Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2012., 14:08   #331
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Jel uopce bija koji slucaj u nas da je nekoga optuzilo da je skida ilegalu al da mu je hakiralo mrezu? Ono bar to hakiranje mreze nije danas neki problem...
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 15:51   #332
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Ma irelevatna je mreža. Uopće je nebitno tko je skidao i da li je netko upao na mrežu ili nije. Imaš na svom disku u svojoj kući ilegalni software i masu filmova. Boli njih rac od kud to tebi.

Mrežni promet im možda može poslužiti kao temelj za nalog...

Uopće ne kužim čemu ova rasprava.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 16:02   #333
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...in/602929.aspx

Sviđa mi se tekst i jako zgodna usporedba.
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 16:08   #334
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Mrežni promet im možda može poslužiti kao temelj za nalog...
meni je ovo glupo. kao da zakljucis da ako radis godisnje 300k km da radis vise prekrsaja od nekoga tko radi 25k km, i na temelju toga si pod povecalom.

no ono sto mene zanima, da li je krivica i operatora sto nude flat? mislim, znamo svi tko i zasto uzima flat paket ili dignuta brzina (gejmeri - to se vas ne tice), da li je i njihova dijelom sukrivica u pocinjenom djelu? mislim, onda silazim na 5GB min paket, za pogledat dnevno forume i par puta fejs mi je i previse............
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 16:13   #335
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Jel uopce bija koji slucaj u nas da je nekoga optuzilo da je skida ilegalu al da mu je hakiralo mrezu?
Kao što kaže doublev, to nema nikakve veze niti koga briga jel mreža hakirana.

Inače, kod nas nisu nikad nikog optužili da je skidao piratski softver niti će se to ikada dogoditi, barem dok su sadašnji zakoni na snazi.

Policija je sama izjavila više puta da će tolerirati piratluk za osobne potrebe, odnosno, takve osobe ne može kazneno goniti.

Procesuirat će samo one koji taj isti skinuti materijal dalje preprodaju, znači stječu korist na nečemu što je zaštićeno autorskim pravom i one koji se bave pedofilijom, sve ostalo je free.
W.Digital je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 16:18   #336
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
meni je ovo glupo. kao da zakljucis da ako radis godisnje 300k km da radis vise prekrsaja od nekoga tko radi 25k km, i na temelju toga si pod povecalom.

no ono sto mene zanima, da li je krivica i operatora sto nude flat? mislim, znamo svi tko i zasto uzima flat paket ili dignuta brzina (gejmeri - to se vas ne tice), da li je i njihova dijelom sukrivica u pocinjenom djelu? mislim, onda silazim na 5GB min paket, za pogledat dnevno forume i par puta fejs mi je i previse............
Apsolutno nije. Moze se flat napucat i legalnim stvarima. Mene nanvise zivcira ovo svo trackanje, ali koristim privatne trackere i peerblock, tako da mislin da san siguran.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 16:23   #337
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Moze se flat napucat i legalnim stvarima.
ma da...... znam i ja da mogu naci stotine giga free materijala koji nisu zasticeni nikakvih pravima, ali zar zaista trebas ugovorno flat za free stvari? . you get the point, ne ocekujem nikakav pametniji komentar na ovo.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 16:32   #338
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Ova se rasprava polako počinje svodit samo na torrente i internet providere dok je ACTA sama po sebi kao međunarodni sporazum puno veča prijetnja od pukog suzbijanja piratluka. Preporučam za poslušat ona dva linka emisije na radiju sa početka teme.
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 16:45   #339
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Pita san za slucaj ako ti ono vide da si navodno skida gluposti ali ti ne nadu doma nista..jel te tada mogu zaj***vat. Tj jel bija takav slucaj
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 16:57   #340
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Ne mogu niti će ti šta tražit, ajd malo čitaj.

Mogu sad otići na warez forum i skinuti 5 filmova i 30 programa, ne može mi nitko ništa, to je za osobne potrebe.

Zadnje izmijenjeno od: W.Digital. 07.03.2012. u 17:03.
W.Digital je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 18:36   #341
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Mogu ti svašta ako ti nađu ilegalne windoze, office itd. To se ne smije koristiti ni za osobne potrebe.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 18:45   #342
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Je da, u pravu si, softver (programi) se vjerovatno drugačije gleda.
Ali za glazbu i video ne odgovaraš nikome, sve dok ju koristiš za osobne potrebe.
Iako, neće nikada ni tražiti softver kod privatnih ljudi niti će dobiti nalog za tako nešto, eventualno kad je firma u pitanju ali to onda rade inspektori i to je nešto drugo.
Ilegalan softver ti mogu naći eventualno kad traže nešto drugo, ozbiljnije, pa ti još i to prišiju.

U svakom slučaju, običan, everyday user je siguran i ne treba se bojati ovakvih stvari.

Zadnje izmijenjeno od: W.Digital. 07.03.2012. u 18:53.