Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2011., 17:42   #1
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Arrow Wireless Range Extender - WRT54GL?

Čitao sam po forumu te našao da je ovaj model routera kvalitetan te lako "modificirajući" po pitanju firmwarea.

Ono što trenutno imam je Thomson router ST780 (T-com) koji se stalno grije, kvari - uglavno katastrofa

Da li se njega može zamijeniti sa WRT54GL, a da MaxTV ostane funkcionalan? Ili baš mora ostati taj Thomson zbog MaxTV-a? Imam taj router na koji je spojen MaxTV, 2 računala žicom te još 2 računala Wirelessom.

Prvenstveni razlog mijenjanja uređaja (ili nadogradnje uz postojeći Thomson) je što želim produljiti wireless signal - koliko sam čitao to se može uz pomoć WRT54GL modela. Želio bih imati kao i sada glavni router (koji mi je na katu kuće) na koji bi se sve spajalo (bilo to taj novi WRT54GL ili stari Thomson) te kupio dodatna 2 (dva) WRT54GL. Jedan bi bio klasičan Wireless Extender (na drugom kraju kuće), a drugi bi mi isto služio kao Wireless Extender ali bih i od njega napravio HotSpot za goste u kafiću.

Tako da bih na kraju imao 3 uređaja, 1 glavni router (samo do njega imam žicu), 1 extender, i 1 extender + glumio bi Wifi Hotspot (zaštićeno šifrom) ali tako da je nekako "odijeljen" od ostatka mreže - da kada se ljudi spoje da ne gledaju Shareane datoteke na mojoj mreži ili da njuškaju tamo gdje ne treba

Da li se to sve može napraviti sa 3 x WRT54GL ili moram imati 2 x WRT54GL + 1 Thomson? Ako može par savjeta?

svebee je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na