Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2006., 16:48   #31
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor stublina
Ovaj tvoj sistem sa ghoustom mi nema logike jer ako već vraćam image windowsa zbog nekog problema zašto nebi vraćao sve u kompletu ? Naravno kao što i sam kažeš poslje vracanja imagea radit će programi koji su instalirani prije njegovog pravljenja i desit će se da programi što su instalirani poslje pravljenja imagea neće moći normalno obrisati nakon restoriranja imagea windoza jer isti nemaju "put" do njih.. Po meni je ipak jednostavnije imati windoze i sve programe na jednom mjestu a ne šarati okolo naokolo. Windoze uštimaš + svi driveri + zakrpe(AutoPatcher) + neki osnovni codeci i napraviš image.
Ma mislim, najbolje bi bilo da je tak kak ti velis, al ovak mi sam image manje mjesta zauzima, pa eto...tako to kod mene ide...najcesce zauzima do 1,5GB image windowsa...

S time da ja imam samo jedan image, a to su windowsi sa svim programima koji su mi otprve potrebni i sa svime nastimano kako meni pase...Igrice i neke druge programe (bez kojih u prvi tren mogu) lagano se kasnije nasnimi...

A bas da mi za instalaciju svih programa treba 30 min, pih, da barem

Svatko dela na svoj nacin, ja idem za time da mi zauzima sto manje prostora...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2006., 20:50   #32
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
hm, znači bekapam, formatiram, pa vratim winse, spojim natrag particije i sve installam na c, i napravim image toga drajva i cap.... ma super... su-per....: suicide : suicide
Ladybug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2006., 22:15   #33
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Našla rješenje problema!!! Hvala Bogu.... Bilo je u ZA postavkama, išla na postavke ZA i untickala "block banner ads", "block popups" i "block animations", sad vidim i thumbove i skačuće smajliće i život je ponovo lijep

Nego, razgovarali ste o codecima... Ja sam sebi stavila paket kodeka Ace Mega tako se nekako zovu jer ne znam koji trebam za kaj pa mi rekoše "uzmi si cijeli pack"... U attachu su mi neki programi koje imam, negdje 50% sam i instalirala, pa ako netko hoće bacit mišljenje o tome jel to sve OK ili ako ima bolji savjet, slobodno! (valjda sma dobor atachala uz pomoć ovog gore linka, u formatu su za whereisit...)
thx
Attached Files
File Type: zip HDD - Software.zip‎ (22.4 kB, 139 views)
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2006., 22:51   #34
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
@Ladybug

Kaj se tiče codeca i ostalog vezanog uz gledanje flmova na kompu.....dosta ti je zinstalirati VLC Media Player i ffdshow i svi filmovi ti budu delali kak spada.
Za čišćenje/održavanje registry-a si zinstaliraj (ako već nisi) Registry Mechanic ili RegSupreme. Kaj se tiče programa za net i sigurnost, pored Ad-aware-a i Spybot-a moreš još zinstalirati i Spyware Blaster....
Toliko...
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2006., 23:36   #35
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor buljo
Ja sam bliže od Fleksa.. I ja sam iz Dubrave
ja također : goood :
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2006., 19:40   #36
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Registry Mechanic... interesting.... probat ću, hvala ti. Dečki, hvala, ipak neće biti potrebno za kućnim intervencijama, za to najviše zahvalite PCE ljudima koji tako dobro pomažu da je preko žice dobro kao i da su tu

p.s. sredila sam i onaj greasemonkey problem, al ne bih htjela reći kako, jer mi je prevelika nOOb bruka...
Ladybug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na