Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 16.02.2019., 10:35   #751
lovretta
Premium
Moj komp

Datum registracije: Dec 2006
Šta se tiče 4x keksa negdi sam pročita da ni to ali ni 2x dual_rank keksa nisu neka sreća, možda čak da je single_rank jednostavniji za naštelat... Ali šta je tu je sad.

Naravno da nisam ima mira pa umjesto da radim na pc-u, natjeravam brojke.
Prošlu dugu noć sam se igrao s ovim, probao i DRAM Calculator for Ryzen - ukucao sve brojke i podatke koje je tražio - ono što sam dobio unio u bios, iako mi se činilo sve protiv zdravog razuma jer dosta onih (latencija?) je niže nego ove koje su automatski selektirane / povučene iz samih modula.
Ali ono što je bilo dobro - alat je predložio za 4xkeksa da se poveća "Cpu voltage"...

I tako, nakon mnogo unošenja, restart - niti POST ne prolazi sa onim vrijednostima.
Uglavnom, nakon šta sam vratio sve na Auto, aktivirao XMP ponovo, ulazim u BIOS i idem pokušat postupno, ali "odzada" - čim mijenjam postavke onih "otpora" (CAD_bus_ClkDrv; procODT, itd) sve u paketu kako su predložene ili samo pojedine - no go - neće POST proći.

I ništa, otkantao sam DRAM Calc, al idem provat predloženo, dignut voltažu (ram je cijelo vrijeme podešen na 1.35, HWInfo i bios pokazuje 1.36 očitano):
sve ostavio na Auto, VCore nisam unio direktno, već Offset = +0.0125V i isto tako SOC Offset = + 0.0125.

Noćas je vrtio Prime95 malo preko sat vremena, nisam ga htio ostavit da mi ne bi se blokirao i upa u neku petlju paljenja i rušenja, izgasio prime i ostavio ga da idle-a.
Nije se srušio (prije nije bio slučaj, srušio bi se i u idle-u sa XMP aktiviranim). Eto sad trenutno vrti Prime, vidit ću kako se ponaša.

Evo dolje ako nekome nešto znači, podaci o memoriji by Taiphoon Burner (trebalo mi za DRAM Calc, da vidim koji su čipovi gore (Hynix AFR)).

lovretta je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno