Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2019., 22:15   #1651
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
@ De5tr0yer

Ne branim niti opravdavam cijenu, samo ti kažem kako stvari stoje.
Ako ti se ne daje puno para, uzmeš jeftiniju alternativu i zdravo.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 23:11   #1652
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
probaj nać još i pok3r. Ima u iso i rgb varijanti i da se nać povoljno, a ipak je bar alu kučište. Baci oko i na https://www.reddit.com/r/mechmarket/
Nisam nigdje uspio vidjeti dostupnu Pok3r iako da, definitivno dolazi u obzir.

pratit cu i mechmarket iako tamo ulovit nesto dobro treba imat srece sa tajmingom.
Lud76 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2019., 23:27   #1653
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Možeš staviti oglas da tražiš, javljaju se ljudi s ponudama.

Kao i kod svakog oglasnika, vrijedi isto:
pamet u glavu, ako ti se čini da netko nešto mulja -
hvala, doviđenja.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2019., 23:34   #1654
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Sigurno je da custom/artisan scena počiva na tome da se pokaže osvjetljen ormar pun tipkovnica na redditu, to je čisti epeen comparing, community driven absurd
To ne mogu skužit nikako, ajd da imaš jedno tipkalo za doma i jedno za na posao, ali napravit 15 custom tipkovnica da bi ih držao na polici

Artisan capsi - jedna kapica za 30-40 dolara...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 14:49   #1655
Dr. Gogo
aka GOGZ
Moj komp
 
Dr. Gogo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 174
Ovako planiran uzet mehanicku upala mi u ova malena redragon kumara k552, igran fps igre vecinom csgo, cita san da su neke bucnje neke manje, nije mi sad to toliko bitno nego jel ima ko iskustva sa ovom?




__________________


Dr. Gogo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 14:57   #1656
Scorp21
Premium
Moj komp
 
Scorp21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Požega, Croatia
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Dr. Gogo Pregled postova
Ovako planiran uzet mehanicku upala mi u ova malena redragon kumara k552, igran fps igre vecinom csgo, cita san da su neke bucnje neke manje, nije mi sad to toliko bitno nego jel ima ko iskustva sa ovom?




Ja sam ju uzeo nedavno. Čuje se pri tipkanju ali ništa strašno da bi smetalo. I mene je to brinulo prije kupnje. Kvaliteta izrade je vrhunska.
Scorp21 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 19:52   #1657
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Redragon ima Outemu Blue switcheve koji su jedni od glasnijih, tako da ako misliš da će nekome smetati bolje probati s taktilnim (brown, clear) ili linearnim (black, red) prekidačima. Sama tipkovnica je odlična u toj cijeni - često se preporučuje za prvu mehaničku...

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 11:14   #1658
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,817
Samo da provjerim, da budem siguran:
Logitech G513 Carbon iz Linksa, da li ima HR layout sa ugraviranim našim znakovima a da propuštaju svjetlo ?
Hvala !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 11:14   #1659
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
yep
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 17:09   #1660
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Tipkovnica Logitech G810 nakon laserskog graviranja u Zoni tampona:



Dlačice su od suhe krpe kojom brišem tipkovnicu, sad vidim da ju moram ispuhat.

Slova su inače jednake kvalitete kao i originalno gravirana slova, ovo je slikano mobitelom pa fokus nije baš najbolji. Gledao sam slova kroz povećalo, čak niti kvačice na slovima nisu spojene sa slovima, ima razmak koji se vidi.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 01.02.2019. u 17:14.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2019., 17:11   #1661
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
dobro bi došla neka generalka
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 19:25   #1662
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
jesi li imao vec nastampana nasa slova, jesu li ih brisali prvo? koliko je trajao proces, jesi li ostavljao tipkovnicu dan dva ili ostavio pricekao i rijeseno? kako ti izgleda z/y, takoder sastrane dostampano ili? nisu mogli obrisati cijeli key pa da na sredini bude samo slovo kao ostatak slova?

evo kako kod mene izgleda ista tipkovnica:



kroz nasa slova ne probija osvjetljenje, u mraku se uopce ne vide pa osvjetljenje u jednu ruku nema smisla, trebam otici rijesiti to:

  Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 21:09   #1663
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Imao sam odštampana slova, to su skinuli pa gravirali. Imao sam sreće da je boja kojom su slova bila odštampana bila neka prosječne kvalitete pa su skinuli u nekih 5 minuta. Inače sve dogovaraj s vlasnikom, imaju posla da ne znaju što bi prije radili.
Kako dogovoriš - tako će biti. Ako dogovoriš da ti u 15 minuta sve obave, bravo za tebe.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 13:24   #1664
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Tipkovnica Logitech G810 nakon laserskog graviranja u Zoni tampona:



Dlačice su od suhe krpe kojom brišem tipkovnicu, sad vidim da ju moram ispuhat.

Slova su inače jednake kvalitete kao i originalno gravirana slova, ovo je slikano mobitelom pa fokus nije baš najbolji. Gledao sam slova kroz povećalo, čak niti kvačice na slovima nisu spojene sa slovima, ima razmak koji se vidi.
OK, naštampali su slova, ali svi ostali znakovi su ostali na tipkama na kojima se ne nalaze u HR layoutu
One zagrade, interpunkcija - to se sve nalazi na sasvim drugim tipkama u HR layoutu a ne na ovima na kojim su nacrtani

Znači još uvijek ne postoji niti jedna mehanička tipkovnica sa pravim HR layoutom svih znakova ?
trex je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 13:28   #1665
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Nisu nastampani nego ugravirani (tako da svjetle).

Sto se tice cistog HR layouta tesko jer tipkovnice su skupe a trziste malo.

Nekad davno Roccat je imao 10ak layouta (za svako trziste posebno pa taka i HR) ali sad vise ni oni nerade HR layout (pitao sam mailom nedavno za Roccat Vulcan 120)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 13:47   #1666
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Imao sam odštampana slova, to su skinuli pa gravirali. Imao sam sreće da je boja kojom su slova bila odštampana bila neka prosječne kvalitete pa su skinuli u nekih 5 minuta. Inače sve dogovaraj s vlasnikom, imaju posla da ne znaju što bi prije radili.
Kako dogovoriš - tako će biti. Ako dogovoriš da ti u 15 minuta sve obave, bravo za tebe.
A mogu li oni prefarbati te originalne znakove pa da samo ovi znakovi koji ti trebaju (HR) budu vidljivi?
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 11:07   #1667
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nisu nastampani nego ugravirani (tako da svjetle).

Sto se tice cistog HR layouta tesko jer tipkovnice su skupe a trziste malo.

Nekad davno Roccat je imao 10ak layouta (za svako trziste posebno pa taka i HR) ali sad vise ni oni nerade HR layout (pitao sam mailom nedavno za Roccat Vulcan 120)
Moja prva pomisao je isto bila da im se ne isplati jer je tržište malo, pa sam se onda sjetio da postoji malo more membranskih tipkovnica s full HR layoutom, zadnjih 25 godina
trex je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 11:31   #1668
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
membranske su jeftine i prodaju se masovno dok 100eur za mehanicku ce mali broj ljudi dati i proizvodacu se ne isplati ulagati u zasebne hr-layout serije, stvar nije samo u graviranju slova nego i velicini odredenih keycapsa shifta entera polozaju < > znakova itd
  Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 16:07   #1669
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
trex - Bas kao sto trpi rece, cijena ti je ovdje presudni faktor. Mehanicke su puno skuplje od membranskih i samim time sansa za prodati par stotina komada je puno manja (recimo ova Das Keyboard 5Q kosta 2000kn kod nas, sto je bezobrazno puno a samim time i puno manja snasa da ce ih praviti sa HR layoutom direktno u tvornici).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 17:20   #1670
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Samo za info moja Logitech G413 nakon cca godinu ipo poslana na garanciju.
Problem je što mi jedan klik registrira nekad dva puta a rijetko i do 3 puta
Neznam jel netko još imao takvih problema sa RomerG tipkama.
Sad ćekam odgovor hoče li proći pod garanciju
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 17:36   #1671
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
na g410 i g pro sada ista stvar, sva sreca rijetko, problem mi se dogada samo kad brzo pisem tako da nezz jel do mene ili tipkovnice, uglavnom cim se malo obrati paznja na pisanje tj konkretno stiskanje tipki problema nema tako da sumnjam da bi uvazili garanciju u laboratorijskim (servisnim) uvjetima.
  Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 19:16   #1672
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
OK, naštampali su slova, ali svi ostali znakovi su ostali na tipkama na kojima se ne nalaze u HR layoutu
One zagrade, interpunkcija - to se sve nalazi na sasvim drugim tipkama u HR layoutu a ne na ovima na kojim su nacrtani

Znači još uvijek ne postoji niti jedna mehanička tipkovnica sa pravim HR layoutom svih znakova ?
Za 45 usd od wasdkeyboards dobijes capse koje oces mos i rozu sa ljubicastim kineskim ako ti se svidja, i to. je prednost mehaničkih, zamjenis capove bez ptob
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 19:20   #1673
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Moze i Extremnije, narucis Das Keyboard 4 Ultimate i onda odneses na graviranje/printanje sa fontom kojim zelis i layoutom koji hoces .

https://www.daskeyboard.com/daskeyboard-4-ultimate/
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 19:26   #1674
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
na g410 i g pro sada ista stvar, sva sreca rijetko, problem mi se dogada samo kad brzo pisem tako da nezz jel do mene ili tipkovnice, uglavnom cim se malo obrati paznja na pisanje tj konkretno stiskanje tipki problema nema tako da sumnjam da bi uvazili garanciju u laboratorijskim (servisnim) uvjetima.
Imam i video za plan B
testirano sa Logitech Gaming softverom tako da se čuje klik tastature i vidi se odaziv na monitoru.
U svakom slučaju čekam odgovor od reklamacije, ovdje sam samo podjelio info o problemu sa Romer G koji mi se pojavio
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 20:40   #1675
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
postoji li negdje kod nas kupiti ovo za izvlacenje tipki, da ne cekam ebay 2 tjedna https://www.ebay.com/itm/5pcs-Practi...Gu0p:rk:2:pf:0
idu tipke van i nozem ali uvijek se poprilicno nezgodno nakose prilikom izvlacenja tom metodom, da se ne savije/ne pukne plasticni vrh koji sjeda u switch.
  Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 23:06   #1676
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Imam ti ja takav viska jer sam kupia ovakav. Javi se na pm posaljem ti ga dzabe.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 19:14   #1677
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
postoji li negdje kod nas kupiti ovo za izvlacenje tipki, da ne cekam ebay 2 tjedna https://www.ebay.com/itm/5pcs-Practi...Gu0p:rk:2:pf:0
idu tipke van i nozem ali uvijek se poprilicno nezgodno nakose prilikom izvlacenja tom metodom, da se ne savije/ne pukne plasticni vrh koji sjeda u switch.
ja ti imam takav,dobio s O-ringsima,na mojoj bw cv2 okomito vadio bez problema jedino je tricky malo vadit tipke sa šipkama,tj space enter i shift,2 tipke sam vadio 2 van ostale samo nakosio da stavim prstenove.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 20:29   #1678
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
OK, naštampali su slova, ali svi ostali znakovi su ostali na tipkama na kojima se ne nalaze u HR layoutu
One zagrade, interpunkcija - to se sve nalazi na sasvim drugim tipkama u HR layoutu a ne na ovima na kojim su nacrtani

Znači još uvijek ne postoji niti jedna mehanička tipkovnica sa pravim HR layoutom svih znakova ?
Laserski su gravirana slova i svjetlost prolazi kroz njih. Rijetke su tipkovnice koje imaju po dafaultu HR layout a i one koje sam našao imaju mali Enter.

Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
A mogu li oni prefarbati te originalne znakove pa da samo ovi znakovi koji ti trebaju (HR) budu vidljivi?
Probali su ali nije baš najbolji rezultat jer se mora pokrivni sloj prvo skinut pa se tek onda može nešto otisnuti na tipkama. Problem je u tome što crna boja nije baš sasvim neprozirna a i znakovi su ispadali "grbavi" jer se boja zalijeva po spojevima znakova (recimo sredina slova K), standardna boljka tiska.


Inače, za raspravu oko keycapsa, Cherry MX vs Romer G:

1. Cherry je univerzalan i ima zamjenskih tipki kakve želiš.
2. Tipke s jedne Cherry tipkovnice u 99% slučajeva pašu na drugu (neću vas zamarati razlikama u nagibu tipki, razmaku među tipkama i širini tipki).
3. Romer G ima najmanji bijeg svjetla ispod tipki, gotovo zanemariv u odnosu na Cherry koji u mraku zna svijetliti kao božićno drvce okićeno lampicama.
4. Sve više proizvođača naručuje od Omrona kopije Romer G switcheva baš zbog kvalitete osvjetljenja (da, čak i Das Keyboard).
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 09:47   #1679
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Rijetke su tipkovnice koje imaju po dafaultu HR layout a i one koje sam našao imaju mali Enter.
Koje su to koje si našao ? Možda mogu prožvakati mali enter...
trex je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 11:11   #1680
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ako želiš meh. tipkovnicu samo sa HR layoutom, bez ostalih điđa miđa, mislim da takva ne postoji kod nas, bez obzira je li mali ili veliki enter.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na