Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2011., 13:52   #391
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor vale1701 Pregled postova
e pa nemogu vjerovat kaj sve radite,pa jel znate da okolina gdje se radi hardware nema ni trunke prasine,i cist je 99,9% na razini neznam ni sam kojoj al sigurno piko ili nano...
bla bla bla
Pomiješao si kruške i jaja pterodaktila te pokazao da nemaš blage veze o proizvodnom procesu u nadi da ćeš ispasti pametan nakon kaj si valjda pročitao prije pol godine jedan članak o proizvodnji nekog GPU-a, CPU-a ili čeg već.
  Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 15:00   #392
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Evo da javim da laptop radi uredno, nitko sretniji od mene kada sam ponovno vidio HP logo. jedino su temperature nesto povecane (cca 55 °C proc u idle-u, ostale su oko 55 max). Ima tko ideju kako to rijesiti? stavio sam nesto termalne paste na hladnjak proca, ali ocito nije bas pomoglo.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 15:38   #393
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
@cyclone
Ljeto je
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2011., 20:55   #394
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
Evo da javim da laptop radi uredno, nitko sretniji od mene kada sam ponovno vidio HP logo. jedino su temperature nesto povecane (cca 55 °C proc u idle-u, ostale su oko 55 max). Ima tko ideju kako to rijesiti? stavio sam nesto termalne paste na hladnjak proca, ali ocito nije bas pomoglo.
Dobro je to, bar radi
Citiraj:
e pa nemogu vjerovat kaj sve radite,pa jel znate da okolina gdje se radi hardware nema ni trunke prasine,i cist je 99,9% na razini neznam ni sam kojoj al sigurno piko ili nano,a vi pokusavate u masnoj pecnici koja dok se zagrije svu tu necistocu pomijesa s 500 ili neznam kolko bga kontakata na chipovima.totalno nezdrava procedura po meni.barem to radite s IR ili
s vrucim zrakom na lemilicama,al pecnica....katastrofa


Crknuta komponenta > kanta, ako ovom metodom proradi onda ne ide u kantu.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 20:05   #395
neron888
Premium
Moj komp
 
neron888's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 65
Nema više polovnih komponenti za mene, ovo je pre bolesno, što je sljedeće komponente ispod peke, komponente sa žara.
Koliko izdrže ova vaša pečenja nakon popravka?
neron888 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 20:28   #396
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
pa ovisi o kvaru,nekima traje par tjedana,nekima mjesec-dva,a nekima i dan danas rade
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 12:15   #397
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor neron888 Pregled postova
Nema više polovnih komponenti za mene, ovo je pre bolesno, što je sljedeće komponente ispod peke, komponente sa žara.
Koliko izdrže ova vaša pečenja nakon popravka?
Ja ključne komponente uzimam s garancijom. Meni 9400/8600/8400 traju već pola godine, BenQ ~1 misec (i crka je ponovo), RAMovi odavno već bez problema.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 23:31   #398
Timberrr
Premium
Moj komp
 
Timberrr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zg-kc
Postovi: 32
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pomiješao si kruške i jaja pterodaktila te pokazao da nemaš blage veze o proizvodnom procesu u nadi da ćeš ispasti pametan nakon kaj si valjda pročitao prije pol godine jedan članak o proizvodnji nekog GPU-a, CPU-a ili čeg već.
ne,nada mi je bila da dobim tvoj quote
Timberrr je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2011., 11:42   #399
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Ni ne ocekujem da ce laptop raditi jos godinu dana. dok radi-radi, kad stane nema veze, ionako je odradio svoje u 4 godine
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 17:48   #400
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
evo ja sam danas "kuvo" sinoc doso kod cure upalim laptop provjerim mail, zatvorim ga, idem viditi jel ima odgovora, kad ono samo blinkovi odma mi bilo jasno...5 puta caps bljesnio reko MBO riknil...jutros cijelo jutro rastavljanje (nema sarafcigera haha) i ajd nekak ja to rastavim skinem sve etikete i 9-10min na 200C* (naravno prvo ugrijo pecnicu)...mali radi ko curica, jedino "njesra" nisam imo paste za procesor pa je sada na 75C* u IDLE-u, a prime nakon 10min je 90C*...reko za citati fejs jos pola godine (ako i toliko ) bit ce dobar dok ne rukne totalno

kuvanje uspjesno
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 16:24   #401
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
evo ja sam danas "kuvo" sinoc doso kod cure upalim laptop provjerim mail, zatvorim ga, idem viditi jel ima odgovora, kad ono samo blinkovi odma mi bilo jasno...5 puta caps bljesnio reko MBO riknil...jutros cijelo jutro rastavljanje (nema sarafcigera haha) i ajd nekak ja to rastavim skinem sve etikete i 9-10min na 200C* (naravno prvo ugrijo pecnicu)...mali radi ko curica, jedino "njesra" nisam imo paste za procesor pa je sada na 75C* u IDLE-u, a prime nakon 10min je 90C*...reko za citati fejs jos pola godine (ako i toliko ) bit ce dobar dok ne rukne totalno

kuvanje uspjesno
Stavi pastu i produži život jadniku.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 17:11   #402
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
hahah bit ce i od toga nesto kad uhvatim vremena , samo mi jos nije jasno kako je glupo napravljen taj HP (kuciste) ODZRAKA nula bodova
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 23:25   #403
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
Evo jedne anegdote, grijao ja kolegi grafu sa fenom za skidat boju i radio je to skoro pa godinu dana, do prije jedno par dana. No kako ja nisam stigao/zaboravio otići zove on mene danas i kaže da je on probao zagrijat grafiku, ja u sebi mislim čime pak; pa ga pitam ja njega fenom za kosu ili ..., kad veli on stavio u mikrovalnu, I eto ti budući dipl.ing strojarstva.

Zadnje izmijenjeno od: e1ectra_one. 30.09.2011. u 15:26.
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 20:13   #404
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
haha dobro da mu nije pocelo frcati sve po mikrovalnoj
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 15:40   #405
Pintu
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 15
Ljudi, imam Acer 9304. Isto mi je grafa počela bacat drek po ekranu, spojio sam na eksterni monitor da se uvjerim u detekciju kvara.
Vidio sam da spominjete neke pećnice, rerne etc. Vidio sam video kad lik na čip stavi valjda neku aluminijsku posudicu i to.
Pošto mi kompić trenutno nema IR lemilicu da mi pomogne, pokušao bi s ovom alkoholnom metodom.
Može li mi netko objasnit postupak ili zaljepit link da sam pročitam. Na youtubeu imaju samo klipovi di likovi snimaju, nema podataka, objašnjenja i tako.
Također i postupak u rerni me interesira.

Nemam baš neki izbor što se lapa tiče. Ili prodat u dijelove i pokušat produljit život.

Grafa je nvidio Go7600.
Hvala vam puno.

Citiraj:
Autor e1ectra_one Pregled postova
Evo jedne anegdote, grijao ja kolegi grafu sa fenom za skidat boju i radio je to skoro pa godinu dana, do prije jedno par dana. No kako ja nisam stigao/zaboravio otići zove on mene danas i kaže da je on probao zagrijat grafiku, ja u sebi mislim čime pak; pa ga pitam ja njega fenom za kosu ili ..., kad veli on stavio u mikrovalnu, I eto ti budući dipl.ing strojarstva.
Isuse.. Čudno mi da ing. strojarstva ovako nešto napravi. Zapravo nestvarno.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 06.11.2011. u 14:41. Razlog: spajanje postova
Pintu je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 16:48   #406
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
čisto informativno, da li bi ova tehnika mogla radit za oživljavanje matične laptopa koja je doživila bambus nezgodu?
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 16:53   #407
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Bambus nezgodu rješava brzo gašenje, otvaranje i čišćenje laptopa. Sve ovisi kolko se izlijalo tekućine i na koji dio laptopa. Lutrija...
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 17:41   #408
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
čisto informativno, da li bi ova tehnika mogla radit za oživljavanje matične laptopa koja je doživila bambus nezgodu?
Ne

Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Bambus nezgodu rješava brzo gašenje, otvaranje i čišćenje laptopa. Sve ovisi kolko se izlijalo tekućine i na koji dio laptopa. Lutrija...
A onda može u pećnicu na 90 stupnjeva 30min
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 17:46   #409
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
u mikrovalnoj grmi kad staviš tanjurić koji ima malo pozlale na sebi, a kamo li grafiku i to još sa pasivnim kulerom na sebi, nije ni čudo što taj dan nije bilo struje u selu.
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 17:55   #410
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Jel probavao tko sa običnim fenom za kosu? Gledam na Jubitubiju ima ekipe kojima je uspjelo, a vidim da se i PS3 popravljaju na taj način. Sad, koliko bi to trebalo grijat fenom, 15 min? Radi se o jednoj 8500GT.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 19:03   #411
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Imate u predzadnjem izdanju popularnog informatickog casopisa (ima 3 slova) opis kako su uspjeli popraviti HD3850 u pecnici.
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 20:08   #412
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
@Pintu radilo se o aluminijskoj posudici od stolne sviječe u koju je do pola uliven benzin, stavljen na čip i zapaljen, inače to sam ponavljao svaka dva tjedna dok frend nije odustao od tog laptopa
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 00:45   #413
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Jel probavao tko sa običnim fenom za kosu? Gledam na Jubitubiju ima ekipe kojima je uspjelo, a vidim da se i PS3 popravljaju na taj način. Sad, koliko bi to trebalo grijat fenom, 15 min? Radi se o jednoj 8500GT.
Mislim da ne. Ja san najbolje rezultate dobio trenutno s onim IC fenovima ili kako se već zovu. Uglavnom duže komponente rade nego s pećnicom, na stranu problematika kod hw, ali još ništa od ICa nije ponovo na tamnoj strani za raliku od pećnice.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 00:59   #414
Pintu
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 15
Citiraj:
Autor vm@ Pregled postova
@Pintu radilo se o aluminijskoj posudici od stolne sviječe u koju je do pola uliven benzin, stavljen na čip i zapaljen, inače to sam ponavljao svaka dva tjedna dok frend nije odustao od tog laptopa
eee hvala ti. Znao sam da je posudica od svijeće al nisam znao kaj je unutra. Pokušat ću nemam kaj izgubit. Sutra ću i bug kupit da vidim kako funkcionira ta pećnica.
Možda na kraju budem imao sreće pa eventualno popravljeni kvar potraje.
Koliko dugo moram zagrijavat?
Pintu je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 02:02   #415
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
čisto informativno, da li bi ova tehnika mogla radit za oživljavanje matične laptopa koja je doživila bambus nezgodu?
Dok sam svoj acer slučajno zalijao kavom, doslovno je grafa, memorija, te pola matične plivalo u kavi

Brzo sam ga ugasio, rastavio do zadnjeg šarafa, sve brzo počistio medicinskim alkoholom i ostavio da se polako posuši na sobnoj temperaturi.
Tipkovnica se za to vrijeme čistila u destiliranoj vodi.
Idući dan nakon sušenja sve skupa sastavio (usput zamijenio na procu i grafi termalnu pastu i raspuhao ventove), te lap već sretno radi godinu dana od incidenta.

Evo i slikica za znatiželjne (Acer Aspire 6930ZG kupljen u 2. mjesecu 2009)
SLIKA
__________________


Zadnje izmijenjeno od: potemkin.hr. 07.11.2011. u 02:07.
potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 02:06   #416
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
Citiraj:
Autor Pintu Pregled postova
eee hvala ti. Znao sam da je posudica od svijeće al nisam znao kaj je unutra. Pokušat ću nemam kaj izgubit. Sutra ću i bug kupit da vidim kako funkcionira ta pećnica.
Možda na kraju budem imao sreće pa eventualno popravljeni kvar potraje.
Koliko dugo moram zagrijavat?


je ovo neka zajebancija ili stvarno mislis zapaliti posudu sa benzinom i ocekivati da ce se nesto pametno desiti??!
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 03:32   #417
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547


http://www.youtube.com/watch?v=a2zdg_l0akc

@Pintu ostaviš da izgori sav benzin i pustiš da se ohladi, samo pazi da ne zapališ nešto
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 07:09   #418
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Dok sam svoj acer slučajno zalijao kavom, doslovno je grafa, memorija, te pola matične plivalo u kavi

Brzo sam ga ugasio, rastavio do zadnjeg šarafa, sve brzo počistio medicinskim alkoholom i ostavio da se polako posuši na sobnoj temperaturi.
Tipkovnica se za to vrijeme čistila u destiliranoj vodi.
Idući dan nakon sušenja sve skupa sastavio (usput zamijenio na procu i grafi termalnu pastu i raspuhao ventove), te lap već sretno radi godinu dana od incidenta.

Evo i slikica za znatiželjne (Acer Aspire 6930ZG kupljen u 2. mjesecu 2009)
SLIKA
A prije si ga upaljenog poslikao pa tek onda ugasio.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 20:49   #419
Pintu
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 15
Citiraj:
Autor swordfish Pregled postova
je ovo neka zajebancija ili stvarno mislis zapaliti posudu sa benzinom i ocekivati da ce se nesto pametno desiti??!
Ja ovdje nisam došao pametovati.
Imam problem sa grafičkom na laptopu, novca trenutno nemam da kupim novi laptop i vidio sam raznorazne videozapise ljudi koji su doista na taj način na dan ili koji mjesec produžili život svom laptopu.
Nisam neki tupan i znam da je donekle procedura besmislena i vjerojatno neučinkovita, ali šta me košta probati kad sam već na brisanom prostoru. Možda se i zabavim.
Pintu je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 11:22   #420
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Okani se toga i posao prepusti stručnim osobama, npr. Alvinu s ovog foruma. To će napraviti puno kvalitetnije nego što bi bilo u slučaju home madea.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na