Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2016., 13:09   #61
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Sjećam se prvih recenzija brzih memorija od Corsaira, Mushkina, OCZa sa nižim timingom... ništa od toga tada se nije moglo kupiti kod nas, a Links koji je to prvi počeo uvoziti tada nije postojao. Pitanje za milijun kuna tada: koliko je stvarno brža takva memorija?

Imao sam PC-133 SDRAM u kompu i spustio ga u BIOSu na 66MHz. Zavrtim testove i vidim da mi se komp skoro uopće nije usporio. Dva, tri, pet posto... a memorija radi na pola brzine. Kad sam kupio prvi rabljeni Corsair XMS, podesio timinge i prošao Memtest, zavrtio sam testove i vidio da je ubrzanje jedan, dva, tri posto... ako ga uopće ima. Čak ni SuperPi nije bio skoro ništa brži.

Od onda sam uvijek kupovao samo "value" RAMove. Radije dvostruko više value RAMa nego upola manje "brzog" RAMa. Windowsi su puno više keširali podatke i stvari su se tako bitno ubrzavale. Ali zato sam poznavao neke ljude koji su uvijek kupovali skupi "brzi" RAM i govorili kako im komp puno bolje radi
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 13:29   #62
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Sjećam se prvih recenzija brzih memorija od Corsaira, Mushkina, OCZa sa nižim timingom... ništa od toga tada se nije moglo kupiti kod nas, a Links koji je to prvi počeo uvoziti tada nije postojao. Pitanje za milijun kuna tada: koliko je stvarno brža takva memorija?

Imao sam PC-133 SDRAM u kompu i spustio ga u BIOSu na 66MHz. Zavrtim testove i vidim da mi se komp skoro uopće nije usporio. Dva, tri, pet posto... a memorija radi na pola brzine. Kad sam kupio prvi rabljeni Corsair XMS, podesio timinge i prošao Memtest, zavrtio sam testove i vidio da je ubrzanje jedan, dva, tri posto... ako ga uopće ima. Čak ni SuperPi nije bio skoro ništa brži.

Od onda sam uvijek kupovao samo "value" RAMove. Radije dvostruko više value RAMa nego upola manje "brzog" RAMa. Windowsi su puno više keširali podatke i stvari su se tako bitno ubrzavale. Ali zato sam poznavao neke ljude koji su uvijek kupovali skupi "brzi" RAM i govorili kako im komp puno bolje radi
Probaj zavrtiti par testova sa integriranom grafičkom i memorijom na recimo ddr3-800 i ddr3-2400 pa javi rezultate
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2016., 13:37   #63
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Par testova cega ? AIDA64 read, write & copy ? Pa to su gluposti ako se na to misli ili neka igra na intergriranoj ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 14:01   #64
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Par testova cega ? AIDA64 read, write & copy ? Pa to su gluposti ako se na to misli ili neka igra na intergriranoj ?
Pa recimo kao ovo



Inače, dobar dio testova nema smisla na današnjim procesorima u kojima čitav test stane u cache

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 22.02.2016. u 14:08.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 14:11   #65
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Probaj zavrtiti par testova sa integriranom grafičkom i memorijom na recimo ddr3-800 i ddr3-2400 pa javi rezultate
to su kruške i jabuke.. ti koji govore da im komp brže radi zbog brže memorije sigurno nemaju integrirku koja zavisi o taktu rama..
količina nad brzinom za sve koji nemaju integriranu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 14:17   #66
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Meni je to svejedno još uvik ajme bez obzira na brzine RAM-a, tko oće igrat zna se šta triba - poštena diskretna

Trenutno APU-i nisu dovoljno zreli za takvu vrstu nastranosti poput "geymanja" (bar jačih modernih naslova), možda za koji par godina ako spiče HBM/GPU/CPU na isti interposer

Ja igram naslove zalockane na 60FPS-ova, a ima onih korisnika šta ganjanju i priko, da ne kažem kako kod ovih slabijih izdanja (integruše) to trzucka i često je ispod 30FPS-ova (svaka čast tko voli tako igrat i podnit frejm dropove)

Bija sam pokrenija Just Cause 2 na i5 4460 integruši s 8gb DDR-3, mislim da joj ni najbrži RAM ne bi pomoga kad krene akcija, efekti.... (bilo sve na low i neka jako niska reza) - slideshow brate a igra iz 2010-te
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 14:19   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Sjećam se prvih recenzija brzih memorija od Corsaira, Mushkina, OCZa sa nižim timingom... ništa od toga tada se nije moglo kupiti kod nas, a Links koji je to prvi počeo uvoziti tada nije postojao. Pitanje za milijun kuna tada: koliko je stvarno brža takva memorija?
amd je profitirao sa tajminzima (bh5), a intel sa brzinom (tccd) ako se dobro sjećam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 14:27   #68
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
to su kruške i jabuke.. ti koji govore da im komp brže radi zbog brže memorije sigurno nemaju integrirku koja zavisi o taktu rama..
količina nad brzinom za sve koji nemaju integriranu
Ne, upravo ti koji govore da im komp radi brže imaju integrirke...ovi sa jakim grafičkim i ne primijete
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 15:12   #69
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779


Evo, sada sam izvrtio nabrzinu... CPU 4.0GHz fixno, 10GB rama imam.
Na 2133MHz mogo bi Balistike potjerat jer su deklarirani na 2v ali onda moram vadit Kingston koji to ne moze no vidi se i bez najbrzih brzina razlika.

Pass 1 je u sustini nebitan jer on uvjek proleti vise manje za 1/3 ukupnog trajanja videa ali Pass 2 je bitan i na njemu se proc oznoji.

Dakle vozio na 1333MHz ili 1833MHz dobit cu 0.5 Fps-a vise ! Vjerujem da bi na 2400MHz imao mozda i duplo ajd neka i 3 Fps-a bude sto bi znacilo oko 10% tj. na 180min dobijem 18min.

Za DDR3 na 800MHz necu ni komentirati jer dali se takav ram uopce jos prodaje ?

Dobro, ovis za sta se koristi no u mom slucaju VISE je bolje od BRZE jer ako mi proguta dok encodiram i 6GB rama onda neznam da bih bas bio vesel sa 2x4GB na +1833MHz umjesto sada 10GB. Da ne govorim kako je DDR3 2400MHz 400kn a DDR3 1600MHz 280kn - NOVI.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 16:13   #70
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova


Evo, sada sam izvrtio nabrzinu... CPU 4.0GHz fixno, 10GB rama imam.
Na 2133MHz mogo bi Balistike potjerat jer su deklarirani na 2v ali onda moram vadit Kingston koji to ne moze no vidi se i bez najbrzih brzina razlika.

Pass 1 je u sustini nebitan jer on uvjek proleti vise manje za 1/3 ukupnog trajanja videa ali Pass 2 je bitan i na njemu se proc oznoji.

Dakle vozio na 1333MHz ili 1833MHz dobit cu 0.5 Fps-a vise ! Vjerujem da bi na 2400MHz imao mozda i duplo ajd neka i 3 Fps-a bude sto bi znacilo oko 10% tj. na 180min dobijem 18min.

Za DDR3 na 800MHz necu ni komentirati jer dali se takav ram uopce jos prodaje ?

Dobro, ovis za sta se koristi no u mom slucaju VISE je bolje od BRZE jer ako mi proguta dok encodiram i 6GB rama onda neznam da bih bas bio vesel sa 2x4GB na +1833MHz umjesto sada 10GB. Da ne govorim kako je DDR3 2400MHz 400kn a DDR3 1600MHz 280kn - NOVI.
Ako sam dobro skužio tvoju računicu, za 80% bržu memoriju (1333 vs 2400 MHz) dobio bi u najboljem slučaju 10% na brzini? I dalje tvrdiš da je to isplativo? Možda ako 99% vremena provodiš enkodirajući video, za ostalo baš i ne znam.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2016., 16:39   #71
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ma neeee Bas kontra si skuzio
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 16:46   #72
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ma neeee Bas kontra si skuzio
Sorry, ne stignem puno pisati jer sam na poslu, nekad ne uspijem završiti misao. No ajd dobro da si priznao da je VIŠE bolje nego BRŽE. Ovo s razlikom u brzini je priča za sebe, isto kao isplativost kupnje brže grafičke kartice koja košta 40% više a daje recimo 25% bolji rezultat. Nekome se isplati a nekome ne, ovisi što određeni korisnik radi s računalom, nekome se isplati dati brdo novca za dvije-tri jake grafičke ako se bavi renderiranjem, nekome se isplati imati tubo dobar monitor i brdo RAM-a ako obrađuje slike itd.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 16:57   #73
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nekome se isplati a nekome ne, ovisi što određeni korisnik radi s računalom, nekome se isplati dati brdo novca za dvije-tri jake grafičke ako se bavi renderiranjem, nekome se isplati imati tubo dobar monitor i brdo RAM-a ako obrađuje slike itd.
Upravo tako...zato nije dobro generalizirati, što ljudi na PCE forumu često čine
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 09:26   #74
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Što se ljudima isplati, a što ne isplati, koja je to duhovna kategorija XD

Nama, koji primarno ne zarađujemo od tog računala se tehnički gledano NIŠTA ne isplati

Ja sam prešao sa 1333mhz nekog Patriot RAM-a na ovaj Kingston koji bez beda trenutno radi na 2133mhz (ide i više, ali mi se neda uopće s tim zahebavat) samo zato jer me tih 1333Mhz ubadalo u oči

Pa pričajmo o isplativosti
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 09:29   #75
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Nadam se da je taj bivši lokal-Patriot ima "samo" 8Gb kapacitet, u suprotnom stvarno si obijestan
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 09:34   #76
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ajd ne laži, svi barem ponekad "padnu" na onu staru "Citius, altius, fortius"
a asocijaciju sa puno 3 neću nit komentirati
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 09:38   #77
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Nadam se da je taj bivši lokal-Patriot ima "samo" 8Gb kapacitet, u suprotnom stvarno si obijestan
Ma naravno dammit, pa nisam baš takav mamlaz

Nisam nikad pošteno izmjerio, ali pošto mi je u svim igrama uključen OSD od Afterburnera pa lako pratim stvari, rekao bih da je čak koji FPS i profitirao sistem od bržeg rama. U GTA V sam lako skužio...

A ova ekipa iz Digital Foundry-a, koji sve lijepo analiziraju, prvenstveno frametime prije fps-a, znaju dobivati jako čudne, gotovo nerealne razlike sa bržim ramom kad je u pitanju slabiji procesor (i3/i5)...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 09:49   #78
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ver iz monster dajmond tri de ef ix četiri megabajta vudu jedan pi si AJ ju faking kaaants
  Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 09:53   #79
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ver iz monster dajmond tri de ef ix četiri megabajta vudu jedan pi si AJ ju faking kaaants
Jedan je kod mene doma, čeka da nostalgija odradi svoje pa ga za 20-ak godina stavljam na ibej
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 11:04   #80
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ver iz monster dajmond tri de ef ix četiri megabajta vudu jedan pi si AJ ju faking kaaants


Ne ovi gaypederi, AMD Nano, Pico, Femto i drkice...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 11:25   #81
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Ne ovi gaypederi, AMD Nano, Pico, Femto i drkice...
A kao "ja sam ozbiljan i ne igram se"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 11:26   #82
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A kao "ja sam ozbiljan i ne igram se"
Samo ako je Glide, provokatoru!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 11:53   #83
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797



medo, lijepo si ti sve to napisao ali računaj da ima nas forumaša koji su imali drugačija iskustva. Evo ti par primjera - AMD Duron, stavio ga na ploču, montirao hladnjak i postavio u kućište, sve montirao i prvo bootanje prođe OK, uđem u BIOS da odredim redoslijed bootanja i krk, mrak na ekranu. Ispalo je da je crknuo CPU.
Drugi primjer, AMD je taman izdao CPU na 1 GHz i svi se lovili ko muha na drek zbog tih famornih 1 GHz radnog takta, mislim da je Intel taman planirao izdavanje P4 procesora i da je u to vrijeme najpopularniji bio P3 na 700 MHz koji se lijepo mogao overclockati. I taj overclockani P3 je radio tiše i hladnije od AMD-a na 1 GHz koji je zbog svog hladnjaka bio bučniji od prosječnog usisavača.
A konstataciju o tome da ploča za AMD daje više nego za Intel, svatko može imati svoje mišljenje, ja sam svojevremeno bio jako nezadovoljan pločama za AMD jer su imale loše chipsete koji su imali svojih mušica, od problema sa IDE i USB kontrolerima, bugovitih BIOS-a do lošijih drajvera nego ploče za Intel.


Zato preferiram Intel, bez obzira što dam više novca nego za AMD pandan.
Preferirati Intel zbog prošlosti je ekvivalentno ko i preferirati AMD jer je imao Bartona jačeg od P4. Sve su to stvari koje su se znale dogoditi i na jednoj i na drugoj strani.

Koliko sam samo problema imao počevši od D865PERL koja je znala pošandrcat s memorijom, pa upgradeom na P4C800E-Deluxe koja je cvilila i imala problema s IDE kanalom...

A kod tate Athlon XP 2400+ i samo se smije kak mu AMD radi. Taj athlon dan danas radi kod moje tete, dok je tata u međuvremenu dvije Intel konfe promijenio

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
amd je profitirao sa tajminzima (bh5), a intel sa brzinom (tccd) ako se dobro sjećam.
Lažov iz SiS odjela!
Dothan je više profitirao od tajminga, a intelov procesor bješe. :P

BH5 vs TCCD pa nakon toga BE5 i UCCC.

Što bi se reklo, sveto pismo DDR1.


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
http://i.imgur.com/8bCRrS1.jpg

Ne ovi gaypederi, AMD Nano, Pico, Femto i drkice...
Jel ti to stalno novu fotku opališ ili stalno jednu te istu stavljaš i lažeš ovaj napaćeni narod da ih ko fol još uvijek posjeduješ? Datum, nickname na papir, pa da vidimo.

A pošto svi znamo kak izgledaš zbog nedavnog onaniranja po AMD štandu, možeš i sebe fotkat kak u zubima držiš SLI

--

Kad dođem doma probam naći fotke P4C800E s vdroop i vmod + CT-479 + Dothan, koja je to brija bila... Montiranje Zalmana 7000B Cu s tim adapterom tak da se okrenu oni aluminijski nosači i uzmu duži vijci, kad se sjetim suza krene

EDIT: ode NSFW, srećom pa sam na mobitelu otvarao forum
Al svejedno nisam vidio SLI na fotki
-->
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Točno to, takve i ja flashbackove imam.

Počeci i silna želja za znanjem, overkloukanjem i popratnim sadržajem a tek si klinac koji ni jezikom ne barata

Čitao sam Hacker časopis i to je bio alfa i omega svega
Kad si ti meni došo dveipete i reko pa što nisam na PCe, da bi mi to baš odgovaralo jer su me svi smatrali geekom u razredu... Koja priča, za kuloare

S vremena na vrijeme valja kliknut na prve postove koje forumaš natipka na forumu. Kad izplotaš linijski interpolirani graf vidiš koliko si kroz prvih godinu dana bivanja na PCe naučio. A ekipa je odgovarala na takva budalasta pitanja, vidlo se da stariji imaju volje objasniti mlađima premda smo njubare i idijoti.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Zaboravio si najjačeg proizvođača svog vremena: pcchips
Po jedna slot1 i s370 ploča tog proizvođača su radile prije nego sam ih pospremio u podrum. Doduše, mušica su imale kolko oš, poglavito jer su obje na SiS čipsetu... Vidiš, poveznice sa Sisonjom... Neke stvari odmah su jasnije

Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Minute zivota koje sam potratio na citanje ovog nesuvislog fanboyevskog trkeljanja i prekrajanja povijesti nikada necu dobiti natrag. Stvarno moram pametnije trositi vrijeme.
Ni blizu fanboyizma pokazanog od strane nekolicine neimenovanih palih boraca za AMD prava

Al ovo za trošenje vremena, ma upitam se često

Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Šteta da nema više ovakvih povoda za prepisku na forumu, imo.
Šteta je što niti okupljanja nema više ko prije, iako sam bio na zanemarivom broju. Hoće biti za prvi maj neka PCe roštiljada?

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova



medo, lijepo si ti sve to napisao ali računaj da ima nas forumaša koji su imali drugačija iskustva. Evo ti par primjera - AMD Duron, stavio ga na ploču, montirao hladnjak i postavio u kućište, sve montirao i prvo bootanje prođe OK, uđem u BIOS da odredim redoslijed bootanja i krk, mrak na ekranu. Ispalo je da je crknuo CPU.
Drugi primjer, AMD je taman izdao CPU na 1 GHz i svi se lovili ko muha na drek zbog tih famornih 1 GHz radnog takta, mislim da je Intel taman planirao izdavanje P4 procesora i da je u to vrijeme najpopularniji bio P3 na 700 MHz koji se lijepo mogao overclockati. I taj overclockani P3 je radio tiše i hladnije od AMD-a na 1 GHz koji je zbog svog hladnjaka bio bučniji od prosječnog usisavača.
A konstataciju o tome da ploča za AMD daje više nego za Intel, svatko može imati svoje mišljenje, ja sam svojevremeno bio jako nezadovoljan pločama za AMD jer su imale loše chipsete koji su imali svojih mušica, od problema sa IDE i USB kontrolerima, bugovitih BIOS-a do lošijih drajvera nego ploče za Intel.


Zato preferiram Intel, bez obzira što dam više novca nego za AMD pandan.
Preferirati Intel zbog prošlosti je ekvivalentno ko i preferirati AMD jer je imao Bartona jačeg od P4. Sve su to stvari koje su se znale dogoditi i na jednoj i na drugoj strani.

Koliko sam samo problema imao počevši od D865PERL koja je znala pošandrcat s memorijom, pa upgradeom na P4C800E-Deluxe koja je cvilila i imala problema s IDE kanalom...

A kod tate Athlon XP 2400+ i samo se smije kak mu AMD radi. Taj athlon dan danas radi kod moje tete, dok je tata u međuvremenu dvije Intel konfe promijenio

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
amd je profitirao sa tajminzima (bh5), a intel sa brzinom (tccd) ako se dobro sjećam.
Lažov iz SiS odjela!
Dothan je više profitirao od tajminga, a intelov procesor bješe. :P

BH5 vs TCCD pa nakon toga BE5 i UCCC.

Što bi se reklo, sveto pismo DDR1.


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
http://i.imgur.com/8bCRrS1.jpg

Ne ovi gaypederi, AMD Nano, Pico, Femto i drkice...
Jel ti to stalno novu fotku opališ ili stalno jednu te istu stavljaš i lažeš ovaj napaćeni narod da ih ko fol još uvijek posjeduješ? Datum, nickname na papir, pa da vidimo.

A pošto svi znamo kak izgledaš zbog nedavnog onaniranja po AMD štandu, možeš i sebe fotkat kak u zubima držiš SLI

--

Kad dođem doma probam naći fotke P4C800E s vdroop i vmod + CT-479 + Dothan, koja je to brija bila... Montiranje Zalmana 7000B Cu s tim adapterom tak da se okrenu oni aluminijski nosači i uzmu duži vijci, kad se sjetim suza krene

EDIT: ode NSFW, srećom pa sam na mobitelu otvarao forum
Al svejedno nisam vidio SLI na fotki
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 23.02.2016. u 14:56.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 15:11   #84
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa recimo kao ovo



Inače, dobar dio testova nema smisla na današnjim procesorima u kojima čitav test stane u cache
Mislim da se tu govori o memoriji koju koristi apu proc.Zato su bencevi veći,jer apu koristi sistemsku memoriju.
Kod cpu-a i diskretnih grafickih kartica razlika bi bila neznatna.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 18:00   #85
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Nema skoro nikakve razlike u aplikativnom radu između diskretne grafičke kartice i integrirane koja koristi sistemsku memoriju. Uvjerio sam se u to puno puta. Prvi puta kada sam imao VIA MVP4 chipset i Rivu TNT. Zadnji puta kad sam na stari Athlon X2 4450e stavio Radeon 7970 SuperPi je bio 1.5% brži To je bila najveća razlika ikada. Uvođenje dual-channela na nForce chipsetima je skoro udvostručilo RAM bandwidth, a aplikacije su bile samo 5% brže. Samo specifične koje su jako ovisile o memoriji su se ubrzale do max 20%.

3D igre su sasvim druga priča kao i sve ostalo što intenzivno piše, briše i čita po video memoriji. HSA bi tu trebala odigrati veliku ulogu.

Stvar je u tome da se prije pričalo kao da integrirani GPU bitno uspori komp u normalnom radu što je glupost. Uspori ga toliko malo da moraš mjeriti koliko ga je usporilo jer u normalno radu ne osjetiš.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 13:19   #86
Kerefek76
Premium
Moj komp
 
Kerefek76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Današnji klinci fakat ne moraju razbijati glavu o tome kaj će kupiti. Kupiš ono za što imaš para i bok, radit će sve na svemu. Nekad je bila sasvim druga pjesma. Sjećam se kad sam imao Pentiuma I na 133 i htio raditi nekaj u 3D-u. E hebiga, nemre, ne radi ak nemaš MMX instrukcije. Traži onda pentač II sa mmx-om, mijenjaj ploču, svašta nešto. Slično i sa grafuljama, danas svaka vrti sve, stvar je samo brzine. Imao sam onaj famozni S3 Trio64, imaš sliku ali ako želiš išta konkretno raditi zaboravi. Kupio nvidiu TNT i osjećaj je bio kad da sam sa impulsnog pogona prešao u warp.
Danas promjene mjerimo u jednoznamenkastim postotcima, u najboljem slučaju ubrzanje 10-15% od generacije do generacije. Skokovi 90-tih su bili po 50% i više u samo par godina. Hebiga, dolazimo do fizičkog silicijskog limita (Silikonskog kako kaže Maras ) što je tu je. 5nm proces ne bumo gledali jer je limit čini mi se na oko 6-7nm gdje počinju efekti kvantum tunelinga i slične fizikalne pizdarije.
Sve u svemu, budite sigurni da će marketinški stručnjaci i menađeri razvlačiti postojeću tehnologiju bar sljedećih 10 godina a realni pomaci između generacija će se smanjiti na manje od 5% samo naravno marketing će to upakirati kao i obično u neki šareni paket sa super duper buzzwordima.
Dam se kladiti da će moj sadašnji Haswell biti možda samo 30% sporiji clock per clock sa arhitekturom za 10 godina.
Kerefek76 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 14:01   #87
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ja sam načuo da je nekad davno tribalo znat lemit za spojit funkcionalan komp, ne znam kad, tko i zašto mi je to reka, ali možda ne spada pod laž?

Danas to pospajaš ka lego kockice, sve lipo sidne na svoje misto


__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 14:37   #88
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ja sam načuo da je nekad davno tribalo znat lemit za spojit funkcionalan komp, ne znam kad, tko i zašto mi je to reka, ali možda ne spada pod laž?
raniji procesori (286ice i 386ice) su znale biti zalemljene za ploču ali ne znam da je baš itko to sam radio. možda nešto iz generacije prije. ali znalo je biti zameljenih coolera pa kad si čupao cooler sve je ispalo van.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 16:04   #89
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
raniji procesori (286ice i 386ice) su znale biti zalemljene za ploču ali ne znam da je baš itko to sam radio. možda nešto iz generacije prije. ali znalo je biti zameljenih coolera pa kad si čupao cooler sve je ispalo van.
U Graz ili u Minhen/Šilerštrase se kupovalo u kitu pa se doma lemilo...sjećam se da je bio neki Mlakar koji je prodavao kit računala
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 16:36   #90
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Makar je bio u Klagenfurtu, u Austriji, tamo sam išao po hard disk za Amigu

I pošto je tada bilo malo teže naći svakojake adaptere i kablove, kabel od diska se nije jednostavno ustekao na mbo od amige, već se lemila žičica po žičica
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na