Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2023., 16:56   #91
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Za s21 seriju ima original folija i top je. Stavio sam na onaj mobile outfitters foliju, 200 kn bačenih u vjetar, folija je strašno mutna. Ponovno vratio na orginal.
U firmi nas bar desetak ima tu foliju na S22U, nikome nije mutna. Vise manje terenci svi, jednom je pao sa stupa sa 6, 7m ekranom prema dole drito na ostar kamen. Samo se ta "folija" ocesala. Mobu nista.
Meni je par puta pao ekranom prema dole, folija netaknuta.
Mozda ovisi i o mjestu ugradnje. Nase su sve u ST radjene. A i ova koju smo uzeli je 300kn bila. Po mom (nasem) iskustvu, jako dobra protekcija.
Masku mozes skinit bez straha od odlijepljivanja folije po rubovima, a ako i udje mjehuric, lako ga izbacis vanka. Desilo mi se jednom kad sam naslonio mob u coca colu pa se zalijepila maska za mob 😁

Jedino se malcice vidi da je kao valovita povrsina kad je ugasen mob ili na crnoj pozadini i to kad gledas pod ostrim kutem, jedno oko zatvoreno 😁

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 08.02.2023. u 19:34.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 18:05   #92
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Problemi, troubleshooting, pitanja, odgovori, savjeti oko moblinih uređaja

Nešto mi nije jasno, žena mi šalje SMS poruku u kojoj ima 200 znakova i poruka se automatski šalje kao MMS.
I sad čuo sam da je to zato šta su SMS poruke ograničene na 160 znakova
I za probu ja kopirao jedan tekst s 600 znakova, zalijepio ga u poruku i poslao ženi, i za nevjerovat meni piše da je poslano kao SMS
Zna li ko šta se dešava

Galaxy A04s

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.02.2023. u 14:10.
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 08.02.2023., 21:05   #93
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Jel ženina poruka sadržavala naše znakove? Ako je, onda ti je zato. Kada ubaciš makar jedan naš znak smanji ti sms na mislim 60 znakova ili tako nešto. Ako se dobro sjećam do 3 SMS ti je poruka mogla biti duga da ode kao SMS, nakon toga se pretvara u MMS.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 08:22   #94
Jure_
Registered User
Moj komp
 
Jure_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2023
Lokacija: Solin
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To i kazem. Staklo pukne, folija ne stiti od udaraca. Ako ti se cesto odljepljuje UV staklo, naruci jeftino par komada i stavljaj sam.

Na žalost za s21 ultra ne postoji zakrivljeno staklo bez uv ljepila.
A to ljepilo se uvijek razlije na 100 strana pa moraš zaštiti sve mikrofone, zvučnik i tipke.



Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
U firmi nas bar desetak ima tu foliju na S22U, nikome nije mutna. Vise manje terenci svi, jednom je pao sa stupa sa 6, 7m ekranom prema dole drito na ostar kamen. Samo se ta "folija" ocesala. Mobu nista.
Meni je par puta pao ekranom prema dole, folija netaknuta.
Mozda ovisi i o mjestu ugradnje. Nase su sve u ST radjene. A i ova koju smo uzeli je 300kn bila. Po mom (nasem) iskustvu, jako dobra protekcija.
Masku mozes skinit bez straha od odlijepljivanja folije po rubovima, a ako i udje mjehuric, lako ga izbacis vanka. Desilo mi se jednom kad sam naslonio mob u coca colu pa se zalijepila maska za mob 😁

Jedino se malcice vidi da je kao valovita povrsina kad je ugasen mob ili na crnoj pozadini i to kad gledas pod ostrim kutem, jedno oko zatvoreno 😁

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Jučer sam otišao do MO i stavio skuplju foliju. Prvi dojmovi su OK-ayish, nije mutna ali prsti teže klize po njoj.
I maska ne zapinje za nju kao kaljeno staklo.
Ovo mi je definitivno zadnji mob sa zakrivljenim staklom
Jure_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 08:41   #95
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Ne može bit to razlog, jer kako onda ja mogu njoj slati oko 600 znakova s našim znakovima. I šalje kao SMS a njoj 200 znakova šalje kao MMS
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 09:55   #96
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Iskopiraj sadrzaj njene poruke i posalji joj ga nazad pa gledaj dal ce otic kao sms il kao mms.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 09:59   #97
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Imaš u postavkama poruka. Postoji opcija kojom možeš odabrati da ti dugačke poruke šalje kao MMS ili više SMSova
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 14:57   #98
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Ušao sam u postavke poruka ali nigdje nema te mogućnosti da dugačke poruke šalje kao MMS ili više SMSova
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 15:07   #99
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Jure_ Pregled postova
Na žalost za s21 ultra ne postoji zakrivljeno staklo bez uv ljepila.
A to ljepilo se uvijek razlije na 100 strana pa moraš zaštiti sve mikrofone, zvučnik i tipke.

Nisam mislio na obuvna nego na jeftina UV. A ovo razlijevanje se i meni desavalo na prva 2-3 stakla. Sada ne pobjegne nista ako pravilno stavis
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 10:59   #100
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Nešto mi nije jasno, žena mi šalje SMS poruku u kojoj ima 200 znakova i poruka se automatski šalje kao MMS.
I sad čuo sam da je to zato šta su SMS poruke ograničene na 160 znakova
I za probu ja kopirao jedan tekst s 600 znakova, zalijepio ga u poruku i poslao ženi, i za nevjerovat meni piše da je poslano kao SMS
Zna li ko šta se dešava

Galaxy A04s
zato kaj koristi samsung SMS app.
koristi google sms jer ti on nakon 160 znakova dijeli SMS na dvije poruke umjesto da ih konvertira u MMS.
Dacher je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2023., 02:13   #101
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Ušao sam u postavke poruka ali nigdje nema te mogućnosti da dugačke poruke šalje kao MMS ili više SMSova
Istina, ispričavam se. Ja koristim Textra app, pa sam mislio da su postavke sistemske, tj. u telefonu, no nažalost nisu nego je do appa.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 08:54   #102
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Sms automatski pretvara u Mms ?

Kupio sam mobitel „Samsung Galaxy A04s“ (Android 12) i nešto mi nije jasno
Počmem pisat SMS poruku i nakon otprilike 180 znakova, automatski prebaci na MMS
A negdje na internetu, neko je napisao ovo:
U postavkama mobitela odabereš hoćeš li da poruke dulje od 160 znakova pretvori u MMS ili da pošalje kao više SMS-ova
Ali ja nikako da pronađem gdje se to podešava
Ima li ko da zna kako to izvesti