Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2021., 08:28   #31
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Na slabijem paketu guraju uređaj sa FastEthernet portovima, SoC jedva izgura bidirekcionalno 100/50, nema nikakav horsepower za neku iole prihvatljivu VPN ulogu.
Jači model je znanto potentniji po svemu gore navedenom, ali ako želiš više kontrole investiraj u svoj vlastiti router.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 10:49   #32
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
Na slabijem paketu guraju uređaj sa FastEthernet portovima, SoC jedva izgura bidirekcionalno 100/50, nema nikakav horsepower za neku iole prihvatljivu VPN ulogu.
Jači model je znanto potentniji po svemu gore navedenom, ali ako želiš više kontrole investiraj u svoj vlastiti router.
Koji router se preporuča. Hvala.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2021., 12:53   #33
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
TP Link se prilično dobro isprofilirao u društvu daleko poznatijih DLink i Asusa.
Po meni, za plug&play i rješenje na duži period je model Archer AX-50. Pokriva zadnje instance WiFi standarda (što bi se moglo prevesti kao prednost u odnosu na susjede koji imaju stariju opremu i novi kanali im nisu dostupni), ispeglan firmware i sasvim pristojnu VPN podršku (openVPN).

Ja osobno koristim malo kompleksniju konfiguraciju, industrijski miniPC (quadcore Celeron 4125) s 4 Intelova NIC-a na kojem leži OpnSense firewall distribucija. Možda više prikladno za one kojima su kontrola mrežnog perimetra i VPN protokoli poznatije teme.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 14:43   #34
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
TP Link se prilično dobro isprofilirao u društvu daleko poznatijih DLink i Asusa.
Po meni, za plug&play i rješenje na duži period je model Archer AX-50. Pokriva zadnje instance WiFi standarda (što bi se moglo prevesti kao prednost u odnosu na susjede koji imaju stariju opremu i novi kanali im nisu dostupni), ispeglan firmware i sasvim pristojnu VPN podršku (openVPN).

Ja osobno koristim malo kompleksniju konfiguraciju, industrijski miniPC (quadcore Celeron 4125) s 4 Intelova NIC-a na kojem leži OpnSense firewall distribucija. Možda više prikladno za one kojima su kontrola mrežnog perimetra i VPN protokoli poznatije teme.
Hvala. Vidim da je u Protisu 627 kn.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 09:25   #35
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
Na slabijem paketu guraju uređaj sa FastEthernet portovima, SoC jedva izgura bidirekcionalno 100/50, nema nikakav horsepower za neku iole prihvatljivu VPN ulogu.
Jači model je znanto potentniji po svemu gore navedenom, ali ako želiš više kontrole investiraj u svoj vlastiti router.
A ja čekam na prvoj stranici odgovore i čudim se ko pura dreku zašto nitko ne odgovara.
Znači uzimam fiber 200, nije da mi nešto treba ali osiguranje barem neko za ubuduće. Za fiber 200 daju Icotera i4850, tako su mi odgovorili. Nemogu nigdje naći manual za njega pa ako netko zna. Imam datasheet.

Zadnje izmijenjeno od: yossariane. 11.12.2021. u 09:44.
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 15:33   #36
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Ima neka dobra duša da mi kaže kolika je veličina ONT uređaja kojega instalira Rune?
Dali je potreban el.priključak na mjestu instinstaliranog ONT-a? Htio bi to postaviti na tavan
pa da se malo pripremim.
hvala
Da odgovorim samome sebi, instaliran mi je INNbox G21
dimenzije 125x90x32
više detalja na
http://www.iskratel.com/en/files/def...tasheet-EN.pdf
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 17:00   #37
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Da odgovorim samome sebi, instaliran mi je INNbox G21
dimenzije 125x90x32
više detalja na
http://www.iskratel.com/en/files/def...tasheet-EN.pdf
I kod mene danas isti. E sada moram još čekati Fibernet da me pusti u pogon. E koliko ću ga čekati ne znam. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 20:57   #38
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
3-5 (radnih) dana. Pošalji im mail pa će ti možda ubrzat, pogotovo ako im kažeš da ćeš koristit svoj router - velika je nestašica oba modela routera i ako ispred sebe imaju korisnika koji ima svoju opremu, sredit će ti to ekspresno.
Dobiješ username/password za PPPoE konekciju i VLAN ID za konfiguraciju.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 07:29   #39
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
3-5 (radnih) dana. Pošalji im mail pa će ti možda ubrzat, pogotovo ako im kažeš da ćeš koristit svoj router - velika je nestašica oba modela routera i ako ispred sebe imaju korisnika koji ima svoju opremu, sredit će ti to ekspresno.
Dobiješ username/password za PPPoE konekciju i VLAN ID za konfiguraciju.
Hvala. Ali nemam svoj router a mislim da ni neću kupiti, dostatan će biti i ovaj njihov. Čujem da je i HT potpisao s Rune pa se neću previše žuriti. Vidjeti ćemo što će oni nuditi. Lp
Doveli kabel od stupa do kuće i po kući sve spojili a na stupu šipak. Sad treba čekati da dođu spojiti na stupu. Fibernet mi odgovorio čim Rune pusti signal da i oni dolaze.

Zadnje izmijenjeno od: Risnjak. 15.12.2021. u 11:02.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 15:10   #40
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Hvala. Ali nemam svoj router a mislim da ni neću kupiti, dostatan će biti i ovaj njihov. Čujem da je i HT potpisao s Rune pa se neću previše žuriti. Vidjeti ćemo što će oni nuditi. Lp
Doveli kabel od stupa do kuće i po kući sve spojili a na stupu šipak. Sad treba čekati da dođu spojiti na stupu. Fibernet mi odgovorio čim Rune pusti signal da i oni dolaze.
Porazgovarao sam sa majstorima i oni predpostavljaju da bi RUNE to mogao brzo spojiti pošto su napravili dosta priključaka po Grobniku. Poslao mail sa upitom pa ćemo videt bi rekli slipi
Ja bježim od HT-a jer dobivam urtikariju od njihovih automata i neiformifanih studenata na podršci. Pomoglo je i to što su mi smanjili upload.
yossariane je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2021., 15:18   #41
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Porazgovarao sam sa majstorima i oni predpostavljaju da bi RUNE to mogao brzo spojiti pošto su napravili dosta priključaka po Grobniku. Poslao mail sa upitom pa ćemo videt bi rekli slipi
Ja bježim od HT-a jer dobivam urtikariju od njihovih automata i neiformifanih studenata na podršci. Pomoglo je i to što su mi smanjili upload.
Znači i kod tebe i kod drugih nije spojeno na stupovima. I to su isto čorava posla. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 16:33   #42
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Znači i kod tebe i kod drugih nije spojeno na stupovima. I to su isto čorava posla. Lp
Koliko znam razvod mreže rade podizvođači, za spajanje ipak treba pristup mreži i vjerovatno konfiguriranje priključka. Neznam detalje ali i kod žice pristup centralama imaju samo direkti nosioci.
lp
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 18:40