Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2023., 14:28   #61
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Danas citam da je AI lazno optuzio nekog profesora za seksualno uznemiravanje u jednoj zemlji u kojoj on uopce nije bio te je kao izvor naveo nepostojeci clanak u NYT ili Washington Postu. Ako je to istina, eto problema vec na startu.Dezinformacije su opasnije od nikakvih informacija. AI nije za nas , ja bih odgodio razvoj AI 20 godina minimum, previse je ološa na svijetu koji ce znati zloupotrebljavati naprednu tehnologiju kao sto se to radi danas.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 14:43   #62
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Dezinformacije su opasnije od nikakvih informacija.
lol, pa mainstream mediji su većinom sačinjeni od dezinformacija, fejk njuza i propagande, tako da se AI samo prilagodio.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 15:20   #63
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
I oni se pašu, općenito takav (chemtrails) profil ljudi koji bilo kakvu (potencijalno korisnu) tehniku i tehnologiju uvijek izokrenu naglavačke za pizdarije.
Eh, kako sam zaboravio spomenuti primjer tih luđaka koji pogledaju u nebo i vide da iza pojedinih letjelica ostane trag koji se razvuče u izmaglicu koja se satima održava na nebu? I to istih onih luđaka koji su našli neku ludu poveznicu između toga što vide na nebu i onoga o čemu Billy priča kada govori o potrebi prevencije prodiranja (smrtonosnih) sunčevih zraka ili raznih znanstvenika koji najavljuju potrebu borbe protiv klimatskih promjena(tm) putem injektiranja raznih pizdarija u atmosferu. Sramim se.

Ali da se vratim na poantu koju u sam htio iznijeti, ti misliš da će chatbot ponuditi bilo kakve informacije koji idu protivno etabliranom "mišljenju većine"? Ne vidim kako bi bilo tko mogao preko chatbota dokazivati bilo što o čemu se ne može pročitati na naslovnici indeksa.

Primjerice, tko ima pristupa istom, neka umjetnoj inteligenciji postavi pitanje da li je ivermektin lijek koji se daje konjima ili je, uz to što se daje životinjama samo sa drugim primjesama, ivermektin također i lijek koji se aplicirao u 4 milijarde doza na ljudima a za kojeg su tvorci pobrali nobelove nagrade, i to zato što su po, tada, etabliranom mišljenju znanstvene zajednice otkrili "čudo od lijeka" (kako su ga doslovno zvali zato jer je bili siguran i efikasan).

Ako otvorim indeks, za njih gore navedeni "ili" ne postoji, tako da imam osjećaj i da chatbot naginje u tom pravcu da, upravo kao indeks, samo ponavlja ono što govori čovjek zvan znanost, dr. Fauci.

Puno etabliranije mišljenje većine o tome kako teroristi naoružani skalperima otimaju avione i bez da znaju što rade izvode manevre koje profesionalni piloti ne mogu izvesti niti u simulatoru da niti ne spominjem.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 15:29   #64
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Danas citam da je AI lazno optuzio nekog profesora za seksualno uznemiravanje u jednoj zemlji u kojoj on uopce nije bio te je kao izvor naveo nepostojeci clanak u NYT ili Washington Postu. Ako je to istina, eto problema vec na startu.Dezinformacije su opasnije od nikakvih informacija. AI nije za nas , ja bih odgodio razvoj AI 20 godina minimum, previse je ološa na svijetu koji ce znati zloupotrebljavati naprednu tehnologiju kao sto se to radi danas.
Ovo je dosta zanimljivo. čitao sam o tome kako je dotično stvorenje počelo izmišljati neke stvari. Sada, je li to umjetna mašta ili bug ili feature, tko će ga znati.

Ukoliko umjetno inteligentno stvorenje ima kapacitet čitati između redaka i ukoliko zbog toga zaključuje da je, u svijetu u kojem se laže abnormalno, lagati zapravo OK, čak i dobrodošlo, onda bih bio čak i malo iznenađen.

Meni za informaciju, kako misliš odgoditi razvoj nečega što je već razvijeno a s čime se je javnost tek nedavno stupila u kontakt? Razni vidovi umjetne inteligencije postoje odavno. Primjerice, google slične tehnologije koristi za masovno moderiranje ogromnih količina sadržaja već duži niz godina. Sve socijalne mreže koriste slične tehnologije da bi milijardama svojih korisnika davali svakakve sugestije, preporuke i upute, a ponekad čak i upravljali njihovim raspoloženjem i procesom donošenja odluka.

Tako da mi stvarno, eto, nije jasno kako bi se mogao staviti u rikverc razvoj tehnologije koja je opće rasprostranjena.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 15:29   #65
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Nažalost budale budu zahvaljujući ChatGPT-u koji ionako ima pristup svemu i svačemu, pa na temelju toga generira svašta upitno, dodatno imale uporište za svoje gluposti - piše na netu i priča mi ChatGPT i sigurno je istina.

Ljudi se dan-danas prepiru u komentarima na NewsBar članke, jer uopće ne kuže o čemu je točno riječ, a sve se bojim kad se naoružani ChatGPT argumentima i činjenicama, krenu raspravljati u svakodnevnom životu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 15:38   #66
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Dakle, pristup netu općenito ili chatbotu zapravo ista stvar? Ljudi će prenositi štogod kako su to radili i do sada, jedino što bi to nekome jako bedastom moglo značiti više zato jer je došlo iz tog nekog autoritativnog izvora, kao što je to chatbot. A ljudi su pokazali sklonost da prenose stvarno svašta i da imaju jako čudnu percepciju autoriteta, tako da ja tu stvarno ne vidim ništa novog.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 15:41   #67
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
I nije ništa novog, velim, ChatGPT je samo dodatan alat uz ove postojeće kojima putem neta i zahvaljujući Internetu imamo pristup posljednjih 30 godina.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 16:02   #68
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Umjetna inteligencija (AI)

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Dakle, pristup netu općenito ili chatbotu zapravo ista stvar? Ljudi će prenositi štogod kako su to radili i do sada, jedino što bi to nekome jako bedastom moglo značiti više zato jer je došlo iz tog nekog autoritativnog izvora, kao što je to chatbot. A ljudi su pokazali sklonost da prenose stvarno svašta i da imaju jako čudnu percepciju autoriteta, tako da ja tu stvarno ne vidim ništa novog.

Ako ljudi prenose “istinu” iz raznih youtube kanala iz istočnog balkana kao “pravu istinu”, zamisli opcenarodno vjerovanje u svaku tvrdnju AI koja je vlasništvu velikana kao sto je Google,Apple, Meta itd. Igrom slucaja sam u takvoj branši da uzivo vidim vjerovanje obicnog covjeka u google, meta i slicno i prolivene prave suze kad dobiju reklamu da im je uredaj zarazen virusom. Nije nista novo naravno, ljudi su podlozni manipulacijama, ali bit ce jos gore. Ostat ce i dalje ljudi koji ce pitati zabranjena pitanja, i oni koji ce ignorirati sve sto se desava , maknuti se sto je dalje moguce od svega toga i sretno zivjeti i umrijeti u neznanju . Iskreno, polako idem prema tom putu, počeo sam cijeniti ignoranciju kao nikad dosad

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 10.04.2023. u 17:08.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2023., 17:11   #69
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 08:43   #70
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
It all makes sense now

OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 13:48   #71
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 20:28   #72
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Sve mi je jasno, osim gradnje piramide. Zašto bi AI gradio piramidu?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 10:11   #73
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Pa antena dddd

On serious side of notes, danas mi je istekao Copilot jos nisan dobio access na Copilot X. Nezz jesam li spominjao u ovom threadu, ali na pocetku mi je Copilot bio ekstra, napisao bi mu ime metode sa potpisom ili komentar sta mi treba, on bi negdje sa githuba ili stackoverflowa skupio metodu i zaljepio je.

Nakon cca 2 mjeseca korištenja počeo je "učiti" kod iz aplikacije, i preferirati ga ispred koda sa githuba. Kod koji su pisali junior indijci. Pa je poceo davati lose prijedloge, a nakon nekog vremena je počeo izvoditi notorne gluposti, npr napiše metodu, pa počinje pisati file ponovo počevši od using statementa :O I to je onaj dio di fali taj "intelligence" u tom MLu, čak i indijac junior bi primjetio da nemožeš iznova početi pisati file it is plain stupid. Generative AI, ML, NN kako god oćete da ga zovemo, nema taj "eureka" momenat di on može skužit, kad bude to ima, e onda smo ga fukali, a spominju da ce to bit vec cca 2040.


Tako da ako se ko boji eto ja sam pomogao čovječanstvu što sam zbunio kod i naučio ga pisat bugove
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 19:44   #74
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Dok ne zna bolje od indijskih juniora, dobro je.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 23:32   #75
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Mainstream AI ce imati funkciju guranja mainstream "informacija" ali u turbo modu, mase ce nasjesti jer to mu i je funkcija.
Deep state i troslovne agencije ne smiju dopustiti pravu istinu da se razotkrije, zato i ide jos dublja indoktrinacija, Elon von Braun kao techno mesija
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2023., 12:02   #76
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Ako je AI toliko kul i pametna, nek osmisli UBI koncept za sve, provede ga, i to ako može od sutra.

Isto tako i za ostala pitanja u svijetu, glad, ratovi, bolesti..

Ugl, automatičar ovdje, slično se projiciralo kad su roboti mijenjali ljude na trakama, a na kraju potrebno više ljudi i to na ugodnijim i lakšim poslovima. Uz povećanje produktivnosti.

U najgorem slučaju, svi ćemo biti političari i AI će raditi za nas..
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2023., 12:10   #77
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Ako je AI toliko kul i pametna, nek osmisli UBI koncept za sve, provede ga, i to ako može od sutra.

Isto tako i za ostala pitanja u svijetu, glad, ratovi, bolesti.
A kako si ti to zamislio da AI bilo šta "provodi"? lol
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2023., 17:57   #78
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Pa sama poklika šta treba i pošalje svima obavijesti.

Kad je već toliko superkul.
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2023., 19:41   #79
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
UBI koncept je već osmišljen, samo se čeka pravo sranje da bude sproveden.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 13:21   #80
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, i izgleda da je tu blizu, unutar 1 godine neki procjenjuju, a moglo bi i prije sve ovisi o tome kada ce krenuti masovna odpustanja.

Samo za primjer.
Nikada nisam napisao niti slovo python coda. Onak generalno znam kako ti programi funkcioniraju pa znam, neznam ni sam kako, dok vidim kod odprilike razumijem odprilike sto se desava odprilike u codu. Drugim rijecima nemam pojma.

Eto, za 2 dana slozio website koji automatski procjenjuje cijenu top 100 cryptovaluta po marketcapu. To radi tako da sam istrenirao model, machine learning na povijesnom kretanju valuta, i sad na temelju toga se predvidja valuta. ovak na papiru to je jasno. Sam bez pomoci AI nikada nebi to mogao ni u snu napraviti. S Ai napravio u 3 dana, bilo je tu dubokoumnih razgovora, hahaha

Eto to je ejdan real life case kako ce programeri koji ne koriste AI brzo na burzu odnosno ni nece na burzu jer ih nitko ni nece htjetzaposlit. jer zamisli ako ja napravim site u pythonu od nule, koristeci Flask, gumicorn i sta ti ja znam sto sve ne za sto sam prvi put cuop prije 3 dana. Sto ce tek onda programeri raditi... mislim da znam sto rade, AI agente, zato i dolazi taj UBI ubrzanom posiljkom.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 13:39   #81
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, i izgleda da je tu blizu, unutar 1 godine neki procjenjuju, a moglo bi i prije sve ovisi o tome kada ce krenuti masovna odpustanja.

Samo za primjer.
Nikada nisam napisao niti slovo python coda. Onak generalno znam kako ti programi funkcioniraju pa znam, neznam ni sam kako, dok vidim kod odprilike razumijem odprilike sto se desava odprilike u codu. Drugim rijecima nemam pojma.

Eto, za 2 dana slozio website koji automatski procjenjuje cijenu top 100 cryptovaluta po marketcapu. To radi tako da sam istrenirao model, machine learning na povijesnom kretanju valuta, i sad na temelju toga se predvidja valuta. ovak na papiru to je jasno. Sam bez pomoci AI nikada nebi to mogao ni u snu napraviti. S Ai napravio u 3 dana, bilo je tu dubokoumnih razgovora, hahaha

Eto to je ejdan real life case kako ce programeri koji ne koriste AI brzo na burzu odnosno ni nece na burzu jer ih nitko ni nece htjetzaposlit. jer zamisli ako ja napravim site u pythonu od nule, koristeci Flask, gumicorn i sta ti ja znam sto sve ne za sto sam prvi put cuop prije 3 dana. Sto ce tek onda programeri raditi... mislim da znam sto rade, AI agente, zato i dolazi taj UBI ubrzanom posiljkom.
Kako si istrenirao UI na povijesnom kretanju cijena? Da li ChatGPT ili ove opensource modele od Mete?

Zanima me tehnička strana kako se to radi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 13:45   #82
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
A tribat ce napravit i robote da zaminu druge struke, keramicare, baustelce, radnike u skladistima, tete na kasi, , bit ce posla za programere/inzinjere jos neko vrime ali svi ce se morat priviknit na AI ko sta su se stare generacije morale priviknit na google

a btw GPT4 sve gluplji i gluplji... poceo mi je padat na nekim zadatcima kojeje prije rješavao...

Desit će se i tu problem jer je izvršeno istraživanje učenje AIa na sadržaju koji je generirao AI, i dolazi izgleda do AIzheimera jer noviji modeli pocinju zaboravljati naucene stvari... Mislim to ce se isto sa vremenom ispraviti ali opet...

Ja sam inace isto tio napraviti jedan model za obradu slika, ali nazalost najveci problem mi je dobiti input i output podatke nakojima mogu istrenirati model. Na 10 slika pogađate ne radi dobro
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 14:07   #83
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Kako si istrenirao UI na povijesnom kretanju cijena? Da li ChatGPT ili ove opensource modele od Mete?

Zanima me tehnička strana kako se to radi.
Istrenirao sam ga uz pomoc tensorflow, ima u pythonu library. A sve sam radio preko besplatne coingecko API, htio sam prvo binanceovu koristiti, ali mi je server bio u USA pa me blokirali. No sad se vracam u EU pa bi mogao na Binance prebaciti. Uglavnom ovo sto sam ja sredio je u biti 99% AI kreacija. Ja sam samo bio veza izmedju AI i svijeta. Zamisli dok AI vise nebude trebao tu vezu...

Koristio sam google colab za treniranje ejr to treniranje localno bi predugo trajalo. Strenirao sam samo BTC model koji koristim za sve coinove, no plan je istrenirati sve modele. uglavnom treniram na volume, Ema i HMA. Zadnjih 90 dana na 1h chartu. To su ti limiti za coingecko API, ali ako bi prebacio na Binance neznam dal onda ima limite, mogao bi mozda uzet vece raspone. Sto vise to bolje. No ja sam ovo nabrzinu sklepao jer sam htio vidjeti dali mogu sve sloziti od 0 do live.

http://bitpupa.com/ -P.S. ovo nikako nije financijski advice, ovo je cisto radi fore, kako ti AI-i predvidjaju sve i svasta, generiraju ovo i ono, pa eto ja slozio da generira buduce moguce cijene coinova...
Ako koga znaima, radio sam i frontend, javascript + HTML, HTML razumijem donekle, javascript nemam pojma. Malo cu se jos igrat s fancy postavkama i moram jos server srediti malo HTTPS i tak to, dok uhvatim vremena...

P.S. ja sam vise htio da tema ode u UBi, tipa ocete li dati svoj bioloski ID da dobijete pare za burek?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 24.07.2023. u 14:15.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2023., 14:35   #84
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A tribat ce napravit i robote da zaminu druge struke, keramicare, baustelce, radnike u skladistima, tete na kasi, , bit ce posla za programere/inzinjere jos neko vrime ali svi ce se morat priviknit na AI ko sta su se stare

Imaš na youtube robote koji


1. Postavljaju knauf.
2. Bojaju zidove.


Još sam nešto vidio robote kako rade od građevinskih poslova, tako da neće ni blue collar poslovi ostati neokrznuti.
Što se tiče skladišta, imaš na youtube prezentaciju nekog revolucionarnog modela skladišta engleske tvrtke, koju je kupio Amazon.
Ako se dobro sjećam, roboti se kreću tračnicama na plafonu, i onda se samo spuštaju dolje i uzimaju sa polica što im treba.
Mislim da je ovo taj sistem:


https://youtu.be/LDhJ5I89H_I?t=133
Colop je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na