Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2016., 01:00   #1
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Fractured Space

https://www.fracturedspace.com/

Fractured Space is an award winning free-to-play space MOBA where you control a gigantic capital ship to seize mines and bases for resources and buffs. Play solo, co-op PvE or 5-v-5 PvP. The intensity of a shooter combines with tactical decision making as you battle to capture the enemy's base.

Release Date: 22 Sep, 2016





bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2016., 05:20   #2
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Odigrao sam 2-3 partije prije nekoliko dana.

Čini se ok igra. Grafika je prilično dobra. Na max postavkama na 1920x1200 rezoluciji, ako se dobro sjećam, ždere malo preko 3GB vrama. Igra se vrti glatko na GTX1060 6GB.

Igra nije kao World of Warships da se temelji na critical hitovima i uništavanju brodova u nekoliko salvi. Ovdje se glavno oružje (bar na brodu s kojim sam ja igrao) reloada svakih par sekundi i konstantno se s njime puca po drugom brodu. Tu je i drugo oružje, na mom brodu je to bio neki torpedo, međutim njegov reload je bio oko 15-20 sekundi. Treće oružje mi je bilo ispaljivanje salve projektila na jedan brod i taj reload je trajao još duže.
Uz to imao sam i 2 abilitya koji ne rade damage. "Ping" koji prikaže sve neprijatelje na mapi na nekoliko sekundi, te ispuštanja nekih plutača koje detektiraju brodove u nekom radijusu.

Tokom igre se dobivaju nadogradnje i možete odabrati koje ćete svojstvo od 3 ponuđena nadograditi - oružje, oklop, a za treće nisam siguran, vjerovatno brzina ili senzori.

Postoje 3 rase. Nešto kao švabe, ameri i japanci u WOWS-u. Svaka ima desetak brodova koji se također dijele na snipere, velike brodove koji mogu primiti puno štete, all around brodove itd.

Pošto se igra odvija u svemiru, može se brodom ofc kretati u svim smjerovima. Brodovi nisu brzi, ipak borite se sa kapitalnim brodovima duljine od mislim 800 metara pa do 2500 metara. Za usporedbu, jedna Battlestar Galactica ima oko 1500 metara dužine, Galaxy klasa iz Star Treka oko 640 metara, Star Destroyer iz Star Warsa oko 1600 metara. Međutim moram priznat da uopće nisam dobio dojam da su tako veliki brodovi. Možda zato jer nema malih letjelica pokraj njih da bi dobio dojam njihove veličine.

Koliko sam primjetio igru neki kritiziraju da je prespora. Meni je ovo čak i prebrzo. Brodovi jako brzo staju i mijenjaju smijer za svoju veličinu. U WOWS-u veliki borbeni brodovi daleko sporije uspore na full stop nego ovdje.

Imaju 2-3 moda igre. Ja sam igrao samo jedan, onaj standardni. U njemu se zauzimaju sektori (alpha, beta, gamma...). Sektori se sastoje od dvije baze, a između te dvije baze se nalazi red stanica za rudarenje koje se također mogu zauzeti. Kada se zauzme određen broj sektora može se koristeći FTL skočiti do neprijateljske glavne baze. FTL se koristi i za skakanje između sektora. Da bi se brod popravio ili nadogradio, mora se doći do glavne baze ili jedne od baza pod vašom kontrolom. U slučaju da vas unište, respawn je oko 40-50 sekundi.

Bolje ćete shvatit ako odigrate koju partiju, nisam ni ja još pohvatao sve konce jer sam u međuvremenu prešao na DOOM i Just Cause 3.


BTW: Pogledajte i igru Dreadnought, ona na prvu ruku jako slična ovoj igri. Glavna razlika je u tome što je Dreadnoughts vizualno još bolji i igra je brža i arkadnija. Međutim još je u beti i nisam je još probao.
DraŽ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na