Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2009., 15:33   #301
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
ne,ti si.ja sam samo, kak si rek'o...pa malo-gradjanin
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 16:55   #302
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
I onda kad dođem i podijelim par banova - kvarim zabavu jel?
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2009., 16:17   #303
GrGaKC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG/KC
Postovi: 88
Citiraj:
Autor GrGaKC Pregled postova
/cut/
Epilog:

Dosao disk ovog trena. Nisam ga jos isprobao, ali nije ni slanje proslo bez gluposti i nesposobnosti. Dogovoreno je slanje diska Overseas Expressom da ne moram po njega u ZG. Kod dogovora navedem adresu a disk ode u totalno suprotnom smjeru... Pa da ja pitam, Protis man tko je tako nesposoban kod vas da umjesto 48000 KOPRIVNICA navede 51000 RIJEKA kao odrediste? Nego se onda meni naplati vasa glupost (u vidu postarine - aj vi saljite nesto iz ZG u RI pa onda u KC...) i gubitak vremena...

Sve u svemu, jedan veliki MINUS za Protis, nema sanse da tamo vise kupujem. Dokazali ste koliko (ne)cijenite kupce, zasto onda ne dati par kn vise pa biti siguran da ce sve proci glatko?
GrGaKC je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2009., 09:18   #304
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
zato sto neces biti siguran
kada bi sve prolazilo svuda glatko ne bi postojali threadovi za svaku trgovinu na svakom inf forumu puni losih iskustava. Jedino ne znam sto cemo sad kad vemil i hgspot propadnu do kraja, bili su vjecni izvor materijala
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 22:42   #305
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Evo imam i ja negativno iskustvo. Slozim čovjeku komponente kažem Protis. Posalje im upit od 4 stvari nemaju 2. Dobro šalje im ispravak s drugim komponentama. Nema odgovora par dana. Zove telefonom ne javljaju se.
Na newsima sam isto skicnuo komentare da nisu odgovarali na mailove.
Na kraju smo riješili u drugom web shopu.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 22:56   #306
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Nazoveš ih telefonom, pitaš ih nešto, šturi i hladni u odgovorima, šteta, inače izvrstan shop, ali po svemu bolji mi ADM i MagazinRS, gdje možeš lijepo i popričat s ljudima o tome što kupuješ.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 01:13   #307
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Nikad nisam kupovao u online shopovima, a sad vidim da nisam ni pogriješio.
Pa ja neznam šta bih napravio da me netko toliko dugo, oprostite na izrazu ali moram, jebe u zdrav mozak, jer ovo nije ništa drugo negoli to.
Neznam čija to može biti krivnja, dali samog prodavača ili njegovog vlasnika, ali po meni nema tu šta tko drugi biti kriv nego sam vlasnik, jer on je taj koji bi trebao kontrolirati šta i kako to njegovi djelatnici rade, ili u protivnom je upravo on taj koji zagovara i odobrava takvo ponašanje.

Nije tu uopće bitno tko je koliko love spušio, bitno je da je lova spušena a sve to zahvaljujući nekulturi djelatnika dotične trgovine.

Sva sreća pa imamo forume po kojima se vode rasprave tipa ove, pa onaj koji ima volje na brzinu može zaključit koje trgovine valja izbjegavat.
Hvala vama na povoljnim cijenama, ali dok god ja nemogu doći u shop, uzet na licu mjesta komponentu u ruke, pregledat ju i uplatit lovu na blagajni, za mene to nije shop, rađe se ja odvezem sa svojim autom do zg-a pa navratim u adm i kupim na licu mjesta ono što mi treba nego da se zezam sa naručivanjem pa čekanjem pa još k tome da mi dovezu nešto krivo ili pokvareno.... ne hvala
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 01:27   #308
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Najveći problem kod Protisa je što nemaju updateane stranice.

Hoću to, to i to.
Nemamo prvi i treći to.
Dobro, onda ovo i ovo.
Nemamo.
Onda, ono i ono.
Nemamo drugi ono.
A, jbg ga tako, neću se ja s vama natezati do sv.Nigdarjeva. Ako nešto nemate, skinite to sa stranica ili dodajte neki idikator (kao u Ve-mila) da nemate to trenutno dostupno.
S time da oni odgovaraju na mail u roku jednog dana, a ovi u ADMu u roku cca. 5min.

Već sam par puta kupio u Linksu (koji su nešto skuplji i udaljeni od Protisa cca. 300 metara) samo zato što znam da ću tamo zaista naći ono što na njihovim stranicama se vodi kao dostupno.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 02:05   #309
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Najveći problem kod Protisa je što nemaju updateane stranice.

Hoću to, to i to.
Nemamo prvi i treći to.
Dobro, onda ovo i ovo.
Nemamo.
Onda, ono i ono.
Nemamo drugi ono.
A, jbg ga tako, neću se ja s vama natezati do sv.Nigdarjeva. Ako nešto nemate, skinite to sa stranica ili dodajte neki idikator (kao u Ve-mila) da nemate to trenutno dostupno.
S time da oni odgovaraju na mail u roku jednog dana, a ovi u ADMu u roku cca. 5min.

Već sam par puta kupio u Linksu (koji su nešto skuplji i udaljeni od Protisa cca. 300 metara) samo zato što znam da ću tamo zaista naći ono što na njihovim stranicama se vodi kao dostupno.
Bravo, to je zaista najveći njihov problem, masu puta sam ih znao nazvat i pitat za određenu komponentu, koje nemaju i koja uopće nije ni dobavljiva više. I onda čovjek na telefonu zatečen 15 sekunda šuti, nezna što da kaže, stavljen pred svršen čin, a pritom si mislim "da sam znao da nemate nebih zvao", a planirao sam baš kupit tu komponentu za koju da sam znao da je nema, nebi ni planirao kupovinu.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 03:10   #310
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
....ili dodajte neki idikator (kao u Ve-mila) da nemate to trenutno dostupno.
S time da oni odgovaraju na mail u roku jednog dana, a ovi u ADMu u roku cca. 5min.

Već sam par puta kupio u Linksu (koji su nešto skuplji i udaljeni od Protisa cca. 300 metara) samo zato što znam da ću tamo zaista naći ono što na njihovim stranicama se vodi kao dostupno.

Vemulj je banana ako nisi u zg.
Zato ja odavno kupujem u linksa.. nije mi se dalo natezati sa hgsrotom i vemuljem preko tel imate li ovo, imate li ono.. kao sto kazes...

links ima raspolozivost u svim poslovnicama..
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2009., 10:35   #311
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Vemulj je banana ako nisi u zg.
Zato ja odavno kupujem u linksa.. nije mi se dalo natezati sa hgsrotom i vemuljem preko tel imate li ovo, imate li ono.. kao sto kazes...

links ima raspolozivost u svim poslovnicama..
u zg je totalna banana vemulj.
nema ničega više od komponenti.
samo pojačala tekle i sl.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 10:50   #312
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Samo jednom sam naručivao kod protisa...radilo se o micro USb sticku- došao sam tamo, rekao da ga želim naručiti i izišao za 30 sekundi. Nisam čak ni novac morao ostavljati...sljedeći dan sam ga pokupio taman kad je čovjek rekao da će stick stići i platio. Mala kupovina, ali je sve prošlo glatko.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 10:06   #313
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ja nikad neću više kupovati od njih...

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Da, imam osjećaj da ovi u protisu stalno prodaju već rabljenu robu, kupio kućište kod njih bio, vidljivo otvarano bilo, ogrebano iznutra, sad ovaj stalak, kao da je 20put sastavljan i rastavljan... Iskreno, zadnja kupovina u protisu.
Plus još onaj arogantan pomalo albino bahati prodavač "ja_sve_znam_i_baja_sam_u_kvartu" jednostavno nije za taj posao IMO.

Bio sam telefonski naručio taj stalak u četvrtak, rečeno je u petak da će doći iza 19h, i tako ja gubio 2h da dođem do njih po stalak, još se žurio jer sam na knap do 19h bio, a budala nisam provjerio bio dal je došlo, pa su mi odjebnicu napisali da dođem u ponedjeljak...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 10:23   #314
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ja sam imao (jedno doduse) pozitivno iskustvo..dosao, ostavio polog , drugi dan pokupio . cak nemoras ni cijeli iznos ostaviti kao sto je u drugim web shopovima , neznam kak nitko to nije istaknuo .
tak da i ak te nazovu da nema , vrate ti taj polog koji si dao vec i to je to.

meni je veci problem zadavao parking, nemas tam di stat , pa sam se fino stao drito uz ducan njihov .


prodavaci su ok , covjek se , dok sam cekao na red , pretrgo objasnjavajuc nekom tam dedi vrste mem kartica i citaca , vrijednost robe 100 cuna.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 15:04   #315
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kaj nije lakše nazvati od doma, i onda drugi dan pokupiti
  Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 22:32   #316
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Vec sam toliko stvari navratno narucio/kupio da jos nisam prekinuo za sada sretni Protis lanac srece. Jos "im se" nista nije pokvarilo

Kad su ljudi odgovorni i nije uzasno personalno transpotiranje par stvari do ducana. Ako su tako zapoceli bivsi najbolji haustor dileri zasto sumnjati u druge aktere dobrih namjera. Jedino diskove ne volim iz takvih izvora kupovati, ali cak ni tu me jos nisu zakacili.

Raspolozenje Protisovaca je iskljucivo odraz stresa i frekvencije kupaca koji ih obilaze ili dolaze preuzeti. Vecinom puta su prilicno ljubazni. Barem je takav dojam stecen svim proteklim susretima. Jedino ostaje mali dobronamjerni naputak za Protisovce :

U zadnje vrijeme pocinjete stvarati naviku gomilanja previse robe u prostoru gdje vam stoje kupci. Posebno robu koju ce netko doci preuzeti. Prostor vam je ogranicen ali i dalje pristupacan ako ga dodatno ne komplicirate ovakvim pristupom. Na onu metalnu kontrukciju imate jos jedan slobodan kat za dodatnu policu. Sto cekate? Jedna staklena vitrina je previse. Vecina ljudi dolazi po narudjbi a vi robujete u isto vrijeme da ostavite dojama nekog salona za setnju. Sa velicinom prostora sa kojim raspolazete? Maknite to jer nicemu ne sluzi. Mozda jedna i moze proci ali dvije?

Los dojam ostavljaju stalno otvorena vrata iz vasih kompova koja poput supe vire sa stvarima. Zatvorite ta vrata pobogu jer djeluje slampavo. Ne radite obstrukciju pogleda kupca i njihov pristup samome pultu sa gomilom zastavica i gluposti. Razina oka se ne prekida, pa to su postulati pravila komunikacija u poslovanju. Nek svi ljudi mogu uredno doci sa svih strana tog pulta, bez toliko prepreka. Umjesto vitrina stavite neku pametniju soluciju da neka starija osoba moze sjesti. Neka biljka takodjer nije na odmet. Stvari koje docekuju nekoga bacite odozada ili reorganizirajte donji dio polica za "docekusa" robu. Neki dan troje ljudi ne moze prici pultu od nekoliko kutija koje stoje nasred salona a kupca nigdje na vidiku

Zadovoljni kupac je govorio
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 23:18   #317
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
trebao sata 2.5 ladicu, nazvao i odmah mi se javio ljubazan glas koji je reko da imaju zadnju tu koju ja hoću, reko stavi rezervaciju dođem kroz 2-3 sata.

došao, ladica bila pokraj njega na pultu, platio... svi sretni i zadovoljni.

već kupovao par stvari tamo, nikad nikakvih problema.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 19:41   #318
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
nisam ovu temu vidio dosad pa zato nisam napisao ovo,,, prije jedno godinu dana sam isao u zg kupovati par komponenti i na putu do zg se dogodi neko sranje i put blokiran, prelazilo se kilometar na sat ,,, posto su trgovine radile do 19h vidjeli smo da necemo stici da ce se trgovine zatvoriti i mi suhog k ici kuci... i nazovem protis i admi oba trgovca odluce pricekati dok mi dodjemo. u adm smo kupili komponente a trgovac iz protisa je dosao cadyem kod adm i dovezao mi Z-5500 jer vise nije mogao cekati,,, on meni zvucnike i garanciju (racun su mi poslali mailom jer ga nije mogao unaprijed napraviti) ja njemu cash i jos nije htio uzeti za pice extra, pa mu ovim putem ako cita kazem jos jednom hvala. sumnjam da bi to napravio netko drugi, mozda grijesim, ali liku svaka cast.
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 19:52   #319
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
okušao bi se ja sa njima pa me zanima jel oni u zg imaju trgovinu kao recimo links a ne kao diskont24, tj sa se može fino pogledat par stvari
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:01   #320
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Imaju neku trgovinicu kod Trešnjevačkog placa, samo i nemaju baš tamo puno mjesta za svašta nagurati, kod njih to većinom funkcionira po narudžbi.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:02   #321
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ne javljaju se na telefon danima (na svih 5 brojeva), ne kužim koja im je kifla, kao ni na mail. Kolega je mislio uzeti robe za 4k kn kod njih, sad ću uzet u ADM-u...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:27   #322
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ne javljaju se na telefon danima (na svih 5 brojeva), ne kužim koja im je kifla, kao ni na mail. Kolega je mislio uzeti robe za 4k kn kod njih, sad ću uzet u ADM-u...
Ista je stvar u mene bila, uplatio sam lovu (slicnu cifru) zvao xy puta, ili je zauzeto ili se ne javljaju :S. Uspio ih dobit tek nakon 3-4 dana
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 22:17   #323
sick_boy
Premium
Moj komp
 
sick_boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 680
Koliko sam ja skužio, na Skype-u su non-stop online i odgovaraju na upute brzo. Imao jednu kupovinu kod njihm btw, i sve prošlo OK.
__________________

iBase MI980VF-4700EQ Motherboard
Intel Core I7-4700EQ (2.4-3.4Ghz, 4 cores, 8 threads)
16GB DDR3L RAM 1600 MHz
250 GB Samsung 860 Evo mSATA SSD
1TB Seagate Barracuda 7200 2.5" HDD
ATI RX550 4GB
Kolink Satellite mATX Cube Case
Delta Electronics GPS-350EB-200 A ATX 350W PSU
Acer 27" 1440p 75Hz Freesync IPS monitor
Cherry MX Board 1.0 keyboard, brown switches
LOGITECH G305 Lightspeed mouse
Arch Linux/Win 10


Lenovo Idepad 5 pro:
AMD Ryzen 7 6800HS
16GB DDR5 RAM 5600 MHz
1TB Micron nVme HDD
16" 2160x1600 16:10 IPS Display
Windows 11


Fujitsu Esprimo:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500
4GB DDR2 RAM
WDC WD1600AAJS-0 160GB
Seagate ST4000DM000 4TB
openmediavault 4.1.17

Philips 55PUS7373/12 55" 4K HDR VA Direct LED TV
Toshiba 50" QLED 4K Dolby Vision/Dolby Atmos TV
TCL 40" FullHD TV
Maxell SB-3000 soundbar
Onkyo TX-SV444 AV Receiver
Pioneer BDP-160 BD player
Audio-Technica AT-LP2XGY gramofon
Mirage 290is bookshelf speakers
sick_boy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 03:28   #324
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
nebum se okušao..kakve sam sreće nest će poć pogrešno...zet ću u linksa kao i uvijek...ni u ve mulj vise,samo links... decki su uvijek susretljivi, šta god bilo...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 17:13   #325
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ne javljaju se na telefon danima (na svih 5 brojeva), ne kužim koja im je kifla, kao ni na mail. Kolega je mislio uzeti robe za 4k kn kod njih, sad ću uzet u ADM-u...
Evo kako su se meni javljali kada sam kupovao monitor pred godinu dana.
Ja: Sat, Nov 29, 2008 at 11:33 PM
Oni: Sat, Nov 29, 2008 at 11:39 PM
Ja: Sun, Nov 30, 2008 at 9:53 AM
Oni: Sun, Nov 30, 2008 at 10:32 AM
Ja: Sun, Nov 30, 2008 at 10:36 AM

Jos bi napomenuo da je monitor bio na akciji te kada sam dosao dali drugom covjeku moju rezervaciju - ispricali se da je bila zabuna. Kako ih vise nisu imali, ja dosao iz Karlovca a cijena je sljedecom posiljkom isla gore rekli mi ga odmah sljedeci dan poslati kurirskom sluzbom na svoj racun po staroj cijeni. Naravno to su i napravili
Kupio sam tamo jos nekih kartica i sitnica sto je sve islo ko po spagi
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 18:27   #326
drone
Registered User
 
drone's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Protis još uvijek ima stvarno male marže za dosta artikala iako ima i drugih koji to prakticiraju. To znam jer sam radio u sličnim (i drugačijim) trgovinama, a sada imam svoju firmu.

Iskreno rečeno, još sam u nedoumici da online vrstu prodaje potpuno napustim. Ni jedna od takvih trgovina nema svoje skladište ili ako ima, vrlo je malo. Nije tajna, iako mnogi to čuvaju kao poslovnu tajnu, da se roba nabavlja od nekoliko uvoznika/distributera kao što su msan, asbis, esys, microline, lost itd.

Problemi mogu nastati u bilo kojem koraku. Primjerice, maloprodajna trgovina tipa Protis ima uvid u stanje skladišta uvoznika kao što je msan. U trenutku narudžbe od strane kupca, provjerava se stanje skladišta uvoznika, te ako je roba na lageru šalje se ponuda kupcu. Nitko ne garantira da će ta roba biti na lageru i sutradan ili u trenutku kada se kupac odluči na uplatu. Još jedan problem je da neki uvoznici mijenjaju cijene svakodnevno jer ih vežu uz dolar.

Ako imate robu na vlastitom skladištu, poslovni prostor, zaposlene koji vode brigu o raznim stvarima tipa ažurnost cjenika i ponude na webshopu, onda imate i veće troškove poslovanja koje marže od 2, 3 ili 5% teško mogu pokriti.

Ako s druge strane želite smanjiti troškove poslovanja i biti konkurentni isključivo cijenama, onda se stvara, osim gore spomenutih, čitav niz drugih problema. Ljudi vole niske cijene, ali uglavnom nemaju razumijevanja za sve ostalo niti bi trebali imati. Ono što bi kupci trebali je upoznati se s različitim načinima prodaje i izabrati si najdražu. To je ipak puno jednostavnije nego kasnije proučavati kontradiktorne članke nebuloznih zakona. Iako ima jako loših i zlih (lopovskih) trgovaca, nisu svi takvi. Sve ima svoju cijenu.
drone je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 15:37   #327
flame146
Premium
Moj komp
 
flame146's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 60
Bok svima, evo da i ja napišem svoje iskustvo iz Protisa... koje je naravno loše, prvo i zadnje od njih

Dobijem preporuku na taj shop, odem i kupim disk od terabajt, napomenuo sam da mi disk HITNO treba SAD, dobim ga isti dan, nakon 2 sata disk crkne, vratim na servis... I kažu bit će gotovo za "dan-dva", dakle ponedjeljak ili utorak, nitko se ne javlja do petka od njih kao što su rekli da će se javiti. u petak zovem (nekoliko puta jer se ne javljaju po običaju) i pitam što je s diskom, "samo trenutak da pitam kolegu"... i stavi čovjek slušalicu pored telefona i čujem razgovor:
"e šta je s onim diskom?, si testiro to?
-kojim? ovim na polici?, nisam još, nisam imao vremena, reci da će bit sljedeći tjedan"

javi se čovjek i kaže "nisu nam iz servisa još ništa javili, sljedeći tjedan nazovite"

reko krasno...

zovem u ponedjeljak(više puta jer se ne javljaju) (sljedeći tjedan)... i dobim bahat ton tipa šta si tako naporan i kažu bit će za dan dva (opet)... nazovem za dan dva i dobijem odgovor "nazovite poslje pet", nazovem poslje pet i nitko se naravno ne javi, samo da napomenem, jednom mi se desilo da su se javili iz prve, prosjek 6-7 zvanja svaki put da se jave. Nazovem dan poslje , poslje 5 i kaže mi čovjek "nazovite prije 5, kolega sa servisa tad radi"
zovem sljedeći dan prije 5, disk je i dalje na servisu (2 tjedna)... nazovem slj. tjedan jer je ovo bio petak, da skratim i taj treći tjedan... stalno je disk na servisu, dok u petak nisam osobno došao tamo... nakon što mi je rečeno da diska još nema, i nakon što sam frku digao odjednom se pojavio i disk i kolega sa servisa i SVI... i naravno zatražio sam povrat novca, a da stvar bude bolja, nisam dobio puni povrat novca, nego 20 kn manje (jebo 20 kn ovo je stvar principa), kad sam pitao zašto 20 kn manje, tamo čovjek nije znao zašto je to tako.. (nekoliko puta sam ga pitao zašto je manje) i kaže da je tako sa svim proizvodima tamo.

par dana prije sam zvao udrugu za zaštitu potrošaća, i rekli mi da što god da u pravilima dučana pisalo, da nedaju pare nazad itd, novci se moraju vratit ili se može zamjenit za novi proizvod, a ako se novci vračaju, vrača se PUN iznos novaca... tako da su protis lopovi i prevaranti


u kratko... disk na servisu nije bio "dan-dva" nego 3 tjedna, i dobih ga (novce) tek kad sam tamo došo i popizdio generalno.


Protis NIKAD! lopovi prevaranti i lažovi, ta 3 debila tamo neznaju vodit taj posao kak spada... kad im treba dat pare onda su najbolji, al neš više od toga... ne jebe ih... pare su im u đepu i boli ih k.


eto...
flame146 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2009., 19:51   #328
Mimoza
Student & 3D Designer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Evo, bas sam mislio uzeti u Protisu komponente u vrijednosti 7000kn... I mislim si ma idem malo pogledat na forumima kaj pise o Protisu prije nego kupim tamo nes i moram priznati da se sada dvoumim... Mislim da cu do ADM-a otici ipak...

Naprosto ne zelim doci u situaciju da cekam tjednima narudzbu u neizvjesnosti, ne zelim komplikacije u slucaju da sam prisiljen vracati neispravnu robu itd... Kod ADM-a sam do sada uvijek imao pozitivno iskustvo...

Sad samo moram vidit kolko ce me tam kostat sve to...

Valjda nece bit puno skuplje...

*EDIT*

Napravio sam racunicu i nece me ni 100kn skuplje ispast na tih 7000kn... ADM - here I come!

Zadnje izmijenjeno od: Mimoza. 01.12.2009. u 04:42.
Mimoza je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 20:13   #329
Mimoza
Student & 3D Designer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
I, drago mi je da nisam uzeo Protis kao opciju, evo, poznanik danas kupio tamo monitor - Philips 22'' prije SAT vremena i doma utvrdimo da monitor ima mrtvi pixel. To JE NEDOSTATAK, monitor je dosao takav! Naravno, u Protisu se ne slažu... Tako da je došlo do komplikacija... Monitor kod njih kolega NE MOŽE zamijeniti... Iskreno, mislim da decki u Protisu sami sebi smanjuju broj mušterija iz dana u dan...

Ono sto je sigurno, nikome ne preporucam Protis, ja zasigurno tamo necu kupovati. Ne zbog usluge, nego samo zbog toga što ne zelim ovakve komplikacije, znaci kada tamo kupujete morate biti svjesni ako dobijete neispravnu robu postoji VELIKA šansa da necete to moci kod njih zamijeniti za ispravnu...
Mimoza je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 20:18   #330
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
gle mimoza

taj 22" jedino i samo onda i samo tada kada ima neku "perfect-panel-like" garanciju može biti zamijenjen u bilo kojem roku, u svim ostalim slučajevima podliježe određenom iso standardu koji ti na 22" ekran nalaže da imaš maltene 30 mrtvih pixela prije zamjene.

uopće neću ulaziti u diskusiju da se SVAKI monitor mora isprobati prije kupovine jer u protivnom dolazi do "komplikacija" koje su zapravo vrlo jasno definirane od strane proizvođača i/ili uvoznika.

misliš da bi protis bio više fer da je zaprimio taj monitor natrag i sutra ga prodao tebi? jer im ni jedan uvoznik im neće taj monitor zamijeniti ni u ludilu.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na