Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.08.2011., 02:07   #481
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
bi mogao malo opisati svoje dojmove za 5110 jer si ga planiram uzeti pa me zanima sto drugi kazu kako stoji sa igrama, autonomija baterije, grijanje itd...
hvala unaprijed
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 08:50   #482
che
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: HR
Postovi: 89
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Nema smisla trkeljat oko kvarova laptopa i generalizirat.
Zato postoji garancija i opcija produljenja garancije.

Kupio si Dell i gotovo, nemoj se zamarat s HP-om.
Kako nema smisla pa tome forumi i služe da se trkelja i iznosi stotine različitih mišljenja i onda svaka individua stvori svoju sliku o nećemu ,ovdje o laptopu ili pc-u jer je takav forum !!

@arnso
moći ću tek za desetak dana(kod nas je puna sezona i ne stigne se baš) ali javiti ću sigurno,jučer navečer sam dobio tek cd sa windowsima (kupio sam ga bez OS-a)
che je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2011., 09:22   #483
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ako ćemo pričati čisto o iskustvima, onda ja mogu reći da sam vidio dosta mrtvih HP laptopa. Naravno, radilo se o ovim jeftinjak modelima <5k kuna.
Dakle, meni se pokazalo da imaju gadnu naviku krepavanja u prve dvije godine, a daju samo 1 godinu jamstva.

Asus, Dell i Toshiba ih dobro peru u jeftinijoj klasi laptopa. Em daju 2-3 puta duže jamstvo, em nerijetko imaju bolje komponente, za istu cijenu.
A HP nije ništa solidnije građen, čak bi rekao da su im jeftini laptopi u rangu Acera i Forcebook-a, ako ne i gori, ovisno o modelu.


Meni je dovoljan razlog da ih izbjegavam činjenica da standardno daju samo 1 godinu jamstva. To ipak govori nešto o samouvjerenosti kompanije.
  Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 20:54   #484
luca_s
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pozdrav, kupujem svoj prvi laptop pa sam se sad krenuo malo zanimati i čitati po raznoraznim forumima i tako naiđoh ovdje. Vidim da tu ima dosta upućenih ljudi koji znaju što govore pa bih molio preporuku.

Za laptop bih dao max 5000 kn, koristio bih ga najviše u uredu i na faksu, a namjena bi mu bila :
-obrada podataka u Officeu -Excel, Word, Powerpoint (znaci puno tipkanja po njemu pa bih htio da tipkovnica bude sto kvalitetnija i jednostavnija-cujem da lenovo ima najbolje tipkovnice, kakva je situacija s ostalima?)
-crtanje u AutoCadu i Solidworksu
-tu i tamo neke obrade fotografija
-surfanje internetom
-povremeno gledanje filmova gdje bih ga spojio na TV, slušanje glazbe i slično

Znači nikakvo igranje igrica i sličnih gluposti. Htio bih da je što manje mase dok autonomija baterije nije toliko bitna.
Veličina monitora neka bude od 13-17 incha, ne igra mi to veliku ulogu.
Jamstvo što duže da bude, i od ovih sitnih zahtjeva da ima barem 3 usb priključka, web kameru neku, bluetooth...

To bi bilo to, ako netko ima volje i vremena molio bih ga da mi nešto preporuči.

Unaprijed zahvaljujem
luca_s je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 23:00   #485
Permutacija
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: -
Postovi: 31
Konačna dilema - valjda. Krajem ovog tjedna ili početkom sljedećeg krećem u nabavu, na rate uzimam jednog od sljedećih:

1. opcija:
HP ProBook 4730s
Pentium B940
2+1GB DDR3 1333MHz
AMD Radeon HD 6490M 1GB
320 GB HDD
3 g garancije
4460 kn.

2. opcija:
sve identično osim:
Core i3 2310M
1x 4GB DDR3 1333MHz
640 GB HDD
4905 kn.



Pretpostavljam da se puno više isplati uzeti drugu opciju (puno bolja konfiguracija za mali dodatni trošak?), ali neka ipak provjerim.

Zadnje izmijenjeno od: Permutacija. 16.08.2011. u 23:14.
Permutacija je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 23:43   #486
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor luca_s Pregled postova
Pozdrav, kupujem svoj prvi laptop pa sam se sad krenuo malo zanimati i čitati po raznoraznim forumima i tako naiđoh ovdje. Vidim da tu ima dosta upućenih ljudi koji znaju što govore pa bih molio preporuku.
...
Unaprijed zahvaljujem
Za tu namjenu bih gledao isključivo 17,3" laptope, pogotovo ako ti nije previše bitna prenosivost (dakle ako se ne prenosi svaki dan). HP 4730s uz produljenje jamstva na 3g. bi bio dobar za tvoje potrebe. Ok je i Dell 7110, iako HP ima bolju bateriju, ekran i veći disk, Dell ima jaču grafičku i dulje standardno jamstvo. U toj dvojbi bih ipak odabrao HP-a, obavezno uz produljenje jamstva.

Citiraj:
Autor Permutacija Pregled postova
Konačna dilema - valjda. Krajem ovog tjedna ili početkom sljedećeg krećem u nabavu, na rate uzimam jednog od sljedećih:
...
Pretpostavljam da se puno više isplati uzeti drugu opciju (puno bolja konfiguracija za mali dodatni trošak?), ali neka ipak provjerim.
Dobro pretpostavljaš, bar po mom mišljenju.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 12:25   #487
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
pozdrav.evo oko mi je palo na ova 3 pa vas molim ako mi mozete reci kojeg biste vi uzeli na mom mjestu.naime, kompjuter bi mi takoder sluzio i za odigrati pokoju igricu kao npr PES, WoW...
pa bi mi bilo vazno da se laptop grije sto manje a cuo sam da se ovaj dell dosta grije,pogotovo sa i5.

http://www.magazinrs.hr/product.asp?...HMCTW11HF5WC6S

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10250

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=2482

p.s. ja sam vec dosta naviknut na zagrijavanje i imam Zalmanov cooler ispod svog laptopa i temperatura ide do 88 stupnjeva tako da mi je ustvari najvaznije da mi ne dolazi blue screen a to sto je malo toplo pod rukom mi ne smeta bas :P

Zadnje izmijenjeno od: arnso. 17.08.2011. u 13:17.
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 14:21   #488
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ne znam kakva su preostala dva što se zagrijavanja tiče, ali Della ne bih zbog toga. Od ostalih ne znam, možda Toshibu + produljenje jamstva na 4g.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 15:10   #489
Permutacija
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: -
Postovi: 31
Samo malo, Toshiba ima produljenje garancije na 4 godine? To vrijedi za sve Toshibe ili samo neke modele? Nisam to znala, rekli su mi da je maksimalno produljenje garancije svih laptopa na 3 godine.
Edit: sad sam kopala Toshibe, sumnjam da bi za približnu cijenu našla jednako dobru konfiguraciju s produženjem garancije...

Zadnje izmijenjeno od: Permutacija. 18.08.2011. u 15:19.
Permutacija je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 15:15   #490
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pametno, šta god uzmeš u ovoj klasi, zaboravi brand i sve - gledaj samo max garanciju
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2011., 16:02   #491
Permutacija
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: -
Postovi: 31
Možete mi onda vi iskopati neki ok model Toshibe, al da je u konfiguracijom i cijenom (s produženjem na 4 g) u rangu s gore navedenim HP-ovima? Ja ne stignem / ne uspijevam. I da, na rate uzimam, pa se popusti na gotovinu ne odnose na mene.
Našla sam par ok modela, ali čini mi se dosta slabija konfa u odnosu na HP-ove.
Ali, kakve sam ja sreće, laptop će mi krepati 3 dana nakon isteka garancije.

Zadnje izmijenjeno od: Permutacija. 18.08.2011. u 16:09.
Permutacija je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 16:39   #492
che
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: HR
Postovi: 89
Citiraj:
Autor arnso Pregled postova
bi mogao malo opisati svoje dojmove za 5110 jer si ga planiram uzeti pa me zanima sto drugi kazu kako stoji sa igrama, autonomija baterije, grijanje itd...
hvala unaprijed

Evo prvih par dojmova,instalirao sam windowse i odmah da napomenem tko god ga kupi dell 5110 bez windowsa prilikom instalacije neka sjedne na drugi komp i poskida sve drivere na dell suport stranici,praktički svi trebaju jer windows ne prepozna ni wirelles,ethernet,grafičku nvidia,usb3.0..itd
Što se tiče grijanja najtoplije je lijevo od touchpada i to s obje gornje i donje strane. Grije se poprilično kada se vrti dvd-rom,hard,instalacije idu,tj. kad ga se full koristi u protivnom ako se samo surfa netom gleda fotografije i sluša neka glazba. Iznenađujuće je hladniji i to bez obzira na vanjsku temperaturu. npr. danas je kod mene na krku baš vruće(ne koristim klimu u stanu) a laptop je normalno topli.
baterija klasika oko 2 i pol sata kada se intenzivno radi.To je to ovako na prvu !! Pozdrav !!
che je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 18:22   #493
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Permutacija Pregled postova
Možete mi onda vi iskopati neki ok model Toshibe, al da je u konfiguracijom i cijenom (s produženjem na 4 g) u rangu s gore navedenim HP-ovima? Ja ne stignem / ne uspijevam. I da, na rate uzimam, pa se popusti na gotovinu ne odnose na mene.
Našla sam par ok modela, ali čini mi se dosta slabija konfa u odnosu na HP-ove.
Ali, kakve sam ja sreće, laptop će mi krepati 3 dana nakon isteka garancije.
Možda ovakvo nešto:
http://www.magazinrs.hr/product.asp?...o-sat-l675-11z
http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=2152

Laptopi su ok, ali grafičke su dosta slabije nego u HPu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 18:55   #494
Permutacija
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: -
Postovi: 31
Puno hvala! Jest, i ja iskopah neke slične, čisto su ok, ali mislim da s ovim HP-om puno bolje prolazim, za 4900 kn puno bolja konfa, a i dijelom aluminijsko kućište i spill-resistant tipkovnica (jako nespretna studentica = potrebna stavka ). Još mi je i serviser rekao da mu Toshibe dosta češće dolaze na servis.
Javim se kad skupim laptop, izvjestit ću o detaljima!
Permutacija je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 19:43   #495
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ma pusti te "serviserske" priče, svaki za drugi brand govori da se kvari, to ti govori da je sve to isto.

Sretno što god usmeš.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 23:36   #496
Permutacija
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: -
Postovi: 31
Hvala!
Čujemo se još kad dobijem laptop, ili u međuvremenu na drugoj temi (moram 3 cure naći neki pristojni jeftini laptop s garancijom, izbor je zasad poveći, moram prvo filtrirati ponuđene i čuti pokoje mišljenje o njima).
Permutacija je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2011., 18:11   #497
md1234
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Pozdrav , imam jedno kratko pitanje, a vidim da tu ima puno ljudi koji znaju o čemu pričaju pa vas molim pomoć.
Kupujem sestri laptop i jedini uvjeti su da je toshiba i da može igrati sims 3 na njemu
Izbor je pao na ovoga: http://www.notebook.hr/product_info....22498d02fb936a
I sad je pitanje je li gma hd 3000 ok? Sims kaže gma 3-series or above, nadam se da je to to.
Evo i specifikacije
http://compsimgames.about.com/gi/o.h...em%3D236875146
Hvala na pomoći!

Zadnje izmijenjeno od: md1234. 19.08.2011. u 18:16. Razlog: -
md1234 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2011., 18:30   #498
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
Citiraj:
Autor md1234 Pregled postova
Pozdrav , imam jedno kratko pitanje, a vidim da tu ima puno ljudi koji znaju o čemu pričaju pa vas molim pomoć.
Kupujem sestri laptop i jedini uvjeti su da je toshiba i da može igrati sims 3 na njemu
Izbor je pao na ovoga: http://www.notebook.hr/product_info....22498d02fb936a
I sad je pitanje je li gma hd 3000 ok? Sims kaže gma 3-series or above, nadam se da je to to.
Evo i specifikacije
http://compsimgames.about.com/gi/o.h...em%3D236875146
Hvala na pomoći!
po meni ti je bolje uzeti
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10250
jer ima puno bolju graficku karticu a cijena je ista (cak i mrvicu manja) + ima 140GB vise HDD

eto nadam se da je pomoglo

Zadnje izmijenjeno od: arnso. 19.08.2011. u 19:09.
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2011., 20:06   #499
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nije ti baš cijena ista, pogledaj bolje. A nije joj niti potrebna jača grafička od integrirane za to što je navedeno. No ako zanemarimo C seriju, to je najbolji izbor ako se uklapa u proračun, ako ne, onda ovo.

Inače, ne bih nikako Toshibinu C seriju zbog dosta nekvalitetnog kućišta.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2011., 00:02   #500
md1234
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Hvala, oba su stvarno dobra i povoljna. Jedino što nemaju os pa mi je onaj po tome malo praktičniji. Ali bolja grafička bi dobro došla.. Ništa, sutra ćemo malo prošetati dućanima da ih vidimo uživo i suzimo/proširimo konkurenciju pa vam se javim s novim pitanjima ili odlukom
md1234 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 00:11   #501
md1234
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
md1234 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 00:22   #502
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nije loš. Ima i Windows. Za malo manje se dobije bolji laptop bez Windowsa(ona gore navedena), ali pretpostavljam da je i izgled bar malo bitan, pa bi ova Toshiba prošla.
Za navedenu najmenu je i više nego dovoljan, ali ga ne bih preporučio ako Windows nije potreban, ako je onda je ok.

EDIT: Koliko vidim nažalost nigdje nije raspoloživa.

Zadnje izmijenjeno od: redscro. 22.08.2011. u 00:33.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 00:29   #503
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
jel ima sta kvalitetno do 5 somica da je 17", 7200rpm i sto jacu grafu
  Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 00:34   #504
md1234
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Nije loš. Ima i Windows. Za malo manje se dobije bolji laptop bez Windowsa(ona gore navedena), ali pretpostavljam da je i izgled bar malo bitan, pa bi ova Toshiba prošla.
Za navedenu najmenu je i više nego dovoljan, ali ga ne bih preporučio ako Windows nije potreban, ako je onda je ok.
Haha, da, izgled nije na odmet a nama nije ni Windows. Hvala puno na brzom odgovoru i na pomoći!
md1234 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 00:41   #505
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Vjerojatno nema. Uzmi nešto jeftinije, poput Della 7110 i zamijeni disk ako želiš brži.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 14:01   #506
evil992
Silent member
Moj komp
 
evil992's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Varaždin || Pitomača
Postovi: 182
Zanima me koji bi laptop bio best buy do cca 5k kn?
Laptop bi služio za fax, glazbu, filmove i igre. (tim redom)
Plan mi je kupit laptop i ssd te zamjenit klasični hdd sa sdd-om, a hdd stavit u neku ladicu i koristiti ko prijenosni hard. Sad me još zanima ako vadim hdd, da li gubim jamstvo?
__________________
Theorem: A cat has nine tails.
Proof: No cat has eight tails. Since one cat has one more tail then no cat, it must have nine tails.

evil992 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 14:35   #507
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Toshiba L755 s i5 procesorom ili malo slabijim i3. Može i Asus N53SV ili K53SV.

HDD možeš zamijeniti u ovlaštenom servisu bez gubitka jamstva (ali moraš platiti servis oko 150kn). Moguće da možeš i sam zamijeniti HDD ako ima poseban poklopac za njega da ne moraš rastavljati cijeli laptop.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 00:16   #508
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
jel ima sta kvalitetno do 5 somica da je 17", 7200rpm i sto jacu grafu

Acer 7750g

Ja sam ga danas uzeo,tako da nemogu previše reči o njemu,ali kroz tjedan mogu malo više napisti,za te pare mislim da nema boljega
Jedino ti hdd nije 7200,nego 5400
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 14:20   #509
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor s.u.l.e.l.u.s Pregled postova
Acer 7750g

Ja sam ga danas uzeo,tako da nemogu previše reči o njemu,ali kroz tjedan mogu malo više napisti,za te pare mislim da nema boljega
Jedino ti hdd nije 7200,nego 5400
A kroz koji mjesec ili još bolje odmah nakon isteka jamstva, kad krepa, moći ćeš još više napisati.

Čovjek je tražio kvalitetno. Ok, u tom rangu nema ništa kvalitetno, ali u odnosu na Acera - ima.

Sretno ti s njim.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 18:03   #510
evil992
Silent member
Moj komp
 
evil992's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Varaždin || Pitomača
Postovi: 182
Odlučio sam se za Della n5110 sa i7 procom i Samsunga 470 64Gb.
Jel Kodeks ovlašteni serviser za Dellove laptope ili ima nešto meni bliže?
__________________
Theorem: A cat has nine tails.
Proof: No cat has eight tails. Since one cat has one more tail then no cat, it must have nine tails.

evil992 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na