Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2011., 18:58   #1
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
webdizajn pomoc u vezi inputa

Poz,

polako ucim webdizajn, svakodnevno citam tutorijale i sl. i tako sam danas naletio na jedan tutorijal kako napraviti custom "coming soon" stranicu u photoshopu. To bi bila moja pocetna stranica dok ne napravim cijelu stranicu i sadrzavala bi inpute unesite ime: unesite email: i button "predbiljezi se"<-tj. submit forma koja bi slala email meni kada se netko subscribe-a pa da ga mogu obavijestiti kada je stranica u pogonu. Sve sam to napravio, "slajsao" sam u PS-u slike i generirao html/css kod ali mi sad nije jasno kako cu napraviti input teksta (ime, email) te submit. Nisam noob samo neke stvari znam dobro a neke lose, ocito je da o ovome ne znam nista. Evo i slika pa ako moze mala pomoc.. ili dodatno objasnjenje sta treba?

http://img823.imageshack.us/img823/3482/upju.jpg

P.S. Valjda nisam jedini ostao kuci za novu godinu

edit: nisam nikad znao objasnjavati pa evo ukratko:
1. imam izrezanu sliku
2. umjesto slike i teksta Vaše Ime: trebam napraviti funkcionalno polje za unos teksta
3. umjesto Subscribe tipke trebam napraviti tipku koja radi i meni salje email podataka unesenih iznad
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 19:21   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
- kakav hosting koristis?
- u kojem jeziku mislis to isprogramirat?
- jel znas kako (se) radi submit forma uopce?
- dal' ce se popis ljudi koji koji zele tu tvoju uslugu snimat u neku SQL bazu? XML? Ili smao slat tebi na mail?
- kako ces rjesit problem botova?

Ako ne znas odgovor na vise od 2 ili vise pitanja, trebat ce ti jos puno spinata i vremena. A ne bi skodilo ni guglanje stvari kao "html input field", "forms in html" i slicno, te postavljanje pitanja u pravom podforumu
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2011., 20:10   #3
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
-nisam jos odabrao hosting, uglavnom neki hrvatski ce biti. Odlucit cu poslije nove godine nije mi se zurilo s time
-stranica ce biti joomla 1.7 odnosno 2.5 kasnije, licencirani template
-znam obicnu formu ali ne znam ovo unutar slika
-ti podaci bi se slali meni na email, pa bi im poslao email da je stranica otvorena sa npr. admin@moja-stranica.me mejlom
-botove ne bih ni rjesavao, iako html5 ima "oznake" (ne mogu se sad sjetiti tog atributa) gdje se pod email mora unijeti email@email.com inace javlja greska, pogresan unos pa vjerujem da ce to donekle umanjiti botove iako sumljam da ce ih biti puno

googlao sam ali nisam nasao cak ni slican primjer kao moj. Isao sam na neku stranicu koja to koristi net.hr, dnevnik.hr i mnoge druge pa sam isao na 'pogledaj element'/koristim chrome i probao primjeniti te kodove ali nije islo, pa pretpostavljam da se to radi u css-u
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 03:06   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Flake Pregled postova
-stranica ce biti joomla 1.7 odnosno 2.5 kasnije, licencirani template
-znam obicnu formu ali ne znam ovo unutar slika
Formulari se ne rade sa 'slikama'. Imas za Joomlu 1.5 ChronoForms, vjerojatno je isto s..nje i za 1.7 izaslo, napravis form i podesis ga kako zelis da radi. Guideova ko u prici za to.

Mani se slika u svakom slucaju, ili nauci kako styleat formove CSSom da izgledaju kako zelis.

Spominjanjem Joomle si rjesio 3 pitanja odjednom:

- hosting je klasicni apache, php, mysql - kakav brate mili hrvatski hosting tip, ne drzavu
- koristis joomlin plugin za kreiranje forma (ocito, jer ne vidim da ti ide html/css za to)
- ispunjeni formular se maila tebi i amen

To o cemu pricas kod "oznake" za emailove je validator, ne bot filter. Ovako nista ne sprijecava bota da dodje i našajba ti gluposti u formu i pošalje ih parsto komada u minuti sa linkom na omiljeni pr0n site. Ili ako meni bude dosadno, treba mi izmedju 10-20 minuta da napisem skriptu koja generira random email adrese koje prolaze validaciju i ispunjava tvoj form cijeli dan. Siguran sam da postoji plugin koji sprijecava takve pi_darije kod Joomla formova, pa potrazi malo i to.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na