Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2008., 21:21   #1
Marin@
Banned, teška spamara
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Što treba napravit da bi dobio i snimio MAXTV signal na komp?

Koje je najeftinije i najednostavnije rješenje.?

Hvala
Marin@ je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 21:34   #2
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
TV kartica... ili eventualno ako imas vivo grafu, ali to nisam isprobavao, tako da neznam da li i kako radi...
Paxton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2008., 22:25   #3
Marin@
Banned, teška spamara
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
TV kartica... ili eventualno ako imas vivo grafu, ali to nisam isprobavao, tako da neznam da li i kako radi...
ČEK, meni iz reciever izlazi samo scart. Gdje ću utaknit to u karticu , imali kartica scart ulaz?
Marin@ je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 23:06   #4
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
svideo, ili kompozitni i sve šljaka savršeno...
-->
Koji uredjaj imas? ako imas atlantu, ona ima sve potrebne prikljucke. A ako ne, opet nije bed, samo si nabavi adapter scart--->svideo, ili kompozitni i sve šljaka savršeno...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 23:16   #5
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
neznam šta imaš jel imaš grafu sa vivo ili ne kad nevidim pod konfiguracijama kaj imaš, no ukratko kod nvidije radi taj vivo kak se spada bar sam ja osobno isprobao
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 11:41   #6
Marin@
Banned, teška spamara
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
neznam šta imaš jel imaš grafu sa vivo ili ne kad nevidim pod konfiguracijama kaj imaš, no ukratko kod nvidije radi taj vivo kak se spada bar sam ja osobno isprobao
ma laptop i neki ati radeon xepress. A zašto je onaj usb ulaz na novoj atalnti. jel se njega može kako iskoristit?
Marin@ je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 12:11   #7
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
USB je za tipkovnice i daljenski koji se spaja preko usb tj. ima hid kompatibilnost.
I atlanta i motorola(kreatel)imaju i chinc(kompozitne izlaze) i s-video tako da nema problema sa snimanjem.Možeš preko bilo koje tv kartice(u tvojem slučaju USB verzije).

A ako misliš snimati preko ethernet priključka možeš samo prva 4 programa.
Znači spojiš lan na kompu s portom 3 na routeru i pokreneš program wireshack koji ti radi monitoring lana i vidiš ip adrese i port strema koji se prokazuje na televizoru.Tu ip adresu i port upišep u program VLC player i snimaš.
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 17:26   #8
Marin@
Banned, teška spamara
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Citiraj:
Autor CPU Pregled postova
USB je za tipkovnice i daljenski koji se spaja preko usb tj. ima hid kompatibilnost.
I atlanta i motorola(kreatel)imaju i chinc(kompozitne izlaze) i s-video tako da nema problema sa snimanjem.Možeš preko bilo koje tv kartice(u tvojem slučaju USB verzije).

A ako misliš snimati preko ethernet priključka možeš samo prva 4 programa.
Znači spojiš lan na kompu s portom 3 na routeru i pokreneš program wireshack koji ti radi monitoring lana i vidiš ip adrese i port strema koji se prokazuje na televizoru.Tu ip adresu i port upišep u program VLC player i snimaš.
je li taj s-video ima kvalitetni digitalni zvuk i video , tako kad snimiš na dvd i gledaš ponovo bude totalno isto?
Marin@ je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 21:37   #9
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
svideo prenosi samo video signal, za audio ces morati koristiti dodatne kablove... ne bude isto, jer moras koristiti neku metodu kompresije za sve to, ali gubici su skoro pa zanemarivi..
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 08:20   #10
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Kvaliteta uvelike ovisi o kvaliteti capture kartice(TV card).po mojim iskustvima meni najbolje rezultate daju ati tv tuneri,ali nažalost već skoro godinu dana nema kod nas za kupiti.
CPU je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2010., 22:48   #11
Glacier
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 3
kakav je princip sa spajanjem sa hdmi kabelom...pošto maxtv ima hdmi izlaz, a ja imam na grafičkoj da mogu hdmi kabel priključit, ili baš treba ić preko
tv-kartice
Glacier je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 22:53   #12
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hdmi su oba izlaza. mozes ako imas slobodan hdmi ili dvi na monitoru (preko adaptera) spojiti receiver na monitor.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 23:07   #13
Glacier
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 3
ali može se spojiti taj hdmi jedan dio na grafički a jedan na maxtv
sad jedino ako to ne radi , nego je to na grafičkoj samo da se spoji na drugi komp ili tv
Glacier je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 01:44   #14
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
NE MOZE. Na grafickim karticama DVI i HDMI su samo IZLAZI... Jedino neke graficke imaju svideo ulaz/izlaz, obicno je oznaka VIVO na tim grafickim... znaci jos jednom:
-TV kartica
-grafička sa SVIDEO ULAZOM
-ili kemijanje sa LAN portom, spajanjem mrezne direktno na IPTV port modema...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 13:20   #15
Antony
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 69
Kako gledati maxTV kanale na računalu by n00n

Originally posted on THR
Potreban vam je jedan lan kabel kojeg spajate na ruter u jedan od dva IPTV ulaza (obicno 3 i 4) i drugi kraj spajate na mreznu karticu od kompjutera...


1. Zapisati IP i MAC adresu maxTV prijemnika koja ce bit potrebna za konfiguriranje mrezne:
Otići u: „Glavni izbornik“ -> „Postavke“ -> „Informacije o sustavu“:
-zapisati „IP Address“ (npr. „10.0.111.222“)
-zapisati „MAC Address“ (npr. „001ABCDEF123“)

2. Kao IP adresu mrežne konekcije postaviti IP adresu maxTV prijemnika:
Windows XP:
-desni klik na mrežnu konekciju u trayu -> „Status“ -> „Properties“
-klik na „Internet Protocol (TCP/IP)“ -> „Properties“
-označiti „Use the following IP address“
-pod „IP address“ unesti adresu maxTV prijemnika (npr. „10.0.111.222“)
-pod „Subnet mask“ upisati „255.0.0.0“
-kliknuti na „OK“


Windows Vista:
-desni klik na mrežnu ikonu u trayu -> „Network and Sharing Center“
-„Manage network connections“
-desni klik na mrežnu konekciju preko koje smo kabelom spojeni na maxTV port routera -> „Properties“
-klik na „Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)“ -> „Properties“
-označiti „Use the following IP address“
-pod „IP address“ unesti adresu maxTV prijemnika (npr. „10.0.111.222“)
-pod „Subnet mask“ upisati „255.0.0.0“
-kliknuti na „OK“

3. Za MAC adresu mrežne kartice postaviti MAC adresu maxTV prijemnika:
Windows XP:
-desni klik na mrežnu konekciju u trayu -> „Status“ -> „Properties“ -> „Configure“
-otići na karticu „Advanced“ i pod „Network Address“ (u „Property“ listi) upisati (pod „Value“) MAC adresu maxTV prijemnika (npr. „001ABCDEF123“)
-kliknuti na „OK“

Windows Vista:
-desni klik na mrežnu ikonu u trayu -> „Network and Sharing Center“
-„Manage network connections“
-desni klik na mrežnu konekciju preko koje smo kabelom spojeni na maxTV port routera -> „Properties“ -> „Configure“
-otići na karticu „Advanced“ i pod „Network Address“ (u „Property“ listi) upisati (pod „Value“) MAC adresu maxTV prijemnika (npr. „001ABCDEF123“)
-kliknuti na „OK“

Ovaj korak ipak u svim slučajevima nije moguće izvesti ovako jednostavno jer postoji određena vjerojatnost da svaka mrežna kartica tj. driver za dotičnu nema mogućnost dodjeljivanja MAC adrese gore navedenim putem. Odnosno u „Property“ listi mrežne kartice jednostavno nije dostupna stavka „Network Address“ (negdje se može nalaziti i pod drukčijim nazivom npr. „Locally Administered Address“, „MAC Address“ ili „Ethernet Address“). Stoga je potrebno tu promjenu MAC adrese izvršiti putem Registry-a što se ne preporuča manje iskusnima:
-proceduru pogledati na:
http://www.nthelp.com/NT6/change_mac_w2k.htm

(metoda 2)
-ili promjenu MAC adrese izvršiti pomoću:
http://www.klcconsulting.net/smac/

vjerovatno ce vam nakon svega ovoga zablesirat STB (risiver) pa ga resetirajte

4. Instalirati „VLC media player“
http://www.videolan.org

VLC sluzi za gledanje i snimanje

da bi pokrenuli neki program kad otvorite VLC stisnite CTRL+N , pod protokol izabrati RTP ili UDP i upisati IP i port od kanala

mozete probati ove kanale za test

HTV1
rtp//@224.1.1.1:3001

HTV2
rtp//@224.1.1.2:3002

224.1.1.4 - Port 3004 RTL
224.1.1.3 - Port 3003 Nova TV


1 - HRT1
2 - HRT2
3 - Nova TV
4 - RTL Televizija
5 - ništa
6 - HRT+
7 - RTL+
8 - ništa
9 - ništa
10 - ništa
11 - ništa
12 - Saborska TV
13 - ništa
14 - National Geographic
15 - DoQ
16 - Discovery Channel
17 - Animal Planet
18 - Discovery Science
19 - Discovery World
20 - Discovery Travel & Living
21 - Travel Channel
22 - Zone Reality
23 - National G Wild
24 - Nickledoen
25 - Jetix
26 - Boomerang
27 - Kika
28 - Baby TV
29 - Cartoon Network
30 - Jetix Play
31 - HBO
32 - HBO Comedy
33 - Hallmark Channel
34 - BBC Prime
35 - Zone Romantica
36 - ništa
37 - Sport Klub
38 - Sport Klub +
39 - ESPN
40 - ESPN Classic
41 - DSF
42 - Motors TV
43 - Extreme Sports
44 - Yacht Sail
45 - MU TV
46 - Chelsea TV
47 - Eurosport 1
48 - E!
49 - Style
50 - Fashion TV
51 - VOX
52 - Canale 5
53 - Italia 1
54 - Luxe TV
55 - Farma
56 - Zone Club
57 - CMC
58 -
59 - MTV Adria
60 - MTV Dance
61 - MTV Hits
62 - MTV TWO
63 - VH1
64 - VH1 Classic
65 - VIVA
66 - Mezzo TV
67 - ništa
68 - Kapital Network
69 - Bbc news
70 - Euronews
71 - CNBC
72 - Bloomberg
73 - CNN
74 - DW-TW
75 -
76 - OTV
77 - Z1
78 - Net TV
79 - Kanal Ri
80 - VKTV
81 - History Channel
82 - TV Nova
83 - Televizija Dalmacija
84 - Tv4R
85 - FTV
86 - RTS
87 - OBN
88 - RTCG
89 - SLO1
90 - SLO2
91 - Rai Uno
92 - Playboy TV
93 - Private Spice
94 - Adult TV
95 - Hustler TV
96 - ništa
97 - ništa
98 - ništa
99 - ništa
100 - ništa

106 - Eurosport2
107 - Rai Due
108 - TV5 Monde Europe
109 - NIT

128 - HR1
129 - HR2
130 - HR3
131 - Narodni
132 - Otvoreni
133 - Katolički
134 - Radio Dalmacija
135 - Radio Marija
136 - Koprivnica
137 - Radio Banovina

142 - SBTV
190 - HBO
199 - MAX TV How To
201 - MAX TV Promo

Znaci, 224.1.1.INekiBroj
Npr 224.1.1.190 i port za HBO




Snimanje by azmodan82: Originally posted on THR

Snimanje uz pomoć bat skripta:


bat skripta je jako jednostavna, u notepadu se samo ovo napise:
Citiraj:
cd C:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\
vlc udp://@235.0.10.16 :sout=#duplicate{dst=std{access=file,mux=ts,dst="C:\DVB-T Rec\tv_rec\HRT2_Rec.ts"}}
i to spremite kao snimaj_hrt2.bat, samo umjesto udp://@235.0.10.16 stavite ip kanala kojeg zelite snimat, a ovo dst="C:\... tu stavite putanju kamo da se snima na disku...
i ova prva linija je putanja do vlc.exe pa to isto editirajte po potrebi...

moze se snimat i direkt iz vlc-a
Ima još jedan prog za snimanje: iptvrec

link od autora:
http://arakar.ifastnet.com/andrej/software/



prvo treba namjestit neke stvari, putanju do vlc-a i putanju do playliste, tu jos ima opcija ako zelite gledat kanal dok se snima itd...



ovo je osnovni prozor, klik na Add za dijalog za namjestit snimanje...



mislim da je tu sve jasno, prvo ime fajla pa kanal i vrijeme snimanja, ove opcije za transkodiranje ne dirat! slika na maxtv-u je ionako dosta losa pa svaka konverzija ju jos samo dodatno pogorsava

na kraju (ili na pocetku, svejedno ) klik na onu strelicu kod naziva fajla:



tu namjestimo kamo da se snima i ono bitnije u kojem formatu da se snima, tu uzmite mpeg-ts file...

i to je to

jedino treba pazit da kad se snima da se ne pali stb uredjaj, ili da se pokrece novi vlc i gleda drugi kanal, jer to vjerojatno ni ne moze, a i vecina ljudi nema ni bandwidtha za dva kanala istovremeno...
ali vjerojatno se moze pokrenut novi vlc i gledat isti taj kanal koji se i snima, ili jednostavno otvorite .ts fajl kojeg snimate sa diska, pa mozete gledat i snimat u isto vrijeme, prednost je da mozete pauzirat program

Antony je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 14:31   #16
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Za sticky
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 20:01   #17
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
uspio netko ovo prvo gore spojiti (preko LAN priključka)? meni nikako ne uspijeva iako sam podesio IP i MAC adresu (mrežna podržava tu opciju). što je sa maxtv prijemnikom, on je cijelo vrijeme uključen tj. na stand-by (lampice svijetle ali se ne vrti program) ili potpuno iskopčan iz LAN porta. probao da je i računalo i maxtv prijemnik istovremeno spojeni, ne radi, probao da iskopčam potpuno maxtv prijemnik iz porta (ostaje mi samo računalo na jednom IPTV portu) i opet ne radi.

u čemu je kvaka?

*IP i MAC adresa pod ipconfig -all odgovaraju postavkama kako je navedeno (IP i MAC adresa maxtv prijemnika)

adresa rtp//@224.1.1.1:3001 je uvijek ista bez obzira na maxtv prijemnik/router/...ili?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 20:33   #18
Antony
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 69
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
adresa rtp//@224.1.1.1:3001 je uvijek ista bez obzira na maxtv prijemnik/router/...ili?
Trebala bi to biti ista adresa za HRT1 program, bez obzira maxtv prijemnik/router
Antony je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 20:42   #19
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
stvarno neznam di onda koci =/ treba li mozda nesto u routeru konfigurirati? (imam onog Thomsona)

ovo je bio moj postupak:
1. upaljen router (Thomson), upaljen MaxTV prijemnik (tj. na stand-by modu znači prikopčan i sve ali ne vrti se program)
2. uštekam računalo u LAN port broj 4 (LAN port broj 3 je prikopčan MaxTV prijemnik)
3. konfiguriram MAC i IP adresu i prema ipconfig -all postavkama sve se cini sasvim u redu
4. restartam racunalo
5. restartam MaxTV prijemnik (i nakon toga ga opet ostavim u stand-by modu)
6. pokusam pomocu VLCa pokrenuti - nista (probam ping na tu adresu i timed out)
7. restartam router (Thomson)
8. pokusam opet (MaxTV i dalje na stand-by) i opet ne trza
9. iskljucim MaxTV prijemnik, ostavim samo racunalo na LAN portu broj 4 i dalje nista
10. nemam ideje dalje...

svebee je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 20:55   #20
Antony
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 69
Bogme neznam ni ja gdje koči

Ja sam samo napravio copy paste tutorijala xD

Koliko sam vidio u komentarima, ovo radi, a zašto tebi ne radi, nemam pojma
Antony je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 21:08   #21
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
možeš li mi samo reći MaxTV prijemnik treba biti uključen u stand-by modu cijelo vrijeme (i kada bih navodno trebao gledali MaxTV preko računala)? i kada kaže resetirati "vjerovatno ce vam nakon svega ovoga zablesirat STB (risiver) pa ga resetirajte" - misli se na MaxTV prijemnik?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 21:13   #22
Antony
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 69
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
možeš li mi samo reći MaxTV prijemnik treba biti uključen u stand-by modu cijelo vrijeme (i kada bih navodno trebao gledali MaxTV preko računala)? i kada kaže resetirati "vjerovatno ce vam nakon svega ovoga zablesirat STB (risiver) pa ga resetirajte" - misli se na MaxTV prijemnik?
Mislim da treba Mislim da misli na MaxTV prijemnik

Probaj i ovo:

http://free-zg.t-com.hr/sviba/MaxTV/maxtv.htm




EDIT:

Na ovom linku piše:

Citiraj:
Kod gledanja i snimanja PC-om, najbolje je IP dresu mrežne postaviti na IP adresu Max Tv prijemnika, pa Max TV isključit.
Antony je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 23:55   #23
Glacier
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 3
a kako ide onda preko tog S-video ulaza, jer ga imam na grafičkoj, samo se to pokopča i dva kabela za zvuk i kakav je onda postupak, isto s vlc, i adresama ip, ili ?
Glacier je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2010., 13:19   #24
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
ovako...probao preko ovog drugog vodiča i voila - ima slike i ima tona..ALI slika je sva neka skršena - mutna, polusiva i sl. evo kako to izgleda (instaliran je već odavno K-Lite paket - ffdShow)



kada se pali program evo što prikazuje (codec je kako je i rečeno h.264)



kada upalim ffdShow konfiugraciju gore pri vrhu piše "incomplete" za točno h.264 - stvara li to kakve probleme možda? probao reinstall paketa, samo ffdShow i sl. - i stalno ista stvar.



također, ako upalim ProgDVB i u isto vrijeme narihtam VLC na tu adresu i u VLCu se pokreće taj program, ako zgasim ProgDVB - VLC ne očitava više ništa. ukratko, ako radi ProgDVB radi mi i VLC, inače ništa.

kako dobiti sada sliku kako spada? mislio da je možda slab bandwidth no dolej očitava ~2800 kako bi i trebalo, probao i zagasiti potpuno maxtv prijemnik no onda nakon nekoliko minuta prekid signala, a i slika se ne popravlja.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2010., 13:24   #25
Antony
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 69
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
ovako...probao preko ovog drugog vodiča i voila - ima slike i ima tona..ALI slika je sva neka skršena - mutna, polusiva i sl. evo kako to izgleda (instaliran je već odavno K-Lite paket - ffdShow)
Probaj izbrisati K-Lite i instaliraj CCCP

http://www.cccp-project.net/
Antony je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2010., 13:29   #26
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
probao i to ista stvar. sad čitam...

Citiraj:
ProgDVB zna koristiti i Cyberlinkov PowerDVD codec, koji je instaliran automatski sa PowerDVD-om.
Za vrijeme promjene TV kanala, ProgDVB zna pokazat svoje bugove i unatoč više od 10-godišnjem
razvoju, još uvijek je poluproizvod, pa ne zna koristit sistemske video codece, te se slika zna raspadat
promjenom kanala sa drugačijim stupnjem kompresije ili rezolucije u mpg2 ili mpeg4.
sad ću probati instalirati Cyberlinkov PowerDVD codec pa onda isprobam opet

EDIT: ma kakvi -.- sad već lagano ludim. probao Cyberlink uopće ga ne prepoznaje. probao Elecard - ne prepoznaje. probam stariju verziju ProgDVBa koji ima Elecard ali nema IPTVa...
ovo je neki skršeni poluproizvod definitivno. problem je vjerojatno u verzijama, jer Elecard Plugin je za jednu verziju ProgDVBa, ako nemaš tu logično ništa ne radi. Uzem najnoviju (ProgDVB6.33Pro.exe) i na njoj velim sve radi osim te slike skršene...tj. uzima vanjske codece i ne prikazuje kako treba. Itko sredio ovo kako treba da mu radi? I da napiše verzije...tj. što je instalirao, a što ne? VLC, ffdShow, CCCP, K-Lite Codec Pack, Cyberlink PowerDVD, Elecard Plugin, ProgDVB...? što od toga i koja verzija? hvala.

Zadnje izmijenjeno od: svebee. 02.04.2010. u 14:00.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 12:36   #27
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
evo proradilo (napisat ću kompletan vodič na svojoj stranici koji će biti temeljen na postojećima, i proširen mojim uputama/objašnjenima/slikama i sl.)

nego, imam jedan lagani problem - npr. postavim program na HRT1...i zvuk i slika su u savršenoj sinkronizaciji, ukoliko ostavim taj program ~pola sata zvuk počinje kasniti (ili slika kasni), uglavnom dolazi do sve veće desinkronizacije kako vrijeme odmiče. ukoliko opet kliknem (opet odabarem) HRT1 kao da biram drugi program, opet je sve u sinkronizaciji. Gdje je problem? To mi nije problem ako gledam, ali kada snimam program dolazi do problema...

Hvala puno
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 12:50   #28
james11
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 5
Tcom je stavio DRM zaštitu na većinu kanala
james11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 12:52   #29
james11
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 5
Ima lakši način za snimanje preko VLC-a, tools-advanced options (crveni krug za početak i prekid snimanja)
james11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 00:45   #30
sale1902
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Pozdrav..trenutno preko progdvb pro-a lovim samo radio kanale i mozaik 1 i 2 i onaj glupi program sa statičnom slikom. Jesu li svi tv programi zaključani ili?
sale1902 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na