Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2017., 10:11   #811
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
koji tv imas? ako imas samsung onda sigurno imas game mode osim ako ga nisu makli za nove modele. mislim da to svaki LCD ima samo se drugacije zove i zna bit zakopano na nekim mjestima gdje ne ocekujes u meni-u.

cim refresh mjenjas u manji, znaci ispod 60hz AFAIK imat ces samo veci lag. bar je tako kod mene jer kad idem gledat serije/filmove namjesteno mi je da se prebaci na njihov refresh (24/25/29.xx...) i onda bas osjetim gadni lag.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 10:12   #812
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ja sam sebi stavio 1080p@60 na tv preko hdmi-a i nemam nikakve lagove niti stuttering ni sa mišom i igrama (default je nakon instalacije drivera 24hz). Monitor je preko dvi-d i također upaljen dok se radi na tv-u. Vidi si u opcijama od nvidie na koliko ti je hz postavka za tv. Ako je manje od 60 moguće je da zato imaš lagove.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2017., 10:19   #813
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Imam LG smart tv, 108 cm, full hd.

Na monitoru mi je 144hz, možda zato zeza. Vidjeti ću, probam pa javim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 11:44   #814
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor ddoxy Pregled postova
BOgami da. TW3 sam prešao prije 2 mjeseca, i od njega pa nadalje igram ugl. igre koje su optimizirane za gamepad. Zavalim se u kauč u igram na 155 cm ekranu. Nema više nazad na monitor. A i lakše je dok čuvam malu.

Uspio sam preći TW3 sa novorođenčetom i uz posao, sa cca max 2 sata dnevno igranja. I to u tek nekoliko mjeseci. Sve se da obaviti ako ima volje.
Ja sam se isto preporodio sa gamepadom.

Uzeo sam ga davno za Brothers i nakon toga sve što se može igrati sa gamepadom igram tako. Jednostavno nenadjebivo i po prvi put sam skužio zašto ljudi kupuju konzole.

Komp ostaje za FPS
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 12:01   #815
ddoxy
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: home
Postovi: 236
Grundig neki (model ima milijun brojeva, neznam napamet). Ima game mode ali ga ne koristim. Naštimao sam si ručno postavke koje su mi all in one, za TV, filmove preko kompa, igre ... idealno. Naravno preko HDMI, jedino tak nema problema. 1080p60hz.

Ma curica je zlatna, nije zahtjevna, osim kad je gladna .

TW3 je bio grozan prvih 2 sata dok nisam se privikao na kontroler, dok sam to progrmio tek onda sam uvidio koliko je briljantno sve to skupa.
Trenutno se borim sa Tomb Raiderom 2013. Muči me pucanje, nije to to (žena me sprda kak nikaj nemrem pogoditi, onda znaš koliko je sati, i to ne da sprda nego popizdi na mene ponekad). Kad njega savladam onda su na tapeti Skyrim i Fallout 4.
ddoxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 12:06   #816
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Igra je stvarna vrhunska, samo ja nemam volje kada završim Main story ostati i nastaviti priču. Puno DLC-ova je izašlo ali nekako čovjek već sve zaboravi i deinstalira (makar ja)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 12:06   #817
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
@ddoxy,
ak si poiskljucivo sve one efekte i procesuiranje onda si kolko ja kuzim stvar vrlo blizu game moda jer to je ono sto "ubije" TV i dadne ti lag. tak sam ja bar shvatio davnih dana kad sam kopao po tome. od onda odma game mode on, a i ak si na gamepad-u onda ni neces skuzit ja mislim taj lag. to sa misem osjetis, bar mi osjetljiviji na to. ima ljudi koji uopce nemogu skuzit to.

edit: ja nikak da to pocnem igrat. na cekanju uz cjelu paletu igara. nakraju ce penzija doc i necu nis odigrat. zivot :-(
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 12:36   #818
ddoxy
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: home
Postovi: 236
Nema apsolutno nikakvog laga, razlike između monitora i TV-a.
Jedini lag koji mi se stvara ponekad je lag periferije, pošto sam na bežićnom mišu i tipkovnici i gamepadu, a igram s 5 metara udaljenosti. I ima jedno mjesto u dnevnom boravku gdje nemogu igrati CS:GO i Paladins, a baš to najudobnije za FPS. Gamepad ima bolestan domet, a Logitech K550 tipkovnica i miš nisu neka sreća. Mrvicu bolji od MS jeftinjaka.
ddoxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 13:20   #819
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
@ddoxy,

edit: ja nikak da to pocnem igrat. na cekanju uz cjelu paletu igara. nakraju ce penzija doc i necu nis odigrat. zivot :-(
Jebi ga, tak je i meni. Imam isto puno toga na repertoaru za odigrati ali jebi ga, život nosi svoje, budim se u pola 5 i onda nakon posla sam sa djecom i onda kada oko 20-21h djeca otiđu spavati, onda mene primi umor i gotovo, nemrem se natjerati da idem nekaj igrat. Makar u zadnje vrijeme nađem max 1 sat i to je to. Da, život...
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 13:25   #820
ddoxy
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: home
Postovi: 236
Mada iskreno, kad se ulovi vremena, bleji se u ekran i nezna kaj upaliti.
400 igara imam na steamu (387 mislim), plus Origin i uplay. A neznam kaj igrat, pa vrtim igre koje sma prešao sto puta, ili hearthstone.
Sad kad krene godišnji ako nebude snijega (pošto vodim ebenu zimsku službu dežuran sam do 15.04.) nazad ide TW3 i piči se NG+ na DM težini.
ddoxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2017., 14:15   #821
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja isto razmišljam o instalaciji ponovo, imam na google drive save game na 130h, možda krenem NG+.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 16:54   #822
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Onda pitanje za vas koji igrate na tv-u.

Imam spojen monitor na Display Port i TV na HDMI. Kada prebacim na tv samo, onda mi je pristuan nekakav lag. Nisam progao igrati, ali miš npr malo onako "šteka". To je normalno?

Ili moram refresh rate prebaciti na monitoru da bi na tv-u bilo dobro?

Hvala
Meni je potpuno isto iskustvo na monitoru i TV-u. S tim da mi je na 50" TV-u sve ugodnije i opuštenije za igrati a i ljepše zbog VA matrice.

Isto imam spojen monitor preko DP-a a TV prek HDMI-a. Imam game mod ali ne koristim ga.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 17:16   #823
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Isplati li se uzimat ovo čudo za 16Eur? Igrao nekad daaaavno neki dio, priču znam otprilike, nije bilo loše...
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 18:59   #824
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Hrwoye Pregled postova
Isplati li se uzimat ovo čudo za 16Eur? Igrao nekad daaaavno neki dio, priču znam otprilike, nije bilo loše...
To na GoG-u ona GOTY verzija? Ako ti nije bitno da ti je igra preko GOG-a onda obavezno uzmi. Trenutno 16.99€ na gog-u dodje game of the year verzija što je skoro pa besplatno pošto dobiješ sve moguće ekspanzije sa njom i valjda preko 200-300h gameplaya sa svim ekspanzijama(link za kupnju).

Ovo je sigurno najbolja igra aRPG žanra. Daleko iznad ostalih. Sutra počinje winter sale na steamu pa se nadam da će witcher 3 goty biti na popustu na kojih 50-60%

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 20.12.2017. u 19:07.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 07:07   #825
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
To na GoG-u ona GOTY verzija? Ako ti nije bitno da ti je igra preko GOG-a onda obavezno uzmi. Trenutno 16.99€ na gog-u dodje game of the year verzija što je skoro pa besplatno pošto dobiješ sve moguće ekspanzije sa njom i valjda preko 200-300h gameplaya sa svim ekspanzijama(link za kupnju).

Ovo je sigurno najbolja igra aRPG žanra. Daleko iznad ostalih. Sutra počinje winter sale na steamu pa se nadam da će witcher 3 goty biti na popustu na kojih 50-60%
Da da Mogy, na GOG-u sam gledao! A ništa onda kad ju toliko hvalite svi uzimam. Javim dojmove
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 19:26   #826
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Evo prvih dojmova! Vizualno izgleda grejt, stvaro impresivno. Kontrole su malo izvan kontrole ali pretpostavljam da je stvar navike. Ili nije? Sve ide vrlo glatko na skoro pa ultra video postavkama.

Imam osjećaj da ćemo se dobro slagat i družit duže vremena ja i witcher.

A sad ako ima neka dobra duša da mi da neke basic upute - obzirom da ima hrpa toga, na šta se ne isplati gubit vrijeme? Ne bi baš potrošio pola godišnjeg na nešto je beskorisno... Muchos gracias

I btw, prvi put kupujem na GOG-u. Downloaderi (njih 2) su im extra! Ne radi ni jedan.
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 19:28   #827
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Na kojoj konfi ti sve radi na ultra? Na ovoj u potpisu?

Što se tiče basica. Igraj redom. Svaki upitnik uzimaj koji vidiš, prođi sve side-questove u prvom području pa idi na drugo.

Questove igraj po redu. Prvo obavi one level 2, pa level 3 itd.

I to je to.

Meni su kontrole savršene na witcheru, npr.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:25   #828
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ekipa, witcher 3 GOTY je na 60% popusta preko steama, 19.99€ (winter sale). Jedva sam dočekao! Kupio i ja danas

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 21.12.2017. u 20:48.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:31   #829
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
@mommistake my mistake, nisam znači apdejtao konfu godinama fixed
Malo mi fali što ne mogu zoom outat, a i mislim da je stvar navike... dugo nisam igru ovog tipa igrao. Znači skupljam i lootam sve na što naiđem? Šta je sa onim svim silnim biljem na livadama? I to skupljam ili? Ima koristi?
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:54   #830
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Hrwoye Pregled postova
Znači skupljam i lootam sve na što naiđem? Šta je sa onim svim silnim biljem na livadama? I to skupljam ili? Ima koristi?
Dada, znači skupljaš sve što ti daje nadogradnju na tvoje iteme(a ovo što ti ne treba možeš prodati) i bilje isto obavezno jer sa njim možeš raditi potione ako se ne varam. Igrao sam nešto malo witchera 3 na onoj verziji koje nesmijemo ovdje spominjati tako da ti ne znam ja sve, JOŠ!

Neka me mommi nadopuni još Ili netko drugi

P.S. na ovoj stranici imaš vrlo korisne modove koje možeš staviti u igru(ako te to zanima). Evo ti i link kako instalirati modove. Na nekima modovima u opisu ti piše kako ih instalirati, ali za većinu vrijedi ovaj youtube video link.

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 21.12.2017. u 21:02.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 21:50   #831
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ovako. Skupljaš sve, makar i to prodao kasnije, love nikad dosta.

Biljke skupljaš za potione, kasnije će ti dobro doći, Cat Potion (vidiš po mraku) je super, dosta često sam ga koristio.

Staro oružje, ako imaš mjesta u torbi, nosi, prodati ćeš.

Kupi sve questove koje imaš na mapi, sve ? prođi, većina njih otkriva neko skriveno mjesto i blago.

Svaki quest ima priču, slušaj, gleda, jako je zanimljivo.

Koristi spellove, shield pogotovo. Jako dobro dođe.

Nemoj automatski koristiti mačeve. Jedan mač je za ljude, drugi za demone i životinje (tek kasnije kada dobiješ silver mač).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 09:22   #832
ddoxy
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: home
Postovi: 236
Sve skupljaj, pogotovo biljke i sastojke sa životinja i čudovišta.
Nema goreg nego doći bogu iza nogu, treba it sastojak potiona za quest, a on na drugom kraju svijeta.
ddoxy je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 10:38   #833
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja se ne sjećam takvih questova, a riješio sam sve osim kartanja.
Možda me pamćenje loše služi. Generalno, igra se može riješiti bez i jednog potiona. Osim ajde, onaj za vampire i vukodlake, ali to nije potion nego se s tim mač premaže (mada se i bez toga može proći, ako riješavaš questove po redu a ne da ideš na par levela veće questove od samog chara).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 10:43   #834
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Sve si riješio osim kartanja? Gwent je živo zlo, meni je na početku bio koma, a onda sam se navukao... najbolji minigame u povijesti igara, dovoljno kompleksan da je zaslužio biti samostalna igra.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 10:44   #835
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa postoji kao samostalna igra ja mislim.

Da, sve questove sam riješio, osim toga. Nekih 130h me izašlo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 10:18   #836
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
20 ojra na Steamu. To ok deal? Za GOTY verziju.

Sent from mTalk
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 10:35   #837
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Je, ako je misliš igrati.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 11:54   #838
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
20 ojra na Steamu. To ok deal? Za GOTY verziju.
To je odličan deal, meni stoji u Steamu 160 sati igranja, za počistiti sve da ne ostane nijedan upitnik. Obavezno uzmi GOTY jer su DLCovi vrijedni igranja, nisu kao gluposti koje EA naziva DLCovima nego cijele nove priče.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 11:50   #839
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Faking Gaunter O Dimm.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 20:31   #840
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Haha. Još danas ljudi ne znaju što je on točno
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na