Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2015., 00:59   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Podloga za miša

Gledam i unazad 2 mjeseca nema teme o podlozi...

Dakle trazim podlogu (mouse pad) za novog Razera Deathadder Chrome (10.000 dpi, ali ga koristim na 600 dpi, i mislim ostati na tome), ali treba mi dobra podloga.

Namjena nije gaming (povremeno je) nego all around i photoshop, a volio bi da nije cloth. Preporuke dobrodosle, moze i cloth ali to mi nekako ne lezi posto sam 10 godina prakticki na plastici.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 02:52   #2
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Razer goliathus speed
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2015., 03:17   #3
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Goliathus je koliko citam cloth, a ja bi tvrdu podlogu koja se lako cisti. Dakle nesto naginjem Destructor 2 podlozi isto od Razer-a.... to je tvrda podloga koja pretpostavljam ima bolji "grip" tj. bolje hvata mikro pomake, kad u nekom grafickom alatu moram uhvatiti nesto na pixel, a opet da se igrati. I moze se oprati pod vodom
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 10:43   #4
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Goliathus je koliko citam cloth, a ja bi tvrdu podlogu koja se lako cisti. Dakle nesto naginjem Destructor 2 podlozi isto od Razer-a.... to je tvrda podloga koja pretpostavljam ima bolji "grip" tj. bolje hvata mikro pomake, kad u nekom grafickom alatu moram uhvatiti nesto na pixel, a opet da se igrati. I moze se oprati pod vodom
Jednako dobro će i cloth hvatat "mikro" pomake.

Problem tvrdih podloga je što dosta brzo pojedu mišje "noge". Prednost je što se lako čiste, al nije problem ni oprat cloth. S druge strane cloth su ugodnije za rad.

Neke standardne cloth su razer goliathus (control verzija je super ako hočeš manji otpor kao na hardpadovima, speed standardno veći otpor) i steelseries qck.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 19:27   #5
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Narucio Razer Destructor 2... Tvrda je i dimenzijom mi odgovara. Do sad sam imao tvrdu podlogu pa zato tvrda, a ne cloth
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 16:48   #6
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 18:06   #7
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Goliathus je koliko citam cloth, a ja bi tvrdu podlogu koja se lako cisti. Dakle nesto naginjem Destructor 2 podlozi isto od Razer-a.... to je tvrda podloga koja pretpostavljam ima bolji "grip" tj. bolje hvata mikro pomake, kad u nekom grafickom alatu moram uhvatiti nesto na pixel, a opet da se igrati. I moze se oprati pod vodom
Pa ako ti trebaju mikro pomaci nekako mislim da ti je to lakše postići kvalitetnom cloth podlogom, a ne tvrdom i to jako brzom poput destructora..ali ti najbolje znaš šta ti odgovara
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 19:29   #8
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Video

Baš pogledao jučer i sada hoću isprobati jednu silikonsku, ali fakat ove koje su u ponudi su premalene.
Kad izbace barem 40×35, onda kupujem.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 20:34   #9
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Nadam se da mi autor teme i ostatak ekipe neće zamjeriti što se ubacujem, ali ne želim nepotrebno otvarati novu temu.

Do sad sam koristio jeftine vulgaris podloge, pa bih htio razriješiti neke nedoumice što me muče.

Ima li smisla kupovati podloge skuplje od 100 kn za nekoga poput mene koji nije profesionalni gamer već zaigram za gušt tu i tamo, a ostatak vremena se komp koristi za sve ostalo (multimedija, internet, cura za faks i tak to).

Igrao sam i na tim jeftinim podlogama i sa jeftinim miševima, pa vjerujem da bi neki miš za cca. 300 kn koliko planiram dati za njega + podloga od 100 kn za mene bila dobra kombinacija sa kojom bi bio zadovoljan.

Po preporukama sam vidio da je Razer Goliathus Small u tom rangu među boljima. Ima li još što do te cijene, a da je vrijedno razmotriti?
Eventualni minus kod Razera je veličina jer mi se nekako više sviđaju malo veće podloge, no naviknuo bih se i na ovo.

P.S Bezveze sam bacio oko i na ebay i ima dosta Razer podloga po povoljnim cijenama no pretpostavljam da su to fejk podloge. Čisto informativno: koliko bi se osjetila razlika između fejk podloge i originalnog Razera (uzevši u obzir da se radi o non-pro gamingu i gorenavedenom korištenju računala)
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 21:05   #10
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
uzmi Sharkoon XL koji koliko vidim dosta ljudi tu koristi (uključujući mene). Probao sam Razer Goliathus i to je dosta spora podloga, a S veličina je dodatni minus jer za FPS-eve ti treba dosta mjesta, a i nekako je ugodnije radit na većoj podlozi bez stalnog podizanja miša. Znači, taj sharkoon ti je nekih 70ak kuna i za te novce je stvarno odlična podloga i vjerojatno ti ne treba ništa bolje od toga
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2015., 09:08   #11
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor doom206 Pregled postova
Nadam se da mi autor teme i ostatak ekipe neće zamjeriti što se ubacujem, ali ne želim nepotrebno otvarati novu temu.

Do sad sam koristio jeftine vulgaris podloge, pa bih htio razriješiti neke nedoumice što me muče.

Ima li smisla kupovati podloge skuplje od 100 kn za nekoga poput mene koji nije profesionalni gamer već zaigram za gušt tu i tamo, a ostatak vremena se komp koristi za sve ostalo (multimedija, internet, cura za faks i tak to).

Igrao sam i na tim jeftinim podlogama i sa jeftinim miševima, pa vjerujem da bi neki miš za cca. 300 kn koliko planiram dati za njega + podloga od 100 kn za mene bila dobra kombinacija sa kojom bi bio zadovoljan.

Po preporukama sam vidio da je Razer Goliathus Small u tom rangu među boljima. Ima li još što do te cijene, a da je vrijedno razmotriti?
Eventualni minus kod Razera je veličina jer mi se nekako više sviđaju malo veće podloge, no naviknuo bih se i na ovo.

P.S Bezveze sam bacio oko i na ebay i ima dosta Razer podloga po povoljnim cijenama no pretpostavljam da su to fejk podloge. Čisto informativno: koliko bi se osjetila razlika između fejk podloge i originalnog Razera (uzevši u obzir da se radi o non-pro gamingu i gorenavedenom korištenju računala)
Naravno da ti ne treba nešto skupo, a i najčešće ne postoji neka stvarna razlika, već marketinški hajp i "gamer" oznaka. Jedina stvar na koju se treba pazit je da je ta "spužva" ispod gumenasta da ne kliže po stolu.

Pošten miš se svakako da nabavit za 200-300 kn, a od podloga je sharkoon xl 1337 Gaming Mat vjerojatno best buy, jer za relativno male pare (70kn) dobiješ ogromnu podlogu. Al opet, ako ne koristiš neki uber niski sens, možda ti neće bit ni potrebna tolka podloga. Za iste pare imaš i steelseries qck standardne veličine. Po meni je glavni nedostatak tih podloga mali profil (2mm), ali naspram tvrdog stola ili tvrde podloge je to ipak bolje

A one razer podloge s ebaya su fake. Ne mora značit da su išta lošije, al opet, mislim da se ne isplati naspram qck i sharkoon xl.
nub je offline   Reply With Quote