Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2021., 12:30   #91
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Mala kutija je pred ulaznim vratima svakog stana na katu ili....

I...pretpostavljam da ti još optiku od telemacha nebudes uzet...
stave malu na svaki kat pa ajmo rec skoro iznad vrata malo vise.

Necu jos uzimat, ostajem zasad jos na A1, brzina mi je sad kako treba od kad su me stavili na posebni dio u centrali nakon duge i teske bitke
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 11:48   #92
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
stave malu na svaki kat pa ajmo rec skoro iznad vrata malo vise.

Necu jos uzimat, ostajem zasad jos na A1, brzina mi je sad kako treba od kad su me stavili na posebni dio u centrali nakon duge i teske bitke
Znači vi na katu imate 3 stana i oni su postavili 3 male kutije, po jednu iznad ulaznih vrata svakog stana...

A kad ti ističe ugovor sa A1...
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2021., 12:57   #93
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znači vi na katu imate 3 stana i oni su postavili 3 male kutije, po jednu iznad ulaznih vrata svakog stana...

A kad ti ističe ugovor sa A1...
Ne iznad svih vrata vec samo po desnoj strani. Kutijica po katu, 5 katova je znaci 5 kutijica jel.

Bez ugovora sam.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 13:20   #94
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Al to guranje optike gdje vec imas npr 3 dostupne mi nema smisla. Idi na trziste gdje je nema i tamo ces sigurno dobit korisnika. Hebala ih logika vise.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 13:30   #95
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Al to guranje optike gdje vec imas npr 3 dostupne mi nema smisla. Idi na trziste gdje je nema i tamo ces sigurno dobit korisnika. Hebala ih logika vise.
Objektivno gledano, ovo kaj rade je ispravno. Veći user density u "jednom" potezu. Pa ak troje uzme, opet manji trošak nego da su npr tri kuće spojili i trle drle. Plus ako idu u kvartove gdje je stari bnet ili amis, još će i uslugu A1 napraviti

Subjektivno nema smisla, slažem se ali jbg, ROI optike je očito dovoljno niski da je bolje imat svoje nego rentat tuđe vlakno.

Disclaimer: Nemam optiku, četiri puta me HT već odbio Ne hebe lep nego uporan
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 14:53   #96
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ne iznad svih vrata vec samo po desnoj strani. Kutijica po katu, 5 katova je znaci 5 kutijica jel.

Bez ugovora sam.
Ok znači tek kad se neko na katu izjasni da želi uzeti telemach optiku od kutijice na katu do ulaza u stan vuku optički kabel, e sad dali po kanalici ili ljepljenje kabela za kut između stropa i zida ?
Pa tako nastavno do mjesta u stanu gdje će biti smješten router...

Znači ti možeš birati kad hoćeš i kamo ćeš preći ako ti se A1 zamjeri...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 15:14   #97
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ok znači tek kad se neko na katu izjasni da želi uzeti telemach optiku od kutijice na katu do ulaza u stan vuku optički kabel, e sad dali po kanalici ili ljepljenje kabela za kut između stropa i zida ?
Pa tako nastavno do mjesta u stanu gdje će biti smješten router...

Znači ti možeš birati kad hoćeš i kamo ćeš preći ako ti se A1 zamjeri...
Na svakom katu ionako imaju vec kanalice od bivseg b.neta pa samo u nju uguraju i to je to, ako netko pozeli imat telemach.

Pa da, ako budu kenjuckali jos prebacim se na telemach, ali bi onda uzeo 10 gigabitnu brzinu ako ju mogu dat uopce jer uskoro mi i nova mrezna oprema dolazi pa cu ispocetka doma sve provodit i spajat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 15:24   #98
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Na svakom katu ionako imaju vec kanalice od bivseg b.neta pa samo u nju uguraju i to je to, ako netko pozeli imat telemach.

Pa da, ako budu kenjuckali jos prebacim se na telemach, ali bi onda uzeo 10 gigabitnu brzinu ako ju mogu dat uopce jer uskoro mi i nova mrezna oprema dolazi pa cu ispocetka doma sve provodit i spajat.
Mislis da će vući po postojećih kanalici, ako je tako kod mene mogu birati kad su dvije oče po kanalici od bivšeg B.net-a ili bivšeg Amisa, ili ti ga sadašnjeg A1...

Oooo ti bi odmah za svoj biznis uzo 10 Gbit brzinu...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 16:21   #99
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Mislis da će vući po postojećih kanalici, ako je tako kod mene mogu birati kad su dvije oče po kanalici od bivšeg B.net-a ili bivšeg Amisa, ili ti ga sadašnjeg A1...

Oooo ti bi odmah za svoj biznis uzo 10 Gbit brzinu...
I kod mene postoje dvije, jedna deblja jedna tanja pa mogu birat.

Pa normala
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 13:59   #100
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ugradili mi u ulaz jednu malo veću kutiju i na svakom katu neke male kutijice na kojima piše telemach. Izgleda da je moj ulaz spreman za priključit se ko želi.
Neki dan postavili kanalice po stubistu koji idu vertikalno od podruma do 12 kata, a za ulaz na katove koriste postojece kanalice od Amisa (A1), u prizemlju postavljen ormaric cca 220x300 mm a na katu kutijica 120x160 mm, pretpostavljam da ce po stubistu do 12-og kata postaviti jos koji ovaj veci ormaric cca 220x300 mm.
Danas su po kanalicama poceli razvlaciti-postavljati opticki kabel, deblji po vertikalnim kanalicama, a tanji vidim da ide po Amis kanalici do kutijiice na mom katu...
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2021., 08:52   #101
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Upravo mi sad u ulazu spajaju glavni kabel sa kutijom, to nisu još napravili. Ovo su neki drugi vanjski suradnici, prvi su bili za postavljanje kutijica i kanalica, a ovi drugi su za uvođenje i spajanje. Tako da od danas mi je dostupan telemach.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 04.08.2021. u 09:05.
Thermaltake je offline   Reply With Quote