Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2019., 10:03   #2251
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Šteta kaj kod nas nema Pixio monitora, jer PX277 model (27" | 1440p | 144Hz | IPS AH-VA matrica) bi se mnogima našel na popisu.

Izuzev postolja (koje se da riješiti), sve ostalo je bez greške.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2019., 10:47   #2252
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja ni mrtav na tn. Kad gledam pogotovu u neki losiji/prosjecan tn imam osjecaj da mi fali pola slike na ekranu. Ne samo boje da su potpuno drugacije vec i fontovi pojedini se gube . Cak mi je i tekst problematican za citanje. Sve to onda povlaci pitanje isplativosti najjacih grafickih kartica ( pogotovo ovih danasnjih od 10k kn) jer ako smo spremni prihvatiti komptomis u kvaliteti prikaza samog monitora tada ne treba niti ganjati najjace detalje u igrama jer low detalji u nekoj igri na dobrom monitoru sigurno izgledaju bolje nego na losem monitoru kada su detalji na ultra. Ista stvar je sa rezolucijom tj 4k na losem monitoru ne vrijedi pisljiva boba.
Meni je sad trenutno odkrice sony tv 43we755. Iako samo full hd zapravo se u funkciji monitora jako dobro snalazi i puno bolje nego slicni televizori koje sam imao prije. Tim vise jer sam izgleda potrefio na ips panel sa dobrim kontrastom. Kod brzih igara se primjeti da panel nije bas najbrzi ali zapravo sve ostalo je dobro. Boje su puno raskosnije saturirane nego na nekom va-panelu,a o tn-u da ne pricam
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2019., 23:27   #2253
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Gdje mogu uzivo vidjeti najveci izbor monitora sa IPS panelom? ZG...
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 07:43   #2254
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Šteta kaj kod nas nema Pixio monitora, jer PX277 model (27" | 1440p | 144Hz | IPS AH-VA matrica) bi se mnogima našel na popisu.

Izuzev postolja (koje se da riješiti), sve ostalo je bez greške.
Ajme divote od monitora. Ovo kao da su fanovi slagali
4 soma kuna bi kod nas koštao.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 08:08   #2255
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor great9 Pregled postova
Gdje mogu uzivo vidjeti najveci izbor monitora sa IPS panelom? ZG...
Nigdje specifično s IPS matricom.. Možda neki generički dučan poput Elipso, Harvey ili nešto slično.. Elipso ima dosta izloženih, svi ugašeni.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 09:17   #2256
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Mislim da bi u linksu trebalo biti dosta komada upaljenih. Mozda u HG spotu takodjer kad sam zadnji put bio bilo je. Ne znam kako je sada
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 11:31   #2257
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Ja ni mrtav na tn. Kad gledam pogotovu u neki losiji/prosjecan tn imam osjecaj da mi fali pola slike na ekranu. Ne samo boje da su potpuno drugacije vec i fontovi pojedini se gube . Cak mi je i tekst problematican za citanje. Sve to onda povlaci pitanje isplativosti najjacih grafickih kartica ( pogotovo ovih danasnjih od 10k kn) jer ako smo spremni prihvatiti komptomis u kvaliteti prikaza samog monitora tada ne treba niti ganjati najjace detalje u igrama jer low detalji u nekoj igri na dobrom monitoru sigurno izgledaju bolje nego na losem monitoru kada su detalji na ultra. Ista stvar je sa rezolucijom tj 4k na losem monitoru ne vrijedi pisljiva boba.
Meni je sad trenutno odkrice sony tv 43we755. Iako samo full hd zapravo se u funkciji monitora jako dobro snalazi i puno bolje nego slicni televizori koje sam imao prije. Tim vise jer sam izgleda potrefio na ips panel sa dobrim kontrastom. Kod brzih igara se primjeti da panel nije bas najbrzi ali zapravo sve ostalo je dobro. Boje su puno raskosnije saturirane nego na nekom va-panelu,a o tn-u da ne pricam
Sve ovisi koji dio si spreman zanemariti. Loše boje na TN-u ili spor odaziv na ostalim panelima. Za igre je bitno da je 144 Hz i poželjno da ima ULMB ili neku sličnu tehnologiju, boje su manje bitne. Dok igram meni smeta odaziv bilo kojeg TV-a, makar prikazivao najcrniju crnu i najbolje boje ikad . A da na poslu moram gledati u TN poludio bih, tu mi ne smeta što je 60 Hz jer je IPS.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 12:20   #2258
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
E vidis ja nisam spreman zanemarit lose boje zbog brzog odaziva. U brzim igrama se radije presaltam na "tamnu stranu" (vidljivo u sigu) nego da drzim neki tn na stolu. Doduse nisam vidio dugo neki noviji tn, pa jel se sta popravilo kod te tehnologije u zadnjih 10 godina, stvarno ne znam.
Ukupno gledano bilo da se radi o monitoru ili televizoru, od svih lcd matrica sam nekak najsretniji sa dobrom ips matricom jer smatram da ima najmanje kompromisa. Ponavljam ovo "dobrom" jer saranje kvalitetom panela na istim modelima je zapravo dramaticno. Pa kod kupnje odredjenog modela monitora ili televizora, idealno je kupit jedno 5 takvih istih, pa onda odabrati najboljeg, a ostatak prodati. Je da se tako gubi nezanemariva svota novaca ali gusti su gusti
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 12:24   #2259
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Sve ovisi koji dio si spreman zanemariti. Loše boje na TN-u ili spor odaziv na ostalim panelima. Za igre je bitno da je 144 Hz i poželjno da ima ULMB ili neku sličnu tehnologiju, boje su manje bitne. Dok igram meni smeta odaziv bilo kojeg TV-a, makar prikazivao najcrniju crnu i najbolje boje ikad . A da na poslu moram gledati u TN poludio bih, tu mi ne smeta što je 60 Hz jer je IPS.
Otkad je to za igre bitno da je 144Hz??? Nidje veze Dobar ips je najbitniji za igre sto se mene tice. Nema potrebe ici na 144Hz to je preseravanje, kupiti dobar ips do 100Hz (moze i do 120 ) je idealno rjesenje.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 12:39   #2260
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
[QUOTE=dmr;3271642 Nema potrebe ici na 144Hz to je preseravanje[/QUOTE]

Ovo možemo shvatiti kao nepromišljeno napisano, jel tako

Kao što rekoh a i većina će se složit, bar oni koji su imali 60Hz i sad imaju 144Hz, najveći vidljivi pomak odmah iza hdd to ssd..
Razlika je vidljiva i razlika je velika.

Onaj ko nije probao taj ne zna i to je ok.
Naravno da nije bitno za igre 144Hz, al fora je u tom kaj tih 144Hz osjetiš u svakodnevnom radu i nije vezano samo za igre, znači dobici su višestruki a ne samo gejming kao takav.
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2019., 12:41   #2261
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Otkad je to za igre bitno da je 144Hz??? Nidje veze Dobar ips je najbitniji za igre sto se mene tice. Nema potrebe ici na 144Hz to je preseravanje, kupiti dobar ips do 100Hz (moze i do 120 ) je idealno rjesenje.
Razlika se kuži već sa 144Hz naspram 165Hz. Isprobao na svom monitoru, na svoje oči.

240Hz je overkill, i teško koji naslov ćeš vrtiti na toliko FPS-a danas, pogotovo na +1080p. Do 165Hz je izvedivo.

Uz brzi odaziv i visoki FPS definitivno si u prednosti kod online MP FPS-ova.

Sve ovisi kakve igre igraš.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 12:42   #2262
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Otkad je to za igre bitno da je 144Hz??? Nidje veze Dobar ips je najbitniji za igre sto se mene tice. Nema potrebe ici na 144Hz to je preseravanje, kupiti dobar ips do 100Hz (moze i do 120 ) je idealno rjesenje.
Presravanje je takvima kao ti, valjda ako igras simcity. Ako malo prosiris horizonte, i igras na primjer kompetitivni fps, onda ti je 144hz bitnije od icega. Da ne spominjem da je ips od 120 hz suludo skup (da ne kazem preseravanje) ali neka si ga ti ubacio.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 12:45   #2263
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
uff al se pronadjose uvrijedjeni 144Hz-asi Za igre je ips panel presudan, ne znam kako igrate i koje igre na tim srotovima od panela Kako tamne scene uopste dozivljavate na tnu koji posvijetli donji dio scene i digne gammu a potamni gornji dio?????? Ja bih tn samo koristio da igram fast paced fps, al saaaaaaaaamo tad, a to ne radim ni 1% vremena, za sve ostalo ips do 100Hz je kralj!!!
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 12:52   #2264
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
240Hz je overkill, i teško koji naslov ćeš vrtiti na toliko FPS-a danas, pogotovo na +1080p. Do 165Hz je izvedivo.
Pa u biti "e-sports" igre tipa cs:go, LoL, dota 2 se natjeraju na ogroman fps i sa potato pc tj. upravo radi nezahtjevnih igara se i traži high refresh rate, tako da se to lako ostvari.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 13:11   #2265
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Pa kod kupnje odredjenog modela monitora ili televizora, idealno je kupit jedno 5 takvih istih, pa onda odabrati najboljeg, a ostatak prodati. Je da se tako gubi nezanemariva svota novaca ali gusti su gusti
Bilo gdje u EU (pa i time u HR) ako naručiš proizvod preko neta, možeš ga vratiti unutar 2 tjedna ako ti se ne sviđa, bez navođenja razloga.

E sad, naručiti 5 komada i vratiti natrag 4 je objesno, ali regulativa pokriva. Iako, ne bih tako cijedio naše trgovce već naručio negdje gdje je promet puno veći, tipa amazon.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 14:04   #2266
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
uff al se pronadjose uvrijedjeni 144Hz-asi Za igre je ips panel presudan, ne znam kako igrate i koje igre na tim srotovima od panela Kako tamne scene uopste dozivljavate na tnu koji posvijetli donji dio scene i digne gammu a potamni gornji dio?????? Ja bih tn samo koristio da igram fast paced fps, al saaaaaaaaamo tad, a to ne radim ni 1% vremena, za sve ostalo ips do 100Hz je kralj!!!
Kome je presudan?
Tebi, zar ne?

E pa meni je presudno da je 144hz.

Možemo krenut u raspravu AMD vs Intel ili Iphone vs Android onda, ne?

Sve je to subjektivno. Ja sam probao 144hz, više se ne vraćam na 60, nikada.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 14:06   #2267
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
kako to bolan
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 14:43   #2268
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Nitko ovdje nije uvrijeđen, već su ljudi na svoje oči vidjeli prednosti.

A ti živi i dalje pod kamenom.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa u biti "e-sports" igre tipa cs:go, LoL, dota 2 se natjeraju na ogroman fps i sa potato pc tj. upravo radi nezahtjevnih igara se i traži high refresh rate, tako da se to lako ostvari.
Krivo se izrazih, da upravo radi takvih igara i postoje 240Hz monitori. 144Hz je lakše dosegnuti novije igre. Skok sa 60 na 144 je kao HDD => SSD, dok je sa 144 na 240 puno blaži prijelaz.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 14:44   #2269
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
ja rekoh 100-120Hz ko je pricao o 60Hz. Ja da imam 144Hz ips ogranicio bih na 120 fpsa, ili na 100Hz zavisno od odziva, da panel bolje dise
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 15:14   #2270
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
ja rekoh 100-120Hz ko je pricao o 60Hz. Ja da imam 144Hz ips ogranicio bih na 120 fpsa, ili na 100Hz zavisno od odziva, da panel bolje dise
očito nisi upoznat sa načinom rada tehnologije i kako ona funkcionira, što se vidi iz tvojih postova. Lupaš takve gluposti da se postavlja pitanje kako već nemaš ban za spam i trolanje jer ničim ne pridonosiš temi.

Znači kao što je prije par godina za productivity i gaming bio bitan prijelaz HDD->SSD, tako je i danas stvar sa prelaskom sa 60Hz->100+Hz.
Ima hrpa ljudi kao ti koji nisu ni vidjeli 144hz monitor sa nekom od sync tehnologija ali pljuju po tome i misle da su najpamentiji.

Ako igraš bilo koji FPS ili neku fastpace igru razlika je očigledna i samim time prijelz na monitor sa high refresh rateom je must have. A da ne pričam da nije ni skupo u današnje vrijeme.

Ontopic:

Meni je danas došao već spomnjani Dell S2719DGF i mogu reći da je panel kvalitetniji od dosadašnjeg AOC-a kojeg sam imao. Za tu lovu vrhunski monitor.
Kvaliteta slike se ne može mjeriti sa IPS-om (imam IPS Della za rad pored), ali koga briga za to kad igre izgledaju vrhunski na 144hz.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 15:20   #2271
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma masa ljudi je u zabludi.

Razlika između 60 i 75 je već velika, razlika između 100 i 144 je anormna.

Kažem, svi koji su probali 144hz, njih 90% se više ne može naviknuti na manje. Ne gledam filmove na tom monitoru, ne radim na tom monitoru, imam 2 x 27" IPS Della + retinu na macbooku za to, na gaming PC-u mi ne treba IPS, samo hercaža
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 15:35   #2272
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Čitam ovu cijelu komediju već danima, pa da nešto i pitam gejmere ovdje.

Zašto dosad niste koristili CRT-e na 1024x768 i 155 Hz i kako ste se pobogu naviknuli kad ste prešli s CRT-a na mainstream 60 Hz LCD monitore?!
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 15:39   #2273
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Čekaj, jel tvoje pitanje nešto slično, zašto je netko prešao sa M5 BMW-a 1995. godište na 520d 2017. godište? M5 je jači auto, zar ne?

Mješaš kruške i jabuke. Nitko od nas nije imao CRT jer smo imali izbora, već jer nismo.

Jel imaš 144hz? Jesi li se igrao s njim jedno vrijeme? Vjeruj mi, probao sam sa 60hz na 144hz i vratiti se na 60. Imaš grafu od 4000kn i imaš feeling da igra trza/šteka, i da nešto nije u redu...

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 29.01.2019. u 15:59.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 15:58   #2274
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Čekaj, jel tvoje pitanje nešto slično, zašto je netko prešao sa M5 BMW-a 1995. godište na 520d 2017. godište? M5 je jači auto, zar ne?

Mješaš kruške i jabuke. Nitko od nas nije imao CRT jer smo imali izbora, već jer nismo.

Jel imaš 144hz? Jesi li se igrao s njim jedno vrijeme? Vjeruj mi, probao sam sa 60hz na 144hz i vratiti se na 60. Imaš grafu od 4000kn i imaš feeling da igra trza/šteka, i da nešto nije u redu...
Svi smo imali CRT s minimalno 75 Hz i bacali smo ih u smeće jer su LCD-i zauzimali manje mjesta i bili lakši, ali NIKAD bolji od CRT-a.
Iz svega pročitanog, samo su HZ bitni, herci herci herciiiii

Ja ne vidim razliku u igranju otkad imam 75 Hz Freesync AOC-a, ali možda ne igram "prave" igre.

Ovo je jedini razlog zašto sam išao napisati nešto. Kakav krvavi productivity i Hz.
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Znači kao što je prije par godina za productivity i gaming bio bitan prijelaz HDD->SSD, tako je i danas stvar sa prelaskom sa 60Hz->100+Hz.
Ovo je bulšit kakvog dugo nisam pročitao.
Sinko, o kakvom productivityu ti pričaš gdje se vidi razlika između 60 i 100+ Hz
Excel?

Daj me nemoj

Nemam niš protiv izdrkavanja na herce ako netko živi od igranja igrica i razlika od 3 killa mu nosi neke novce, pa je na to utjecalo tih 60+ Hz više, ali ovakva rasprava gdje je maltene mali kruha gladan jer nema 144 Hz monitor...lakše malo

Provodio sam dane i noći na CoD online, Unreal i sl. pa sam bio redovno u top 3 s tipkovnicom od 30 kn, mišem od 20 kn i 15" 1024x768 monitorom od 150 kn. Da sam doma rekao da mi treba bolji monitor/tipkovnica/miš, izbili bi mi starci odmah ideju o igranju iz glave

Danas očito moraš imati monitor za 1000€ da bi uopće mogao pokrenuti neku igru
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 16:01   #2275
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Poanta je u tome da je ekipa sa 144/165/240 Hz monitorima u prednosti nad tobom sa 75Hz-a. Ništa i nitko tebe ne spriječava da se igraš na 75Hz (i budeš dobar), ali da si u hendikepu - jesi. Prije ih nije bilo na tržištu pa si imao level playing field. Sada više ne.

Naravno, Hz nisu sve. U tu kombinaciju ulazi i niski odaziv kao i sync tehnologija.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 16:05   #2276
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Sync je po meni bitniji od Hz, svima koji ovdje govore da je 144Hz super vjerujem.
Ali ipak pretjerujete, Momistake NHF ali imaš ps4 koji se vrti na 30 fps-a i ne možeš uz to reći da nikad nećeš nazad na 60Hz.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 16:06   #2277
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Poanta je u tome da je ekipa sa 144/165/240 Hz monitorima u prednosti nad tobom sa 75Hz-a. Ništa i nitko tebe ne spriječava da se igraš na 75Hz (i budeš dobar), ali da si u hendikepu - jesi. Prije ih nije bilo na tržištu pa si imao level playing field. Sada više ne.

Naravno, Hz nisu sve. U tu kombinaciju ulazi i niski odaziv kao i sync tehnologija.
I opet ti to apsolutno ništa ne znači ako nemaš stabilan internet i vezu sa serverom.
240 Hz monitor i ping 100ms+ su stvarno dobitna kombinacija...

Čekam da to netko napiše, pa nikako.

Prosjek države je T-com DSL s 10/1 brzinom (a i to je mnogima nedostupno). Nikakav gaming monitor ti neće pomoći ako si na tome, a nitko o tome ne razmišlja.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 16:10   #2278
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I opet ti to apsolutno ništa ne znači ako nemaš stabilan internet i vezu sa serverom.
240 Hz monitor i ping 100ms+ su stvarno dobitna kombinacija...

Čekam da to netko napiše, pa nikako.

Prosjek države je T-com DSL s 10/1 brzinom (a i to je mnogima nedostupno). Nikakav gaming monitor ti neće pomoći ako si na tome, a nitko o tome ne razmišlja.
Dobro, za spajanje na sub 50ms server sam pretpostavio da se podrazumjeva.

Jedina igra koju tjeram na 144/165 je AA:PG, i tu sa Iskon VDSL-om na najbržim serverima imam otprilike oko 30ms ping.

S druge strane, baš kao što si napisao, kad upalim RO2: Vietnam tamo nema servera sa ispod 80ms pingom i prednost monitora mi se poništava. Toliko da sve manje ganjam taj naslov baš zbog visokih pingova...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 16:25   #2279
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Postoji nešto što se zove anti lag i koji se primjenjuje ispod određenog pinga (obično 80), tako da je fakat nebitno dokle god si ispod te granice jer je tebi sve kao da igraš lokalno. Također, brzina tvog DL/UL nije bitna za ping jer se radi o jako malim paketima.

Uostalom nemamo svi iste prohtjeve. Svojevremeno sam kupio sam prvi 120hz monitor koji se dao kod nas kupiti i od tad mi ne pada napamet vraćati se ispod.

Naravno, za posao je totalno druga priča i tamo je za blejat cijeli dan IPS 60hz bolji izbor.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2019., 16:34   #2280
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čitam ovu cijelu komediju već danima, pa da nešto i pitam gejmere ovdje.

Zašto dosad niste koristili CRT-e na 1024x768 i 155 Hz i kako ste se pobogu naviknuli kad ste prešli s CRT-a na mainstream 60 Hz LCD monitore?!
Pa vjerovatno su premladi pa nisu ni imali crt nikada Ja sam 2000te imo crt na 100Hz
dmr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na