Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2010., 15:04   #1
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Slaganje konfiguracije u kuciste od IBM Intellistation Z Pro

Evo upravo dobih ponudu da kupim za neku sitnu lovu kuciste sa napojnom od Intellistation Z Pro. Posto sada imam neko shrotex kuciste htio sam prebaciti svoju konfu u to, pa me zanima hoce li to biti moguce bez nekog kemijanja. Koliko su dobra ta napajanja (450-500W je cini mi se)?ž
Kakva su ta kucista po pitanju hladjenja, tj. postavljanja dodatnih ventova?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 20:00   #2
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
gimme sumthin, pls...
http://cad.digitalmedianet.com/artic...fterinter=true
Koliko bi moglo vrijediti to kuciste sa napojnom?

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 11.07.2010. u 20:11.
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2010., 20:37   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Evo upravo dobih ponudu da kupim za neku sitnu lovu kuciste sa napojnom od Intellistation Z Pro.
Ako ti je sadasnje kuciste tako lose, onda ces biti sretniji u Z kantu. Samo u tom slucaju bilo bi ti pametnije da kuciste i PSU prodas odma dalje i kupis si novo kuciste.

Ovisno o opremi i modelu Z Proa... neki mogu biti nepodnosljivo bucni, dok su drugi recimo solidni. Druga stvar, (ovisno o modelu) jako su napucani kojekakvim 'kitovima' za bolje hladjenje, pa na kraju jedva da imas posteno mjesto za neki protok kad hoces sam sloziti nesto. Ali i kad povadis sve te strategije hladjenja... opet uvidis da neces prerasti velicinu kucista za jedan potrebit broj. Krasna decentna kucista i uvijek ih je lijepo vidjeti na stolu. Ali iskreno govoreci nisu neko cudo po pitanju prostora. Radije ga proslijedi za solarni kapital, a sebi kupi novo kuciste koje ce te u potpunosti zadovoljiti.

Doduse, ja trubim neku pricu u kojoj gledam da zelis i neke druge ploce i komponente kasnije ubacivati. Ako mislis duze ostati na konfi iz sig-a, mozda ces biti i zadovoljan. Ali previse je zbijeno kuciste za moj ukus prostora.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 23:46   #4
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
A onda bih ga mogao sutra poslikati i baciti zajedno sa PSU na procjenu. Predpostavljam da je napajanje iznimno dobro jer ne vjerujem da je IBM ubacivao razne shrotove u svoje masine
Hvala na odgovoru kolega!
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 07:35   #5
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
obicno u ibm kucista neide nis osim ibm ploca koje niti imaju standartno napajanje niti bilo kaj standardno...
a kaj se tice buke, svi ibm strojevi su temp regulirani,kroz moje ruke ih proslo jako puno, doma jos imam jedan stroj tipa intellistation i to je vrlo tiho, jedinu buku su radili 15 diskovi nutra, ali recimo sa nekim 10k ili jos bolje 7,2 k diskom postaje necujan stroj....
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 08:33   #6
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
obicno u ibm kucista neide nis osim ibm ploca koje niti imaju standartno napajanje niti bilo kaj standardno...
E oov me cijelo vrijeme zanimalo! Jel ima tko da potvrdi ovo? Znam za Dell masine da su takve, ali koliko se sjecam, na IBM strojevima sam vec mijenjao napajanje i bilo je potpuno stantardno u svakom pogledu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 09:02   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
E oov me cijelo vrijeme zanimalo! Jel ima tko da potvrdi ovo? Znam za Dell masine da su takve, ali koliko se sjecam, na IBM strojevima sam vec mijenjao napajanje i bilo je potpuno stantardno u svakom pogledu.
Ovisi o modelu / tipu. Kod nekih je većina toga standardno, kod nekih je sve potpuno specifično. U pravilu, što je stroj skuplji to je specifičniji.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 09:32   #8
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ovisi o modelu / tipu. Kod nekih je većina toga standardno, kod nekih je sve potpuno specifično. U pravilu, što je stroj skuplji to je specifičniji.
Radi se o intellistation Z pro. Otici cu ga uzeti poslijepodne, pa cu probati to sloziti i poslikati sve.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 10:37   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Radi se o intellistation Z pro. Otici cu ga uzeti poslijepodne, pa cu probati to sloziti i poslikati sve.
Ako se ne varam, bilo je sedam - osam različitih modela s brdo tipova istih. Ajde se probaj dočepati točne model/tip oznake.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 11:25   #10
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako se ne varam, bilo je sedam - osam različitih modela s brdo tipova istih. Ajde se probaj dočepati točne model/tip oznake.
Ako ti moze pomoci - 6223-cto
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2010., 11:46   #11
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ako ti moze pomoci - 6223-cto
Hm, sve osim CTO.
Vidi ovdje. Najvjerojatnije bi trebalo sve raditi, iako je dosta specifična mašina.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 12:24   #12
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Hm, da...
Koliko vidim ovim kucistima x serije tu kod nas u sistem sali, puno su kvalitetnija od raznih Anteca, CM-ova i inih. Predpostavljam da je i napajanje jako kvalitetno pa cu ipak uzeti to sve. What a hell
Hvala Iggy
WraGG je offline