Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2014., 15:26   #601
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
To je i plan
Only in Croatia
  Reply With Quote
Staro 28.05.2014., 15:28   #602
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Do sada je vip samo jednom mjenjao uvjete tarife i svi pretplatnici su imali pravo raskida bez ikakve penalizacije.
Doduse to je bilo poodavno i ako se dobro sjećam radilo se o rijetkoj poslovnoj tarifi tako da im to vjerovatno nije bila neka stavka
Nevidim razloga za neke teorije zavjere, ako poskupe imas pravo na raskid eto i hakom je potvrio.
Jedina solucija da im neko đubre potplaćeno progura neki zakon koji bi promjenio stvari...
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2014., 15:31   #603
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja to nisam nikad vidio na računu iako ima 5 komada na poslovnoj tarifi koje ne postoji već par godina. Doduše, ja sam ih uvijek plaćao odjednom pa možda zbog toga nema taj info na računu.
A same cijene uređaja su prestrašne. Znam da me prije 2g. S3 sa debelom pretplatom došao isto kao da ga uzmem na oglasniku.
Meni je na svakom računu prikazan popust. Najbolje se sjećam popusta na Galaxy Note jer je bio 5990 kuna, a cijena uređaja je bila suludih 5999 kuna.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 16:28   #604
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
I momci i forumske gatare, kaj kažete sada kada se HT oglasio?


www.hrvatskitelekom.hr/obavijesti

Obavijesti o Naknadi za pristup mobilnoj mreži, promijeni Općih uvjeta poslovanja i promijeni internacionalnih zona

Uslijed promjena regulatornih uvjeta na telekom tržištu od 1.6.2014. mijenjaju se Opci uvjeti poslovanja HT-a. Uvodi se mjesečna Naknada za pristup mobilnoj mreži (za pretplatnike od 1.7.2014., za korisnike bonova od 10.7.2014.), promjena internacionalnih zona i cijena od 1.8.2014. te promjena migracijskih pravila za poslovne korisnike.

Naknada za pristup mobilnoj mreži

Što je točno Naknada za pristup mobilnoj mreži?
Naknada za pristup mobilnoj mreži posljedica je Vladine mjere značajnog povećanja jedne od godišnjih naknada za uporabu radiofrekvencijskog spektra u mobilnoj mreži.

Zašto HT uvodi Naknadu za pristup mobilnoj mreži?
Odluka Vlade o uvođenju trostrukog povećanja naplate korištenja radiofrekvencijskog spektra predstavlja značajan udar na poslovanje Hrvatskog Telekoma. Riječ o tolikom povećanju godišnjeg troška za frekvencije da bi svi dosadašnji planovi ulaganja i razvoja novih mreža, usluga i tehnologija morali biti uvelike smanjeni. Kako bi se očuvala radna mjesta i ulaganja u razvoj, Hrvatski Telekom uvodi spomenutu naknadu.

Koliko iznosi Naknada za pristup mobilnoj mreži?
Naknada za pristup mobilnoj mreži je jedinstvena za sve privatne i poslovne pretplatnike mobilnih usluga te iznosi 8 kn (+PDV).
Za korisnike bonova u HT mreži Naknada iznosi 10% na postojeće vrijednosti bonova. Primjerice, dosadašnji bon od 50 kn korisnik će ubuduće plaćati 55 kn (50 kn na računu, 5 kn naknada), bon od 25 – 27,5 kn (25 kn na računu, 2,5 kn naknada) itd.

Od kada se uvodi Naknada za pristup mobilnoj mreži i do kad će se plaćati?
Naknada za pristup mobilnoj mreži će se naplaćivati dok god će se primjenjivati Vladina mjera povećanja naknade za korištenje radiofrekvencijskog spektra.
Za privatne i poslovne pretplatnike mobilnih usluga Naknada se uvodi 1. srpnja 2014. i bit će izražena na računima za srpanj koji će korisnicima doći na naplatu početkom kolovoza.
Bonovi u kojima će biti uključena Naknada za pristup mobilnoj mreži moći će se kupiti od 10. srpnja 2014. na svim prodajnim mjestima na kojima su inače dostupni HT bonovi. Bonovi s uključenom Naknadom za pristup mobilnoj mreži jasno će na pakiranju imati naznačenu tu informaciju.

Na koje se tarife odnosi ova naknada?
Odnosi na korisnike svih tarifa mobilnih usluga (pretplatničkih i one na bonove).

Hoću li moći iskoristiti stari bon (kupljen prije 10.7.)?
Da, s bonovima kupljenim prije 10.7. moći ćete nadoplatiti svoj račun i nakon uvođenja Naknade za pristup mobilnoj mreži. Koristeći taj bon ne trebate posebno plaćati i Naknadu. Ona će biti uključena u cijenu novih bonova na kojima će to jasno pisati.

Koristim obiteljsku/timsku tarifu (Plan za tim, Plan za obitelj, Extra obitelj) koliko ću Naknada za pristup mobilnoj mreži plaćati?
Za svaki broj koji je u grupnoj/obiteljskoj tarifi će se naplaćivati Naknada za pristup mobilnoj mreži.

Promjena internacionalnih zona i cijena

Što znači promjena internacionalnih zona i cijena?
Zbog pojednostavljenja ponude dosadašnjih internacionalnih zona, broj zona se smanjuje, te su izvršene korekcije cijena, ovisno o zoni koju pozivate u inozemstvu ili prema kojoj šaljete SMS iz Hrvatske. Navedena promjena bit će objavljena 1. lipnja 2014. u Cjeniku mobilnih usluga Hrvatskog Telekoma uz postojeće zone i cijene. Nove zone i cijene za internacionalne pozive i SMS poruke primjenjivati će od 1. kolovoza 2014 godine.

Migracijska pravila

Što znači promjena migracijskih pravila?
Za vrijeme trajanja ugovornog razdoblja poslovni korisnici tarifa Extra biz total, Extra biz total+, Extra biz mix, Extra biz priča, Flex, Flex team, Ured za van, Mobile start, Mobile plus i Flex business tarifa neće biti u mogućnosti napraviti promjenu na tarifu niže vrijednosti.

Zadnje izmijenjeno od: Juice. 29.05.2014. u 16:37.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 17:13   #605
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Radijska frekvencija, naknada za pristup mobilnoj mreži, naknada za uspostavu poziva, naknada za plačanje računa... Još bi trebali uvest naknadu za nadoplatu bona, naknadu za primljeni poziv/sms, naknadu za uređaje bez vanjske antene, naknadu za uspostavu internet konekcije, naknadu za posjedovanje mobitela s ekranom većim od 1,8" i na kraju... naknadu za posjedovanje velikog broja naknada.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 17:40   #606
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Znači nakupujmo se bonova za do kraja godine
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:11   #607
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A ni riječi o raskidivanju ugovora?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:14   #608
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A ni riječi o raskidivanju ugovora?
1.6. izlazi, ali vec po ovome se vidi da ce svima biti omogucen bez penala.

I blokirana je kupnja mobova na pretplatu na nekim prodajnim kanalima.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:19   #609
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Koji je ovo sex u mozak. Uzeo sam T-Mobile stick za net uz Internet Day tarifu (20 gigi unutar 24 sata za 15 kuna) i mjesečno sam plaćao 15 kuna tarifu (minimalno se mora 1 dan iskoristit) + 5 kuna za RF, a sad ću zbog majmuna plaćati 50% više.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:20   #610
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Odlično. odoh na bonbon
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2014., 18:23   #611
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Odlično. odoh na bonbon
Poskupljenje zahvaca i bonbon
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:24   #612
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Poskupljenje zahvaca i bonbon
da, i račun će mi biti 25kn umjesto 203
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:26   #613
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ček malo brkati druže, zar stvarno misliš da nećeš morati platiti razliku do pune cijene uređaja. Ako se ne varam ti imaš iksperiju ze. To bi zasigurno bila lijepa svotica.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:27   #614
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Sve mi se čini da Tmobile zna nešto šta mi neznamo,
po ovome im 2 miliona pretplatnika može reći papa a to mi ne zvuči vjerovatno,
bit će ode još svašta.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:29   #615
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Ček malo brkati druže, zar stvarno misliš da nećeš morati platiti razliku do pune cijene uređaja. Ako se ne varam ti imaš iksperiju ze. To bi zasigurno bila lijepa svotica.
Budemo vidjeli. Tak jasno da ako se bude plaćala razlika do pune cijene uređaja, da onda niš od toga. Ali ako ne bude... e onda doviđenja inače da, svotica bi bila 4200

Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Sve mi se čini da Tmobile zna nešto šta mi neznamo,
po ovome im 2 miliona pretplatnika može reći papa a to mi ne zvuči vjerovatno,
bit će ode još svašta.
Naravno da će biti neka muljaža da će se probati zaštititi tipa "nećemo vam broj moći preseliti negdje drugdje, nego ćemo vam ga morati ugasiti." ili nešto slično...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:34   #616
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Malo pogledao Vipove stranice nema sličnih/ikakvih objava.
Ajd da i oni poskupe pa da se rješim jedne pretplate koja mi više neigra :P
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:36   #617
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb