Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2021., 12:40   #1471
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Samo naplatiti će i 60kn carinskih fix troškova.
Osim ako ne naplate na Aliju nekako direkt pdv
Nikakva carina, samo PDV države u kojoj se paket isporučuje. Što čak ne znači da će nam naplatiti tih 25%. Jel recimo Nizozemska ima 21%PDV i AliE. ima skladište u NL, te se svi paketi adresiraju na NL i od tamo raspoređuju po stvarnim adresama. Tako da pitanje tko će tu uhvatiti pare a tko će da ga duvne. Nije isključeno otvaranje prihvatnog skladišta u zemlji s najmanim PDV-om u EU (ako ima tko manji od Nizozemaca). AliE. će ti zaračunati taj porez u cijenu artikla i oni će plaćati sve poreze na svoje ime i naši nemaju mehanizam naplate ičega, pošto paket dolazi iz EU.

Eto provjerio, Cipar,Luxemburg i Malta imaju najmanje stope PDV-a, tako da AliE. ništa ne spriječava da otvori tamo skladište i naplati nam samo 18% PDV-a.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 12:44   #1472
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ali slanje iz tih zemalja sigurno neće biti free.
Iz kine ti za 1$ dobiješ besplatno slanje, a da 1 euro proizvod pošalješ s Nizozemske, to košta par eura
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 12:59   #1473
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ali slanje iz tih zemalja sigurno neće biti free.
Iz kine ti za 1$ dobiješ besplatno slanje, a da 1 euro proizvod pošalješ s Nizozemske, to košta par eura
A vidi mene do sada nije koštalo ništa osim onoga što je pisalo na ALi-ju. Ne znam zašto bi sada počeli to naplaćivati. Kako oni imaju dealove s Kineskim distributerima i poštama tako će imati i u EU. To se radi o milijardama pošiljaka godišnje a bogami i €. Tako da ne bi trebalo to sve skupa puno utjecati na cijenu a pogotovo ako se vratimo na prosječnu cijenu pošiljke. Ne plaća ALI istu cijenu kao kad ti meni šalješ nešto, to budi siguran a za distribuciju za takvu firmu mnogi će gaće skinuti.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 13:23   #1474
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Frapiran sam, došao mi paket s alija koji sam naručio prije 11 dana, i to DPD-om.
Išao sam gledati, China post air mail je courier.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 13:46   #1475
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Nikakva carina, samo PDV države u kojoj se paket isporučuje. Što čak ne znači da će nam naplatiti tih 25%. Jel recimo Nizozemska ima 21%PDV i AliE. ima skladište u NL, te se svi paketi adresiraju na NL i od tamo raspoređuju po stvarnim adresama. Tako da pitanje tko će tu uhvatiti pare a tko će da ga duvne. Nije isključeno otvaranje prihvatnog skladišta u zemlji s najmanim PDV-om u EU (ako ima tko manji od Nizozemaca). AliE. će ti zaračunati taj porez u cijenu artikla i oni će plaćati sve poreze na svoje ime i naši nemaju mehanizam naplate ičega, pošto paket dolazi iz EU.

Eto provjerio, Cipar,Luxemburg i Malta imaju najmanje stope PDV-a, tako da AliE. ništa ne spriječava da otvori tamo skladište i naplati nam samo 18% PDV-a.
Aga je napisao carinski troškovi, troškovi carinjenja pošiljke, ne carina nego otvaranje i procjena

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 14:21   #1476
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Trebam nekog iskusnog za Aliexpress...

Radi se o ovome:

Free Shipping
to Croatia (Local Name: Hrvatska) via GLS_FR

Po ovome znači da seller šalje iz Francuske item preko francuske GLS službe.

Da li se radi o muljaži i da li će seller poslati s Kine?

Uglavnom, malo mi je SUS...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 14:58   #1477
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Aga je napisao carinski troškovi, troškovi carinjenja pošiljke, ne carina nego otvaranje i procjena

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Aj dobro, u pravu ste. Al drugi puta se bar potrudite JEDNOM pročitati članak il zakon ili bilo šta, prije tvrdnji,uvjeravanja i rasprave.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 15:21   #1478
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Aj dobro, u pravu ste. Al drugi puta se bar potrudite JEDNOM pročitati članak il zakon ili bilo šta, prije tvrdnji,uvjeravanja i rasprave.
Prijatelju ti imaš nekih problema, bolje bi ti bilo da se malo educiras prije nego počneš pametovati o stvarima o kojima nemaš pojma.

Od 1.7. više ne bi trebalo biti carinskog pregleda ali on priča o fiksnom iznosu carinskog pregleda a ne carini

Evo pomoći ću ti shvatiti što je kolega rekao:

https://www.posta.hr/medunarodni-pro...-postupak/2157

Koliki su ukupni troškovi (carinski i poštanski) koji se naplaćuju pri uvozu robe u poštanskim pošiljkama iz inozemstva u RH?
Roba u uvozu u RH u poštanskim pošiljkama podliježe naplati carinskog duga (carine, PDV-a i eventualno posebne trošarine) sukladno s Carinskim zakonom i Zakonom o porezu na dodanu vrijednost. Dodatne informacije o visini carinske stope i načinu utvrđivanja carinske vrijednosti (osnovice za carinu) mogu se dobiti na mrežnoj stranici Carinske uprave ili na njihovoj e-adresi: odjel_za_odnose_s_javnoscu@carina.hr
Hrvatska pošta naplatit će ovu uslugu samo za one pošiljke za koje Carinska uprava, tj. Ministarstvo financija odluči da je potrebno platiti carinu i/ili PDV.

račun Ministarstva financija za naplatu carine i PDV-a prilaže se u pošiljku.
Radnik Hrvatske pošte dužan je primatelju izdati potvrdu o naplati, a račun uručiti idući radni dan redovitom dostavom.
Primatelj će biti obaviješten treba li carini dostaviti dodatnu dokumentaciju (račun, potvrda i sl.) za uvoz sadržaja.
Manipulativni troškovi jedinstveni su bez obzira na koju su adresu adresirane pošiljke u Hrvatskoj. Ti se troškovi sastoje:
od cijene za podnošenje na carinski pregled (30, 40 ili 50 kuna bez PDV-a, ovisno o masi pošiljke)
od otpreme poziva za dokaz carinarnici (19,50 kuna)
od ležarine (ako je ima) u iznosu od 2,40 bez PDV-a po danu
od naplate obrasca HUB (5,00 kuna minimalno, 80,00 kuna maksimalno).
Cjenici svih usluga i opći uvjeti poslovanja Hrvatske pošte dostupni su u svakom poštanskom uredu te na našim službenim internetskim stranicama

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 15:34   #1479
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Cjenici svih usluga i opći uvjeti poslovanja Hrvatske pošte dostupni su u svakom poštanskom uredu te na našim službenim internetskim stranicama

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
ja bi na ovo nadodao da kad ideš na izračun slanja pošiljke na web stranicama pošte i sa tim iznosom odeš u poštu neće ti biti dosta. oni uvijek zaračunaju još više. toliko o transparentnosti HP.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 15:42   #1480
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
"Hrvatska pošta naplatit će ovu uslugu samo za one pošiljke za koje Carinska uprava, tj. Ministarstvo financija odluči da je potrebno platiti carinu i/ili PDV." VIDIŠ OVO I/ILI PDV. I onda ja imam problema. A tako je bilo i do sada i da si pročitao cijeli članak zakona s svim odredbama a ne nabrzinu zguglao nešto shvatio bi. Pa da pojasnim još jednom, naručiš bicikl i kinez ti napiše na paket šiljilo za olovke i cijena 2€, carina ga otvara i naplaćuje 60kn+carina+PDV+sve što mogu naplatiti. Ako naručiš šiljilo za olovku i kinez deklarira paket kao šiljilo i cijena mu je 2€ plaćaš PDV. Inače se paketi ne otvaraju na carini nego provlače kroz skener i a ako na skeneru zadovoljava deklariranu robu NE OTVARA SE PAKET. Otvaraju se samo paketi kojima deklaracija nije ispravna. Drugo da si pročitao sve do kraja,pošiljatelji dobivaju opciju eletronske prijave paketa po broju i oni unaprijed navode šta je u paketu i koliko košta te naplaćuju PDV koji se kasnije isplaćuje nama a carina opet preko istog tog skenera i elektronskog broja uspoređuju robu u paketu i deklaraciji. Treće opet opcija EU skladišta gdje sve što si napisao pada u vodu jel je roba iz Eu. Ima i četvro al preopširno je i neda mi se više.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 15:55   #1481
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Opet si omasio cijeli futball, gledaj odakle sam te quotao.

Ja pričam o tome da je aga008 rekao carina 60tak kn i ti si napisao nikakva carina
On nije mislio na carinu nego troškove carinskog pregleda koje sam ti naveo.

Za sada ih ima od 1.7.ne bi trebalo biti.

Ja drumom a ti šumom...

Eod

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 16:07   #1482
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Da i ja ti kažem da nema niti carine niti carinskih troškova, po tom pitanju sve ostaje kako je bilo, ako je paket ispravno deklariran. Carinski pregled je bio i bit će kako sam ti opisao i naplaćivat će se kao i do sada. Znači SKENIRANJE=BEZ NAPLATE, OTVARANJE=CARINSKI TROŠKOVI u najboljem slučaju a moguća carina,ležarina.............. Tako je bilo do 01.07. i bit će od 01.07. Ovdje se radi o promjeni PDV-a na sve pakete i nema veze s carinom, carinska služba je samo ta koja određuje visinu PDV koji će se naplatiti po carinskoj deklaraciji ili svojoj procjeni.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 11:52   #1483
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 08:40   #1484
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Meni je odjedanput došlo 5-6 paketa a neke čekam ohoho i produživao sam delivery rok za sve , nije do alije nego do pošta u koroni yebiga.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 11:06   #1485
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nisam znao da do Šangaja ima 50.000 km.
Taj je u Kinu krenuo ko Kolumbo u Indiju.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 20:20   #1486
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Trebam nekog iskusnog za Aliexpress...

Radi se o ovome:

Free Shipping
to Croatia (Local Name: Hrvatska) via GLS_FR

Po ovome znači da seller šalje iz Francuske item preko francuske GLS službe.

Da li se radi o muljaži i da li će seller poslati s Kine?

Uglavnom, malo mi je SUS...
Gledam nekakvu pločicu sa Alija i stvarno GLS-FR.

(dolje u nastavku a.k.a. pri kraju je navedeno da se salje iz kine, ni traga Thuramu)Jeli moguće da se skladišta dijelom presele na neka EU područja kao što je bilo sa mobitelima itd.?
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 21:06   #1487
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Neki selleri imaju u Poljskoj skladišta i raba dolazi sa DPD-om.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 09:01   #1488
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Neki selleri imaju u Poljskoj skladišta i raba dolazi sa DPD-om.
da,nekima pišu skladišta španija, rusija, italija,francusk al nemreš naručit od njih nego samo Kina
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 11:19   #1489
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Ja sam naručio iz Španjolskog skladišta, ali prema trackingu ide iz Kine..
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 08:45   #1490
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
U zadnja cca 2-3 mjeseca narucio sam 8 paketa, svi su slani iz Kine, i sve mi je uredno doslo.

2 paketa za 3 tjedna
4 paketa za 4 tjedna,
i ova zadnja dva za ravno 16 dana.

Koliko ce paket putovati ovisi o NL posti, odnosno koliko paket cuci u njihovoj vreci i ceka da ga posalju za HR. Ova zadnja dva su bila 3-4 dana u NL i zato je tako brza dostava.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 09:10   #1491
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Prvi put u roku par mjeseci mi ode na carinu tuš od 17$. Valjda neće naplatiti ništa jer je ispod 160kn
HRVATSKA, HRZAGB ZAGREB 10003, Otprema pošiljke na Carinu/Poštu carinjenja

Koliko se sada čeka?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 09:20   #1492
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Seller mi pošalje pošiljku i nakon deset dana mu se vrati. Sad je (navodno) poslao FEDEX-om (IP) i poslao mi je tracking u obliku YExxxxxxxxCN. Zna li netko je li to dobar oblik trackinga jer mi nakon pet dana FEDEX ispisuje da je invalid...
S obzirom da je vrijednost 350€, bojim se da me seller ne mulja i čeka istek vremena.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 09:27   #1493
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ja koristim Parcels apk. Automatski sve alliexpres naruzdne prati
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 12:47   #1494
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Prvi put u roku par mjeseci mi ode na carinu tuš od 17$. Valjda neće naplatiti ništa jer je ispod 160kn
HRVATSKA, HRZAGB ZAGREB 10003, Otprema pošiljke na Carinu/Poštu carinjenja

Koliko se sada čeka?

Ja sam nedavno za zadnji paket koji je išao na carinu doslovno čekao 12 dana da dobije status "zadržano na carini"a onda još 4 dana da dođe poštom onaj papir sa carinskim brojem i obvezi popunjavanja Izjave i dokazivanju vrijednosti.

Možda sam mogao zvati i maltretirati ih da ubrzaju (ali ovo samo možda) ali ne žuri mi se oko te stvari pa sam pustio da se stvari same razvijaju.
Dodatno, možda bitno narudžba je bila sa aliexpressa, dakle vjv bez računa u paketu...
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 06:35   #1495
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Seller mi pošalje pošiljku i nakon deset dana mu se vrati. Sad je (navodno) poslao FEDEX-om (IP) i poslao mi je tracking u obliku YExxxxxxxxCN. Zna li netko je li to dobar oblik trackinga jer mi nakon pet dana FEDEX ispisuje da je invalid...
S obzirom da je vrijednost 350€, bojim se da me seller ne mulja i čeka istek vremena.

https://parcelsapp.com/en - tu možeš pratiti sve pakete ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 06:37   #1496
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Ja sam nedavno za zadnji paket koji je išao na carinu doslovno čekao 12 dana da dobije status "zadržano na carini"a onda još 4 dana da dođe poštom onaj papir sa carinskim brojem i obvezi popunjavanja Izjave i dokazivanju vrijednosti.

Možda sam mogao zvati i maltretirati ih da ubrzaju (ali ovo samo možda) ali ne žuri mi se oko te stvari pa sam pustio da se stvari same razvijaju.
Dodatno, možda bitno narudžba je bila sa aliexpressa, dakle vjv bez računa u paketu...
Ako ih požuriš,onda ti naplate požurnicu,sad koliko košta neznam,ja jednom išao u Branimirovu na carinu i tamo frajer bacio neku cifru,ali opet čekaš 2-3 dana dok oni nađu paket i ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 10:48   #1497
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
https://parcelsapp.com/en - tu možeš pratiti sve pakete ...

Puno mi je draži i pari mi se bolji https://www.17track.net/en

Izgledom jednostavan ali sve nađe...



Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ako ih požuriš,onda ti naplate požurnicu,sad koliko košta neznam,ja jednom išao u Branimirovu na carinu i tamo frajer bacio neku cifru,ali opet čekaš 2-3 dana dok oni nađu paket i ...

Hahaha nevjerojatni su...ali koji zen tamo vlada, mislim da nije ni na tibetu takav...svi ono usporeni u svom nekom filmu...Prije sam se hrpu nervirao zbog svega ali ono sad sam prihvatio da se kod nas neće ništa nikad promijeniti...ili prihvatiš takvo stanje ili seliš u neku drugu državu.
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 11:47   #1498
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Stigao paket iz Fr. Narucen 14.01. Iako tracking nije radio.
Nadam se skorom dolasku i drugog paketa za koji pise da je u dostavi vec 7dana po hp trackingu.
Btw.
Jel imam kakve pomoći od žalbe na poštara koji samo ceduljice šiba u sandučić?
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 11:54   #1499
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ako ne stane u sandučić, nije dužan nositi takve, veće pošiljke.
Bolje gaji dobre odnose, ja dam čokoladu kada donese nešto veće.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 22:10   #1500
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako ne stane u sandučić, nije dužan nositi takve, veće pošiljke.
Bolje gaji dobre odnose, ja dam čokoladu kada donese nešto veće.
Ma i nisam nista prigovarao jel mislim da nema pomoći kod ovih iz hp... Ali reko da pitam
Sonim je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na