Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2014., 18:47   #1
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
Pomoč oko drajvera

ovako.. danas sam doneo kući drugi komp, isključim moj i stavim taj ii neče na internet nikako.. windows xp je instaliran
tražio sam drajvere ali take nemogu nač, matična je neko smeče teško HP i piše na njoj samo 404673-001.. CD nemam..

ako iko ima pojma kako se to radi..
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 19:16   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Nije važno jeli smetje ili cray, treba se znati snaći,
tu oznaku šta si napisao uvališ Guglu i on ti kaže da se radi o mobo za Hp Dc7700,
potom to uvališ Guglu i tu nađeš support stranicu za XP: ovdje

Na supportu je navedeno više mrežnih jer to ovisi o verziji / reviziji,
da bi otkrio o kojoj se radi otvori Device manager i nađi mrežnu (bilo da je detektirana kao takva ili je u Unknown grupi) pa ovdje i u Gugl zaljepi Device ID.
Sa tom informacijom ćeš(mo) u sekund naći drajver.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2014., 00:05   #3
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
našo sam ga.. problem je bio što moram spojit "stari" komp da bi tražio, pa onda onda "novi" da bi probo instalirat i otič na net, i tako jedno 24 puta dok nisam potrefio pravu sa kojom radi.. Device Managera se nisam ni sjetio haha
ii nisam skido sa te stranice nego neke druge.. ali nebitno sad, to sam danas rješio i .net framework error što je izbacivo
sad su mi ostali samo windowsi
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 19:57   #4
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
iii od toga dana na ovom kompu tražim druge drajvere3 koje nikako nemogu nać ili mi očitava 8mb grafike :O

aa ove drajvere tražim
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 20:11   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
O ćemu ti govoriš ?
Piši jasne i smislene rečenice.
Na linku u #2 postu imaš sve potrebne drajvere.
Provjeri u Biosu jel ima opcija kojom se namješta koliko rama se dodjeljuje grafi, nekad te opcije ima a nekad ne pa sistem sam dodjeljuje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 15:09   #6
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
ok, sori.. eo ponovo.
skinio sam drajvere sa onog linka što si mi dao, drajveri za internet tj mrežnu karticu rade. ali drajveri za grafiku nikako. sve sam probo skinit, upisivat u google taj dio iz Evereseta i očitava mi 256mb a u GPU-Z mi očitava 8mb sve sam drajvere probavo skidat i instalirat ali nikako neče ništa, probo sam i u BIOS-u nač ali ni tamo toga nema da oduzmem od RAM-a i dodjelim grafičkoj..
sad tražio sam grafičku, 512mb (Ati HD 5460) 120 kn a neka Nvidia od 1gb 250kn, to je ako ovu nikako ne uspijem osposobit..
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 00:48   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Drajver za grafu uredno radi, samo ne shvaćaš neke osnovne stvari.
Po ovoj slici poviše vidim da si instalirao nešto stariji drajver za grafu, sa one liste iz #2 posta ovaj je za grafu > sp42426.exe (Version:6.14.10.5016 REV. A (15 Mar 2010)
ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp42001-42500/sp42426.exe

Gore sam ti napisao da sistem sam dodjeljuje memoriju grafi ovisno o količini ugrađenog rama i grafičkog moda rada grafe.
Imaš fino opisano u chapter 6 > http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00771619.pdf

Ako te ne zadovoljavaju mogućnosti te grafe onda možeš probati sa nekom PCI Express x16 grafom, spomenuta ATI HD 5460 je xy puta "jača" od te integrirane grafe.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 21:53   #8
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
kod hp računala nekad driveri na njihovom portalu nisu 100% ok ali kako je kolega Nikky rekao pogledaj u biosu dali mozes vise rama dodjeliti za grafiku ali mislim da vise od 32mb nece ici najbolje rijesenje je ugraditi neku PCI-ex graficku i biti miran
sretno
NikolaA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na