Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2012., 17:55   #1
ivpan04
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 2
samsung syncmaster 226BW

pozdrav ljudi, evo nov sam na formu, i vec sam citao i upoznat sa problemima kod samsungovih monitor, evo ja sam svoj otorio i sve i znaci dva kondnzatora 820uF 25V i jedan 330uF 25V su pregorili (vrh je izbocen) i sad me za nima posto nemogu nikamo naci te kondenzatore od 820uF pitao sam u chipoteci i imaju ove od 330uF ali ove jace ne, pa me zanima dali je problem ako se stavi kondnzator od 1000uF umjesto toga od 820 ?
ivpan04 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 18:01   #2
ivpan04
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 2
i naravno problem je bio u titranju, msm da je dosta ljudi upoznato sa time
ivpan04 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2012., 19:57   #3
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Veći kapacitet ne bi trebao smetati. I ovako i onako svi imaju ± toleranciju. Samo pazi na polaritet, da su LOW ESR i da ti odgovaraju po gabaritima.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 01:24   #4
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: abrakadabra
Postovi: 253
Imaš u holexu na zametu/grbci, ja sam baš danas uzeo.

Naime ja imam isti problem, otvorio sam monitor zalemio drugi kondenzator i stvar nije riješena, na kraju skuzim da onaj utikač unutra što ide sa ploče ne štima SLIKA SLIKA2

Kada ga cijelog uštekam monitor se skroz zacrni, kada izvadim to na pola onda se ekran upali ali sa ikonama na desktopu koje blijede dok ekran skroz ne postane bijel-Znači kao da je ova pločica u koju ubadam u kratkom spoju.Isto tako kada ju skroz zabodem i odem u windowse moram se zajebavat sa određenim tipkama da mi se ekran pojavi, zatim kad se upali ne smijem ići na mail i određene str di su npr slike jer mi se odma počne gasiti i treperiti.To potraje 10 ak minuta 15 dok se to ne ugrije valjda, kasnije sve štima. Šteka samo kada se pali monitor koji nije radio sat ili više.

Zna li netko mozda šta bi trebao napraviti?

btw moja marka je isto samsung syncmaster 2232bw

edit, riješio sam.promijenio ploču i stvar gotova.

Zadnje izmijenjeno od: bokinho. 20.12.2012. u 21:47.
bokinho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na