Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2013., 14:02   #1
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Ovako zanima me kako bi uspio skemijat da na ovom tabletu imam internet u automobilu. Znam onu caku da pustim net na mobitelu i da imam na tabletu ali mogu samo reci da mi je jako jako sporo i skoro nista tako nemogu otvarati. Dali postoji kakva mogucnost koristiti stick na ovom tabletu ili slicno da mi je onako malo brzi net
legija je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 14:21   #2
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pa to ti ovisi o signalu mobilnog Interneta na tom podrucju. Znaci svejedno jel ti mobitel glumi AP ili pristupas preko sticka. Inace, imas sad za kupit prijenosne 3G modeme/routere sa baterijom koji takodjer mogu glumit wireless AP na koji se mozes spojit ali nista nece pomoc ako je signal los.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2013., 15:17   #3
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Pa to ti ovisi o signalu mobilnog Interneta na tom podrucju. Znaci svejedno jel ti mobitel glumi AP ili pristupas preko sticka. Inace, imas sad za kupit prijenosne 3G modeme/routere sa baterijom koji takodjer mogu glumit wireless AP na koji se mozes spojit ali nista nece pomoc ako je signal los.
a taj prijenosni router na sta ide? sim karticu ili? I dal mozes rec ime par modela pa da vidim cijene
legija je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 16:09   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
U Tele2 imaš ovo: http://www.tele2.hr/poslovni-korisnici/mobilni-internet/alcatel-y580d-wi-fi/mbb11/ - 399 kuna na bonove. U VIP-u imaš Huawei Cube, ali je 700 kuna u slobodnoj prodaji, u T-Mobile ima ovaj isti kao i u Tele2 ali je puno skuplji. Alternativa ti je nešto sa dealextremea ili eBaya.

Nažalost, kao što sam rekao, to ti neće pomoći ako ti je signal u vožnji loš.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 16:19   #5
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
a ako bi kako skemijao usb stick na sim karticu? Dali bi to radilo na mojem tabletu? Znaci samo spojim kablom sa kojim ga punim trebao bi naci samo usb kabel sa 2 zenska prikljucka? Dali bi to mozda kako radilo?
legija je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 16:26   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne znam zašto kompliciraš stvari. Znaš foru da ti mob postane wifi repetitor? Kažeš da znaš. Dakle, imaš rješenje za internet. Ako si toliko zapeo, kupi tablet sa ugrađenim 3G modemom. U tvom slučaju to je model P3100.

I u gore navedene routere i u P3100 ti ide podatkovna SIM kartica. Ako imaš VIP, možeš zatražiti tzv. multiSIM uslugu gdje ti daju još jednu SIM karticu povezanu na tvoj mobitel, ali isključivo za 3G koju onda ubaciš u 3G modem.

A s druge strane sve ti to badave kad imaš slab signal.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 16:30   #7
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
a ako bi kako skemijao usb stick na sim karticu? Dali bi to radilo na mojem tabletu? Znaci samo spojim kablom sa kojim ga punim trebao bi naci samo usb kabel sa 2 zenska prikljucka? Dali bi to mozda kako radilo?
Ne znam jel podržava taj tablet 3G USB modeme preko tog OTG kabla. Vidim da podržava tipkovnice i USB stickove. Vjerojatno se može ali tek nakon što ga rutaš i staviš neki custom kernel.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 17:04   #8
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne znam zašto kompliciraš stvari. Znaš foru da ti mob postane wifi repetitor? Kažeš da znaš. Dakle, imaš rješenje za internet. Ako si toliko zapeo, kupi tablet sa ugrađenim 3G modemom. U tvom slučaju to je model P3100.

I u gore navedene routere i u P3100 ti ide podatkovna SIM kartica. Ako imaš VIP, možeš zatražiti tzv. multiSIM uslugu gdje ti daju još jednu SIM karticu povezanu na tvoj mobitel, ali isključivo za 3G koju onda ubaciš u 3G modem.

A s druge strane sve ti to badave kad imaš slab signal.
da ali to kada mi kolege puste internet posto imam losiji mobitel. A kada bi uzimao mobitel to bi me ispalo +1000kn jos onda mi i netreba tableta. Ovako mi je potrebno samo da imam u autu kada putujem i kada sam na terenu di nemamo net da mogu surfat.
legija je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 18:36   #9
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
I po meni, smartphone za dijeljenje neta nije neko riješenje na dulje staze. Može na 15-20 min dnevno za povuć mailove, ali za nešto zahtjevnije ne. Baterija iscuri za 1 i nešt sitno kad je hotspot uključen.

Imaš ovako nešto isto: http://www.playcom.hr/product.asp?product=airlive-11n-3g-mobile-router&code=OVL-TRAVELER3G-RMA
http://fs.airlive.com/manual/AirLive_Traveler3G_SpecSheet.pdf

I onda još neki stick u to koji taj uređaj podržava (to pogledaj u specsima). Ima svoju bateriju, ako imaš autopunjač može konstantno radit. Jedino je to malo nezgrapno za razlika od ovog 3G hotspota od Tele2.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 18:39   #10
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
I po meni, smartphone za dijeljenje neta nije neko riješenje na dulje staze. Može na 15-20 min dnevno za povuć mailove, ali za nešto zahtjevnije ne. Baterija iscuri za 1 i nešt sitno kad je hotspot uključen.

Imaš ovako nešto isto: http://www.playcom.hr/product.asp?product=airlive-11n-3g-mobile-router&code=OVL-TRAVELER3G-RMA
http://fs.airlive.com/manual/AirLive_Traveler3G_SpecSheet.pdf

I onda još neki stick u to koji taj uređaj podržava (to pogledaj u specsima). Ima svoju bateriju, ako imaš autopunjač može konstantno radit. Jedino je to malo nezgrapno za razlika od ovog 3G hotspota od Tele2.
ok hvala frende vjerojatno cu ovo probat.
legija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2014., 15:50   #11
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
molim vas, pomozite. tablet mi je postao uzasno spor, gotovo da je nemoguce surfati na njemu. trenutno je slobodno 1,3gb njegove memorije. takoder, ekran je izrazito neprecizan. mozu li kupiti nekakvu olovku ili nesto drugo? pokusao sam vratiti ga na tvornicke postavke, ali vise ne nalazim tu mogucnost. na kraju, da lije ovaj tablet zastario tj. ocekujem li ja previse ako zelim ugodno surfanje?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 06:22   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
1. imaš original ROM ili si nešto čačkao po njemu?
2. jesi probao sa vraćanjem na tvorničke postavke?
3. da, taj tablet je zastario, ali je dovoljan za surfanje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 14:53   #13
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
1. imaš original ROM ili si nešto čačkao po njemu?
2. jesi probao sa vraćanjem na tvorničke postavke?
3. da, taj tablet je zastario, ali je dovoljan za surfanje.
danas je stvar malo (pa i vise od malo) bolja, pogotovo sad kad sam iskljucio predvidjanje teksta prilikom guglanja. ta stvar me toliko nervirala tako dugo vremena, a rijesenje je tako lako, par udaraca jagodicom. takodjer, postavio sam da kada ugasim neku aplikaciju, ne pamti nista vezano za nju vec ju bas ugasi. inace,
1.ROM je original
2. vise ne mogu pronaci mogucnost vracanja na tvornicke postavke, prije sam ju vidjao
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 07:49   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
2. GT3: Postavke->Sigurnosno kopiranje i poništavanje->Vraćanje tvorničkih postavki
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2015., 14:44   #15
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
ovaj tablet je katastrofalno spor. nedavno sam opet vratio sve na tvorničke postavke, nakon čega je tablet prodisao i postao ugodan za korištenje, ali - već nakon par dana sve se vrača na staro. surfanje postaje noćna mora, toliko je sporo. kakva su vaša iskustva sa ovim tabletom?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2015., 14:49   #16
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Imao sam navedeni tablet i bio je dosta brz,ali na custom romu.
Rootaj ga,stavi custom recovery i ako me sjećanje sluzi cyanogen rom i tek je onda zvjerka.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na