...ali i tome ima rješenja.Možeš ubrzati film a da je zvuk ostao netaknut i obrnuto.Koliko je meni poznato zvuk se sa video zapisom uvijek snima na 44.1 KHz,a odgovarajući autoring program ga automatski proračuna u 48 KHz(tzv.readdy for surround) sistem.bum ti ga našel pa ću ti ga poslati kad mi u privatnu poštu pošalješ e-mail adresu.Taj programčić sam dobio uz jedan softver kad sam kupio novu capture karticu.Kod tebe NIJE GREŠKA U SNIMLJENOM ZVUKU NEGO U POGREŠNO ODABRANOM FPS-u !!Mora biti 25 fPs,a ne 23,24 ili 29(NTSC).Vjerojatno si "silovao" capture karticu.Mislim da bismo ostatak rasprave mogli prebaciti na e-mail da ovdje ne zauzimamo vrijedan prostor
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2003., 23:17   #8
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Citiraj:
Originally posted by tin.stekovic
Mislim da bismo ostatak rasprave mogli prebaciti na e-mail da ovdje ne zauzimamo vrijedan prostor
Nije li FORUM zbog toga da se na njemu nekaj raspravlja, uvijek se neko nadje da to procita, a ne mora sudjelovati u raspravi!
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2003., 23:24   #9
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by Mrvica
Nije li FORUM zbog toga da se na njemu nekaj raspravlja, uvijek se neko nadje da to procita, a ne mora sudjelovati u raspravi!
Komentar ti je na mjestu.A zakaj ti nebi sudjeloval u raspravi...Ovdje malo peremo po DVD autoringu.Mrvica,ovo sve možeš raditi u svom Pinnacle-u,ak me memorija služi.Tak da bi i ti imal dosta toga za reći.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2003., 23:54   #10
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Citiraj:
Originally posted by tin.stekovic
Komentar ti je na mjestu.A zakaj ti nebi sudjeloval u raspravi...Ovdje malo peremo po DVD autoringu.Mrvica,ovo sve možeš raditi u svom Pinnacle-u,ak me memorija služi.Tak da bi i ti imal dosta toga za reći.
Dobro te memorija sluzi, pa kad budem imal kaj pametnog za rec sigurno cu se javit u raspravu, dalje citaj iznad mog AVATAR-a!!
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2003., 09:47   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by tin.stekovic
..............NIJE GREŠKA U SNIMLJENOM ZVUKU NEGO U POGREŠNO ODABRANOM FPS-u !!Mora biti 25 fPs,a ne 23,24 ili 29(NTSC).Vjerojatno si "silovao" capture karticu. ...........
Da, upravo tu sam se i ja bio j.... malo dok nisam skužio poantu.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2003., 15:30   #12
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by tor
Da, upravo tu sam se i ja bio j.... malo dok nisam skužio poantu.
znam.i mene je to zbunjivalo u prvi tren...čak sam bio prisiljen konvertirati "fps rate" ali su rezultati bili toliko poražavajući da slobodno mogu preporučiti izbjegavanje tog zla koje oduzima i vrijeme a o živcima da i ne govorim.a onda mi je došlo još veće zlo.sve to lijepo spakirati u jedan dvd "proizvod"...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2003., 23:01   #13
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Moram priznati da nisam imao tu nedoumicu, a rjesenje bi se moglo i ovako posloziti:
Kod nas je struja 220V 50Hz. Televizor koristi frekvenciju struje (nekad je bilo samo tako) za generiranje 50 poluslika, dakle 25 slika u sekundi. PAL je televizijski standard koji se kod nas koristi, i to je cjela prica.
...ili ovako...
Animirani filmovi u nasem djelu Europe rade se kao 25 slika u sekundi (ovo smatram dijelom opce kulture, jer se najveci i najznacajniji festival animiranog filma u svijetu odrzava upravo u Zagrebu vec nekoliko desetaka godina).

Osobno me iritira nedovrsenost mnogih softwarea za obradu videa. Pri instalaciji (ili pri pokretanju novog projekta) MORATE izabrati standard, a onda i dalje nudi odabir brzine snimanja. Ako je PAL, onda JE 25 slika u sekundi.
Da se razumijemo, od istog problema pati i legenda, Adobe Premiere.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2003., 14:54   #14
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Moram priznati da nisam imao tu nedoumicu, a rjesenje bi se moglo i ovako posloziti:
Da se razumijemo, od istog problema pati i legenda, Adobe Premiere.
To je osnovno školsko gradivo,i sve to stoji.to je O.K.No imam iznimno puno iskustva s Adobe premierom(trenutno sam na registriranoj verziji 8.7 Pro)i ne bih se baš ssložio da ima probleme takve vrste.Ustvari,problem je što nema problema.Ako ti je poznata instalacijska procedura Adobea,sigurno si previdio
mogućnost da tijekom instalacije izbjegneš fiksne standarde i instaliraš inačicu s varijabilnim parametrima.Doduše,oni to ne preporučuju amaterima pa im je zato i procedura:next,next,next,next,finish,restart...i to je to.Ustvari,filmski materijali u Pal standardu rade OD 23.947-24.66 fPs.Dakle,OTPRILIKE 25 fPs.Rezultat toga je da neki VHS,odnosno DVD mediji ne mogu biti pročitani ili učitani,kako ti je volja,te ih stoga uređaj ne prepoznaje ili ih jednostavno krivo čita.Problem i jest u dvd authoring programima,ali samo onima slabijeg cjenovnog razreda,a moraš priznati da Pinnaclovo sučelje izgleda puno "ljepše" od Adobeovog...Adobe koriste oni koji znaju točno što žele dobiti i učiniti i na koji način.Zato i jesam prešao na Adobe a uplatio sam i prvu ratu za Dreamworks-ov "Imagine".
Da li si probao napraviti DVD u nekom punokrvnijem DVD authoring programu?...Moje srdačne preporuke.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2003., 18:45   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Meni je drago što nisi imao takvih dilema kao mi Sad je i meni to potpuno jasno i divno ali onda nije
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2003., 00:16   #16
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by tin.stekovic
To je osnovno školsko gradivo,i sve to stoji.to je O.K.No imam iznimno puno iskustva s Adobe premierom(trenutno sam na registriranoj verziji 8.7 Pro)i ne bih se baš ssložio da ima probleme takve vrste.Ustvari,problem je što nema problema.Ako ti je poznata instalacijska procedura Adobea,sigurno si previdio
mogućnost da tijekom instalacije izbjegneš fiksne standarde i instaliraš inačicu s varijabilnim parametrima.Doduše,oni to ne preporučuju amaterima pa im je zato i procedura:next,next,next,next,finish,restart...i to je to.Ustvari,filmski materijali u Pal standardu rade OD 23.947-24.66 fPs.Dakle,OTPRILIKE 25 fPs.Rezultat toga je da neki VHS,odnosno DVD mediji ne mogu biti pročitani ili učitani,kako ti je volja,te ih stoga uređaj ne prepoznaje ili ih jednostavno krivo čita.Problem i jest u dvd authoring programima,ali samo onima slabijeg cjenovnog razreda,a moraš priznati da Pinnaclovo sučelje izgleda puno "ljepše" od Adobeovog...Adobe koriste oni koji znaju točno što žele dobiti i učiniti i na koji način.Zato i jesam prešao na Adobe a uplatio sam i prvu ratu za Dreamworks-ov "Imagine".
Da li si probao napraviti DVD u nekom punokrvnijem DVD authoring programu?...Moje srdačne preporuke.
Upravo mi je fascinantno kako me smatras za budalu na podrucju video editinga. Istina je da se time ne bavim profesionalno, ali se time bavim vec gotovo dvije godine dovoljno intenzivno da bih znao instalirati Premiere (moje isprike sto koristim verziju 6.01 koju sam dobio uz Pinnacleicu).

Kako vidim da si "najpametniji", onda vidim da niti nema smisla s tobom raspravljati, pa cu se (ako dozvoljavas) povuci u svoju misju rupu i biti tiho.


BTW, nije li Premiere Pro zapravo v.7? To je tipfeler 8.7 ili sto?:confused:
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2003., 15:44   #17
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Upravo mi je fascinantno kako me smatras za budalu na
BTW, nije li Premiere Pro zapravo v.7? To je tipfeler 8.7 ili sto?:confused:
Pa ja nisam ni rekao da neznaš instalirati Premiere!!Ali ja tokom instalacije nisam vidio mogućnost izbora paketskog sistema Premiera,pa sam mislio da i ti to nisi vidio.Ja sam tek poslije to skužio dok mi frend to nije napomenuo.
Niti sam mislio da si glup,niti sam "najpametniji" , niti mogu biti najpametniji,ali valjda mogu reći iskustva s kojima sam se ja sretao.Možda nekome i pomogne.Ako i nekome tko ovo čita Adobe dođe u ruke znal bu da ima mogućnost i druge vrste instalacije,jer je sama firma napravila tak glupu instalacijsku proceduru da nema "custom setup" nego "individual file menagement".Bar bu drugi sad znali.
Verzija i je sedmica a ne kak sam napisal 8.7.to i ne postoji...Nemoj se povlačitiu mišju rupu.Nema potrebe....idem ja s ovog web site-a...Pa-pa!
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na