Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2020., 00:37   #121
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
imaš različitu kvalitetu i gustoću pjene.
kvalitetan proizvođač neće skrivati podatke o svom proizvodu. npr ako odeš na stranicu od ergoaktiva vidjeti ćeš za madrace od pjene sastav i vidjeti ćeš da su ima različitih.
neki proizvođači će samo napisati da je madrac toliko visok i da je od memorijske pjene. po meni je to skrivanje činjenica i ne sviđa mi se kao potrošaču.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 17:55   #122
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
https://www.ikea.com/de/de/p/fillan-...eiss-30468001/

Ima li netko ovakav madrac? Takodjer me zanima misljenje u s vezi ove sirine od 140. Doma imam 180 i to je stvarno previse, izgubi mi se deka preko noci moram dva skleka napraviti da dodem do druge strane kreveta. Do sad smo cura i ja spavali na nekoj sofi na razvlacenje cca 110 tako da mi se ovo cini super .

Lokacija Munich, svaki savjet dobrodosao!
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2020., 08:48   #123
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Cek jel to treba okretat svaki mjesec dana madrac, mislim taj s pjenom. Evo ja imam svoj, skoro ce pola godine kod mene graba teska. Jos malo i propast cu na pod. Sad sam na zeninoj strani i tam se isto stvara graba, nije mi palo napamet da ga okrenem, koliko vidim to ne pomaze kod tebe, ali dali je to pravilo da se ti memorijski pjenasti madraci okrecu svako malo da budu udobni?

Ako si vec nakon 6 mjeseci spavanja dobio grabu, unda ti nikakvo okretanje nece pomoci, nazalost. Jedino garanacija/reklamacija.


Okretaje je dobro za "ravnomjernije trosenje" madraca, ali kad propadne, onda je to pisi kući propalo
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 19:34   #124
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Pozdrav spavači!

Pao je uži odabir na:

https://medico-home.hr/proizvod/indigo-lux/
https://medico-home.hr/proizvod/indigo-silver/

Čitajući ovu temu i informirajući se o madracima, dvoumim se između gornja dva. Nije mi ugodno "ukopati se" u madrac pa da mi se teže okretat i sl. Zato pikiram džepićastu jezgru na Indigo Lux, a kao kandidat madraca od latexa, Indigo Silver. Imam oko 90kg, supruga oko 45.
Ono što svakako ne želim je da mi se naprave udubine u madracu, kao nekim članovima iz ove teme, zato izbjegavam pjenu. Nisam pametan pa je neki savjet ili komentar svakako dobrodošao. Hvala!
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 07:21   #125
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sam sad pametniji dok sam probao ovaj pjenaasti bez opruga, tak da bi ja uzeo prvi s oprugama.

@Srale7
A izgleda da cu ga morat reklamirat, sad sam okrenuo madrac i sad je ajmo rec OK. A opet sto kad ga reklamiram, jel to slicno ko s grafickama, posaljes ga na servis pa cekas mjesec dana ili vise da jave u cem je problem. Odnosno gdje cu spavati? Znaci trebao bi imat neki rezervni madarac.

Zato cu vjerojatno jos malo pricekat, ja nemam madrac niti godinu dana. Tak da vjerojatno cu ga morat reklamirat do kraja godine.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 08:39   #126
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Pozdrav spavači!

Pao je uži odabir na:

https://medico-home.hr/proizvod/indigo-lux/


Ono što svakako ne želim je da mi se naprave udubine u madracu, kao nekim članovima iz ove teme, zato izbjegavam pjenu. Nisam pametan pa je neki savjet ili komentar svakako dobrodošao. Hvala!
Ja sam prosle godine u 11 mjesecu kupio Indigo-Lux u dimenziji 210*180 (najtvrdju verziju mislim F4 (ili je F2 tvrdji - uvijek zaboravim kako racunaju) i za sad sve super. Prije toga sma imao Hespov neki koji dolazi sa krevetom i polako je vec odustao i bio premekan tako da smo ovaj put gledali d aje tvrdji madrac.

Ovi iz Medica su to rjesili i dostavili (njihov vozac) u roku 15ak dana i oni jedini su nudili "probni" period tj. ako ti ne pashe unutar 3 mjesca (ili cak i vise) vratis nazad i kazes sta navalja pa d ati zamjene/prerade madrac ako treba. Trebalo mi je 3-4 dana da se priviknem u odnosu na stari madrac ali od tada sve ok.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 08:51   #127
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
ima li tko iskustva sa ovim zracnim madracima s ugrađenim pumpama?
koristio bi se 2-4 dana mjesecno za 2 osobe oko 200kg total mase
cijene vidim svakakve od 400 pa nadalje pretpostvavljam da je i kvaliteta takva.
naravno u ovom slucaju manje je bolje tako da se trazi neki best buy s naginjanjem ka jeftinijem.

hvala
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 10:27   #128
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Kupis u kauflanda za 50/75 kn i miran
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 15:59   #129
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Kaj se tiče zračnih, ja sam gledao i proučavao za sličnu namjenu, mislim da se isplati uzeti sa zračnim komorama za bolje podupiranje a mislim da taj ima i ugrađenu pumpu.
@Lewis - hvala, uzimam Lux.

Zadnje izmijenjeno od: elzel. 16.06.2020. u 17:21.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 19:55   #130
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Kaj se tiče zračnih, ja sam gledao i proučavao za sličnu namjenu, mislim da se isplati uzeti sa zračnim komorama za bolje podupiranje a mislim da taj ima i ugrađenu pumpu.
@Lewis - hvala, uzimam Lux.


moze neki primjer/link
hvala
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2020., 05:47   #131
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Ovako nešto od Intexa:
https://bazzar.hr/p/RMDX3R-intex-mad...m-bijeli-64414
Mislim da ipak pruža više osjećaj kreveta nego luftića.

Zadnje izmijenjeno od: elzel. 17.06.2020. u 05:53.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 08:31   #132
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp