Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2021., 14:38   #511
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Znaci maknes sve hardove sa chie di plotas i spojis sve na hpool, i kada ides plotat ukljucis opciju exclude final directory i tada ce ti plotat ali nece krenut farmat. na hpoolu ce ti automatski pronaci nove plotove svakih 60 minuta ili koliko minuta tamo podesis. zarada na 100 tb je manje od 1000$ mj i pada svaki dan po mojoj racunici.
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 16:12   #512
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 560
A što je s opasnošću da hpoolovci pokupe svu zaradu od ljudi kad bude neka pristojna cifra?
Kad već mi ne .ožemo organizirati pool..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 17:09   #513
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
zanimala me jedna stvar ako netko zna ili ima ideju... koliki je bandwidth potreban na relaciji disk - maticna ploca? nakon sto je isplotano... ako je red velicine par kilobajta da provjeri plot, dalo bi se jednostavno sherati foldere preko interneta i dodat na jedan full node sve plotove od svih... naravno to je opcija s replotanjem... ali onda bi se dao pool napraviti sve na isti key na jednom mjestu i onda bi se dalo ravnomjerno dijeliti prema zaslugama...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 17:18   #514
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Citiraj:
Autor Robertinjo Pregled postova
Znaci maknes sve hardove sa chie di plotas i spojis sve na hpool, i kada ides plotat ukljucis opciju exclude final directory i tada ce ti plotat ali nece krenut farmat. na hpoolu ce ti automatski pronaci nove plotove svakih 60 minuta ili koliko minuta tamo podesis. zarada na 100 tb je manje od 1000$ mj i pada svaki dan po mojoj racunici.
Aha, ja sam mislio runat ovaj miner od hpoola s ovim hardovima koji su vec naplotani, a ove koje plotam sam mislio runat normalno solo chia, jel to moze tako? Ono da ne pokupim ban neki... Znaci ja bi C: hard disk stavio u miner , a D: na koji jos plotam bi stavio solo chia normalno... Jel to ok? jel ti tako radis?

@strgani
mislim da bolje nek oni pokupe ako vec me moraju scamat nego da nitko ne pokupi, ali nekako mis e cini da je taj hpool legit i da ce oni ostati ovdje jako dugo, jer ako ovo sljaka, zasto bi netko trosio replotavanje ako recimo i ovako moze dobiti Chiu, dobro dobije manje, ali bolje sad dobiti manje nego poslije jos manje ako me razumijes...

Iskreno mislim da su ovi s tom CHiom zasrali na veliko i vrlo je moguce da ce ta chia prdnuti ili uci u neki period gdje ce imati velike probleme i biti bezvrijedna, nadam se da ce se iscupat iz toga...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 18:18   #515
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
zanimala me jedna stvar ako netko zna ili ima ideju... koliki je bandwidth potreban na relaciji disk - maticna ploca? nakon sto je isplotano... ako je red velicine par kilobajta da provjeri plot, dalo bi se jednostavno sherati foldere preko interneta i dodat na jedan full node sve plotove od svih... naravno to je opcija s replotanjem... ali onda bi se dao pool napraviti sve na isti key na jednom mjestu i onda bi se dalo ravnomjerno dijeliti prema zaslugama...
Mozda se moze sloziti farmer, dakle neki server se uzme i na njemu se runa farmer, a mi svi bi bili harvesteri koji bi svoje harvestere usmjerili na taj farmer. Mislim ako tako radi lokalno, zasto nebi preko interneta, istina bog da bi trebalo to sve na serveru zastititi da ne nestane chie, ali da se to rjesiti.

E sad bandwith, mislim da se ti plotovi nikud ne salju niti se nesto na njih veze, vjerojatnos e radi o par KB koji provjere te plotove i dadu chelenge i to je to. Samo i dalje je najveci problem provjeriti da li je netko zakacio svoje harvestere na farmer i sa koliko plotova da bi se onda dijelila zarada. A i kazem nema smisla ispod 5PiB da uopce razgovaramo, a vjerujem da toliko nemamo tu na forumu ni blizu. Mislim da je hpool daleko najbolje rjesenje i mislim da ce drzat 2/3 CHIe uskoro jer ovi nece izdat poolove vjerojatno ni do kraja sljedeceg mjeseca. Samo neznam kak ce onda Hpool sa toliko udia moci raditi neka sranja, neke uvjete postavljati, sto na kraju moze nastati ogromni problemi...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 16:23   #516
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Jel netko zna kako da plotam na drugi key?htio bi kolegi isplotat bez da mi daje one riječi..
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 18:37   #517
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
Jedno pitanje vezano za hpool... kako on zna da li se isti plotovi ne koriste za solo farmanje i pool farmanje istovremeno?

Ako su folderi sa plotovima sherani, na jednom kompu moze biti Chia sa tim folderima, a na drugom hpool ? Pa ako posere blok postoji šansa da Chia pobere reward, ne?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 20:36   #518
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Imaju neke svoje metode, onda te banaju samo sa hpoola. Navodno ako i ne farmas nego imas plotove u chia guiu te mogu banat.

Ja sam maknuo sve i samo derem Hpool. jedino mi nije jasno zasto bi replotao, ajde da je zarada ona sa pocetka 4tog mjeseca, ali ovo sad je koma i jos ce CHIa past.

Za 400TB ti treba kakvih 8000TBW, dakle ako ides s onim Corsairima od 1800TBw, dakle 5 x 3000kn, kakvih 15k da replotam, nema sanse, radje tih 5 potrosim na novih 400TB... Jer taman kad replotas to replotano ce vrijediti jos manje nego sad vrijedi...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 20:49   #519
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 560
Ček, znači ne može se ove isplotane sad samo na hpool prebacit? Koja je to logika...
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 21:34   #520
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Moze se, ja govorim za replotanje za nove poolove da se nece isplatiti. Odnosno da ce dosta ljudi ostati na hpoolu i dok dodju ti novi poolovi jer jednostavno CHIA vjerojatno ence biti toliko hot da bi se replotavalo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 21:49   #521
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
No dobro, dakle evo i ja prebacujem na hpool, pa pitanje, koliko treba vremena od kad se doda u hpool plotter do kad se na siteu vidi da su dodani plotovi... na siteu mi stoji sve 0, ne znam da li sam sve dobro podesio...

edit: pojavilo se i online ali nece mi dodat vise od 20-tak foldera u plotter... pise capacity 0 i to je to...

evo sve se pojavilo, sad stoji 0 mined, koliko treba da napise neki broj da znam da to radi


Zadnje izmijenjeno od: dakky. 05.06.2021. u 22:46.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 23:13   #522
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
No dobro, dakle evo i ja prebacujem na hpool, pa pitanje, koliko treba vremena od kad se doda u hpool plotter do kad se na siteu vidi da su dodani plotovi... na siteu mi stoji sve 0, ne znam da li sam sve dobro podesio...

edit: pojavilo se i online ali nece mi dodat vise od 20-tak foldera u plotter... pise capacity 0 i to je to...

evo sve se pojavilo, sad stoji 0 mined, koliko treba da napise neki broj da znam da to radi

U Miner -> Revenue tabu ces prvo vidjeti dobitke, a ovi zbrojevi kasne dosta, par sati ili 1x dnevno refresh kako koji
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 23:20   #523
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
U miner > Revenue mi je sve prazno, isto kao i u Miner > Online plot i > Contribution. Zato ne znam da li je sve dobro. Nema mi logike da ne vidi ni plotove, ali vidi "online power" ?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 23:51   #524
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Treba vremena da se pojave plotovi u Miner > Online plot, kad se tamo pojave onda ces tek dobivati u Miner > Revenue. I plotovi tamo kad se pojave moraju biti "Signed"

Meni je trebalo 16ak sati da se svi plotovi pojave, frendu par sati
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 00:50   #525
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Jel i vama ukupan broj TB manji? Evo meni umjesto 125 pise 100. 125 je zbroj diskova, e sad pa nije moguce da se 25TB izgubilo negdje...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 01:33   #526
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
Evo pojavilo se...

A sto se ovog tice, pise u Online plot: 939, Capacity 92.98TB... a u online miner pise 96.94TB dakle nekih 4 TB razlike... e sad kako vidit koliko TB zapravo imam, nemam pojma, pa nemam pojma ni da li su ovi brojevi tocni
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 08:26   #527
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Pa ovo mislim vidis ako imas 10TB diskove x5 je 50TB. Evo ja ukupno imam na tom jednom farmeru 120TB, a hpool zbrojio 105

Dok citam da tamo neki kinezi imaju firmware za HDDe i neke compressore da strpaju vise na HDD ovo mi je koma, da ovi moji imaju manje nego pise...

Dobra stvar je da u nekih 16 sati imam 0.05 CHIE vec

Jos jedna greska u ovoj CHI mi je bila da nisam odmah otisao na hpool dok sam vidio da network ide kvragu.

P.S. ovaj hpool mi se puno vise svidja, sve se odvija na njihovom serveru, a ja samo prek linuxa ispunim yaml i aktiviram miner i to je to... Jedino kod instalacije bi ti dobro dosao kineski. A jednom sam cuo negdje na TV da cemo trebat znat kineski, njih jednostavno boli uvo za ostatak svijeta bas kao sto je amere bolio neko vrijeme, pa cemo eto kao sto sad znamo engleski svi, cemo morat znat kineski, ako ne ja onda nasa djeca barem...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 20:19   #528
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
Sve mi je za sad super na hpoolu, eto bar se vide rezultati, samo nisam skuzio dvije stvari... prva, znaci nije isplata automatska kao kod mininga ethera? znaci skuplja se na poolu pa se radi rucni withdraw?

i druga, koliko vidim nema nacina da se vidi bez logiranja kopanje odnosno koji mineri imaju koliko plotova i koliko se iskopalo... znaci opet direktna usporedba s miningom etha, ne mogu dat frendu link da vidi koliko je iskopano... niti da li kopa meni ili nama ili nekom trecem...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 22:01   #529
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Moze se, ja govorim za replotanje za nove poolove da se nece isplatiti. Odnosno da ce dosta ljudi ostati na hpoolu i dok dodju ti novi poolovi jer jednostavno CHIA vjerojatno ence biti toliko hot da bi se replotavalo...
A ne brine te što kažu da će svi koji su na hpool morati replotati?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 02:36   #530
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
Jedno brzinsko pitanje. Ima kakav mali softver da cuci u trayu i prati life ssd-a? ono nesto tipa hwinfo ali bez silnih podataka o svemu zivome, samo taj % od ssd-a da vadi.. na kraju krajeva i hwinfo treba 5 min da se pokrene sa 20 zakacenih diskova...

edit: crystaldisk info ... btw... kaze corsair mp600 da je na 88% i total write 250.000 gb (250tb), a isplotalo je brat bratu 20 tb plotova... sto mi se cini dosta manje nego smo racunali na pocetku, odnosno 2 ssda ce na kraju isplotati gotovo svih 400 tb koje imamo, a uzeli smo ih 6 i jos racunali da ce biti malo...

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 07.06.2021. u 03:15.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 08:05   #531
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Da, mogli bi ici u tom smjeru da svi moraju replotat, znaci ne samo Hpool. Ali onda se moze dogoditi svasta s mrezom, moze biti fork, moze biti napadi i ostalo sto bi ovu chiu unistilo do temelja...

Plus 99% ovih 20eiba koji ce biti naplotano po starom modelu bi bilo ljuto...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 10:00   #532
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
odakle vam to da ce se sve s hpoola morat replotat LOL to su normalni plotovi, trajat ce vjecito, odnosno dok se generiranje k32 ne priblizi opasno tome da postane POW
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 10:38   #533
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
odakle vam to da ce se sve s hpoola morat replotat LOL to su normalni plotovi, trajat ce vjecito, odnosno dok se generiranje k32 ne priblizi opasno tome da postane POW
Pa rečeno je da će se SVE trebati replotati, ali su kasnije rekli da će možda izdati nekakav tool koji će dosad naplotano prilagoditi poolovima. A s obzirom na prilično neprijateljski stav između core ekipe i hpoola, ne bi me začudilo da to važi za sve osim ovih što su na hpoolu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 10:54   #534
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
core ekipe, mislis na core pool? Ili mislis na ovog Brama?

Jedino sto je moguce da naprave tool koji ce to automatski prilagodit za poolove sto koliko cujem nece raditi barem za sad, ali to je i normalno buduci do proslog tjedna nisu imali pojma kak ce pool code izgledat. Vjerojatno kad sloze to za poolove onda mogu slozit plot convertera. I da to bi bio udarac Hpoolovcima jer onda ovi plotovi na Hpoolu su kompromirani buduci da ce onda svi pobjec od Hpoola na ove ajmo rec takozvano prave poolove.

Odnosno Hpoolovci ce trebat napravit nove plotove kako bi bili sigurni. To je moguce i jedno od rjesenja kako da Bram vrati CHIu pod svoje. A moguce je da ce Hpool forkat i da cemo svi ostat kod njih. Dakle imali bi CHIu bez 21 miljona premineda, bas me zanima koliko bi bila cijena jednog i drugog coina...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 11:02   #535
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 560
Hmm..možda da radim pola pola, pola na hpool, pola da ostanem solo

Sad mi je glupo što nisam prije prešao na hpool, doslovce sam bacio svo ovo vrijeme, a mogao sam imati već bar dio chie...
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 11:55   #536
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
Da i jos razmisljas da pola ostavljas u vjetru. Ja sam isto ljut sto nisam odmah otisao i to mi je najveca greska kao i mnogima koji nisu otisli na hpool. Pricalo se svasta da ce ti uktrast keyeve i da je to kao da su ti uzeli bubreg, kad ono hebes keyeve na praznom novcaniku...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 12:05   #537
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
ali ne mozete raditi "plotove za hpool" jer to ne postoji, to su obicni solo plotovi koji se farmaju preko hpoola

Citiraj:
...ne bi me začudilo da to važi za sve osim ovih što su na hpoolu
to se ne moze targetirati
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 12:25   #538
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Aj da i ja pitam nes...

saki put kada dode novi chia client a plotam sa swar-om, sve sto trebam je samo izmjeniti verziju klijenta u configu swara ?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 13:39   #539
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 560
Imam i ja pitanje, ima li tko kakav dobar tutorial kako preć na hpool da ne za.ebem neš?

Poznavajuć sebe, i kakve sam sreće, obrisat ću sve plotove tokom prelaska.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 15:52   #540
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
pa kak? Ako si na linuxu onda samo pogasis i maknes plot direktorije iz ovog CHIA clienta. Najbolje ti je napraviti restart da si 100% siguran da ovaj officialni client ne radi. I onda aktiviras onak ploter da dobijes svoj signature s kojim onda dobis svoj API preko weba. Uzmes api ukucas u yaml od hpool minera i tamo navedes direktorije gdje se plotovi nalaze

Format:
[/path/to/plotdirektorij1, /path/to/plotdirektorij2, /path/to/plotdirektorij3, ]

Aktiviras hpool miner i radi ko urica, bolje nego CHIA client...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na