Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2012., 10:48   #1
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
Android 4.0 media player

dakle nabavio sam Amlogic AML Cortex A9 media player. uz hrpu problema koji ima (ne prepoznaje usb hard disk, problemi sa flash diskom) nikako ne mogu namjestiti da se prikazuju hrvatski znakovi u titlovima.
imate li za prekpruku koji video player da radi korektno.
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2012., 11:19   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Treba biti Android?
http://www.streamo.com.hr/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2012., 11:41   #3
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
http://www.ebay.com/itm/First-Dual-C...item25777480ab

Ovo sve što je coconut stavio link, naručiš s ebaya za manje novaca.


EDIT

Jesi probao sa MX playerom? Skini tu aplikaciju ako imaš Google play dostupan i on bi ti trebao bez problema prikazivati naša slova.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro

Zadnje izmijenjeno od: rodriguez. 08.11.2012. u 11:50.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2012., 12:41   #4
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
je to je streamo, a što reći kupio sam pa sam onda shvatio da sam napravio glupost. probao sam i ovaj mx ali on mi se stalno blokira
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2012., 12:52   #5
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jesi probao factory reset? Ili neki custom rom?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2012., 12:52   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
MX Player ima i codece za AMR procesore. Jesu se i oni učitali?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2012., 17:09   #7
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
http://www.ebay.com/itm/First-Dual-C...item25777480ab

Ovo sve što je coconut stavio link, naručiš s ebaya za manje novaca.


EDIT

Jesi probao sa MX playerom? Skini tu aplikaciju ako imaš Google play dostupan i on bi ti trebao bez problema prikazivati naša slova.
E bas taj mi je stigao nekidan.
Odmah stavio custom ROM
http://www.freaktab.com/showthread.p...-4a-Custom-ROM

MX Player i share na racunalu foldera koje hoces,otvoris u ES File Exploreru i sve radi.
Radi mi cak 1080p bez ikakovih trzaja.
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."

Zadnje izmijenjeno od: Banx. 09.11.2012. u 00:22.
Banx je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2012., 17:15   #8
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Odlično, daj malo više infoa, kakav je što se tiče prikazivanja videa? Jel radi upscaling ili prikazuje na nativnoj rezoluciji?
Može kakav review?

Mene to čudo zanima samo za prikazivanje filmova različitih formata. Ništa drugo.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2012., 00:22   #9
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Hocu cim ga malo proucim,ali mislim da radi native 1080p sa stock playerom.
A sa MX playerom ne vidim razliku u prikazu.
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
Banx je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2012., 22:21   #10
Wrbex
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: RH
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
E bas taj mi je stigao nekidan.
Odmah stavio custom ROM
http://www.freaktab.com/showthread.p...-4a-Custom-ROM

MX Player i share na racunalu foldera koje hoces,otvoris u ES File Exploreru i sve radi.
Radi mi cak 1080p bez ikakovih trzaja.
Daj mi reci kakva ti je slika?
Ja sam pomalo razocaran slikom, nekako mi je prlicno zrnasta, i stekucka i to 720p mkv-ovi s SD kartice.
Na kojem TV-u gledas?
Ja gledam na 50" plazmi reza 1366xnesto :-)
Wrbex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2012., 17:25   #11
Streamo!
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 2
Android 4.0 media player

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova

Treba biti Android?
http://www.streamo.com.hr/

Ovo sve što je coconut stavio link, naručiš s ebaya za manje novaca.



Poštovani,
hvala Vam svima na komentarima, kakvi god oni bili.

Budući da se priča o našem proizvodu smatramo da bismo trebali dati koju korisnu informaciju i odgovoriti na komentare.

Cijena je koliko vidimo jedna od najpopularnijih tema. Za razliku od proizvoda koje gledate kod stranih prodavačaStreamo! ima prednosti, koji opravdavaju višu cijenu:

  • Streamo!uređaji su legalno uvezeni u RH, sa plaćenim PDVom.
  • Software koje se nalazi u Streamo!uređajima je prilagođen Hrvatskom tržištu.
  • Sigurna isporuka i jamstvo da uređaj ima tehničke karakteristike navedene na našim stranicama, što vam strani prodavači ne garantiraju.
  • Uređaj ima valjano jamstvo u trajanju od 12 mjeseci, kod stranog prodavača trebate uređaj poslati dobavljaču, trošak poštarine je preko 300 kn.
  • Našoj se službi za korisnike možete uvijek sa povjerenjem obratiti ne samo u slučaju mogućeg kvara, već i za savjete koje dajemo svim našim korisnicima.

Streamo! uređaj je mainstream proizvod koji kupuju razne kategorije korisnika od koji nisu svi snalažljivi informatičari. Iz tog razloga našim korisnicima omogućavamo stručnu podršku i pomoć oko instalacije i korištenja uređaja te servis ovdje u Hrvatskoj.

Svim korisnicima iz navedenih razloga svakako savjetujemo kupnju Streamo! uređaja u nekoj od ovlaštenih trgovina u Hrvatskoj ili preko online narudžbe na našem siteu http://www.streamo.com.hr

Što se cijene tiče trudimo se imati što nižu cijenu tako da korisnicima omogućimo povoljnu kupnju. Slični media playeri drugih proizvođača u Hrvatskoj koji imaju manje mogućnosti skuplji su. Cijena Streamo! uređaja je prilagođena tržištu.

Također radimo promociju nečeg novog i zato imamo povremene akcije u kojima omogućavamo korisnicima povoljniju kupnju uređaja. Trenutno radimo akciju u kojoj darujemo popust od 15%. Više informacija: http://www.streamo.com.hr/ i http://www.24sata.hr/streamo-central...na-tv-u-290305

Nadamo se da smo ovim kratkim odgovorom dali dovoljno informacija kako bismo odvojili Streamo! uređaje od konkurencije iz inozemstva i ukazali na prednosti koje Vam on nudi.

Više informacija o samim uređajima, dodacima za njih i kako ih kupiti, možete pronaći na internet stranicama:


Info progres d.o.o.
info@streamo.com.hr
Tel. Zagreb: 385 1 641 8920, Tel. Pula: 385 52 637 000, Fax: 385 1 641 8929
Streamo! je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 17:36   #12
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor Wrbex Pregled postova
Daj mi reci kakva ti je slika?
Ja sam pomalo razocaran slikom, nekako mi je prlicno zrnasta, i stekucka i to 720p mkv-ovi s SD kartice.
Na kojem TV-u gledas?
Ja gledam na 50" plazmi reza 1366xnesto :-)
Lega da ti problem stucanja nije povezan sa SD karticom, tj da tvoja SD kartica nije najbrza sta se citanja tice (koje klase ti je SD kartica).
Je si li proba pustat filmove sa kakvog drugog medija, npr USB stick (brzeg tipa), USB HDD ili LAN (gigabitni ako je moguce).

Da li si mjerio koliko struje vuce doticno cudo (vata da budem precizan), da li se grije i da li proizvodi kakvu buku (tj jel ima ventilator)
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 19:37   #13
Wrbex
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: RH
Postovi: 58
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Lega da ti problem stucanja nije povezan sa SD karticom, tj da tvoja SD kartica nije najbrza sta se citanja tice (koje klase ti je SD kartica).
Je si li proba pustat filmove sa kakvog drugog medija, npr USB stick (brzeg tipa), USB HDD ili LAN (gigabitni ako je moguce).

Da li si mjerio koliko struje vuce doticno cudo (vata da budem precizan), da li se grije i da li proizvodi kakvu buku (tj jel ima ventilator)
Vidis, nisam pusta s drugih kartica/medija, ali kartica je relativno novije generacije 8gb, pa sumnjam da je bash zadnje smece, ali sve je moguce :-)
UG802 treba punjac 5v 2a da bi radio ispravno, na "klasicnim" punjacima od mobitela zna padat sustav, jer uredjaj treba vise struje. A koliko je to vata moraat ces pitat nekoga tko se vise kuzi u elektorniku.
Ventilatora nema....i uredjaj se ne grije.
Wrbex je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 19:58   #14
Wrbex
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: RH
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Streamo! Pregled postova
Poštovani,
hvala Vam svima na komentarima, kakvi god oni bili.

Budući da se priča o našem proizvodu smatramo da bismo trebali dati koju korisnu informaciju i odgovoriti na komentare.

Cijena je koliko vidimo jedna od najpopularnijih tema. Za razliku od proizvoda koje gledate kod stranih prodavačaStreamo! ima prednosti, koji opravdavaju višu cijenu:

  • Streamo!uređaji su legalno uvezeni u RH, sa plaćenim PDVom.
  • Software koje se nalazi u Streamo!uređajima je prilagođen Hrvatskom tržištu.
  • Sigurna isporuka i jamstvo da uređaj ima tehničke karakteristike navedene na našim stranicama, što vam strani prodavači ne garantiraju.
  • Uređaj ima valjano jamstvo u trajanju od 12 mjeseci, kod stranog prodavača trebate uređaj poslati dobavljaču, trošak poštarine je preko 300 kn.
  • Našoj se službi za korisnike možete uvijek sa povjerenjem obratiti ne samo u slučaju mogućeg kvara, već i za savjete koje dajemo svim našim korisnicima.
Ajd sad kad si me vec povukao za jezik...cisto da se osvrnem na "prednosti" streamo uredjaja.
Kao prvo i moj uredjaj narucen s nekog webshopa u kini je legalno uvezen i placen je pdv.
Idemo na sljedecu tocku
Soft prilagodjen hrvatskom trzisu, isao sam na yt pogledati vas video, ali mi nikako nije jasno kako je to software prilagodjen hrvatskom trzisu? Cak nije niti na hrvatskom jeziku. Nadalje sam android u sebi ima HR jezik, bez obzira odakle se isporucuje i tko narucuje.
Ajmo dalje
Sigurna isporuka oke, ajde tu ste u prednosti vise zbog brzine nego sigurnosti..ali neka bude, nadalje ako se imalo citaju tehnicke specifikacije sve je jasno...
Idemo dalje...
Jamstvo, ukoliko se narucuje s barem malo poznatog webshopa, jamstvo je sigruno, a postarina od 300kn je prica za bake s placa...za ovaj uredjaj postarina nazad za kinu je cca 100-150kn ukoliko uredjaj treba slati nazad.
I na kraju korisnicka sluzba, o tome ne bih pored specijaliziranih foruma za konkretne uredjaje.

No ne smatrajte ovo napadanjem, vjerujem da ste vec napravili hit na HR trzistu, jer vecini ljudi se ne narucuje online, garancija se lakse ostvaruje u slucaju da se kupi vas uredjaj i td....
U svakom slucaju zelim vam srecu u poslovanju u ovoj nasoj ljepo drzavi.
LP
Wrbex je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 21:03   #15
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Streamo! Pregled postova
Poštovani,
hvala Vam svima na komentarima, kakvi god oni bili.

Budući da se priča o našem proizvodu smatramo da bismo trebali dati koju korisnu informaciju i odgovoriti na komentare.

Cijena je koliko vidimo jedna od najpopularnijih tema. Za razliku od proizvoda koje gledate kod stranih prodavačaStreamo! ima prednosti, koji opravdavaju višu cijenu:

  • Streamo!uređaji su legalno uvezeni u RH, sa plaćenim PDVom.
  • Software koje se nalazi u Streamo!uređajima je prilagođen Hrvatskom tržištu.
  • Sigurna isporuka i jamstvo da uređaj ima tehničke karakteristike navedene na našim stranicama, što vam strani prodavači ne garantiraju.
  • Uređaj ima valjano jamstvo u trajanju od 12 mjeseci, kod stranog prodavača trebate uređaj poslati dobavljaču, trošak poštarine je preko 300 kn.
  • Našoj se službi za korisnike možete uvijek sa povjerenjem obratiti ne samo u slučaju mogućeg kvara, već i za savjete koje dajemo svim našim korisnicima.

Streamo! uređaj je mainstream proizvod koji kupuju razne kategorije korisnika od koji nisu svi snalažljivi informatičari. Iz tog razloga našim korisnicima omogućavamo stručnu podršku i pomoć oko instalacije i korištenja uređaja te servis ovdje u Hrvatskoj.

Svim korisnicima iz navedenih razloga svakako savjetujemo kupnju Streamo! uređaja u nekoj od ovlaštenih trgovina u Hrvatskoj ili preko online narudžbe na našem siteu http://www.streamo.com.hr

Što se cijene tiče trudimo se imati što nižu cijenu tako da korisnicima omogućimo povoljnu kupnju. Slični media playeri drugih proizvođača u Hrvatskoj koji imaju manje mogućnosti skuplji su. Cijena Streamo! uređaja je prilagođena tržištu.

Također radimo promociju nečeg novog i zato imamo povremene akcije u kojima omogućavamo korisnicima povoljniju kupnju uređaja. Trenutno radimo akciju u kojoj darujemo popust od 15%. Više informacija: http://www.streamo.com.hr/ i http://www.24sata.hr/streamo-central...na-tv-u-290305

Nadamo se da smo ovim kratkim odgovorom dali dovoljno informacija kako bismo odvojili Streamo! uređaje od konkurencije iz inozemstva i ukazali na prednosti koje Vam on nudi.

Više informacija o samim uređajima, dodacima za njih i kako ih kupiti, možete pronaći na internet stranicama:


Info progres d.o.o.
info@streamo.com.hr
Tel. Zagreb: 385 1 641 8920, Tel. Pula: 385 52 637 000, Fax: 385 1 641 8929
UG802 sa dual-core procesorom i 1Gb rama sa aliexpressa 41USD + 60 kn PDV je oko cca 300 kn.
Naravno svaki problem i kvar uvazavaju,refundiranjem novca ili slanjem novog ispravnog uredjaja.
Hrvatski,podrska,custom ROM.
Upoznas nekog ovdje,popijes pivo,porazgovaras...neprocjenjivo!!!

Za razliku od vaseg MK802 modela sa 1GB rama i 1.2 procom.Sve to za samo 800+ kn.A kamoli pivo popit...


Uglavnom sve ovo sto ste napisali ce proci na njuskalu,nekakova totalno neupucena i slabo upoznata osoba mozda i kupi vas uredjaj za 800 kn.

Ali tu smo mi da ih uputimo .


P.S. I sve ovo od čika Wrbex-a stoji.
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."

Zadnje izmijenjeno od: Banx. 23.11.2012. u 21:09.
Banx je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 12:18   #16
Streamo!
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 2
Odlično Wrbex, hvala djelu sa dobrim komentarima i željama.

Beelzeboss, tržište u HR je malo a mi nikako ne možemo konkurirati sa strancima jer svaki dan izlazi novi i bolji proizvod. Sutra će već biti boljih uređaja od ovog kojeg ste vi spomenuli, to je uvijek tako.

Problem je što je danas tempo razvoja svih uređaja jako brz. Uređaji se na tržište bacaju nedovoljno testirani pa ima i puno bugovitih uređaja a na papiru ili webu svi izgledaju isto ili bolje. Mi uređaje testiramo, to košta

Ono što mi možemo je kupcima omogućiti kupnju stabilnijeg i testiranog uređaja, bolju podršku i potruditi se oko prilagodbe i savjetima.

Bez obzira na sve stručne forume mi podršku korisnicima dajemo jer nisu svi kupci informatičari koji se mogu sami snalaziti.

U svakom slučaju drago nam je da ste prepoznali naš trud i inicijativu! To nam puno znači.

Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: Streamo!. 27.11.2012. u 13:01.
Streamo! je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 12:51   #17
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
http://www.hardkernel.com/renewal_20...=G135341370451

Quad core napokon, ima i skuplja verzija X2 od 2GB memorije,ovo već može zamijeniti desktop PC za nekog tko čita vijesti,sluša glazbu,ili gleda filmove...

Video
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro

Zadnje izmijenjeno od: rodriguez. 02.12.2012. u 12:58.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 14:32   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Šteta što punjač nije uključen u cijenu, a treba ga kupiti jer rijetko koji mobitel punjač daje 2A na izlazu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 14:36   #19
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Čisto informativno ako netko bude kupovao to, punjač od Nexusa 7 ima 5V/2A specifikacije. Jedino vam ostaje srediti konektor.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 16:18   #20
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=oAiov-bgz9w

Sad i ja gledam malo začuđeno:/, koja je razlika između U2 i X2 u specifikacijama? Osim u cijeni:/ Isti procesor,isto RAM-a...Jeftiniji U2.

X2

U2

Kao da je X2 za developere?Kaj god to značilo
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro

Zadnje izmijenjeno od: rodriguez. 02.12.2012. u 16:28.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 22:56   #21
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
http://www.amazon.com/gp/product/B009UZBLSG

http://www.youtube.com/watch?v=LK6Ht...layer_embedded

Mislim da ovdje pripada ova stvarčica
I♥Android.

Citiraj:
While we playing the video,we are charging battery.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na