Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2022., 17:45   #60661
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
nije istina. vecina kupaca koje ja znam, myself included kupuju SUVove jer je jebeno izlaziti/ulaziti u niske aute i imas vece kvadratnije bunkere za stvari (kolica, pakete, alat, spezu). od tih kupaca SUVova, NITI JEDAN nece ici s njima kao da je kupio terensko vozilo i ici ganjati planine/ugradjivati snorkele i sl.

govori kupac jednog od tih suvova

Bravo! Al ne trebas se truditi to objasnjavati kad nitko od tih koji pljuju po SUV-ovima nikad nije niti sjeo u jednoga. Ja cak stovise niti ne vidim neku prednost limuzine/karavana nad SUV-om i vec sam nekoliko puta tu napisao da sam napravio ogromnu gresku kad sam nakon SUV-a kupio karavana.
Nego, kako si zadovoljan Edge-om? I meni je jako napet i gotovo da prizeljkujem da se BMW krene kvariti da imam razloga ga mijenjati i uzeti takvo nesto.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 17:53   #60662
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Naravno, tko ima kakvih problema da je lakše.
Ali nije j.....o ulaziti teže u niske aute. Možda u Lambo, Ferrari i slični ccc...
Nije j.....o teže ali je puno ljepše i lagodnije ulazit u viši auto.
A pogotovo klince stavljat/vadit iz sjedalice XY puta na dan. Prebiješ se u niskom autu.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 18:16   #60663
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Naravno, tko ima kakvih problema da je lakše.
Ali nije j.....o ulaziti teže u niske aute. Možda u Lambo, Ferrari i slični ccc...
Evo, mogu ti reć iz svoje perspektive nekog tko je u dvadesetima i nema nikakvih zdravstvenih problema da mi je ljepše i ugodnije ulaziti u SUV, a i sjediti jer su sjedala viša nego u sedanu ili karavanu pa je sjedeći položaj prirodniji. A i ekipa uvijek preferira kad dođem sa CX-5 jer je isto tako zadnja klupa viša pa je ljepše sjediti, nije baš zanemariva razlika u odnosu na to kad se vozimo ili sa Meganom ili Astra karavanom. U Merivi je još dobro jer je zadnja klupa prilično visoko pa je ugodno i ima mjesta.

Nije to sad baš samo da starijima i onima sa tegobama više paše SUV ili crossover. Da nije ljudima ugodnije u SUV-ima, ne bi ih kupovali mada sam osobno razočaran da Mondeo odlazi jer je meni to bio krasan auto, ali kad se jednom počneš voziti u nekom povišenom autu, većini ljudi se teško vratiti natrag
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 18:25   #60664
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
SUV kao izmišljotina 21 stoljeća je ok jer je "praktičan" i sjedi se visoko, a monovolumeni, koji od 80-ih nude istu stvar odjednom nisu?
To mi nije nikako jasno.

"Praktičan" auto u koji trebaš nešto dignuti na skoro metar i pol visine da bi to ugurao u gepek je sve samo ne praktičan.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 18:54   #60665
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Pa Meriva bi trebala biti monovolumen i da sad moram napamet reći, ne čini mi se da ima posebne razlike u visini gepeka u odnosu na CX-5. Možda 5-10cm, ali realno, nije toliko da bi primijetio. Baš budem izmjerio kad budem u prilici, sad si me malo natjerao da razmislim o tome, nisam baš primjećivao.

E sad, jel CX-5 ima niži gepek od ostalih, jel Meriva ima viši, to stvarno ne znam
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:10   #60666
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nije nitko rekao da su monovolumeni neprakticni ili da su SUV-ovi prakticniji, ali su definitivo atraktivniji. A ja iskreno ne vidim razloga zasto ne kupiti atraktivniji auto.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:14   #60667
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Sve ok, al reci brate onda da si kupio jer je lijep, a ne jer je praktičan
Pa na onu Alfu SUV ne možeš ni kuku ugraditi, a vjerojatno ih ima još takvih.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:18   #60668
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Pa lijep je i praktican. Mislim, ako vec izvalim toliku lovu za auto, onda zelim da ima sto vise pluseva i izbjegavam kompromise koliko mogu. U F11 stane vise stvari u gepek nego sto je stalo u Kugu, ali to mi treba 1-2x godisnje kad idemo na godisnji svi zajedno. Ono sto mi svaki dan fali je preglednost radi povisenog polozaja gdje je Kuga definitivno bila u prednosti. Kuka mi ne treba
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:26   #60669
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Kad smo već kod praktičnosti, jel ima ijedan SUV danas tri nezavisna sica iste veličine otraga ili su svi s 2 pune veličine i minijaturnom sredinom i preklapanjem 60:40?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:35   #60670
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kad smo već kod praktičnosti, jel ima ijedan SUV danas tri nezavisna sica iste veličine otraga ili su svi s 2 pune veličine i minijaturnom sredinom i preklapanjem 60:40?

Ovako na brzinu iz glave - Peugeot 5008. Mada se i nisam bas nesto puno zanimao za taj feature. A imam troje djece
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:35   #60671
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Bravo! Al ne trebas se truditi to objasnjavati kad nitko od tih koji pljuju po SUV-ovima nikad nije niti sjeo u jednoga. Ja cak stovise niti ne vidim neku prednost limuzine/karavana nad SUV-om i vec sam nekoliko puta tu napisao da sam napravio ogromnu gresku kad sam nakon SUV-a kupio karavana.
Nego, kako si zadovoljan Edge-om? I meni je jako napet i gotovo da prizeljkujem da se BMW krene kvariti da imam razloga ga mijenjati i uzeti takvo nesto.
ne znam da li se kuzilo po topicu, ali trazio sam neki SUV duze vrijeme. Ali cjenovno kad sam krenuo gledati vece klase sam dolazio do lijepih cifri jer je zbog korone second hand market skocio toliko da ako gledas auto do 100k km je bilo isplativije novije kupiti i cekati. U tom periodu je uletio prijatelj s ovim i prvo sam odbijao uopce pomisao jer ono..gledao sam ga kao focusa na štulama. Ali na kraju, prezadovoljan. Veci od frendovog Kodiaqa iako nema ni opciju trece klupe (sto meni ni ne treba), a gabaritima je kraci od bivse mazde 6 karavanke sto mi super za parking.

Sto se udobnosti tice, top auto iako mi je trebalo malo vremena naviknut se na voznju u zavojima. Mazda ih je gutala ko dama noci, dok je SUV tip voznje ipak polupenzionerski jer se zbog visine sjedenja vise osjecaju G sile u zavoju. Medjutim, evo u zadnja 3 tjedna 3k km u njemu po autocestama i sitno lokalnim cestama - gust za voziti.

Pogotovo sto ima sve djidje midje, automatsko blokiranje segmenata dugog svjetla da zastiti vozace iz drugog smjera ali i ako vozis iza nekoga sto mi je pregenijalno, dinamicki tempomat, cruise control (unutar linija kontrolira volan), automatsko parkiranje (ne koristim nikad) i ostalo.

gledao sam ga kao novog prije 3 godine i bio je preskup, ovaj sam uzeo polovnog za dobru cijenu i sada preeeezadovoljan.

uz dodatak svega, svaki put kad parkiram se okrecem za njim kako dobro i impozantno izgleda (a nije sveto trojstvo)

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ovako na brzinu iz glave - Peugeot 5008. Mada se i nisam bas nesto puno zanimao za taj feature. A imam troje djece
Tocno. Prijatelj kupio upravo radi toga (3 djece), iako je to meni vise neki poviseni monovolumen.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:42   #60672
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Bravo! Al ne trebas se truditi to objasnjavati kad nitko od tih koji pljuju po SUV-ovima nikad nije niti sjeo u jednoga.
Pridružujem se pljuvačima, ali sam ipak sjeo u pokojeg. Vozio sam jedino Kiu Sorento kratko (200KS automatik), ali sam se vozio u CX-5, Q3, Qashqaiju, CRV itd. Meni osobno su povišeni auti bezveze, a pogotovo kada ih voze ljudi koji ih ne znaju voziti niti parkirati. Radije bih neku Formulu zalijepljenu za pod nego te fensi tenkiće. Kada koljena prestanu funkcionirati možda promijenim priču
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:42   #60673
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

"Praktičan" auto u koji trebaš nešto dignuti na skoro metar i pol visine da bi to ugurao u gepek je sve samo ne praktičan.
Ehm, kojem to SUV-u podnica gepeka počinje na metar i pol? To je već visina podnice kamionskog tovarnog prostora...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:51   #60674
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ne znam da li se kuzilo po topicu, ali trazio sam neki SUV duze vrijeme. Ali cjenovno kad sam krenuo gledati vece klase sam dolazio do lijepih cifri jer je zbog korone second hand market skocio toliko da ako gledas auto do 100k km je bilo isplativije novije kupiti i cekati. U tom periodu je uletio prijatelj s ovim i prvo sam odbijao uopce pomisao jer ono..gledao sam ga kao focusa na štulama. Ali na kraju, prezadovoljan. Veci od frendovog Kodiaqa iako nema ni opciju trece klupe (sto meni ni ne treba), a gabaritima je kraci od bivse mazde 6 karavanke sto mi super za parking.

Sto se udobnosti tice, top auto iako mi je trebalo malo vremena naviknut se na voznju u zavojima. Mazda ih je gutala ko dama noci, dok je SUV tip voznje ipak polupenzionerski jer se zbog visine sjedenja vise osjecaju G sile u zavoju. Medjutim, evo u zadnja 3 tjedna 3k km u njemu po autocestama i sitno lokalnim cestama - gust za voziti.

Pogotovo sto ima sve djidje midje, automatsko blokiranje segmenata dugog svjetla da zastiti vozace iz drugog smjera ali i ako vozis iza nekoga sto mi je pregenijalno, dinamicki tempomat, cruise control (unutar linija kontrolira volan), automatsko parkiranje (ne koristim nikad) i ostalo.

gledao sam ga kao novog prije 3 godine i bio je preskup, ovaj sam uzeo polovnog za dobru cijenu i sada preeeezadovoljan.

uz dodatak svega, svaki put kad parkiram se okrecem za njim kako dobro i impozantno izgleda (a nije sveto trojstvo)
Od sutra stiskam BMW-a na hladno i mijenjam ulje po propisima proizvodjaca da sto prije krepa. Hocu i ja Edge
Edge mi je bio prvi izbor i kad sam kupovao auto prije tri godine i ne znam kako i zasto je u stvari BMW prevagnuo. Valjda bio taj "seljacina" dio mene glasniji u tom trenutku Da samo nije ovako lijep, pouzdan i mocan, sutra bi isao u prodaju. Ovako se bojim da cu pozaliti ako ga prodam.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 20:17   #60675
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Od sutra stiskam BMW-a na hladno i mijenjam ulje po propisima proizvodjaca da sto prije krepa. Hocu i ja Edge
Edge mi je bio prvi izbor i kad sam kupovao auto prije tri godine i ne znam kako i zasto je u stvari BMW prevagnuo. Valjda bio taj "seljacina" dio mene glasniji u tom trenutku Da samo nije ovako lijep, pouzdan i mocan, sutra bi isao u prodaju. Ovako se bojim da cu pozaliti ako ga prodam.
Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali kad pogledaš F10/11 s malo više od osnovne opreme, ne znam da li bi ponovno pogledao Edge-a
Odnedavno imam solidno opremljenog F31 i svaki put me oduševi dok sjednem u njega
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 20:21   #60676
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali kad pogledaš F10/11 s malo više od osnovne opreme, ne znam da li bi ponovno pogledao Edge-a
Odnedavno imam solidno opremljenog F31 i svaki put me oduševi dok sjednem u njega
A eto imam F11 sa malo vise od osnovne opreme pa cak i tim B&O ozvucenjem koje se u F10/11 community-ju smatra svetim gralom, ali mi dosadio brate
Odlican je to auto, nema price, ali tko jednom vozi SUV-a jako se tesko privikne na limuzinu/karavana opet.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 20:34   #60677
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
A eto imam F11 sa malo vise od osnovne opreme pa cak i tim B&O ozvucenjem koje se u F10/11 community-ju smatra svetim gralom, ali mi dosadio brate
Odlican je to auto, nema price, ali tko jednom vozi SUV-a jako se tesko privikne na limuzinu/karavana opet.
Meni nije jedinica dosadila nakon 6+ godina. Ovaj me oduševio u kompletu. Od motora, mjenjača, ozvučenja, vožnje... Doduše, radije bih da nije xDrive, ali brzo zaboravim na to
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 20:47   #60678
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
ja sam nakon limuzina,karavan upao u kadjara
i za razliku od vas kome je problem ulazak u auto
meni je .ucking tezi izlazak iz obicnih auto,totalno se preporodio
tjedan se na posao vozim sa legom u mercedesu c klasi
jbt izlazim iz njega i svaki put psujem
tako za nas blize 50 mislim da je suv prakticniji
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 20:55   #60679
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Long story short SUV je za matore invalide i ljude za zdravstvenim problemima?

Uzmite si cross country modele karavana tj. all road tj. scout..kako god. Malo su višljiji.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 21:07   #60680
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
ja sam nakon limuzina,karavan upao u kadjara
i za razliku od vas kome je problem ulazak u auto
meni je .ucking tezi izlazak iz obicnih auto,totalno se preporodio
tjedan se na posao vozim sa legom u mercedesu c klasi
jbt izlazim iz njega i svaki put psujem
tako za nas blize 50 mislim da je suv prakticniji
Punac je operirao kuk i općenito ima problem s leđima. Njemu je stvarno ulazak i izlazak tlaka. Ali zato na traktor skoči ko srna
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 21:21   #60681
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Mogu se sloziti da BMW "razvija" vodik zato sto tako crpe Njemacke drzavne subvencije za istrazivanja i Toyota koja je ulozila toliko da sad iz ocaja ne smiju okrenuti smjer.

Kako mislis da ce se rijesiti 4 temeljna problema vodika:

> energetska neucinkovitost izdvajanja vodika
> ekonomska nerentabilnost FCEV vozila
> nedostatak infrastrukture za punjenje
> logisticku nocnu moru transporta vodika

(bez deus ex machina ideja kao sto je fuzijski reaktor koji stane u kinder jaje)

Po tvome, zasto su svi osim 2 OEMa okrenuli ledja i odustali od vodika? Znas nesto sto oni ne znaju?

Uspjeh BEV i streloviti razvoj baterija (ekonomski i tehnoloski) koji se dogodio u zadnjih 20 god ima NULA korelacije s razvojem vodika (koje traje od 1950ih). Dapace, korelacija je negativna jer sto su uspjesniji BEVovi, to je vise cavala u lijesu vodika.

Ne znam na cemu si (H2? ), ali daj podijeli malo s nama ostalima.

Ne razumijem romantičnu, sanjarsku povezanost s vodikom koja je rasprostranjena medju termodinamicki izazvanom populacijom.
Zašto je bitno od kuda novci ako se nešto razvija. I Rimac uzim EU pare za razvoj tak da ne vidim zašto je to sad bitno.

Za te probleme ne mislim niti me previše zanima. Da znam onda bi sam to napravio.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Tanker na struju pogonjen solarnim ćelijama? I dakle tim ćelijama proizvodi toliko struje da je samodostatan?

Plačem...
Pa iz današnje prespektive možeš plakat u nekoj budućnosti možda i nećeš. Iako to nije bila bit.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 22:21   #60682
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Long story short SUV je za matore invalide i ljude za zdravstvenim problemima?

Uzmite si cross country modele karavana tj. all road tj. scout..kako god. Malo su višljiji.
zasto? svi karavani imaju taj neki sportski zaobljen kraj gdje gubis 24% moguceg prostora zbog dizajna. u ovaj svoj sam ugurao cijeli boks od psa bez da krojim ista

da se razumijemo, htio sam superba karavana ili 5icu karavana. i svaki put isao na test voznju, izlazio i jebo majku sta se moram izvlaciti. a i recimo to da su noviji auti siri tako da na parking mjestima nema mjesta izmedju autiju toliko za izlazenje kod otvaranja vrata. kod SUVova i njihove visine, nije potrebno toliko otvarati vrata.

a sada usporedba bmw-a, merca ili audija. Mogao sam si uzeti nabudjenog Q7, X5 i hvalit se kako imam space shuttle (iako meni osobno ti auti su suludo skuplji nego prije 6-7 godina). ali ljudi cesto zaborave da space shuttle ima cijene odrzavanja space shuttlea. tu sam pri odabiru auta cak i gledao prosjecnu godisnju cijenu odrzavanja svakog SUV-a. pogodite koji su bili pri vrhu po skupoci (BMW, Jag, Audi, itd.). Edge je bio u rangu RAV4, malo cak jeftiniji.

tu se obicno javi onaj balkanac - sta kupujes ako nemos platit odrzavanje. mogu, ali necu placat porez na budale. cista usporedba BMW X5 i Edgea. X5 je jeeebeeeeen, razlika u cijeni ? 20-30k EUR. Da li je toliko bolji da vrijedi takve pare dati. IMHO ne, pogotovo ako si ih sam zaradis. Vecina bagre se vozi sa X5 sa minimalnom opremom(manji ekran nego u Focusu 2011.g i bez navigacije), uvezen iz DE, vracenim kilometrima na sitnih 260k km i onda pricaju kako je auto jeben.

p.s. jednog dana ce RS6 u garazu(MOOOZDA), to ce biti auto za gust

p.p.s. ugodjaj voznje Q7 ili slicnog premium auta sa ful opremom je daleko iznad ovog Edga da se razumijemo. Ali toga sam bio svjestan kod kupnje, meni ta razlika ne opravdava cijenu koju bi platio jer se ti auti nakon par godina svedu na vozi od tocke A do tocke B na najopusteniji-sigurniji-laksi nacin moguc.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 22:53   #60683
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Sve ok, al reci brate onda da si kupio jer je lijep, a ne jer je praktičan
Pa na onu Alfu SUV ne možeš ni kuku ugraditi, a vjerojatno ih ima još takvih.
Bio SUV skeptik, a sad teško da ću više ikad kupiti sedan ili slično. Kupio sam praktičan auto i onda u izboru između praktičnih presudio je izgled i činjenica da na tržištu monovolumeni više ni ne postoje (Citroena ne bih). U biti danas je granica između SUV-a (u biti crossovera) i monovolumena vrlo tanka. 2008 i 3008 su po meni samo mala evolucija monovolumenskog dizajna. Tesla X, po meni više monovolumen nego crossover. Renaulti, Captur, Kadjar, Koleos, su apsolutno monovolumenske forme.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 23:23   #60684
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Što je uopće ostalo? Renault Scenic, BMW 2 Tourer, C4 Tourer, Ford C Max… Ove dostavnjake sa sicevima tipa Tourneo, Kangoo i Berlingo ne računam.

A što se tiče onog metra i pol, stani pored Q8 recimo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 23:46   #60685
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Captur, Kadjar i Koleos nemaju veze s monovolumenima.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 06:30   #60686
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Berlingo (i slicni derivati) je jeben auto za familiju, ali za njim se nitko ne okrece. Ni pi*ke, ni selo, a ni vlasnici.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 06:46   #60687
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
p.s. jednog dana ce RS6 u garazu(MOOOZDA), to ce biti auto za gust
Jer je održavanje tog auta jeftinije od gajbe pive?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 08:08   #60688
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Jel je imal netko iskustva sa ugradnjom LED H4 žarulja u far za halogene, prvenstveno oko tehničkog?

Naime,Philips Ultinon Pro6000 su dopuštene u Njemačkoj i Austriji kao prve road-legal LED žarulje pa si sad mislim i ja frknut njih u auto. Naravno, otišel bi na tehnički napraviti mali atest i biti legit, ali prije nego se upustim u tak nekaj zanima me jel je netko probal nekaj slično napraviti, točnije s tim malim atestom?
Bok Mario, imam ja iskustva

Da, nakon malog atesta i slanja dokumentacije na CVH i stanicu za tehnički, upisano mi je u prometnu da mogu koristit Ultinon Pro6000 H4 žarulje u farovima od halogenki. Regloskop izgleda "bolje od tvorničkog", da parafraziram...

U mojem slučaju ja sam delal atesta za Seat Ibizu 6J i sve mi se poklapalo sa homologacijom Philipsa tak da nisam imal nikakvih problema.

Ask me anything
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 08:15   #60689
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Kakvi su nocni dojmovi u usporedbi s ___ zaruljama koje si prije koristio? Koliko reflektor moze to projicirati "na cestu"? Budi objektivan

E da, sjeti se napisati iste dojmove i za vrijeme nekog ljetnog pljuska, teske rosulje ili kisne sumaglice. Nocni uvjeti, jasno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 08:47   #60690
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Hm, možda sam se trebal javiti nakon tipa tjedan dana, jer još nisam vozil s njima kak se spada po noći. Međutim, napravil sam sinoć krug po kvartu i osvjetljenje mi se dosta bolje od Philips X-treme Vision (klasa niže od Racing Vision).

E sad, objektivnost... a znaš kaj, mislim da budem, kad testiram kak se spada, uploadal snimku sa dashcama pa da se vidi usporedba.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na