Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2008., 22:24   #1
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
(riješeno) Problem s nekim igrama (crash uz trrrrrrr zvuk ili isključivanje monitora)

eto kako i naslov kaze problem je s konfom iz siga. primjerice grid radi satima bez greske, cod4 takodjer. ali pes09 ili novi prince of persia se ruse tako. znači nestane slike uz zvuk "trrrrrrrrr" pes pokrenem normalno i čim prodjem sve menije i treba počet tekma to se dogodi i preostaje mi jedino restart. prvo sam mislio da se ugasi cooler grafe ali nije on radi bez beda. rami su isto ok. clockan proc takodjer ne igra ulogu jer se to dogadja i sa stock vrijednostima.temperature su normalne nista ne luduje. trazio sam ali iskreno nisam ni znao kako bih searchao. molim pomoć

pretpostavljam da je soft problem ako ne molim moda da prebaci temu na prikladniji podforum
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 22:45   #2
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Znam da vjerojatno ovo neće pomoći, ali ja sam sličnan problem riješio tako što sam otvorio DirectX i smanjio hardware acceleration za zvuk. Doduše, meni slika nije nestala nego se sve smrznulo...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2008., 22:47   #3
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
nekad samo nestane slike (monitor blinka kao u standbyu) ali najgoreje kad tako smrzne uz taj zvuk.taj odvratni trrrrrrrrrrrrrrrrrr
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 22:56   #4
daemon1
Premium
Moj komp
 
daemon1's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Tučepi
Postovi: 103
Jesi proba instalirat nove windowse?
Ako si u mogučnosti isprobaj grafičku na drugom kompu.
daemon1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 23:03   #5
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
probao sam nove win...sve driveri vamo tamo. nemam drugi komp. ali čudi me taj grid i cod koji uz aa i sve sljakaju bez beda
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2008., 23:21   #6
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
meni se to dogadalo kad sam kupio konfu iz siga, a nisam bio updateao bios, a kad sam zavrtio memtest - mema ga nije prolazila...

moja preporuka? flashaj bios od maticne na najnoviji te pusti 3-4 sata da vrti memtest... jer meni je znao memtest "pokazat" krivu memoriju (iako je sve bilo na stocku) tek dok je drugi puta testirao "stick"...

nakon flashanja -> svi moji problemi su nestali...
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 00:04   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Taj zvuk nakon sta ti bloka komp mi je poznat..Ista stvar mi se desava samo sta je kod mene iskljucen automatically restart pa vidim sta pise na BSOD-u izad toga "crnog" ekrana i zvuka trrrrrr ti se krije BSOD,ja znam da me kingmax zeza ali jos mi se neda ubacit memtest u komp
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 09:52   #8
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
profurao sam memtest i s oba keksa mi je jednom nasao 64 errora i nakon toga nije pronasao vise nista (probao sam s oba,pa s jednim pa ovaj slot pa onaj i memtest ne nalazi gresku)
što sada?
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 15:37   #9
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Citiraj:
Autor Keyser Söze Pregled postova
profurao sam memtest i s oba keksa mi je jednom nasao 64 errora i nakon toga nije pronasao vise nista (probao sam s oba,pa s jednim pa ovaj slot pa onaj i memtest ne nalazi gresku)
što sada?
ima li tko kakvu ideju?
sad opet vrtim memtest i nista ne nalazi
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 16:03   #10
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
izvadi memu, ispusi slotove memorije, gumicom obrisi kontakte na memoriji i obrisi ih cistom krpom. Ukoliko imas alkohol medicinski, nakon krpe jos vatom koja je lagano natopljena alkoholom pocisti... Mozda je jednostavno prasina se zavukla...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2008., 13:55   #11
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
izvadi memu, ispusi slotove memorije, gumicom obrisi kontakte na memoriji i obrisi ih cistom krpom. Ukoliko imas alkohol medicinski, nakon krpe jos vatom koja je lagano natopljena alkoholom pocisti... Mozda je jednostavno prasina se zavukla...
eto poslusao sam tvoj savjet. i sad je sve ok. a što se tice gasenja monitora, tu sam otkrio da je problem bio u tome sto mi je tv spojen isto tako da mi je na monitor forsan refresh rate na 60. sad je na 85 i fala bogu nikakvih problema zasada
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 12:26   #12
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
isti problem imam i ja sa svojom 8800gt. a koliko vidim, ima puno ljudi na nvidia forumu i sličnim koji se žale na to! meni se ekran zacrni, i prikaže kako nema video inputa, i ukoliko je nekakav zvuk u tom trenu u igri bio onda se "loop-a" bez prekida jako brzo ( trrrrrrrrrr ). ako pritisnem reset, onda se komp nastavi brzo resetirat sam od sebe. moram baš ugasit mašinu i ponovno je upalit. formatirao sam hard, čisti install xp-a, flashao sam bios na matičnoj, probao 500 verzija drivera za grafu, jedino nisam isao flashat bios od grafe a to ni ne želim! prije sam imao 6600gt i bez ikakvih problema je radila! to mi se dešava u igri joint operations! i ako se ne varam, jedan jedini put mi se desilo u far cry 2. sada ne stignem , ali kad dodjem s posla probat cu (opet) izvaditi ram-ovei ispuhati slotove i obrisati ih, ali ne vjerujem da je problem do bilo cega drugog nego do grafulje.
The AC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na