Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.06.2010., 21:31   #271
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
evo ja se pocastio sa mega shadowom...

prvi dojmovi na 24/7 setupu su sljedeci

nije preslo 56C jedna jezgra je bila na 57C i to bas u trenutku SS sto sam poslje skuzio,uglavnom ostao sam impresioniran hladnjakom mrvicu je bolji od H50 na toj voltazi i frekvenciji...





Shaka111 je offline  
Staro 29.06.2010., 21:43   #272
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
Neznam kako vama ali meni megashadow deluxe black ne izgleda ko da je obojan u crno, barem ne toliko vidljivo kao sto je to npr na ultri 120 black

Megashadow deluxe black iste performanse kao i megahalem uz "bolju" kutiju i kao "obojan" hladnjak


@Shaka: Neda mi se trazit po netu, kakvo to kuciste od coolermastera imas?
extremepc je offline  
Staro 29.06.2010., 22:08   #273
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Očito prodaju isto kao ono što je Thermalright prodavao sa TRUE Blackom - maglu.

Čini mi se da se radi o Coolermasteru CM690.
Razer je offline  
Staro 29.06.2010., 22:12   #274
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
Pa da minimalni ulog za "farbanje" hladnjaka i koja stotka gore u cijeni- veoma profitabilno dok ima entuziasta.

A što se kucista tice da, jest 690 ali PURE verzija.
extremepc je offline  
Staro 29.06.2010., 22:17   #275
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ako zanemarimo povećanu cijenu, sa samog aspekta hlađenja nije loše obojati hladnjak i unutrašnjost kućišta u crnu, zbog toga što se onda toplina može efikasnije odvoditi infracrvenim zračenjem. Iako je sam doprinos malen, ali postoji.
No doduše, treba uzeti u obzir i smanjenu toplinsku vodljivost boje...Ali u svakom slučaju, nije loše obojati unutrašnjost.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline  
Staro 29.06.2010., 22:17   #276
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
To je CM690 kojeg je prodavao i modao Majo, ako se ne varam.
Iako je samo šmika,black izgleda jako dobro.
MAGARAC je offline  
Staro 29.06.2010., 22:32   #277
DomagojX
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb/Sesvete
Postovi: 1,307
nije to onaj koji je prodavao Majo...on je svog cijelog rasturio
shaka je svog baš u dućanu novog uzeo...
DomagojX je offline  
Staro 29.06.2010., 22:33   #278
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Ja sam razmisljao obojati svoju unutrasnjost u matt crno.lagano sprejcic i deri.NI u jednom trenutku nisam pomislio da bi to moglo pozitivno utjecati na temperature nego cisto estetike radi...
NemoRS je offline  
Staro 29.06.2010., 22:56   #279
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Ja sam razmisljao obojati svoju unutrasnjost u matt crno.lagano sprejcic i deri.NI u jednom trenutku nisam pomislio da bi to moglo pozitivno utjecati na temperature nego cisto estetike radi...
Da, crna boja daje svoj doprinos disipaciji topline, a doprinos je osobito značajan kad nema protoka zraka preko tog tijela tj. kad se tijelo rješava topline samo zračenjem.
Crna tijela bolje apsorbiraju/emitiraju toplinu od svijetlih, sjajnih predmeta, za što sam siguran kako to svi iskustveno znaju.
Zato se taj efekt obilno koristi u npr. pojačalima, kad vidiš ogromnu crnu hrgu aluminija na stražnjoj strani kućišta na koju su prišerafljeni izlazni tranzistori, to je prvenstveno radi poboljšanja disipacije topline a tek poslije radi estetike.
Također su zbog tog razloga obojane i unutrašnjosti kućišta pojačala u crno, barem mislim kako je to inženjerima bila glavna misao vodilja, ne estetski dojam kad se uređaj raskopa.
Evo recimo usporedba konstanti iz termodinamike tj. konstanti zračenja, konstanta (izražena u (10^(-8))Wm^(-2)K^(-2)) crno obojanog aluminija je oko 0.4, dok za ispolirani aluminij iznosi oko 0.23 - pretočeno u postotke to je gotovo 74% bolje.
"Problem" je jedino kod tijela hladnjaka preko kojeg struji zrak, jer boja sa svojom (niskom) toplinskom vodljivošću može poništiti pozitivan efekt (a možda i smanjiti efikasnost hladnjaka) koji bi se dobio poboljašnim zračenjem tj. isijavanjem topline.
Sve zavisi o debljini sloja, sjaju same boje ali naravno i o samim svojstvima boje.
Meni bi recimo bilo zanimljivo kad bi se eksperimentalno mogli ispitati utjecaji i dobiti konkretne brojke, s obzirom na to kako u računalu postoji cijeli niz komponenti koje disipiraju velike količine topline.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline  
Staro 29.06.2010., 23:03   #280
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
Ako se radi o razlici o 0,1c ili slicno onda vjerujem u ovo, ali ako se radi o 1c ili više razlike ono totalno ne vjerujem u to

Mislim da inženjeri hladnjaka i njihovi proizvodaci zasigurno ne bojaju hladnjake u crno zbog tog efekta :=)

Mada sam veoma iznenaden i nikada prije nisam dosao do takve informacije, a bome nisam ni o tome razmisljao.
extremepc je offline  
Staro 29.06.2010., 23:32   #281
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Pa kolko ja vidim to je CM690 II Advanced. Znam jer ga i ja imam
__________________

Herr Flick je offline  
Staro 30.06.2010., 08:16   #282
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,338
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Da, crna boja daje svoj doprinos disipaciji topline, a doprinos je osobito značajan kad nema protoka zraka preko tog tijela tj. kad se tijelo rješava topline samo zračenjem.
Crna tijela bolje apsorbiraju/emitiraju toplinu od svijetlih, sjajnih predmeta, za što sam siguran kako to svi iskustveno znaju.
Zato se taj efekt obilno koristi u npr. pojačalima, kad vidiš ogromnu crnu hrgu aluminija na stražnjoj strani kućišta na koju su prišerafljeni izlazni tranzistori, to je prvenstveno radi poboljšanja disipacije topline a tek poslije radi estetike.
Također su zbog tog razloga obojane i unutrašnjosti kućišta pojačala u crno, barem mislim kako je to inženjerima bila glavna misao vodilja, ne estetski dojam kad se uređaj raskopa.
Evo recimo usporedba konstanti iz termodinamike tj. konstanti zračenja, konstanta (izražena u (10^(-8))Wm^(-2)K^(-2)) crno obojanog aluminija je oko 0.4, dok za ispolirani aluminij iznosi oko 0.23 - pretočeno u postotke to je gotovo 74% bolje.
"Problem" je jedino kod tijela hladnjaka preko kojeg struji zrak, jer boja sa svojom (niskom) toplinskom vodljivošću može poništiti pozitivan efekt (a možda i smanjiti efikasnost hladnjaka) koji bi se dobio poboljašnim zračenjem tj. isijavanjem topline.
Sve zavisi o debljini sloja, sjaju same boje ali naravno i o samim svojstvima boje.
Meni bi recimo bilo zanimljivo kad bi se eksperimentalno mogli ispitati utjecaji i dobiti konkretne brojke, s obzirom na to kako u računalu postoji cijeli niz komponenti koje disipiraju velike količine topline.
Sorry kompa, ali mislim da si napisao hrpu gluposti. Kakve veze imaju crna boja i disipacija topline? Nikakve.Tijelo crne boje se grije više zbog djelovanja Sunca (ako je njemu izloženo), ali toplini je apsolutno nebitno koje je boje tijelo. Ono može bolje provoditi toplinu samo u slučaju da ima specijalnu boju koja je za to i namijenjena, a čisto sumnjam da kućišta farbaju njome. A i ta boja ne mora biti crna.

Kućište je neka varijanta CM690. Klasični nije jer on ima veći kavez za diskove i nema toliko velika slova 'LOCK' za 5,25" uređaje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 30.06.2010., 08:50   #283
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Crna boja upija svijetlost, a ne toplinu.
Billkita je offline  
Staro 30.06.2010., 10:35   #284
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Sorry kompa, ali mislim da si napisao hrpu gluposti. Kakve veze imaju crna boja i disipacija topline? Nikakve.Tijelo crne boje se grije više zbog djelovanja Sunca (ako je njemu izloženo), ali toplini je apsolutno nebitno koje je boje tijelo. Ono može bolje provoditi toplinu samo u slučaju da ima specijalnu boju koja je za to i namijenjena, a čisto sumnjam da kućišta farbaju njome. A i ta boja ne mora biti crna.
Oprosti, misliš da sam napisao hrpu gluposti, a jesi li potkrijepio svoj post konkretnim činjenicama, jesi informiran o emisivnosti, zračenju crnog tijela?

Ako mi ne vjeruješ, pročitaj s drugih izvora:
Emissivity
Thermal design

Između ostalog, ovaj zadnji link će vjerojatno mnogima razriješiti nedoumice u vezi termalnih pasti i sličnih stvari.

Sa wikipedije:
Citiraj:
In general, the duller and blacker a material is, the closer its emissivity is to 1. The more reflective a material is, the lower its emissivity. Highly polished silver has an emissivity of about 0.02.
Bez uvrede, ali si uletio skroz bezveze i trebao si se trebao bolje informirati.

Imajte na umu kako nisam rekao da će dobitci u hlađenju biti značajni, niti sam naveo koliki bi mogli biti, već da bi ih moglo biti, bez obzira bilo to 0.1°C ili 1°C.


Citiraj:
Autor Billkita Pregled postova
Crna boja upija svijetlost, a ne toplinu.
Hmmm da, uopće ne apsorbira infracrveno zračenje?
Mislim da znam tko je trebao dobiti Nobelovu nagradu umjesto Maxa Plancka...
Drži ruku na krovu crnog automobila oko podneva pa mi javi rezultate.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline  
Staro 30.06.2010., 11:00   #285
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Pa reko sam ti upija svijetlost (energiju) u ovom slučaju sunčevu, koja se transformira kako to obično i bude u toplinsku energiju.
Prema tvom objašnjenju u garažu staviš crni i bijeli auto i crni bi trebao biti topliji. Ne bi rekao.

Boja-svijetlost

Vrsta materijala-toplina-disipacija topline

Zadnje izmijenjeno od: Billkita. 30.06.2010. u 11:05. Razlog: xy
Billkita je offline  
Staro 30.06.2010., 11:04   #286
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ok, ljudi nećemo ići dalje u offtopic Ovo prelazi u slučaj pretakanja iz šupljeg u prazno, jer realno gledajući (na stranu teoriju), dobitci u temperaturi su minimalni, ili zanemarivi. Ako netko misli drukčije, neka slobodno potkrijepi praktičnim materijalima/dokazima. U suprotnom, obje strane pričaju u prazno
Razer je offline  
Staro 30.06.2010., 11:06   #287
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Billkita Pregled postova
Pa reko sam ti upija svijetlost (energiju) u ovom slučaju sunčevu, koja se transformira kako to obično i bude u toplinsku energiju.
Prema tvom objašnjenju u garažu staviš crni i bijeli auto i crni bi trebao biti topliji. Ne bi rekao.
Krivo interpretiraš fiziku. Prema mom objašnjenju, kad imaš dva automobila u garaži u kojoj je uključena grijalica, crni će biti topliji, bijeli će biti hladniji na dodir.
Ako nema dodatnog izvora topline, tj. infracrvenog zračenja, temperatura je ista jer ih nema što zagrijati. Ponavljam, emisivnost, zakon zračenja crnog tijela.

Ali ovo već ide u off topic tako da dosta o tome...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline  
Staro 30.06.2010., 11:11   #288
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Swarm dude je manje-više sve dobro napisao i u potpunosti se slažem s njime.
@Billkita - pa napisao ti je da crna boja najbolje upija infracrveno zračenje. Ako ti staviš u garažu auto crni i bijeli, temperatura će im biti ista jer nema izvora infracrvenog zračenja. A i da ima neki izvor infracrvenog zračenja u garaži temperatura bi im bila jako male razlike.

Edit: Swarm dude je bio brži
__________________

Herr Flick je offline  
Staro 01.07.2010., 02:42   #289
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Aj da se mi vratimo konkretnim hladnjacima za Core 2/Core i3/i5/i7 procesore kao što naslov threada govori.
(iako je Swarm Dude u pravu glede odnosa boje i termodinamike, samo crna boja nije nužno crna u toplinskom infracrvenom spektru gdje je to bitno - radijatori u stanovima isijavaju preko 90% crnog tijela iako su obojani uglavnom naočigled "bijelom" bojom...nebih sad o fakultetskim glupostima, davno je to bilo kad sam učio... samo ne kužim zašto se imaju potrebu neki ljudi javljati i izrugivati makar očigledno neznaju/ne shvaćaju o čemu pričaju, a i neda im se informirati... gomilanje postova, ego, trolanje ili?)
...
Dakle, za vikend sam si odlučio složit laganini jednu mašinu, pa sam za početak išao očistiti trulju uzetu od extreme pc koji je pak uzeo od magarca i tako... (na pitanje kako očistiti zapečenu duhansku prašinu i packe - ja sam to odradio kompresorom za zrak, kompresorom vode za pranje auta, osušio fenom, i na kraju uglanjcao krpicom i arfom za prozore ) No, gledam, ne sviđa mi se ta crna boja na kontaktnoj površini, previše je tu slojeva. i tako, vodeni šmirgl, kvadrat stakla za ravninu i deri. Skužio polako kako je podloga konveksna, i to poprilično - što se da vidjeti na djelomično skinutom niklu ispod boje, ispod kojeg je pak ciljani bakar. Uzeo i 775 proc i fakat-sredina ispupčena, 1366 - također. Ne budi lijen, pogledao i na drugom trulji koji je netaknut iz dućana - isto. Ljuljaju se prockasi na oboje i prosijava kad se stavi u ravninu svjetla. Enivej, polulappao sam samo crnog. Evo upravo tipkam sa tog stroja. Jel bolje hladi - neznam, jer nemam za usporedbu stanje prije toga. No kontam i sama činjenica da je proc sad direktno na uglađenom bakru a ne na nekih 3 sloja raznih materijala, a proc se drži na suho "vakuum-zalijepljen" na dodirnoj površini, valjda je onda okej Eto, za potrebe flashanja biosa, na testbedu sam imao na suho, bez paste stezaljki i sarafa, samo pasivno naslonjen i7 965x bez ikakvog venta igdje na tesbedu i mirno dignuo windoze, flashao bios, oprobao coretemp - bilo na 68-70 stupnjeva po jezgrama i stoji.
naravno, kad sam pogasio, bome je trulja a i memorije bili prevrući za držanje prstima. Ima li boljeg zračnog rješenja u nas od lappanog thermalrighta 120 sa ozbiljnim ventom? Možda ima. Ali ja ih koristim godinama, navikao, i ne pokazuju znakove zastarjevanja

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 01.07.2010. u 03:10.
Overhaul je offline  
Staro 01.07.2010., 09:08   #290
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Odlican posao, i ja cu svog lappat kad mi dodje.Vidim da se dost dobije tim lappanje, pogotovo u onom topicu o lappingu gdje je ekipa dobila i po 10-15 C nize temp u loadu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 01.07.2010., 10:32   #291
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Odlican posao, i ja cu svog lappat kad mi dodje.Vidim da se dost dobije tim lappanje, pogotovo u onom topicu o lappingu gdje je ekipa dobila i po 10-15 C nize temp u loadu.
Da ako uzmeš u obzir da se lappalo i CPU i hladnjak jer su oboje konkavni/konveksni. Lappanjem samo hladnjaka ćeš teško dobiti toliku razliku upravo zbog nesavršenosti CPU površine.
Problem nastaje kad prodavaš CPU. Svi bi htjeli što hladniji proc a kad treba kupit lappani onda se svi boje
Bullet1 je offline  
Staro 01.07.2010., 10:35   #292
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ma cpu necu dirati bas zbog garancije, al opet ko zna kakav mi je proc pa je mozd i bolje da ne lappam kuler, mozda ce bolje nalijegati ako je kuler konveksan a proc konkavan i obrnuto ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 01.07.2010., 10:39   #293
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
A provjeri kakvi su. Ako je CPU konkavan tamo gdje je hladnjak konveksan, ok je ( i obratno ). No ukoliko su ok temperature sad, neznam čemu lappanje, IMHO.

Najbolje provjeri kakav je CPU a kakav hladnjak pa sam odluči jeli treba ili ne
Bullet1 je offline  
Staro 01.07.2010., 10:42   #294
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sutra stize trulja pa cu vidjeti, sad imam onaj gigabyte g power pro, s obzirom na velicinu kulera mislio bi covjek da moze pristojno hladit kad ono kita, ali show pocne kad se zavrti na 3200 okretaja, stavim slusalice za buku i samo cekam da se kuciste odljepi od poda .
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 01.07.2010., 12:08   #295
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ili polirat oboje ili NE dirat niš...jer poliranjem samo jedog skoro zagarantiran ti je kontraefekt.

BTW @Overhaul kod ovakvog odličnog poliranja pasta bi samo smetala, nije to samo vakum to su međumolekularne veze očito si tak dobro spoliral!
danc00 je offline  
Staro 01.07.2010., 12:19   #296
DomagojX
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb/Sesvete
Postovi: 1,307
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sutra stize trulja pa cu vidjeti, sad imam onaj gigabyte g power pro, s obzirom na velicinu kulera mislio bi covjek da moze pristojno hladit kad ono kita, ali show pocne kad se zavrti na 3200 okretaja, stavim slusalice za buku i samo cekam da se kuciste odljepi od poda .
lol 3200 okretaja prava turbina
True ti dolazi sutra do 20h
DomagojX je offline  
Staro 01.07.2010., 14:43   #297
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Ili polirat oboje ili NE dirat niš...jer poliranjem samo jedog skoro zagarantiran ti je kontraefekt.

BTW @Overhaul kod ovakvog odličnog poliranja pasta bi samo smetala, nije to samo vakum to su međumolekularne veze očito si tak dobro spoliral!

Ali ko sto Overhaul kaze, nekako imam osjecaj da ce bolje prelaziti toplina s proca na kuler ako nema te boje na bazi, mislio sam samo boju finim smirglom skinuti?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 01.07.2010., 15:02   #298
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ali ko sto Overhaul kaze, nekako imam osjecaj da ce bolje prelaziti toplina s proca na kuler ako nema te boje na bazi, mislio sam samo boju finim smirglom skinuti?
Nečeš vjerovatno uopče osjetit razliku, čak ni u 1 stupnju ako samo makneš boju.

Čemu uopće tako skidanje boje, kad se na TRUE Blacku ionako radi o crnom niklu, koji opet štiti od hrđanja (dobro, nije da će ti kuler zahrđati) ali nema uopče smisla skidati taj sloj "samo da skineš boju".

Ako češ lappati, onda lappaj kako treba, po redu gradacijama 600-800-1000-1500-2000, ovak češ maknuti taj sloj a razliku sigurno nečeš osjetiti
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 01.07.2010., 15:06   #299
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja sam se više puta pripremao sredit tog trulju blacka al mi se nije dalo a i problem mi je bio nabavit šmirgl preko 1200 . Dal bi bio problem stati na 1200?
MAGARAC je offline  
Staro 01.07.2010., 15:13   #300
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ne bi bio problem. Ja sam svog Coppera "finiširao" sa 400 (i jednim listom 600 ako se dobro sjećam), pa je sve bilo dobro
Razer je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na