Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2012., 11:19   #691
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Bi, odlican vent, jest da je cijena malo veca ali je fan vrhunski.
Imam ga ja,samo nema 4-pin pa ga nemožeš priključit na matičnu ploču da imaš automatsku regulaciju
Ja ga koristim na stražnjoj strani kućišta za ispuh,mislim da može izbacit solidnu količinu zraka
Na zalman performi koristim coolermaster blade master 120mm
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2012., 17:32   #692
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Recite mi da li je istina da scythe slip streamovi kratko traju? Volia bi zamijenit ovo coolermasterovo smeće nećim boljim i slip stream 140 1700 rpm su mi najbolja opcija, spojia bi ih na kontroler i polako vrtia. Uzea bi par 140-ki i par 120-ki. Već sam jednom imao 140-ku i bila je izvrsna! ali sam joj slomio krilce xd. Also da li su gentle typhoon-i stvarno tako dobri kako se govori jer bi rado uzea jednoga da zamijenim zalmanov vent na zalman performi
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2012., 21:23   #693
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Slučajno mi pobjegao double post. Sorry

Zadnje izmijenjeno od: The Man. 18.08.2012. u 21:29.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2012., 21:28   #694
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Postoji li alternativa Gentle Typhoonu 120mm 1150 rpm za ohladiti napajanje?
Curi prosviro vent na Hiperu, pa bih ga promijenio. Links mi je malčice daleko, pa ciljam na ADM, a oni imaju samo od 500 rpm-a.
http://www.noctua.at/main.php?show=p...products_id=25 @ http://www.opric-informatika.hr/

Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Recite mi da li je istina da scythe slip streamovi kratko traju? Volia bi zamijenit ovo coolermasterovo smeće nećim boljim i slip stream 140 1700 rpm su mi najbolja opcija, spojia bi ih na kontroler i polako vrtia. Uzea bi par 140-ki i par 120-ki. Već sam jednom imao 140-ku i bila je izvrsna! ali sam joj slomio krilce xd. Also da li su gentle typhoon-i stvarno tako dobri kako se govori jer bi rado uzea jednoga da zamijenim zalmanov vent na zalman performi
Nježni tajfuni su odlični ako ti njihov izgled ne smeta. Kvaliteta im je na nivou. Što se Slip Stream ventova tiče, imao sam one od 120 mm na 1200 okretaja i od 140 mm na 800 okretaja, ali kod sleeve ventova (bilo kojeg proizvođača) trajnost dosta ovisi o sreći, a i o tome kako su montirani. Ako ti je takav vent montiran horizontalno, veće su šanse da će ti prije počet zvrndat ili ispuštati čudne zvukove nego neki koji ima drugačiji bearing, no to nije pravilo i ako upecaš pravi primjerak može ti dugo raditi bez ikakvih problema.

http://www.frostytech.com/articlevie...eid=193&page=2

Kod nas osim nježnih tajfuna i Noctue baš i nemaš neki izbor ako tražiš performanse i kvalitetu. Vemil drži Noiseblockere, ali gotovo sve je rasprodano i nema informacija kad će ih (i hoće li ih uopće) ponovno naručivati.

Noiseblocker BlackSilentPRO serija je odlična, ali nisu baš prejeftini.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2012., 21:55   #695
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Aha, a neznam onda da li da uzimam slip streamove :/ , jel valjaju sta ovi od artic coolinga sta se tice airflow-a? I kako misliš ako mi odgovara izgled GT-a, pa ono su jedni od najlepših ventove koje sam ikad vidio?
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2012., 22:03   #696
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ako ti se sviđaju tajfuni tu nemaš šta više razmišljat. Kod njih vrijedi ona da je ono bitno očima nevidljivo.

Meni su ružni zbog velikog centralnog dijela i kabela koji izgleda kao da je skinut s venta od 3 kune.

Nisam mogao preći preko toga i zato sam si kupio ovu divotu...

Тест вентилятора NoiseBlocker PL-2
http://www.youtube.com/watch?v=Bs2bgfKbcRc

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2012., 22:57   #697
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
pa jbt gledam sad u vemila i stvarno imaju noiseblockere, nisam pojma imao! I nisu uopce toliko skupi, reci mi jedi zadovoljan s tim svojim i da li stvaraju dobar pritisak? Uzea bi rado jednoga 140 da mi hladi diskove a i ako imaju neke modele s visokim pritiskom stavia bi jednoga na cpu ladnjak. I izgledaju dobro za popi_dit!

I postoji li trenutno vemilova poslovnica u splitu?

Zadnje izmijenjeno od: thubanx6. 18.08.2012. u 23:03.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2012., 23:44   #698
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Nema. Vemil je po novom ZG only.

Jesam li zadovoljan? Ubio bi jednoroga nožem za mazanje putra da mi je nabavit još 3 ovakva kakva imam (PL-2). Najbolji bundle ikad, beskrajne mogućnosti s kablovima. Imaš 20cm + 50cm modularne kablove koji se daju spojit u 70cm, a možeš ih koristiti i kao produžne za neki drugi vent ako ti je samo jedan dosta. Ukoliko imaš dva venta u push-pull setapu ili ako jednostavno želiš da se vrte istom brzinom, spojiš fino na njih direktno 3 pin Y kabel i vrte se istom brzinom s konektora na ploči. Uglavnom, da se iskombinirat čuda. Sistem montaže je genijalan (oni vijci s thumbscrew maticama su savršeni), a ionako tih vent još ima dupli gumeni vibration absorber. Čudo od venta, a lijep!

P.S. Bio sam osobno u Vemil po njega i oni ti sad uglavnom od svega imaju po jedan komad, tak da najbolje nazovi i pitaj. Oni plavi su ok (dobri su), ali ova BlackSilentPRO serija je čudo neviđeno. Takav bi po meni trebao biti svaki vent, a ne da svakome nađem manu.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 00:06   #699
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Nema. Vemil je po novom ZG only.

Jesam li zadovoljan? Ubio bi jednoroga nožem za mazanje putra da mi je nabavit još 3 ovakva kakva imam (PL-2). Najbolji bundle ikad, beskrajne mogućnosti s kablovima. Imaš 20cm + 50cm modularne kablove koji se daju spojit u 70cm, a možeš ih koristiti i kao produžne za neki drugi vent ako ti je samo jedan dosta. Ukoliko imaš dva venta u push-pull setapu ili ako jednostavno želiš da se vrte istom brzinom, spojiš fino na njih direktno 3 pin Y kabel i vrte se istom brzinom s konektora na ploči. Uglavnom, da se iskombinirat čuda. Sistem montaže je genijalan (oni vijci s thumbscrew maticama su savršeni), a ionako tih vent još ima dupli gumeni vibration absorber. Čudo od venta, a lijep!

P.S. Bio sam osobno u Vemil po njega i oni ti sad uglavnom od svega imaju po jedan komad, tak da najbolje nazovi i pitaj. Oni plavi su ok (dobri su), ali ova BlackSilentPRO serija je čudo neviđeno. Takav bi po meni trebao biti svaki vent, a ne da svakome nađem manu.
a vidim da imaju pl2, pogledat cu kakvi su ovi ljubicasti pa bi si moga uzest jedan pl2 za cpu cooler a par ovih ljubicastih za airflow, samo cu morat platit postarinu za split :/
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 00:48   #700
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ma za 99% tog ti piše na upit, a to u prijevodu znači da ih više nema.
The Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2012., 00:57   #701
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Ma za 99% tog ti piše na upit, a to u prijevodu znači da ih više nema.
Ma nije meni žurba,ja cu ih pitat koliko im treba da ventovi dođu kad ih narucim pa neka oni naruce. Samo se moram prvo posavjetovat na overclock.net-u koji su najbolji za airflow u kucistu i koji mi je najbolji za cpu cooler ako uopce koji moze stvorit pritisak ko njezni tajfun
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 01:42   #702
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Za tvoj CPU cooler ni ne treba posebno jak pritisak, jer nemaš toliko gusto raspoređene alu finove. Tebi bi i jedan SickleFlow bio skroz ok, eventualno Excalibur. Oko 90% high air pressure ventova funkcionira na principu da im je deklarirani pritisak onda kad su na max broju okretaja, a s njihovim smanjenjem on (pritisak) pada na nivo koji je tek malo bolji od prosječnog ventilatora. Tajfun se proslavio ponajviše zato što na max broju okretaja nije nepodnošljivo bučan.

Najbolje ti je kada biraš zamjenski vent za CPU cooler dobro pogledati karakteristike stock venta i onda gledati da ih u onim bitnim stvarima novi vent osjetno nadmašuje ili da ostvaruje približno iste rezultate uz puno manje buke, ali to je više stvar subjektivnog dojma i sve se svodi na to koji ti je cilj.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 01:46   #703
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Tajfun se proslavio ponajviše zato što na max broju okretaja nije nepodnošljivo bučan.
Jos bi nadodao da tisina rezultat drugačijeg dizajna lopatica, a tajfunov najbolji dio je nidecov servo
Tajfuni su tihi i jednostavno traju godinama, neovisno o polozaju u kojem se nalaze i ležajevi ne mogu prozujit nikad pa ni tad
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 01:50   #704
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jos bi nadodao da tisina rezultat drugačijeg dizajna lopatica, a tajfunov najbolji dio je nidecov servo
Tajfuni su tihi i jednostavno traju godinama, neovisno o polozaju u kojem se nalaze i ležajevi ne mogu prozujit nikad pa ni tad
Potpis na sve rečeno, uz napomenu da bi dizajneru tajfuna (izbor boja) i onom genijalcu koji je odlučio da je ok ostaviti onakve žice 3 dana skakao po glavi, sve dok mu oči ne izlete iz lubanje.

Zašto je tako teško napraviti nešto dobro i lijepo? Doći će do pada nataliteta, a onda će tek biti kalvarija.


Zadnje izmijenjeno od: The Man. 19.08.2012. u 01:57.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 02:37   #705
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Je,istina,i meni je estetika izuzetno bitna, zato bi najradije kidao muda tupim nožem onima iz noctue. Ali nježni tajfun mi stvarno ne izgleda loše. Ok stvarno je krajnje bezobrazno na ventiću od 150kn ostavit ne sleevane žice al jbga. Šta se tiče promjene stock venta ne mogu nigdje nać specifikacije venta od zalman performe ali reć ću ti da je do 800 okretaja nećujna, do 1700 nije iritantna a na 2000 ako nemaš slušalice najradije bi izvrnuo PC kroz prozor. E sad još jedna bitna stvar koja me zanima. U linksa mogu nabavit tajfuna od 3000 rpm za 150kn. Cijeli je crn tako da je estetski još bolji. On meni ide na frontpannel potencjometar tao da ja njega lako mogu vrtit na 800 okretaja ALI čujem da i na najnižim okretajima motor proizvodi nekakvo lagano zujanje a meni je najbitnije da mi vent na niskom okretajima NE PROIZVODI zvukove tako da bi htio provjerit ovu informaciju. Also ne mogu se nikako odlučit koje ventove da uzmem za airflow u kucistu. Bitno je da su tihi na niskim okretajima jer idu na potencjometar. Imao sam 4 mjeseca slip streama 140. Bio je fantastičan al sam mu slomio krilce . Razmišljam da li da idem riskirat s njima pa makar crkli jer nisu skupi ili da potrošim malo više i uzmem ove preljepe noiseblockere iz vemila. U tom slučaju mi se nebi isplatilo naručivat 2 komada nego bi trebao uzest jednoga ovakvoga kao što ti imaš na cpu hladnjaku ali neznam da li on ima približno jednak pritisak kao typhoon na 2000rpm.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 18:48   #706
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Potpis na sve rečeno, uz napomenu da bi dizajneru tajfuna (izbor boja) i onom genijalcu koji je odlučio da je ok ostaviti onakve žice 3 dana skakao po glavi, sve dok mu oči ne izlete iz lubanje.

Zašto je tako teško napraviti nešto dobro i lijepo? Doći će do pada nataliteta, a onda će tek biti kalvarija.

Tajfuni definitivno nisu najljepsi ventilatori, ali who gives fuck? Ionako ventove ne vidim, tak da mi je vizulana komponenta totalno nebitna. Bitniji dio je koliko ga čujem, točnije tajfune ne cujem, ni sad, a vjerovatno ih necu cut ni za 7-8 godina.
One tri žice su definitivno za tužbu, ni meni ne ide u glavu kako netko moze napravit tako dobar vent i onda ga tako vizualno usrat. Ali opet, sta meni vrijedi kvalitetno sleevane zice na recimo Noctui, kad je glasnija od tajfuna i lezajevi vjerovatno krace traju
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 19:14   #707
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Hahaha nemoj samo noctu-u uplitat u estetske procjene jer smeđe žućkasta kombinacija, stvarno, mogu oni sleevat kabele dijamantima ali ono je još uvjek ružno. Mislim da ću za airflow uzest slip streamove jer mi ih prijatelj ima već 8 mjeseci i rade mu ko sat + ja sam imao jednoga i bio je savršen + ima dosta ljudi kojima traju duugo. A za cpu cooler možda uzmem tajfuna ako dođu verzije ok okretaja a najradije bi stavio jednog od ovih novih corsaira iz SP serije ali ih jos nema kod nas :/
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 21:09   #708
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Also kakvi su ovi kama flow u usporedbi sa slipstreamovima. Mogu i njih uzest za airflow ako su dobri svejedno mi je.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 21:20   #709
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Scythe kaže...

New Kama Flow 2 case fan 120mm is available, and in three diverse performance clasees are deivided. Special feature is the EX-FDB, which the oil lubrication is optimized in the camp between the small spindles. EX-FDB bearing also allows Kama Flow 2 fans a long life of up to 120,000 hours and a qiet operation volume.

Zbog podvučenog bi trebali biti bolji od Slip Stream modela, ali isto imaju megaružne žice (valjda ih zato nikad nisam doživljavao) i to nije ok.

Pogledaj malo OVDJE i na YouTube, pa onda u miru donesi ispravnu odluku.


Zadnje izmijenjeno od: The Man. 19.08.2012. u 21:38.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 21:40   #710
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Pročitao sam i pogledao oboje. Prema tome ispada da trebam uzest kama flow . S obizrom da nemaju loš pritisak mislim da znam sta cu napravit. Uzest cu 2 kama flow 1900rpm i 2 slip stream 140 1200rpm.Svi će bit na kaze master server ili kaze master flat kontrolleru. Jos se moram odlucit. Jer mi se kama flow cine bolji izbor od slip streamova + imaju neloš pritisak pa ih mogu isprobat i na cpu hladnjaku.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 22:02   #711
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Pazi se ako misliš one veće ventove (s rupama na 120 mm) montirat na krov od CM 690 II. Pogledaj malo bolje kako su raspoređene rupe na krovu kejsa i onda pogledaj ventove i sve bi ti trebalo biti jasno. Ja kraj ovih Kama Flow 2 ne bi više ni pogledao Slip Stream. Nisam do sad uopće na njih obraćao pažnju (jer su mi nezgodni), ali karakteristike su im za svaku pohvalu. Bilo bi zgodno da si uzmeš i...

4 x Dodatak za ventilatore SCYTHE Fanguard 12 SFG12-SL, za 120mm ventilatore

Na tvom mjestu bi uzeo 2 x Kama Flow 2 @ 1400 rpm za top exhaust i 2 x Ka