Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2010., 17:19   #91
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Ma, postala je glavolomka i prije nego što je zapravo i počelo.
Bolje da je sada nego kasnije.
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Da utvrdim, ako sam dobro shvatio, tvoje stajalište. Dakle isplati se provideru software riješenja platiti i ponuđeni hardver, mada je isti skuplji od istog tog hardvera kod samog distributera ili bilo koje trgovine hardverom, za nekih tisućinjak kuna per komad, zbog održavanja?
Da, isplati se dati nešto više para (trebalo bi vidjeti točno koliko) za održavanje, tj. za definiran način odziva i popravka u slučaju problema. Ako je to samo tisuću kuna više po komadu opreme za obavezu odziva i brzog popravka (npr. slijedeći radni dan), to je onda bagatela. Ali, treba dobro provjeriti ugovor.
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
A ovom sam upravo i pokušao doskočiti ovim threadom...
Da, no nemoj se previše opterećivati hardverom. Danas je usluga i softver ono što košta, hardver je tu manji dio priče.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 20:50   #92
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Samo... Nigdje, u nijednoj stavci ponude se ne spominje nikakvo održavanje, osim onog plaćenog, za udaljeno održavanje mreže i backup. Ali mislim da mi je jasno kamo ciljaš...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2010., 23:05   #93
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Samo... Nigdje, u nijednoj stavci ponude se ne spominje nikakvo održavanje, osim onog plaćenog, za udaljeno održavanje mreže i backup. Ali mislim da mi je jasno kamo ciljaš...
Udaljeno održavanje mreže i backup?
Mrežu nemaš tu što održavati, to je popriličan BS u odnosu na ono što se treba održavati - HW i SW.
Daj neka crno na bijelom napisšu što točno održavaju, na koji način, koji su proaktivni postupci, kako vrše reaktivne postupke, kako se vrši održavanje HW-a, kako SW-a (posebno na desktopima itd.).
Backup - neka u detalje opišu backup procedure, posebno za SQL baze.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 23:32   #94
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Yap, na ponudi piše, 4h mjesečno online optimizacija i kontrola rada, dnevni backup, VPN i monitoring.

To se plaća na mjesečnoj bazi. Može tko prevest?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 00:50   #95
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Yap, na ponudi piše, 4h mjesečno online optimizacija i kontrola rada, dnevni backup, VPN i monitoring.

To se plaća na mjesečnoj bazi. Može tko prevest?
4 sata misle mjesečno spojiti se (VPN), pogledati stanje (monitoring) i nešto "optimizirati" (što god to značilo).
Ništa posebno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 16:38   #96
tarcius
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Rokovci
Postovi: 3
Koje serversko računalo kupiti?

Predsjednik sam wifi udruge i ukazala se potreba za serverskim računalom. Na njemu bi bio radius server sa bazom podataka korisnika te još par ostalih stvari poput web servera i eventualno cod 2 i cod 4 serveri. E sad malo sam se raspitivao i svi mi preporučavaju da kupim pravo brandirano serversko računalo. Gledao sam po njuskalu i ima zanimljivih stvari tamo međutim to je sve polovna roba i to izbjegavam. Pošto sam izgubljen u tom području pitam ovdje dali neko ima iskustva s ovime da mi preporuči što i gdje kupiti za neku razumnu cijenu.

Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 26.02.2011. u 01:10.
tarcius je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 05:09   #97
guzda
The Brainless One
Moj komp
 
guzda's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Du-St-Zg-Bp
Postovi: 30
Krenuo sam u kupovinu novog kompa, a stari bih, kojeg možete trenutno vidjeti na mom profilu, pretvorio u server. Sad me zanima ima li tkogod znanja ili iskustva koji software da stavim, a ujedno i da mogu spojiti 2-4 playera na mrežu kao npr. popcorn, koja bi vukla multimediju.
Hvala na svim odgovorima
__________________

guzda je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 13:23   #98
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Pozdrav

Ne treba ti brand name, pošto vjerujem da baš ne plivate u lovi.

Supermicro ploča
intel quad cpu
8-12gb ram
puno diskova
i jedno kvalitetno napajanje
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 15:09   #99
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
E ovako, ja sam pocetniku ovom svijetu servera i takvih stvari, ali bi htio malo to nauciti i poigravati se tako sa time . Napravio bih si jedan server, od neke konfiguracije, gore bi bio Win server 2008 (orginal naravno). Unjega bi bacio jedan disk od 1TB, i volio bih napraviti neki FTP server, na kojeg bi recimo par mojih kolega moglo pristupati i skidati filmove i slicno. Naravno bilo bi dobro da se sve zastiti nekim logiranjem sa sifrom. E sad tesko mi je dosta guglat, kad neam pojma ni di da krenem ni od cega. Pa ako moze par nekih natuknica sto bi sve bilo potrebno napraviti za to, pa cu onda polako guglati i traziti nacine Hvala
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 20:04   #100
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
imho badava ftp server ako nemas barem 5mbps upload
domis je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2011., 20:34   #101
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Ma nije to nista bitno i vazno. Kazem najvaznija stvar mi je da se malo poigram i da ponesto i naucim
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 22:07   #102
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
evo, 13 sekundi googlanja:
http://lifehacker.com/#!130806/how-t...ome-ftp-server
Imaš dovoljno pojmova da ti se objasni sav princip
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 23:31   #103
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Hvala ti
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 19:09   #104
hostc
Registered User
 
hostc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 4
Poz imam malo iskustva sa home serverom ja sam slozio od nekih starih komponenti server OS: Linux Ubuntu server i gore EHCP Control panel Proc: Intel 600 Mhz RAM 256gore sam imo DNS, FTP, WWW samo bio problem bile su sporije konekcije prije cak sam i kuciste neko home made napravio kao 4U case.
hostc je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 00:25   #105
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Konfiguracija SRV2003R2, SQL Server-mišljenje

MBO:Supermicro C2SBX+ 1600kn
CPU:Core2Quad Q8300BOX 1100kn 36mj
Sys HDD: VelociRaptor Black 1500HLFS 10k 900kn 60mj
DB HDD:ST31000524NS Seagate Constellation.2 2x1000Gb HDD SATA2 1100x2 60mj
Corsair XMS2 2x2GB 800Mhz 700kn 36mj
DVD-RW 100kn
Kuciste: ANTEC DARK FLEET 10 600 kn
PSU:
500W, CORSAIR CX Series V2 500 kn 36

hvala na mišljenjima i preporukama....
-->
Dakle treba mi konfiguracija koja je pouzdana ,i relativno brza .Služila bi kao server za SQL bazu (knjigovodstveni program koristi SQL,poveca baza koja raste),24x7 rad ,RRAS za VPN server i to je to
Server obavezno 2003R2 32 bit ....

Trenutno tu ulogu obavlja ATH II 250 sa 4gb RAM i Asrock 880 Ext MBo te dva WD Black 2x1000Gb i Sys HDD SGT 320GB Barr -ovo ce biti backup PC u buducnosti a novi PC preuzeti ce njegovu ulogu.....
Treba i voditi racuna o kunama ,cca 8000kn

otprilike ovo sam slozio:

MBO:Supermicro C2SBX+ 1600kn
CPU:Core2Quad Q8300BOX 1100kn 36mj
Sys HDD: VelociRaptor Black 1500HLFS 10k 900kn 60mj
DB HDD:ST31000524NS Seagate Constellation.2 2x1000Gb HDD SATA2 1100x2 60mj
Corsair XMS2 2x2GB 800Mhz 700kn 36mj
DVD-RW 100kn
Kuciste: ANTEC DARK FLEET 10 600 kn
PSU:
500W, CORSAIR CX Series V2 500 kn 36

hvala na mišljenjima i preporukama....
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 07:35   #106
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
1. taj Corsair psu baš i nije nešto. Radije Seasonic ili XFX Core.
2. šta baš mora skupa Supermicro ploča sa zastarjelim socketom i preskupim procom? Nije bolje uzeti neku Intel ploču i Sandy bridge proc (non-K verzija)?
3. nisi mogao izabrati neko ružnije kućište? Uzmi CM 690, Corsair,...
4. u diskove se ne kužim, ali Seagate nije najsretnija kombinacija u zadnje vrijeme. Neki WD bi bio bolji izbor.
5. samo 4Gb rama? S takvim cijenama i potrebama je bolje uzeti nešto više (npr. 6 ili 8Gb)
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 07:44   #107
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
1. taj Corsair psu baš i nije nešto. Radije Seasonic ili XFX Core.
2. šta baš mora skupa Supermicro ploča sa zastarjelim socketom i preskupim procom? Nije bolje uzeti neku Intel ploču i Sandy bridge proc (non-K verzija)?
3. nisi mogao izabrati neko ružnije kućište? Uzmi CM 690, Corsair,...
4. u diskove se ne kužim, ali Seagate nije najsretnija kombinacija u zadnje vrijeme. Neki WD bi bio bolji izbor.
5. samo 4Gb rama? S takvim cijenama i potrebama je bolje uzeti nešto više (npr. 6 ili 8Gb)
Sa Corsairom nisam imao problema do sada
SM ploče na par lokacija rade vec 4 i vise godina bez problema pa sam se zbog pouzdanosti odlucio za SM,iako bih i ASUS serversku uzeo da nadjem,Intel cu razmotriti
Kuciste nebitno
SGate Const. diskovi su zbog pouzdanosti
Cemu 4+ RAM-a na 32bit?
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2011., 08:34   #108
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Šta će ti raptor za sistemski disk? Ako već inzistiraš na raptoru bolje neka ti služi za log file (ili tempdb). Radije uzmi više manjih diskova i stavi ih u raid (poprilično sam siguran da ti je baza unutar 30 GB i da su ti diskovi od 200-300 GB više nego dovoljni). A raid bih svakako preporučio i radi sigurnosti podataka jer sa ovim brojem diskova ćeš imati ili brzinu ili sigurnost ali nikako i jedno i drugo. Osim ako imaš nekakav log shipping, database mirroring ili sl...

EDIT: Jel imaš poseban razlog za kupnju te bezobrazno skupe memorije koja nije ništa posebno?
__________________
Freak Show Inc.

Zadnje izmijenjeno od: Friday. 13.07.2011. u 10:06.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2011., 09:24   #109
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Kupi HP ML 110 ili ML 150 seriju servera i miran si. Pouzdani, tihi, za tvoj posao savršeni, predviđeni za rad 24/7 uz garanciju na lokaciji klijenta ukoliko se nešto desi. Imaš više verzija, pa možeš birati jaći procesor ili SAS diskove
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 10:49   #110
ogamefilip
Premium
Moj komp
 
ogamefilip's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
SERVER Računalo za ured

Ljudovi, molio bih ako mi mozete pomoc oko slijedeceg:

U ured kanimo ubacit jedno server racunalo.
E sad. Posto sam slabo upoznat s tim segmentom racunala molio bih vas da mi pomognete.

U jednoj gimnaziji(znam po burazu) imaju server i monitore spojene valjda na taj server i onda kada upalis monitor sve ti radi bez da ima uz monitor i posebno racunalo. I to oni zovu "tanki klijenti"

E sad molio bih da me uputite gdje bih mogao procitati sve o toj vrsti server racunala, a ne onog za inernet i sto znaci da ako ja imam jedno server racunalo jer onda ostali zaposlenici mogu isto ko u toj skoli imat samo monitore il svatko mora imati i kao do sada zasebno racunalo samo sto ce biti spojeno na server.


Tek ulazim u te vode server racunala pa mi nemojte zamjerit sto dosta lajicki pisem al znate kako se kaze "bolje ikad nego nikad" tak da trenutno zelim o ovome sto vise saznat i naucit jer mi se cini zanimljivo!!!


Tnx.
ogamefilip je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 11:19   #111
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Morati će imati vlastite kompjutere na stolu skupa s monitorom (to ti je thin client). Ono što si ti vidio kao 'monitor' je ustvari all-in-one komp poput ovih ili ovih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 13:19   #112
ogamefilip
Premium
Moj komp
 
ogamefilip's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
I jel ima tko gdje mogu procitat sve o sastavljanju te vrste server racunala, komponentama i njihovoj ulozi, spajanja u raid polja itd.


tnx
ogamefilip je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 13:26   #113
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Ono što si ti vidio ili buraz je vjerojatno ono što ti je i Coconut rekao.

all-in-one komp sa instaliranim linuxom koji je podešen prilikom paljenja da se RDP-om spaja na server i onda tako rade klinci u gimnaziji. S obzirom da je to škola, mislim da je ministarstvo tako opremilo sve srednje škole u RH, tj. King je to tehnički rješavao. Na serveru je instaliran server 2003 i kreirani su user profili za logiranje računala.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 16:46   #114
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Imaš i terminalni način izvođenja OS-a. Server sa npr 15-20 CAL.ova, monitore sa mrežnim priključkom, USB-ovima i bez servera ne može funkcionirati. Ako netko ide na pomorski fakultet u Rijeci, može to vidjeti u internet učionici. Rade na Gbit mreži, ali mislim da može raditi i na 100MBit.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 12:30   #115
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Server za odvjetnički ured

Ured, ima tri računala (klijenta).
Sada bi kupili server na kojem bi se nalazila baza podataka (sql) od programa koji je nužan za funkcioniranje ureda, i na kojem bi se nalazili svi dokumenti ureda.
Server bi imao RAID polje, tako da se sve kopira automatski sa jednog diska na drugi, a i jednom dnevno bi se vršio backup na eksterni usb disk.
Server ne bi bio 0/24 u pogonu, nego nekih 12-14 sati dnevno.
Preferirali bi uzeti neko brand name riješenje.
Budući se radi o odvjentičkom uredu, nije baš da nam treba neki prezahtjevan server
Napomena: postoji mogućnost da bi u dogledno vrijeme (2-3 godine) centralizirali i mailove, tako da bi se i svi mailovi ureda nalazili na tom serveru (jel se to zove Microsoft Exchange Server ???)


Koju marku servera preporučate (još bolje ako imati preporučiti neki konkretan model?)
Rack ili tower?
Koliko dug život imaju serveri (3,4,5 godina) ?

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 15.09.2011. u 12:48.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 13:04   #116
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ured, ima tri računala (klijenta).
Sada bi kupili server na kojem bi se nalazila baza podataka (sql) od programa koji je nužan za funkcioniranje ureda, i na kojem bi se nalazili svi dokumenti ureda.
Server bi imao RAID polje, tako da se sve kopira automatski sa jednog diska na drugi, a i jednom dnevno bi se vršio backup na eksterni usb disk.
http://forum.pcekspert.com/showpost....3&postcount=61

Ovo je radjeno za odvjetnicki ured od 4 odvjetnika + jos nesto popratnog osoblja.

Ti predpostavljam trebas Windows server?

Citiraj:
Server ne bi bio 0/24 u pogonu, nego nekih 12-14 sati dnevno.
Onda komotno moze raditi i citav dan, potpuno je suludo gasiti takvo racunalo...

Citiraj:
Preferirali bi uzeti neko brand name riješenje.
Za jednu masinu bradn name ti ne znaci apsolutno nista, da pace, obicno nosi overhead u pogledu availibilityja u slucaju kvara i slicno. Takvu masinu slozis za par kilokuna, cak mozes odmah uzeti i dvije pa imati HA, makar primitivni. Ispast ce te manje od branda i biti sigurno bolje.

Citiraj:
Napomena: postoji mogućnost da bi u dogledno vrijeme (2-3 godine) centralizirali i mailove, tako da bi se i svi mailovi ureda nalazili na tom serveru (jel se to zove Microsoft Exchange Server ???)
Boze sveti, cemu to? Google Apps ili nesto u tom stilu i zaboravis da imas mail sevre...

Citiraj:
Koju marku servera preporučate (još bolje ako imati preporučiti neki konkretan model?)
Kupi Atom plocu za 500kn, nakrkaj gore RAM-a, diskove po zelji i sad jos to zapakiras u kuciste i bok. Takva prica te sa 4GB RAM-a i 2x 1TB diskom ne moze ispasti vise od 2500kn s PDV-om bez licenci (Windows, SQL i odvjetnicka aplikacija?).

Citiraj:
Rack ili tower?
Reci ti nama?

Citiraj:
Koliko dug život imaju serveri (3,4,5 godina) ?
Ako ih dobro hranis (makrobiotika), pazis, mazis i zoves ih Dusko, nadzivjet ce i odvjetnike i ured.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 13:36   #117
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
http://forum.pcekspert.com/showpost....3&postcount=61

Ovo je radjeno za odvjetnicki ured od 4 odvjetnika + jos nesto popratnog osoblja.

Ti predpostavljam trebas Windows server?
Aha, win server. Pogledat cu tamo, hvala puno na odgovoru.



Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Za jednu masinu bradn name ti ne znaci apsolutno nista, da pace, obicno nosi overhead u pogledu availibilityja u slucaju kvara i slicno. Takvu masinu slozis za par kilokuna, cak mozes odmah uzeti i dvije pa imati HA, makar primitivni. Ispast ce te manje od branda i biti sigurno bolje.
Mah, nije ni pitanje para ni ničega, nego jednostavno želim biti siguran u slucaju da se nešto sjebe da mogu zvati support, i dignuti sve 4 u zrak,a ne da se meni predbacuje da nešto ne radi, a ja sam ko fol to birao. Zato bi preferirao neko brand name riješenje. Ipak sam ja samo glupi odvjetnik


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Boze sveti, cemu to? Google Apps ili nesto u tom stilu i zaboravis da imas mail sevre...
E da, pametno zboriš.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kupi Atom plocu za 500kn, nakrkaj gore RAM-a, diskove po zelji i sad jos to zapakiras u kuciste i bok. Takva prica te sa 4GB RAM-a i 2x 1TB diskom ne moze ispasti vise od 2500kn s PDV-om bez licenci (Windows, SQL i odvjetnicka aplikacija?).
Odvjetnička aplikacija ima Microsoft SQL Server Desktop Edition implementirano u sebi, tako da je to riješeno.


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ako ih dobro hranis (makrobiotika), pazis, mazis i zoves ih Dusko, nadzivjet ce i odvjetnike i ured.
LOL
Hvala na odgovoru.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 13:55   #118
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Aha, win server. Pogledat cu tamo, hvala puno na odgovoru.
Ovo je bilo relativno lako, predpostavljam da ova tvoja aplikacija ipak zahtijeva neku moderniju i sposobniju masinu...

Citiraj:
Mah, nije ni pitanje para ni ničega, nego jednostavno želim biti siguran u slucaju da se nešto sjebe da mogu zvati support, i dignuti sve 4 u zrak,a ne da se meni predbacuje da nešto ne radi, a ja sam ko fol to birao.
Jedini problem koji imas je taj sto kupnjom brand name racunala ne znaci da imas support koji mozes zvati i najebavati im se mamare kad krepa gefufna... Pomijesao si nesto.

Tebi zapravo treba implementator sa nekim response timeom u kojemu bi vi trebali nastaviti nesmotreno raditi. To kosta. Bitno vise nego da sam kupis dvije masine i imas u najmanju ruku "hot spare".

Citiraj:
Zato bi preferirao neko brand name riješenje. Ipak sam ja samo glupi odvjetnik
Bio ti glupi ili pametni odvjetnik, brand ti nece pomoci za ovo sto ti trebas.

Citiraj:
Odvjetnička aplikacija ima Microsoft SQL Server Desktop Edition implementirano u sebi, tako da je to riješeno.
Onda OK. Ako nije tajna, radi se o nekom tailor made rjesenju ili je komercijalna aplikacija u pitanju?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 14:08   #119
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovo je bilo relativno lako, predpostavljam da ova tvoja aplikacija ipak zahtijeva neku moderniju i sposobniju masinu...
Zahtjeva, ali ne pretjerano jaču. Trenutno je server računalo na win xp na nekih 1.0 ghz i 1 gb rama, iz 2004 godine.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Tebi zapravo treba implementator sa nekim response timeom u kojemu bi vi trebali nastaviti nesmotreno raditi. To kosta. Bitno vise nego da sam kupis dvije masine i imas u najmanju ruku "hot spare".

Bio ti glupi ili pametni odvjetnik, brand ti nece pomoci za ovo sto ti trebas.
Jebga, ja se već ponadao . Načelno, nije naš posao toliko hitan, i mi bismo mogli izdržati nekih par dana dok se server ne popravi (u krajnjoj liniji, uvijek možemo dignuti backup baze podatke od odvjetničkog programa na jedno od računala, i promjeniti ga iz klijenta u server za prvu ruku)



Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Onda OK. Ako nije tajna, radi se o nekom tailor made rjesenju ili je komercijalna aplikacija u pitanju?
Komercijalna aplikacija, ali prilagođena našim potrebama.
Testirao sam sve programe koji su tada bili u opticaju na tržištu i ovo je bio daleko najbolji.
http://www.java.hr/products/odvjetnik
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 14:28   #120
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Zahtjeva, ali ne pretjerano jaču. Trenutno je server računalo na win xp na nekih 1.0 ghz i 1 gb rama, iz 2004 godine.
Ma gle, masine koje rade se u principu ne mijenjaju toliko zbog performansi, koliko zbog nabavljivosti eventualnih rezervnih dijelova. Jer ako ti krkne ploca, RAM ili CPU na takvoj masini, potrgat ces se dok nadjes zamjenu.

Citiraj:
Jebga, ja se već ponadao . Načelno, nije naš posao toliko hitan, i mi bismo mogli izdržati nekih par dana dok se server ne popravi (u krajnjoj liniji, uvijek možemo dignuti backup baze podatke od odvjetničkog programa na jedno od računala, i promjeniti ga iz klijenta u server za prvu ruku)
Predlozio sam ti dvije masine jer si ionako bio spreman istresti hrpu para za brand, a ovako si povecao znatno sanse da bilo kakav ispad prodje s minimalnim downtimeom.

Kada bih imao krajiski dinar za svaki puta sto sam se naslusao "nije nama problem kad nesto krepa", a onda kad krepa, covjek dozivi katarzu koliko sarenih izricaja moze smisliti ta ista osoba kojoj "nije problem da sustav ne radi nekoliko dana" (a bas se skidao p0rn)...

Citiraj:
Komercijalna aplikacija, ali prilagođena našim potrebama.
Testirao sam sve programe koji su tada bili u opticaju na tržištu i ovo je bio daleko najbolji.
http://www.java.hr/products/odvjetnik
Ovaj dio mi je krvav:

Code:
Prikaz broja koji zove - koliko vam se puta dogodilo da ne znate  ništa o spisu za koji vas pita stranka na telefonu ili baš toj stranci  niste željeli podignuti telefonsku slušalicu?


A ni ovo bas ne uljeva povjerenje...

Code:
Brzina - Odvjetnički ured je napisan u C/C++-u, nativnom jeziku  Windowsa i preveden u nativni x86 kod, te je brži od nekoliko do  nekoliko stotina puta od konkurentskih programa napisanih u Visual  Basicu, C# ili nekom drugom .NET jeziku.
Ja sam se par puta susretao s ovim cudom -> http://www.advokat.hr/Software pa rekoh cisto da znam sto jos postoji.

Sretno!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na