Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2020., 13:28   #1
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
(riješeno) Problem sa prijenosnim diskom

Dakle, kupim na ebay kućište, ubacim u nj 2.5" disk i sa kompa prebacim filmove i gledam na tv. I to tako radi odlično par mjeseci (recimo da jednom tjedno iskopčavam iz tv, spajam na pc, prebacim filmove pa opet nazad u tv), ali nakon nekog vremena kao da disk više ne dobija dovoljno struje. Moram ga vrtiti dolje-gore lijevo-desno dok se pokrene (čujem i njega kada starta), a nekad radi sve dobro kao prvog dana.
Isprobao sam tako na 5+ tih kineskih kućišta i na svima mi se isto događa (unazad 5-6-7? godina, jel).



Koristim ta kineska kućišta jer imam tih 2.5" diskova iz laptopa (diskovi su ispravni, neispravne bacam) pa mi je to ok za par dolara.
Da li su to loša kućišta ili mene nešto drugo prca kod tih diskova? Ja sam si samo htio riješiti prijenosan disk da mogu gledati filmove na tv-u za čim manje para. Eto.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 13:35   #2
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Ako ubaciš disk u komp, on radi normalno? Nemam iskustva s tim kućištima, ali kazao bih da je ono navjerojatniji krivac. Jeftina kineska elektronika se pokazala s razlogom jeftina, makar tako kaže moje iskustvo
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2020., 13:38   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Sve si sam napisao, čajniz kućišta a i brand name znaju bit jednako loša.
+
Imaš tih 2.5" hdd - ova koji su prilično proždrljivi za strujom a ima ih koji su štedljivi, gledaj im specs.
+
Nađi / nabavi usb kabel sa Y na strani prema kompu da po potrebi može dobiti više struje.
Po standardu USB 2.0 port je (limitiran na) 500 mA a USB 3.0 na 900 mA.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 13:45   #4
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
@mkey da, disk u kompu radi normalno. Ma se i meni čini, ali baš sad 5-6 komada da se isto ponaša...a isprobani različiti diskovi i kabeli...

Imam i Y kabel,komp USB 3.0, tv ima USB 500mA i 1000mA. Kada bih znao da će mi neko kućište raditi ispravno bi ga kupio, pa sad čak i razmišljam o kupnji nekog prijenosnog diska, ali da mi se ne dogodi opet isto.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 18:34   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
A kako ti radi na 1000 mA portu, kad deblji kraj spojiš na 1000 mA, a tanji na 500 mA? Imam i ja jedno starije Sharkoon kućište koje ne radi s jednim USB kabelom, a ni sa Y kabelom jer je dotični metar i pol dugačak pa onda spajam USB data + USB PSU kabel s okruglim konektorom.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 10:16   #6
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Ja imam par tih kućišta, ona prozirna što se slida poklopac i ona poluprozirna (Maiwo čini mi se), i to sve radi bez greške godinama. Ali koristim ih 90% na Lenovo laptopima koji su inače poznati da daju poprilično struje na USB port, 1A, pa i više.
Ako ćeš probati neko drugo, ja bih preporučio uGreen, njihovi proizvodi su generalno nešto skuplji od šrota, ali im sav hardver radi odlično. Kućište će te izaći cca 100ak kn.
Nešto ovakvo : https://www.aliexpress.com/item/32815404045.html
Night je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 11:30   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Kupi LC Power u Linksu za sitne pare. Ako hoćeš kvalitetu, isprsi se za RaidSonic Icy Box.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 19:37   #8
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A kako ti radi na 1000 mA portu, kad deblji kraj spojiš na 1000 mA, a tanji na 500 mA?
Apsolutno svejedno. Kada su kućišta nova, sve to radi odlično i na 0.5A.
Sada sam skužio sa ovim da me priključak na kućištu zeza. Moram ga malo pritisnuti i nakriviti pa radi. Nisam niti skužio ranije jer sam crnim izolirom prekrio onu plavu ledicu jer mi je smetala.
Otkrio sam problem tako da je zasada uredu. Kad ovo krepa ću uzeti nešto kvalitetnije.
Hvala svima na sugestijama.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na