Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2013., 12:50   #6871
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Uz dužno poštovanje kolega, ali kakve su ovo nebuloze u postu? O boldanom da ne pričam??
Dr. Dre je svojim kineskim/plastičnim slušalicama po 200€ nije spasio audio industriju, nego napravio loš proizvod za (većinom glupe) mase. Ali da su uspjeli, uspjeli su. Svaki klinac danas drka na njih, svaki nogometas ih ima

Sa dijelom posta se slažem, trendovi se u audiu mjenjanju i sad trenutno je aktualno slusanje glazbe u pokretu, tj slušalice, posto je mobilan izvor glazbe bio aktualan davno prije (ipod i hrpa drugih mp3 playera).
Ali govoriti da se nesto veliko mjenja, to je obmana forumskog puka Kvalitetne slušalice su postojale i prije, ali danas je moderno po cesti hodat sa ogromnim dr.drek slušalicama, pa sad to svi furaju, jer kao drze do dobrog zvuka, a imaju dr drek slušalice?

U osnovi pravog audia nista se nije promjenilo pa valjda 30-40 godina, pošten izvor+adekvtna aplifikacija+odgovarajuci zvučnici i sve to u donekele akustički pogodnoj sobi =pravi doživljaj glazbe.

Nekada je izvor bio radio, magnetofon, gramofon, kaseta, cd, danas je to komp+dac.
Kod pojačala se manje vise nista nije promjenilo, osim pojave digitalije, sto je dozvolilo fizičko smanjenje, uz zadrzavanje određene kvalitete zvučnih dosega. Zvučnici su i dalje potpuno isti, sobe također

Da se sad ne osvrćem na euforiju koja je nastala sa HT sistemima i kad je stereo službeno proglašen pokojnim itd.

Sistemi prolaze, trendovi odlaze, ostaje samo stereo
-->
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova

Eto, ako će za koju godinu ova tema i dalje biti živa, moći ćemo raspravljati o tome je li Dr. Dre svojeručno spasio audio-industriju…
Uz dužno poštovanje kolega, ali kakve su ovo nebuloze u postu? O boldanom da ne pričam??
Dr. Dre je svojim kineskim/plastičnim slušalicama po 200€ nije spasio audio industriju, nego napravio loš proizvod za (većinom glupe) mase. Ali da su uspjeli, uspjeli su. Svaki klinac danas drka na njih, svaki nogometas ih ima

Sa dijelom posta se slažem, trendovi se u audiu mjenjanju i sad trenutno je aktualno slusanje glazbe u pokretu, tj slušalice, posto je mobilan izvor glazbe bio aktualan davno prije (ipod i hrpa drugih mp3 playera).
Ali govoriti da se nesto veliko mjenja, to je obmana forumskog puka Kvalitetne slušalice su postojale i prije, ali danas je moderno po cesti hodat sa ogromnim dr.drek slušalicama, pa sad to svi furaju, jer kao drze do dobrog zvuka, a imaju dr drek slušalice?

U osnovi pravog audia nista se nije promjenilo pa valjda 30-40 godina, pošten izvor+adekvtna aplifikacija+odgovarajuci zvučnici i sve to u donekele akustički pogodnoj sobi =pravi doživljaj glazbe.

Nekada je izvor bio radio, magnetofon, gramofon, kaseta, cd, danas je to komp+dac.
Kod pojačala se manje vise nista nije promjenilo, osim pojave digitalije, sto je dozvolilo fizičko smanjenje, uz zadrzavanje određene kvalitete zvučnih dosega. Zvučnici su i dalje potpuno isti, sobe također

Da se sad ne osvrćem na euforiju koja je nastala sa HT sistemima i kad je stereo službeno proglašen pokojnim itd.

Sistemi prolaze, trendovi odlaze, ostaje samo stereo
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 13:34   #6872
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Hm, vjerojatno sam trebao staviti smajlića na tu izjavu, ali pisao sam sa poluproizvoda druge vrste (Ipad) pa evo ga sad, za obje izjave



evo još



ali ono kaj sam napisao mislim da drži vodu, i naznačio sam u odnosu na realnu kvalitetu bilo kojeg tog proizvoda "kolko god to imalo ili neimalo veze sa istinom."

Nisam neki teoretičar tržišta, ali mislim da je bitno da su slušalicama "by dr. Bre" ili "50 perCent" ipak raslojili masovno tržište u odnosu na bolja ili lošija rješenja - opet ponavljam "kolko god to imalo ili neimalo veze sa istinom"

To je, mislim, otvorilo mogućnost da se u generalnom segmentu zabavne elektronike (dakle, ne specijaliziranih proizvođača za koje je rijetko ko čuo - kak veli moj šogor "Rega? Gdje si to kupio?") opet ponude klasični stereo uređaji koji imaju mogućnost priključenja na najrašireniji izvor današnjice - datoteku.
Jer to predstavlja nadgradnju u odnosu na do sada dominante plastične sustave (5.1. uglavnom) jednako kao što se Dr.Dre takvim predstavljaju u odnosu na slušalice dobijene s uređajom ili neke druge iz tog razreda.

Mislim da je to prilika koju Sony i ekipa neće propustit, i vjerojatno je pitanje dana kad će se pojavit zvučnici "by Kanye" ili tak nešto....

Slušalice slabo koristim a Dr.Dre još manje, pa ne znam imaju li kakve kvalitete i ovim putem se javno ograđujem od bilo kakvih procjena njihovih stvarnih vrijednosti - a kamoli da navlačim poštenu mladež na grijeh

Ali čini mi se poznat tržišni obrazac i brijem da to nije ni loše, jer će povećanje potražnje na kraju dovesti i do kvalitetnih rješenja za manje novaca nego prije, kao i uvijek u takvim slučajevima.
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2013., 13:36   #6873
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova

a i doživio sam da me u ACA gledaju malo podrugljivo jer, eto, nemam 10 000kn keš za neke zvučnike..

I gdje je problem? Pitaj tu podrugljivu ekipu kolika im je plaća pa da vidiš kako im se uši brzo oznoje od srama.

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
dobro znam da ću sad ja opet pobrat hrpu podmijeha i sl jer eto nisam audiuofil sa duuuubokim đepom ..al nema veze - jer lako se na netu vidi koliko popusta daju spec. dućani HI-FI vani, a koliko ovdje.
i Ako mi Interšpar ili Konzum (eto pali mi prvi napamet) ponude PSB ili B&W zvulje za 30% manje nego ACA ili Sonus zašto to nebi tamo kupio...zato jer na susjednoj polici imaju podriguše salame??? Ne kupujem prestiž trgovine, nego proizvod koji meni treba...
Sve stoji, želiš najbolje za svoj novac, i to želi svatko od nas. Ali su se neki previše puta opekli s tim akcijama, ponadaš se da ćeš kupiti i onda se kući vratiš razočaran jer se radilo o oštećenom primjerku ili je prodano sve dok si došao.
Barem u malim trgovinama je sigurno da možeš pitati prodavača da li bi mi ove zvučnike koji su 2250 kn dali za 2000 kuna u gotovini. U 90% slučajeva u današnje doba ćeš ih dobiti bar za 2100 kn.
Nemoj trošit svoje živce nalazeći najmanju cijenu, troši njihove
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2013., 10:19   #6874
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
I gdje je problem? Pitaj tu podrugljivu ekipu kolika im je plaća pa da vidiš kako im se uši brzo oznoje od srama.



Sve stoji, želiš najbolje za svoj novac, i to želi svatko od nas. Ali su se neki previše puta opekli s tim akcijama, ponadaš se da ćeš kupiti i onda se kući vratiš razočaran jer se radilo o oštećenom primjerku ili je prodano sve dok si došao.
Barem u malim trgovinama je sigurno da možeš pitati prodavača da li bi mi ove zvučnike koji su 2250 kn dali za 2000 kuna u gotovini. U 90% slučajeva u današnje doba ćeš ih dobiti bar za 2100 kn.
Nemoj trošit svoje živce nalazeći najmanju cijenu, troši njihove
1 - sad ne znam jel ovo trik pitanje...pa ne rade valjda za 3000kn??? mada bi ja rado priostao i na takvu plaću tamo - okreuženje mi je odlično, radio bi što volim a saznao puno.
Ono kak se veli "radim ono što vilom i još me plaćaju za to"


2 - evo, čim budem imo namjeru nešto kupiti, otići u do nekog od njih i otvoreno pitati za popust.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 15:26   #6875
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Neću puno, samo na jednom primjeru. U prolazu Tehnomarketa sam snimio male Dali Zensor 1 za okruglih 1800kn, u Nove Boje Zvuka isti model košta 1790kn sa time da ako plačaš gotovinom dečki mogu nešto iskombinirat (provjereno) dok u Thnomarketu ne mogu - opet provjereno!

Osim toga sasvim komotno u ovaj drugi-specijalizirani dučan možeš doći sa svojim pojačalom kablovima i kaj sve ne i naravno bez obveze pikat po zvučnicima koji ti se svide, samo se moraš najavit.

Obzirom na takav pristup ja bi osobno bio voljan platit i nešto višu cijenu, a nemoram.

Mislim neću ti solit pamet ali kad kupuješ Hi-Fi klasu to se tako radi a ne ko na placu u onom govnu od dučana.
S ovim se slažem u potpunosti,najveći problem tih centara je kaj tam rade lajbeki,mada im nije za zamjerit jer ko bi znal sve o onom kupusu vešmašina,miksera,brijačih aparata,zvučnika... meni ko i nekom ko je godinama u tome nije problem jer znam kaj hoću,mada ne kupujem u takvim dućanima jer kaj se tiče hife nemaju baš nekaj vrijedno spomena,al najviše zato kaj je mogućnost probe nikakva,a o probi doma da ni ne pričam.

I to je onda problem nekom ko je početnik jer će mu trgovac uvalit samo da proda,uz uobičajenu spiku to vam je super,bit će te zadovoljni,taj uređaj je osvojio 5 zvjezdica...

Mada bi ko iznimku naveo bivši technomax,osoblje isto nije bilo stručno al se moglo dobit doma na slušanje uz polog,a i oni su jedini imali stvarno dobar izbor elektronike,zvučnika,kablovinja,stalaka.

A iz osobnog iskustva mogu reć da se i u specijaliziranim dućanima može dobit dobar popust za gotovinu,nema komada hife za koji se nisam ogrebal za popust,od pojačala do kabela,npr. za cd player i pojačalo koji skupa dođu 10500kn dobil sam za 7500kn za gotovinu,i njih je stisla kriza tak da ko može nikad nije bilo bolje vrijeme za kupovat hifu,al da je generalno preskupa i precijenjena - je.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 22:37   #6876
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Jel netko imao priliku poslušati Marantz-a sr5008?

Prije jedno mjesec dana sam bio u Zagrebu i slušao Dali Zensor 7 i stvarno su me oduševili zvučnici, doduše, bili su spojeni na Yamaha RXA 730 BL. Iako dosad nigdje nisam naletio na neki review od 5008 načitao sam se uglavnom pozitivnih komentara prema prošlogodišnjim modelima...

Tako da sam se na kraju odlučio na gluho kupiti komb. Marantz sr5008 + Dali Zensor 7...tako da sad čekam, jel će zvučnici stići tek za jedno 3 tjedna...pa me zanima jel netko slušao tog marantza?

Btw. moram se pohvalit da sam jako dobro prošao s kupovinom...jel su mi odobrili popust od skoro 30%...
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 22:56   #6877
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor hrca Pregled postova
Btw. moram se pohvalit da sam jako dobro prošao s kupovinom...jel su mi odobrili popust od skoro 30%...
Hmm, gdje to ima takva akcija/popust od 30% ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 22:58   #6878
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Hmm, gdje to ima takva akcija/popust od 30% ?
Nema nigdje, ali sam im poslao mail, pa smo se dogovorili, a radi se o gotovini
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 23:08   #6879
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Konkretno, radi se o trgovini Avmax, popust je skoro 30%,a uzimao sam cijene za reciever koje su bile na početku...6000 kn, a sad su spustili za 1000 kn, pa mi je i popust manji, nekih 20%...

Uglavnom, moram stvarno pohvalit ljude koji tamo rade, bili brzi, pristupačni, uljudni i profesionalni....i osim toga, dali su mi najbolju cijenu, ostale trgovine su mi davale max 20%
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 00:21   #6880
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Aha sad sam malo pogledao i cijene su im u startu skuplje od nekih drugih pa valjda zato mogu dati veci "popust". To ej prepostalvjam kalsicni WEB shop, platis pa ceks dostavu ?

Ja isto trazim za cash, kupovo bi AV reciver, SUB a mozda i centralni (ako uspijem uparit s mojim zvucnicima nesto d aniej pre pre skupo) tako da mi nije zanemarivo ako je dobar popust za cash .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2013., 00:22   #6881
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,909
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Osobno, bez obzira na cijenu, uvijek ću radije otići u specijalizirani dućan, pa makar platio i skuplje, ali ću izaći zadovoljan jer sam obavio dobru kupovinu, a tih 2-5-10% cijene me neće obogatit, ali što je bolje nema onog gorkog osjećaja kad te samo ispraše van nakon što si platio i čekaš robu kod nekog skladištara koji ti istovari kutiju na stol i samo kaže doviđenja. I takvu lošu uslugu platiš 30-40% ukupne cijene proizvoda, dok u specijaliziranoj trgovini platiš 15-20% uslugu jer oni imaju manji rabat, a u 99,9% slučajeva ti se ponude da ti odnesu proizvod u auto.
Dobro rečeno.

Dodao bi samo onaj feeling kad nakon nekog vremena skužiš da stvar koju si kupio kao na traci u nekom shopping centru uopće ne paše i onda onaj udarac po čelu, pogled u strop i "zašto nisam išao tamo gdje sam trebao ići..."

U specijalizirani dučan uletimo malo nadobudno, a prodavač malo doživljava s visoka. No kad se nađete na pola puta onda nikome više ništa nije teško, pa čovjek krene vaditi uređaje, zvučnike, spajati, pa ti ponudi neki demo doma kad vidi da si OK i praktički se sprijateljiš s njim. Na kraju nema grča u želucu kad iskrcaš lovu za komad tehnike koji ćeš možda imati 15-20 godina
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 09:02   #6882
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Evo s obzirom da sam totalno neupucen u ovo podrucje trebam savjet. Situacija je sljedeca, imam trenutno Samsungov Led TV, model EH37ES5500, mede8er 500x, i uskoro ce stici PS4. Planirao sam si uzeti neke zvucnike za to sve, pa me zanima sta je kvalitetno, a da nije nesto ekstremno skupo. i jel trebam samo zvucnike, ili i pojacalo i eventualno jos nesto? Sto se tice cijene, govorimo o oko 2000kn. U Osijeku sam pa bi mi najbolje bilo vidjeti trgovine koje su tu u blizini.

Eto unaprijed se zahvaljujem na savjetima
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 11:19   #6883
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Aha sad sam malo pogledao i cijene su im u startu skuplje od nekih drugih pa valjda zato mogu dati veci "popust". To ej prepostalvjam kalsicni WEB shop, platis pa ceks dostavu ?

Ja isto trazim za cash, kupovo bi AV reciver, SUB a mozda i centralni (ako uspijem uparit s mojim zvucnicima nesto d aniej pre pre skupo) tako da mi nije zanemarivo ako je dobar popust za cash .
Cijena za marantz sr5008 je bila svuda ista, ronis, sonusart, md-elektronika, AVmax, svijet-medija.... 6000kn, prvi je Ronis popustio na 4800 kn a jedini je slijedio AVmax...koliko vidim svi ostali su ostavili cijenu na web shopu 6000 kn

Dali Zensor 7, svuda 5300-5390kn, ronis, nove boje zvuka, md-elektronika (jedino su kod njih negdje u 9-10 mjesecu bili 4350 kn, pa kad sam im poslao mail, rekli su mi da je nova cijena 5390)

U Osijeku u ekranu su mi davali max 10% na gotovinu (dobavljač im je nove boje zvuka)

Tak da za moju kombinaciju trenutno najjeftinija trgovina!

Znam da imaju trgovinu u ZG, e sad dali se kod njim može slušat ne znam, roba se može podići i kod njih, ja sam komunicirao s njima preko maila tako da ti preporučam da im se prvo javiš preko mail-a. Ja sam prvo kontaktirao Ronis i na osnovu njihove ponude se javim u AVmax, ovi iz ronisa mi nude toliko i toliko, jel im možete konkurirat cijenom...itd
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 11:20   #6884
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Evo s obzirom da sam totalno neupucen u ovo podrucje trebam savjet. Situacija je sljedeca, imam trenutno Samsungov Led TV, model EH37ES5500, mede8er 500x, i uskoro ce stici PS4. Planirao sam si uzeti neke zvucnike za to sve, pa me zanima sta je kvalitetno, a da nije nesto ekstremno skupo. i jel trebam samo zvucnike, ili i pojacalo i eventualno jos nesto? Sto se tice cijene, govorimo o oko 2000kn. U Osijeku sam pa bi mi najbolje bilo vidjeti trgovine koje su tu u blizini.

Eto unaprijed se zahvaljujem na savjetima

Trebaš i pojačalo.

Kvalitetno i ne ekstremno skupo? Svi mi kvalitetu doživljavamo drukčije pa i imamo o čemu filozofirati, no skupo je barem pojam koji možeš dočarati brojem a bojim se da 2000 kuna koje si naveo pripada doslovno u kategoriju najjeftinijeg i u pravilu razred koji bih uvijek izbjegavao.
Neki dan me nazvao kolega i pitao slično pitanje sa sličnim zahtjevom i sličnom cifrom, moj savjet je bio da si kupi mikro ili mini sustav i bira prema osobnom nahođenju jer nažalost neku kvalitetu za te novce ne može kupiti ako je kriterij isključivo novo.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 12:17   #6885
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor hrca Pregled postova
Cijena za marantz sr5008 je bila svuda ista, ronis, sonusart, md-elektronika, AVmax, svijet-medija.... 6000kn, prvi je Ronis popustio na 4800 kn a jedini je slijedio AVmax...koliko vidim svi ostali su ostavili cijenu na web shopu 6000 kn
d
kak sad...na sajtu Sonus akcija za SR5008

http://sonusart.hr/product.aspx?c=0&p=1010

kad dobiješ resiver daj napiši par riječi o kvaliteti i čitljivosti tog rotary ekrančića i koliko dobro se vidi sa cca 3,5 m i dali te osnovne informacije ima direkt na ekranu TVa...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 13:38   #6886
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
@Juan Ok. Može neka preporuka onda koliko bi trebalo otprilike uložiti u nešto kulturno za sve to što sam naveo, i normalno neke konkretne uređaje?
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 14:07   #6887
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
@Juan Ok. Može neka preporuka onda koliko bi trebalo otprilike uložiti u nešto kulturno za sve to što sam naveo, i normalno neke konkretne uređaje?

Konkretno, naveo si namjenu, ali ne i uvjete. Soba 2*3 ili 8*5, samo stereo zvučnici ili...

A rabljeno a relativno novijeg datuma? Nekakav mali rotel i diamondi 9.1?
Za tu kombinaciju ti ne treba biti žao ni kune a ako ti dosadi lako proslijediš dalje uz minimalne gubitke pa vidiš u kom smjeru želiš ići
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 14:17   #6888
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ima li neko Harman Kardon AV Reciever novije serije sa Interent radiom da nesto pogleda/proba ?

Hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 15:56   #6889
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Konkretno, naveo si namjenu, ali ne i uvjete. Soba 2*3 ili 8*5, samo stereo zvučnici ili...

A rabljeno a relativno novijeg datuma? Nekakav mali rotel i diamondi 9.1?
Za tu kombinaciju ti ne treba biti žao ni kune a ako ti dosadi lako proslijediš dalje uz minimalne gubitke pa vidiš u kom smjeru želiš ići
Ovako soba je 4x5, s tim da je nasuprot TV-a ogroman orman duz cijelog zida, tako da odrezez metar Volio bih 5.1, nemam nista protiv polovnog, misljenja sam da se audio komponente ne kvare tako lako pa mislim da nece biti nekih problema ako kupim polovno od neke normalne osobe
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 16:28   #6890
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Evo akcija ko rođena za tebe:
http://sonusart.hr/product?c=0&p=1168
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 19:27   #6891
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Da baš sam gledao to Jel bi to bilo dovoljno kad bi uzeo ili moram još nešto?
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 19:53   #6892
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Dovoljno je da se sve uredno upogoni,ima aktivni sub i 5 zvučnika,za filmove i plejku dovoljno,i muzika će svirat,samo neku kvalitetu po tom pitanju zaboravi,al to ovom kompletu nije ni namjena
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 18:25   #6893
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Osim što sam se oženio i preselio, malo se radilo i na sistemu...

Umjesto Kimbera PBJ stigao je Transparent Audio The Link 200.


Mission M33 je zamijenio Q Acoustics 1050.
.


Pojačalo je i dalje Yamaha AX-396 koja je iduća na redu, DAC već opjevani od Apparatusa.


Za filmove i dalje koristim Z-5500, stražnji sateliti su na hama stalcima podesivim po visini.

__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 22:25   #6894
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hm...

vizualno oke, ali zvučnici su ti prerašireni i preubačeni nutra, da ne velim kako ih ovo sve "guši" oko njih.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 22:36   #6895
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Znam ja sve to, ali kompromisa mora biti... :-) Budem ih vjerovatno izvukao 10cm naprijed.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 23:39   #6896
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Osim što sam se oženio i preselio, malo se radilo i na sistemu...

U
a jebate...ko u apoteci - ipak ženina mora bit zadnja...

Reci iskreno koliko je Kju Akustik bolji od Mišona? i zašto nisi išo na male tipa B&W CM1, ili bar 685....
previše su ti Kju zakrenuti unutra!
mogu si mislit kakv je bumy bas u onom ćošku lijevo!!
Jamaha na podu - nagutaće se prašine!!!
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 23:43   #6897
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Apoteka je zbog mene, ne zbog žene. :-) Bumy basa nema zbog položaja. Po meni ok zvučnik, ali za laganiju glazbu. Nisam još ni imao prilike malo više ih poslušati, a ni okrenuti potenciometar na pojačalu.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 01:38   #6898
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,909
Bas reflex mu je naprijed, bas ne bi trebao biti previše boomy.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 14:11   #6899
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
veći je problem položaj u kutu nego direkcija br porta imho.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 14:37   #6900
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Slažem se. Pogotovo mi se čini da onaj lijevi, zatvoren između dvije komode, nema šanse da proizvede iole definiran bas. Šteta što je već uložen novac u tak zapakiran prostor, sve lijepo i novo....
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na