Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2023., 20:28   #61
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ti si vjerojatno jedini koji to dovodi u vezu sa nečim što se nije dogodilo a trebalo je.
Nije jedini.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 20:41   #62
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
slažem se s ekipom koja kaže da sms ne bi ništa promjenio.
lijepo najave svaki puta velike nalete vjetra i zbog puno manjih i slabijih naleta nesto ti može doletit i pogoditi te. ali ne ... ljudi moraju bap usred oluje voziti se i zuriti i bas moraju hodati. i slažem se da jadni ljudi kojih nema više stvarno nisu imali sreće, ali dajte nemojte me jebat sa sms-om. SVI ali SVI imamo mobitele i svi stalno bulje u njih i da ne vidiš da je sranje i na radiu stalno su govorili cijeli jebeni dan da će biti sranje i sada odjednom nam treba sms. ja ne mogu vjerovati. ono wtf.
da su svi normalni bili bi mirni i na narančasti alarm ali opet idu svuda i voze se svi i ne jebu pet posto ništa. tko je pametan slusat će i neće mu trebat sms.
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2023., 21:41   #63
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ja nisam iz Zagreba al pojma nisam ima, tek u 6 vidio sta se desava, a i da sam bio u Zagrebu nebi vidio i mozda se bas u tom trenutku uputio sa posla kuci. Inace imam HRT Metro app koji je PRIJE slao notifikacije izgleda da nisu platili provideru

Isto tako kolegica iz zagreba, jbg radi ne cita portale, se zaputila kuci i razbilo joj straznje staklo u voznji, da je dobila sms ili nesto, ostala bi jos u firmi...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 21:55   #64
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
I ja sam taj dan bil u firmi i lagano sam krenul prije za Varaždin, jer cijeli dan, a posebice nakon podne se bez ikakvih portala i aplikacija za prognozu vidjelo da se sprema nekakvo sranje od vremena.

Od 14:00h je krenulo postepeno zatvaranje neba, uz sve jači vjetar i općeniti pritisak da bi do 16:00h kad je većina ljudi na putu s posla do doma, već naveliko udarala suluda kiša i nakon toga raspad sistema.

Živimo u državi u kojoj živimo, pa taman da i imamo kak spada sustav dojave, opet iz svega ispada cirkus, jer kod nas se tri godine nakon potresa nisu obnovile kuće, a kamoli da šalju SMS upozorenja u realnom vremenu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 23:16   #65
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Nije stvar samo clickbait naslova o suludim olujama i slicnim glupostima medija koji realno zive od toga jer netko na to valjda i klika.

Mi nismo navikli na ovakve oluje. Bio sam u zagroju kad je dolazilo i gledao sam kak oblaci dolaze sigurno minutu, a nije bas da imam fetish na metereologiju, i dok nije pocelo suludo puhati mi nije na kraj mozga bilo da bi ovako nesto moglo doletjeti. Dio di smo bili je dobro prosao ali stabla su se fino savijala pod naletima vjetra.

Kako god, poruka je trebala doci ako vec imamo taj neki sustav. Jel netko zajebo ili, boze me oprosti, odgovoran? Naravno da nije
hash je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 05:14   #66
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
SMS sustav je još u beta fazi, za Zagrebačku je status iz narančastog promijenjen u crveni sat vremena prije oluje.
Tako da ,tehnički gledano, nitko nije odgovoran.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 06:05   #67
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Upališ TV, siluju te s reklamama i reprizama.
Upališ radio, siluju te s reklamama i stalno jednim te istim pjesmama.
Odeš na domaće portale, siluju te reklamama, clickbait člancima i senzacionalnim naslovima.

Kako normalna osoba koja izbjegava takva sranja treba saznati da dolaze naleti vjetra od ~180km/h ili više??

Ili još bolje da li bi osoba koja prati ili ne prati takve sadržaje trebala išta saznavati iz takvih izvora. Da li bi tako nešto trebalo zabraniti zbog toga i da li je to zahvaljujući "slobodi govora" uopće moguće?? O čemu pričamo tu!?


Da dođe službena obavijest poput SMSa, ljudi bi možda u panici sjeli u auto i napravili sranje na cesti. Možda bi otišli po djecu u vrtić umjesto da ostanu pod krovom pa bi nadrapali putem. S druge strane neki bi se maknuli s terasa kafića na vrijeme, skupili veš, preparkirali aute, spustili rolete, pogasili kućanske aparate, išli bi stepenicama umjesto liftom u stan, itd.

Da li bi SMS nešto promijenio? Sigurno bi. Ne razumijem kako netko može misliti da ne bi. Da li bi slanje SMSa bilo dobro ili ne, to je pitanje.

Vjerujem da nadležnima nije lako. Treba ljude dobro pripremiti za takvo nešto bez obzira tko su, što su i koliko su pametni ili glupi. U protivnom može biti veće štete nego koristi od SMSa.


Moje osobno mišljenje je da je trebalo dići uzbunu za elementarnu nepogodu, ali ako nisu digli uzbunu kad je vojni dron letio preko Lijepe naše neće ni zbog nevremena.


Po meni pravo pitanje je da li mi uopće možemo detektirati ovakvo nevrijeme i koliko rano.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 06:46   #68
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor medo Pregled postova

Po meni pravo pitanje je da li mi uopće možemo detektirati ovakvo nevrijeme i koliko rano.

Mi nemremo, ali "ONI" mogu.








kopija je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 11:29   #69
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Aha, znaci mi zapravo niti nemamo neki sustav uzbunjivanja za ovakve stvari niti smo realno mogli ovo predvidjeti? Ok, onda eto stvarno nitko nije kriv. Mislim malo mi je cudno da se ovak nekaj nije moglo predvidjeti ali ok. Istrenirat cemo se.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 12:28   #70
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Mi nemremo, ali "ONI" mogu.
To je to, propali pjevač koji inače huška ljude s COVID-19 teorijama zavjere, dok je istovremeno kupoval lažne potvrde za cijepljenje, sad se prebacil na vojne tehnologije koje se koriste za manipuliranje vremenom. Kaj bude tek rekel kad sazna da mu se pristup Internetu za širenje ovih bedastoća bazira na vojnim tehnologijama dok se on pomoću najnovijeg iUređaja bavi anti-5G prosvjedima, jer ljudi moraju znati "istinu". Tony bi se taman uklopil u raspravu o filmovima i o tome kako je Oppenheimer zajedno sa svim svojim postignućima - zapravo jedna velika laž koju nam plasira vojno-industrijski kompleks. Šteta kaj Bog u kojeg Tony toliko vjeruje nije srušil neko poveće drvo pjevaču na glavu, jer koliko imamo prilike vidjeti - šteta ne bi bila pretjerano strašna, a svijet bi se fino riješil još jedne budale. Jebote do čega je došlo, da jedan ocvali pjevač iz pripzdine putem vojne tehnologije zvane Internet - širi teorije zavjere do te mjere da je Don't Look Up ispal itekakav dokumentarac.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2023., 13:08   #71
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Lako za njega, psihotičnih osoba je bilo uvijek i biti će. Psihoze su bolest koje se kod nas ne liječe jer je to sramota. Meni ke porazno koliko se to hvata u populaciji, nekadašnje priče o baba rogi i krampusu su zamijenjene ovakvim pizdarijama.
Kaj se nevremena tiče, totalno smo nespremni...od gradnje objekata, do majstora fušera koji zable štaflu sa četri čavla i ak mu progovoriš gleda te ko paničara koji se boji malo vjetra, do održavanja stabala po gradu, njihove prvotne pre plitke sadnje i neodržavanja rasta....sve je idi mi, dođi mi.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 13:29   #72
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Ulovilo se u društvu kad su ljudi danas više, nego ikad zatucani do bola. Svi imaju pristup Internetu, a većina ih je ko Tony tehnički i informatički nepismena, pa kad plasiraju pizdarije u eter - to momentalno postane "istina", sve ostalo je laž i propaganda. Po pitanju nevremena, živimo u državi gdje je na tjednoj bazi nekakva afera, tak da nije ništa čudno da smo nespremni za ikakve ozbiljnije elementarne nepogode, jer čak i u tom slučaju vladajući gledaju kak da zajebu sve po spisku.
Na kraju su krivi ljudi bez kišobrana.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 13:53   #73
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
da je dobila sms ili nesto, ostala bi jos u firmi...
SMS svaki dan oko 4, ostaješ u firmi, šefovi zadovoljni, vuk sit, ovce na broju

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kako normalna osoba koja izbjegava takva sranja treba saznati da dolaze naleti vjetra od ~180km/h ili više??
Pa zar razne meteo aplikacije nemaju mogućnost slanja notifikacija da upozore na nepogode? Ja inače kada primijetim da se nešto dešava s vremenskim neprilikama povlim pogledati "radar" iako i to često bude skroz pogrešno jer te projekcije kretanja oblaka su samo projekcije.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 23.07.2023. u 14:02.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 14:35   #74
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
To je to, propali pjevač koji inače huška ljude s COVID-19 teorijama zavjere, dok je istovremeno kupoval lažne potvrde za cijepljenje, sad se prebacil na vojne tehnologije koje se koriste za manipuliranje vremenom.
Pa 'manipuliranje vremenom' nije nikakva teorija zavjere niti nešto nepoznato.
Provodi se već desetljećima, i neke države imaju službene ustanove za te poslove.
Najpoznatiji je onaj u Bejingu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Beijin...ication_Office

Također nije nikakva tajna da su hrpu para uložili u manipulaciju vremena kad su bile olimpijske igre kako bi otjerali kišu:
https://www.businessinsider.com/chin...he-rain-2016-7

https://www.nbcnews.com/id/wbna23397205

Baš kako se danas može otjerati kiša, može se ista i stvoriti, a može se i podesiti intezitet vremenskih (ne)prilika.

https://www.climatedepot.com/2022/08...on-department/



A ovo je stariji kratki video isječak gdje Jeremy Clarkson prikazuje NASA-in stroj za proizvodnju umjetnih oblaka i kiše, sve javno i transparentno:
https://streamable.com/7ly7kg

I ako je ovo sve službeno i javno, onda nemamo pojma što se radi neslužbeno i što se sve može izazvati, od uragana do svega ostalog.

Dakle, manipulacija vremenom je potpuno normalna pojava koja se konstantno provodi i financira iz proračuna mnogih zemalja.
To ne znači da je tako nešto bilo kod nas, ali čisto da se zna da to nije nikakva izmišljotina.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 14:36   #75
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Zadnjih 5-6 godina kako je krenula rasprodaja kuća s okućnicom i pretvaranje zemljišta u stambene zgrade, svaka ovakva kiša i mojima je doma podrum s garažom poplavljen.
Jedan od problema urbanizacije. Gledam to u tu Samoboru i ajde nešto sam aktivan na području makar osvješćivanja ljudi na problem pretjerane izgradnje. Nije normalno niti je zdravo raditi proklete mravinjake. Nije zdravo za ljude niti za prirodu.

Klimatske promjene ovo ono svima puna usta toga, a jebote samo betoniraju i boli ih uvo za sve ali dizel je problem. Ma da naravno...ajde...
Hamm je offline   Reply With Quote