Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2007., 13:34   #1
Bender
Premium
Moj komp
 
Bender's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
popravak creative potenciometra

Nakon svega mjesec i pol dana počeo je zafrkavati potenciometar na creative t6060.: hitthewa Zvao sam dućan u kojem sam ih kupio, s nadom da će reći da donesem samo potenciometar da ga poprave. Međutim rekli su da moram donijeti kompletne zvučnike, i da oni dalje to šalju dobavljaču. Eh sad, meni se iskreno ne pakiraju ponovo u kutiju i nose na drugi kraj grada, a znam da se pričalo tu da se to da jednostavno popraviti. Jel to je tako, šta će me dočekati kad otvorim potenciometar? Nadam se da neće trebati nešto lemiti ili slično, jer u tom slučaju ih nosim nazad.
Bender je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 19:32   #2
Bender
Premium
Moj komp
 
Bender's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Usporite malo s odgovorima, ne stignem tak brzo čitati.
Kaj nitko tu nije popravljao potenciometar?
Bender je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2007., 22:03   #3
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Ako ništa nike puklo u potenciometru svaki servis takav kvar popravlja sa Kontakt sprejem kojeg imaš za kupiti u Chipoteci. Možda neces trebati uopce rastavljati zvučnike nego samo špricneš uz osovinu potenciometra malo spreja i razradiš ga. Najcesce polaze potenciometri koji imaju mast za usporavanje okretanja pa ona nakon nekg vremena probije do pločice potenciometra koja je presvucena sa grafitom. Ako neces kupovati spray onda može i aceton pomoci ali samo malo kapneš uz osovinu.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 22:29   #4
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ovako ako otvoris potenciometar ode garancija...

drugo oni to ni nece popravljati vec ces dobiti nove zvucnike jako velika boljka creativ zvucnika
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 23:23   #5
Bender
Premium
Moj komp
 
Bender's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Znam da im je to boljka, ali sam se nadao da je to riješeno na ovim novijim modelima. očito nije... Prilično mi je nezgodno to furati iz dubrave u novi zagreb, pa reko ak bi se to moglo popraviti u kućnoj radinosti. Logično je da bilo kakvim otvaranjem gubim garanciju, ali malo sam gledao potenciometar i ima na njemu samo dva šarafa, te bi se mogao otvoriti bez da se to po nečemu vidi... Ne znam, budem još vidio, sad bar znam kak bi se to moglo popraviti. hvala na savjetima!
Bender je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2007., 00:21   #6
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
OT: ajd da te pitam,kak si zadovoljan sa tim zvučnicima?
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2007., 14:27   #7
Bender
Premium
Moj komp
 
Bender's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
A evo da nema tog nesretnog potenciometra rekao bi ti da sam prezadovoljan, meni je zvuk odličan, dovoljno su snažni... Iskreno govoreći taj potenciometar mi se nekako i činio kao stvar koja neće dugo potrajati, ali sad da će otići nakon nešto više od mjesec dana, to nisam očekivao...
Bender je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2007., 01:12   #8
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
bendere ako si kupio u hgu mozes to dati i u dubravi na reklamaciju jedino ako si negdje drugdje kupio.

inace i ja imam samo rijeci hvale za creativ osim njihovih usranih potenciometara zato sam i uzeo z4...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 10:53   #9
njezic
AV-TV-SAT-GAMING {FREAK}
Moj komp
 
njezic's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Lightbulb Creative potenciometar - kronični problem

Samo da se nadovežem na ovu temu koja je neaktivna već duže vrijeme.
Isti problem sa Creative I-Trigue 3330.

>> http://www.amazon.ca/Creative-I-Trig.../dp/B0013WGZQW

Zvučnici kupljeni u Linksu prije 2 godine, također počeo zezati potenciometar još dok su bili pod garancijom, nakon toga su mi dali novi komplet (iako sam htio nadoplatiti na neki skuplji Logitech, ali nisu htjeli ni čuti...) i ponovo nakon mjesec dana ista stvar s potenciometrom.

Očito se to mora otvarati i čistiti povremeno, dakle nabaviti kontakt sprej, otvoriti potenciometar i špricnuti uz osovinu?

PS. U onom gore linku na amazon.com, vidim da je brdo komentara kupaca da rikava potenciometar, nevjerojatno kakav kronični gaf za Creative. Inače, dizajn i zvuk su izvanredni, šteta za ovu glupost...
Sad vidim na i Links nema više Creative zvučnike u ponudi!



Vidim da je i o ovoj dolje temi isti slučaj....

Creative Zvučnici i potenciometar
>> http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=48781
njezic je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 11:08   #10
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
A ja mislio da sam imao peh sa inače kvalitetnim komadom hardwera. Posjedovao sam Creative 5.1 zvučnike i isto sam imao problema sa potenciometrom. Te zvučnike sam kupio prije 10-tak godina i nisu bili baš jeftini. Čudno da takva renomirana kuća konstantno ima problem sa potenciometrom i vidim sad u novijim serijama.

Da li se umjesto kontakt spreja smije koristiti WD jer imam problem sa potenciometru na Yamahinom reciveru?
esad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2011., 13:15   #11
martyn
Premium
Moj komp
 
martyn's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 120
Citiraj:
Autor esad Pregled postova
Da li se umjesto kontakt spreja smije koristiti WD jer imam problem sa potenciometru na Yamahinom reciveru?
Neeee! Potenciometar će istina raditi nakon tretmana WD-om, ali ćeš us*ati sve oko njega pa će se prljavština skupljati na tu masnoću.
__________________
.........."640K ought to be enough for anybody".........
Lenovo ThinkPad X260:
i5-6300U / 16 GB DDR4 / 500 GB Samsung EVO 850 / 12,5'' 1366x768 IPS / Windows 10 Pro
ThinkPad Pro Dock: 24'' BenQ
BL2420PT 2560x1440 IPS / daskeyboard prime13 / Logitech RX1000 / Harman Kardon Soundsticks II
Pošteni, dobri i odgovorni trgovci: 1
martyn je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 13:53   #12
njezic
AV-TV-SAT-GAMING {FREAK}
Moj komp
 
njezic's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Wink Kontakt sprej

Evo ja sam upravo kupio kontakt sprej u Electronic centru - Tratinska 20, Zagreb, cijena 36kn.
Prodavač kaže da inače postoje suhi i mokri, u ovom slučaju pokretnih kontakata se koristi mokra varijanta...

Spray Kontakt mazivi 220ml
>> http://www.kronos.hr/spray-kontakt-m...ml-p-2891.html
njezic je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 10:35   #13
njezic
AV-TV-SAT-GAMING {FREAK}
Moj komp
 
njezic's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Wink Kontakt sprej - testiranje

Samo da izvjestim da sam testirao navedeni kontakt sprej na jednom potenciometru od slušalica (SHARKOON Rush RHS200), koji me već jedno duže vrijeme zeza i skoro sam bacio te slušalice koje su inače izvrsne za samo 150kn (pc gaming, pc muzika).

Otvorio sam regulator zvuka (potenciometar+mikrofon prekidač) na kablu slušalica (dva vijka), došao do potenciometra i podmazao osovinu kako je preporučeno i sve radi savršeno, nema više prekidanja reprodukcije zvuka, prije sam ga malo dotakao i odmah bi gubio stereo ili šumio, čudo !!!







Links - Slušalice SHARKOON Rush RHS200
>> http://www.links.hr/index.php?option...kl=100.506.252

Zadnje izmijenjeno od: njezic. 16.12.2011. u 12:17.
njezic je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na