Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2012., 14:57   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Apple/HTC/Samsung i zašto njihov (ne)uspjeh nema veze sa marketingom

Prijatelj preporučio članak, pročitao sam ga i mislim da je dobar.
Možda se neki neće složiti s autorom zašto je razlog tako uspješne (i HTC-a tako loše) prodaje S3-ce taj koji je, ali mislim da je ipak istina da se Samsung "ušlepao" Appleu na leđa što se toga tiče, odnosno da samo promatraju kako kupci "dišu" i prema tome formiraju marketinšku strategiju.

.
.
http://www.gadgeterija.net/2012/10/1...s-marketingom/
.
.

Pitanje je, zašto su to mnogima razlozi kupnje/nekupnje nečeg?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 15:00   #2
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Zato jer se ljudima neda mislit, pa idu za onim što je hajpano, jer kad je hajpano, onda valjda valja To je jedan mindset koji je stran prosječnoj populaciji na ovom forumu
raliSHA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2012., 15:15   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jedan veoma loš članak, a ovaj dio na kraju je komedija

"Samsung je uspješan zato što je kulturološki označen (significiran) kao opozicija Appleu, koji je pak paralelno označen kao „zli diktator“, a Samsung Galaxy SIII se prodaje odlično samo zato što je označen kao rival iPhoneu, koji je prethodno bio označen kao kulturna ikona i referenca mobilnog svijeta. Sada Samsung „prima“ besplatni marketing od Applea. Apple svakim svojim lošim potezom pokazuje na alternativu. Sve se odvija pasivno i nesvjesno"

"Samsung ide nizvodno. Njihov marketing primitivan je poput fanboy-primitivizma high-tech zajednice. Pljuvanje po Appleu, iSheep priča itd. To sada shvaćaju čak i u Nokii."

Volim ovakve kvazi "filozofske" članke koji se dotiču kompliciranih tema na način da ih samo spomenu. Samsungove reklame nisu ništa manje primitivne od appleovih "Mac vs. PC".

A i riječ "inžinjering" mi je veom draga
  Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 15:15   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Kupovno ponašanje potrošača je iznimno opsežno područje za promatranje, otprilike je širine i ukupnog ponašanja čovjeka, vrlo često se kosi s nekim nama uvriježenim normama i obrascima ponašanja, pa zato ga je i teško sažeti na išta osim one Ljude ce biti ljudi.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 16:07   #5
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Apple je sa svojim iPhoneom napravio veliku stvar, uveo je usavrsenu tehnologiju TSa na velika vrata pod broj jedan, a pod broj dva, natjerao je sve ostale proizvodace na puno brzi tempo razvijanja tehnologija, tempo u kojemu na kraju on sad debelo kasni.

Samsung se u svemu tome najbolje snasao, sa svojim Galaxy Som je zapoceo trend rasta ekrana, trend koji je odlicno prihvacen. (2010. jos Samsung ima 4' ekran). Sa S2 napravio boom, prvi dual core, fanstastican ekran, kamera, nevjerojatan mobitel koji je porusio sve rekorde prodaje. Sto sad ponovno rade sa S3 koji je logican korak naprijed, jos veci ekran, quad chipset, bla bla. Ugl, stvorili su vec "tradiciju" Galaxy S uredaja koji su unazad 2-3 godine vec bolji i napredniji od konkurencije u svim aspektima, i to je trziste prepoznalo.

Takoder, odlican potez Samsunga, S3 mini ima 4' ekran, lijepi prc Appleu.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 16:46   #6
cincilator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Slavonijaaa
Postovi: 9
Samsung i Apple -sve je to ista bagra, cilj je svima poderati kupca i zaraditi. Kog briga tko je kome drpio strategiju i čija je bolja...
cincilator je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 17:16   #7
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
hmmmm.... Geyfon 5 je tata S3u.. Osim velike dijagonale (super ekran) i super baterije S3 se nema na cemu pohvalit..

A ovaj S3 mini ce biti teze smece.. Cak ni ekrani koji ce biti iste velicine, nece se moci usporediti jedan sa drugim, gdje Retina ima puno vecu rezoluciju, tako da se apple ne mora brinuti..

Reklama cini cuda.. Dobra reklama proda sama par milijuna telefona iako ne valjaju nista.

Sto se tice Samsunga, necu trositi rijeci na njih. Usvari moram.. POLUPROIZVOD
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 11.10.2012. u 17:25.
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 17:20   #8
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova

Volim ovakve kvazi "filozofske" članke koji se dotiču kompliciranih tema na način da ih samo spomenu. Samsungove reklame nisu ništa manje primitivne od appleovih "Mac vs. PC".

A i riječ "inžinjering" mi je veom draga
Nemoj zaboraviti "significiran".
Nisu imali "intenciju" to napisati. Došlo je sasvim "koincidentno"!
Ali dobro zvuči, koristilo se dosta na svim "iventima" i "tim bildinzima" gdje su "atendali" i dobro
je u "insuficijenciji" drugih.
  Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 18:57   #9
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Nisan čita članak, ali nmogu samo reć, generalno vlada ono mišljenje "iz njemačke je". Samsung je poznata marka, Apple ima svoju bazu (kvazi kreativci i šminkeri), dok HTC malo ulaže u promociju i nije stvorio ciljanu skupinu iako ima jako dobar proizvod. Plus repovi iz prošlosti mogu bit teret...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 19:39   #10
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Možda ne bi bilo loše da ga pročitaš ako već sudjeluješ u raspravi.
Bio članak filozofski ili ne, neke je stvari dobro napisao.
Činjenica je da je Samsung trenutno najveći konkurent Appleu, a s time se i ušlepao na njegov hype, samo protiv njega. Samo pogledaj zadnju reklamu za S3, bit će ti jasno.
A ovo da je Samsung poluproizvod...ne da mi se niti komentirati.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2012., 19:45   #11
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Možda ne bi bilo loše da ga pročitaš ako već sudjeluješ u raspravi.
Bio članak filozofski ili ne, neke je stvari dobro napisao.
Činjenica je da je Samsung trenutno najveći konkurent Appleu, a s time se i ušlepao na njegov hype, samo protiv njega. Samo pogledaj zadnju reklamu za S3, bit će ti jasno.
A ovo da je Samsung poluproizvod...ne da mi se niti komentirati.
Meni je osobno odlična we gonna get this next time , i naravno da je iskoristio dio kampanje jer ima bolji proizvod...

Pročitat ću (ako mi dozvolite ).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 19:47   #12
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429



I ne, ne mislim da su ljudi koji kupuju samsung telefone stvarno kvazi hakeri i nerdovi samo pokazujem kako je takvo razmisljanje djetinjasto.


Citiraj:
Autor cincilator Pregled postova
Samsung i Apple -sve je to ista bagra, cilj je svima poderati kupca i zaraditi. Kog briga tko je kome drpio strategiju i čija je bolja...
lol bagra. Zato ce cincilator otvoriti kompaniju ciji je cilj zaraditi sto manje novaca.
-->
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Apple ima svoju bazu (kvazi kreativci i šminkeri),
Dok samsung ima svoju bazu (kvazi hakeri i nerdovi)...
Nevjerovatno je kako niti jedna rasprava ne moze proci bez ljepljenja nekih etiketa kao da se radi o necemo tolikom vaznom. IT'S A PHONE FFS!



I ne, ne mislim da su ljudi koji kupuju samsung telefone stvarno kvazi hakeri i nerdovi samo pokazujem kako je takvo razmisljanje djetinjasto.


Citiraj:
Autor cincilator Pregled postova
Samsung i Apple -sve je to ista bagra, cilj je svima poderati kupca i zaraditi. Kog briga tko je kome drpio strategiju i čija je bolja...
lol bagra. Zato ce cincilator otvoriti kompaniju ciji je cilj zaraditi sto manje novaca.
__________________
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 03:59   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Dok samsung ima svoju bazu (kvazi hakeri i nerdovi)...
Da su samo kvazi akeri i šmokljani prodaja ne bi bila ni 1% današnje. hehe
(znam da nisi to mislio)

Baš su zadnje reklame Samsunga potpuno obrnule tijek. Dok se Apple držao generalizacija, Samsung je direktno "napao" glavni konkurentski proizvod i to feature for feature. I to sa pravom. Pošto većine ljudi boli briga što je "under the hood" sa tim su isto dobili hrpu ljudi koji ne znaju ni što imaju, ali im je važno da to imaju.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Možda ne bi bilo loše da ga pročitaš ako već sudjeluješ u raspravi.
Bio članak filozofski ili ne, neke je stvari dobro napisao.
Činjenica je da je Samsung trenutno najveći konkurent Appleu, a s time se i ušlepao na njegov hype, samo protiv njega. Samo pogledaj zadnju reklamu za S3, bit će ti jasno.
A ovo da je Samsung poluproizvod...ne da mi se niti komentirati.
Prema tome (članku), HTC je treba cvjetati pošto je on bio prvi glavni konkurent Appleu (a prije i OK konkurent Samsungu) i to da "standardna" pravila tržišta ne vrijede je teška glupost te se pokazalo potpuno ispravnom kada je Samsung preoteo lead role od jednog HTC-a koji je imao odlične proizvode, ali je u narednim zakazao.
  Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 11:42   #14
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Da, samo koliko se sjećam, HTC nije iskoristio situaciju Android vs. iPhone već je o svom poslu razvijao mobitele, a to očito danas nije nikome zanimljivo
Baš sam se nekidan igrao sa One S, pa to je odličan mobitel, baš baš dobar, tako da mi nije jasno.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 12:29   #15
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Baš sam se nekidan igrao sa One S, pa to je odličan mobitel, baš baš dobar, tako da mi nije jasno.
Nažalost, sam uspjeh na tržištu nema nikakve veze s kvalitetom. Ima tu puno stvari oko kojih se mora "plesati". To čak i najbolje znajku baš veliki (Apple je skoro propao radi toga, IBM nikad nije imao zaradu u mnogim produktima i slično). O brdu "slavnih" koji više ne postoje da ne govorim.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 13:16   #16
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ovaj komentar je kratko sve sročio moje mišljenje o svemu.

Citiraj:
Zašto je postalo normalo da neki treći proizvođač (u ovoj priči HTC) koji proizvodi odlične proizvode, ne uspijeva zbog nekih lijevih, nevidljivih faktora?

Pa ne kupujemo mi državne tajne nego uređaje o kojima imamo sve moguće informacije na svakom koraku, sve moguće specifikacije i hiljade recenzija na internetu.

Zato što ljudi umjesto da se educiraju o tehnologiji koju plaćaju, oni sjede pred TV-om i beskrajno upijaju taj manipulativni marketing. Zato što su ljudi ignorantni i glupi. Zato što ljudi jesu ovce, ne Appleovi iSheep, nego općenito.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 13:17   #17
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nažalost, sam uspjeh na tržištu nema nikakve veze s kvalitetom. Ima tu puno stvari oko kojih se mora "plesati". To čak i najbolje znajku baš veliki (Apple je skoro propao radi toga, IBM nikad nije imao zaradu u mnogim produktima i slično). O brdu "slavnih" koji više ne postoje da ne govorim.
Slažem se, imao sam Siemens (C35, S35) i Ericsson (GF768, T10s, T28), mobitele davno, bili su odlični...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 16:37   #18
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Htc Desire i Galaxy S su bili tu negdje.
Zatim Htc izbaci Sensation a samsung S2 i šta se dogodi.
Hrpa dobrih recenzija za samsung i ne baš tako sjajne za htc. Dodaj na to i dobar i skup marketing i imaš bingo. Zatim najavi S3 kao da će pojesti sve živo na planeti dodaj opet hrpu para za marketing i to je to.
Samsung je imao bolji proizvod od htc-a i više novaca u ključnom trenutku i mislim da ga je to dovelo u poziciju gdje je.
Mislim da je problem kod htc-a što oni ni sami ne znaju kakav bi mobitel napravili, dok ovi u samsungu očito znaju.

A Apple je car dodirnika tu nema dileme iako možda neće još dugo.
dekky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na