Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2019., 16:54   #5041
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jebote stvarno hype train u full speedu još 7 dana do CESa i nikad prije mu se ovako nisam veselio.
Ako na CESu sve kažu o Zen2 i službeno ga predstave, to bi do Uskrsa moglo uz pisanice doći. Bilo kako bilo, i R5 1600 i R5 2600 sam imao unutar 6 dana od official launcha, tako da ću podržati AMD još jednom i također među prvima uzeti neki... sad se samo moram sam sa sobom dogovoriti koji 4.7GHz mi je takt u ciljniku ovog puta a što je jezgri tiče, R5 sa 8 glava bi mi bio sasvim dovoljan. A onda 2020 uzeti neki refreš koji će pičiti 5+ GHz sa svih 16 glava kao vrh ponude i kraj roadmapa za AM4 socket

Eto, treća generacija procesora ide na istu ploču? Kad se to zadnji puta moglo na Intelu? S775 pred 10 godina

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 18:31   #5042
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
I ja ću svoj promjeniti, tajming možda neće biti 6dana od kad dodje u ducane, ovisi o cijeni jel ..ali ako bude priblizno najavama definitivno ide zamhena
..ko ga sisa jednom se zivi, nije da mi treba jaci, ali nece mi smetati ako komp bude bolje radio lol
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2019., 18:41   #5043
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Ja isto razmišljam sa update na 3600 posebno zato što nisam bio presretan sa clock od 2600. Nadam se da neće biti problem što ide na x370 ploču, a i zanima me što će nove ploče donijeti.

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 19:02   #5044
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
sad se samo moram sam sa sobom dogovoriti koji 4.7GHz mi je takt u ciljniku ovog puta a što je jezgri tiče, R5 sa 8 glava bi mi bio sasvim dovoljan. A onda 2020 uzeti neki refreš koji će pičiti 5+ GHz sa svih 16 glava kao vrh ponude i kraj roadmapa za AM4 socket

Eto, treća generacija procesora ide na istu ploču? Kad se to zadnji puta moglo na Intelu? S775 pred 10 godina

Sent from Usreo Mobara
Škot veli da pikira 3700x tj. da je to neki sweetspot jer su procevi ispod toga sklepani od najgoreg silikona.

Meni je dovoljan i 1600 sa ovih 6 jezgri ali ću sa guštom podržati AMD i upiknut 3700x pa neka kuca sljedećih pet godina na 4.2 Ghz.
Baš mi je drago što sam investirao u "bolju" matičnu koja bi trebala dobro upogonit 3700x.

Šteta što će za 3800x vjerojatno trebati nova x570 matična ploča

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 02.01.2019. u 19:09.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 19:46   #5045
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
3800x ..hm mislim da je zato moja ploča spremna. Načelno, fazna regulacija joj je overkill za sve "srandardno"
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 19:59   #5046
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ništa se ne može usporediti sa hypeom prvog zena


52% IPC napretka, te jedan R7 1700 od cca 3000kn koji je bio isti kuki kao 1800X od 4500kn, a koji je pak bio ekvivalent intelu od 9000kn (osim pci-e lanesa), hladan i efikasan. Pa onda "narodni" hit R5 1600 za isto toliko kn tj. upola od R7... Godinu kasnije 6c12t kao "budžet" cpu za cijenu po kojoj su do tada išli hyperhtreadani dual core, a 6c12t se plaćao kao bubreg... Toliko "disruptive" procesori na tržištu se više nikad neće ponovit...


Ovo sada sa zen2 i Navi se zna točno što se može očekivati, dok je ono bilo kao kinder jaje, a najave too good to be true, puno skeptika...


Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
3800x ..hm mislim da je zato moja ploča spremna. Načelno, fazna regulacija joj je overkill za sve "srandardno"

Prema škotu 16c32t samo na x570, na ove dosadašnje 8c16t i 12c24t

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.01.2019. u 20:06.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 20:23   #5047
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,777
Lako za procesore, ali ako se Škotova GPU nagađanja barem malo obestine, to bi onda moglo biti pravo iznenađenje. Velim, za procesore taman da ne mrdnu dalje od ovog kaj sad imaju, samo da ih slože na 7nm - bog-bogova.

U slučaju da kartice ispadnu donekle na tragu dosadašnjih nagađanja, čestitki, želja i pozdrava - e to bi već bilo jako fino za početak 2019. U slučaju da ispadne i CPU i GPU a la Škot...
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 20:41   #5048
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nažalost nemojte se bojati da će dijeliti gpu za čabe. Not gonna happen!


Cijene gpu se formiraju uoči samog izlaska, ne zna ih još ni sam AMD! Bojim se da će se samo prikrpiti visokim cijenama koje je postavila Nvidia, staviti 100-200kn jeftinije da ispadnu povoljniji i to je to. Paše jednima, paše i drugima. Možda se radi i o kartelu.


Pogledajte samo bezobrazluk od cijena drugog refresha polarisa - rx 590, cijene Vega... mininga ni na vidiku... Jednostavno mislim da nema razloga za optimizan što se tiče gpu cijena.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.01.2019. u 20:50.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 20:50   #5049
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ništa se ne može usporediti sa hypeom prvog zena


52% IPC napretka, te jedan R7 1700 od cca 3000kn koji je bio isti kuki kao 1800X od 4500kn, a koji je pak bio ekvivalent intelu od 9000kn (osim pci-e lanesa), hladan i efikasan. Pa onda "narodni" hit R5 1600 za isto toliko kn tj. upola od R7... Godinu kasnije 6c12t kao "budžet" cpu za cijenu po kojoj su do tada išli hyperhtreadani dual core, a 6c12t se plaćao kao bubreg... Toliko "disruptive" procesori na tržištu se više nikad neće ponovit...


Ovo sada sa zen2 i Navi se zna točno što se može očekivati, dok je ono bilo kao kinder jaje, a najave too good to be true, puno skeptika...





Prema škotu 16c32t samo na x570, na ove dosadašnje 8c16t i 12c24t
Bome da. Doduše to se tako moralo odigrati jer da nije, dogodilo bi se svašta sa AMDom i dan danas bi imali Intel Coffee Lake 2c/4t po 1800 kn, a kvadare bi išle po 3 soma, kao što sad ide 3 godine star 7700K
Doduše lntel je popizdio sa cijenama iz drugih razloga, ali da ih je uhvatila panika - je i onda priče "imali smo mi još 2013 u pajplajnu 6 i 8 core procove za destop u 2017/2018 godini, ali ste kupovali kvadove i niste se žalili pa smo mislili da vam ne treba više". Izađe Ryzen, a ovi izbace još 2 refreša od refreša, nabrzinu nakljukaju jezgre, preko noći nađu način kako zalemit kapu za jezgru iako od sandy bridgea pričaju da to šteti jezgrama i da im pucaju i za svaki novi refreš refreša ide novi čipset i nove ploče te ubiju kompletnu platformu za 7 mjeseci

Ali nikako ih Ryzen nije uznemirio, nisu launch niti omirisali. Zato sad mole i kume "Sunny Cove" će biti super, majke nam, vjerujte nam, štedite pare, nemojte Zen2

U svakom slučaju, odlična utakmica na tržištu procesora. Još da zelene lenguze malo stisnu, bilo bi super.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Lako za procesore, ali ako se Škotova GPU nagađanja barem malo obestine, to bi onda moglo biti pravo iznenađenje. Velim, za procesore taman da ne mrdnu dalje od ovog kaj sad imaju, samo da ih slože na 7nm - bog-bogova.

U slučaju da kartice ispadnu donekle na tragu dosadašnjih nagađanja, čestitki, želja i pozdrava - e to bi već bilo jako fino za početak 2019. U slučaju da ispadne i CPU i GPU a la Škot...
Đamp đamp
Stavio sam countdown timer na komp do CESa

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 21:00   #5050
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,777
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nažalost nemojte se bojati da će dijeliti gpu za čabe. Not gonna happen!
Ma dosta da najave nešto vezano uz GPU, a da je barem malo u skladu s ovim kaj Škot priča. Cijene su ionak ono kaj stavlja najveći upitnik na sve kaj trenutno kruži Internetima vezano uz nadolazeći AMD hardver.

U prijevodu, dosta je da sljedeći tjedan imamo ovo, ali u 2019. verziji.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2019., 21:07   #5051
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
U prijevodu, dosta je da sljedeći tjedan imamo ovo, ali u 2019. verziji.

Vega on 7nm (koja skoro godinu dana kasnije nije još izašla)

Šalu na stranu, oteljenje Navija bi stvarno moglo potrajati i godinu dana u nekom worst case scenariju, no nadam se da će barem ove slabije izbaciti do ljeta

Koliko je cpu front odličan i konkurentno tržište, toliko je gpu front zabrinjavajući. Ušteda na cpu se spiska na gpu i opet dođeš na isto. Jedan dobar video na tu temu:

RTX 2060 DEATH of Mid-Range GPUs!

Kažem AMD će nekog konkurenta stavit 100-200kn jeftinije... Paše nvidiji jer joj ovi neće rušit gro cijene, a paše i AMD-u koje može stavit veće cijene nego što bi možda inače stavio...

Summa sumarum - što se tiče zen 2 - izraziti sam optimist, 100% uvjeren u mega hit, gpu tržište - pesimist

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.01.2019. u 21:15.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 21:19   #5052
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Meni to sve u tehničkom smislu što je škot leakao ima i smisla i logike. Taj dio me nekako ni malo ne brine.

Ali cijene i pogotovo tajming izlaska na tržište, to treba pričekati i vidjeti.
Zeleni pripremaju isto 7nm GPUe, tako da navi dok dodje mogao bi imati i konkurenciju i čak ove "razmatrane planirane" cijene u tako nekom raspletu imaju logiku. Pogotovo jer nemaju "RTX" jezgre
Drugim riječima pol godine vamo tamo nije mala stvar
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 21:22   #5053
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,777
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Vega on 7nm (koja skoro godinu dana kasnije nije još izašla)
Da, ali to se odnosilo na AMD Sampling 7nm Vega in Q4 2018, odnosno:
Citiraj:
...the design will be an optimized version of Vega, which means it might not look much like a Vega GPU as we know it.
AMD is planning that this product is used both for training and inference, with a focus on new deep learning operations – specifically aimed at HPC clusters.
Naposljetku su to i pustili u pogon početkom prošlog studenog. Kak god se okrene, sve kaj su na taj CES TechDay 2018. rekli su na kraju i sproveli u djelo.

Zato velim da ne trebaju ništa drugo i ove godine napraviti, samo nek najave kaj misle napraviti u 2019., a ako se još k tome barem malo poklapa s ovim kaj kruži Internetima - to je to.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 21:40   #5054
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Zeleni pripremaju isto 7nm GPUe, tako da navi dok dodje mogao bi imati i konkurenciju

To ljudi zaboravljaju. Navi se uspoređivalo sa pascalom, 3 god. starom generacijom i sada rtx-icama, a većinu svoga vijeka će se natjecati sa 7nm nvidia gpu...

Da će imati performanse max gtx 1080 odnosno V64 kruži od davnih dana, sada je to preformulirano na konkurenta rtx 2070 (koja je simbolično jača od gore navedenih). Dakle to je to što se tiče max performansi. I škot je to potvrdio. I to pričamo o najjačim 1st gen Navi gpu (a prvo bi navodno trebale izaći i neke slabije).

Također tip iz AMD-a je potvrdio da je Navi i dalje GCN (naravno najnovija verzija), pa sudeći prema prošlosti Navi na 7nm će imati efikasnost cca kao nvidia na last gen nodeu ( današnjem 12nm), kao cca RX 480 (14nm) vs gtx 970 (28nm). Samim time kad se uzmu u obzir (pre)visoka očekivanja od Navija, te Shillovi - Navi neće baš bajno odjeknuti (među medijima i među potrošaćima). Očekuje se neko "uvođenje u red" Nvidije, a realnost stvari je da možda nikad neće imati manje konkurentu generaciju. Dakle najmanje do 2020, a vjerojatno ni do 2021 god. AMD neće imati gpu gtx 1080Ti performansi (koja će tada imati 3-4 godine), a Nvidia će tada furati 7nm generaciju, dakle drugu generaciju poslije navedene gtx 1080Ti. Ne znam jel ljudi shvaćaju koliko je situacija loša i koliko će Nvidia još više pobjeći i učvrstiti svoj monopol. Sve to vidi i škot, informacije su iste, samo još nije istaknio svoj pesimizam (koji s vremenom sigurno hoće), isto kao kad je pročitao Vegu da će biti fail za gaming tržište pola godine prije njenog izlaska, jer je bilo preočito.

Da se razumijemo ne mislim da će Navi biti smeće, bit će vrlo vjerojatno bolja kupovina od midrange nvidia, i sam mislim ugrabit jednu. Ali utjecaj na tržište ili bolje reći na nvidiju će biti jako blag.


BTW offtopic smo sa grafama ovdje

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.01.2019. u 21:48.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 21:57   #5055
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,777
Pusti, nVidia je uspjela spotaknuti samu sebe i to u vrijeme kad dobrih dvije godine nisu imali konkurenciju, tak da bi njihova 2019. mogla biti jako zanimljiva (1 - 2).

Kaj se tiče nVidia 7nm GPU planova, ne bi bilo ništ čudno da tek krajem 2019. izbace 7nm Quadro/Tesla model, a onda početkom 2020. idu 7nm GeForce kartice za mase.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 22:10   #5056
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Po meni za Nvidiju Turing nije fail, nego znak izrazite dominacije. Fail je za consumere. Sva ta ostala sranja ih nisu nikad oslabila, evo, zadnjih mjeseci imaju jedne od gorih drivera u svojoj povijesti, i kog boli kuki? Koje su posljedice? Jbte, ljudi "hakiraju", prave rarove da bi instalirali drivere... Sučelje od drivera izgleda kao iz ere windowsa 95 (dobro nebitno). Što se tiče dionica i AMD-u se skoro prepolovila naspram vrhunca, tu se ipak događaju još neke druge stvari na tržištu koje nemaju veze sa samom tehnologijom i postupcima tih firmi (svi ti sektori su u padu).

Čitava "turing" priča od nvidije po meni nije full negativna jer:

- ipak su izbacili novu seriju, a nisu morali
- ipak su uveli neku inovaciju, probali nešto novo. RT će ovih godina biti nebitan, ali će u budućnosti biti u velikoj prednosti što se tiče toga

Sam Škot je ipak dao "thumbs up" za turing iz istih razloga. Mislim ono, vlada veliki hejt oko turinga, ali što je bila bolja alternativa? Da pascal uđe u 4 godinu kao aktualna generacija?

Za vremenski okvir 7nm nvidije se slažem, rekao bih cca od jeseni pa do kraja godine, možda se prebaci u početak sljedeće, al neće do tada ni Navi baš "pružit noge", pogotovo što neće izdominirati pascal niti turing.

Alternativni rasplet događaja je IMO još pesimističniji - a to je da nvidia krene ostavljati na tržištu turing i u 2020 godini tj. da se zbog izrazite dominacije sa AMD-om natječe sa last gen tehnologijom (tj. 12nm grafama sa AMD-ovim 7nm).

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.01.2019. u 22:21.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 22:28   #5057
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,161
Alternativa je bila iskoristiti die space za rendering jedinice i povećati performanse za istu cijenu, a rtx ubaciti kad bude spreman. Cijenim inovacije, ali pola čipa je beskorisno i čini se da će zauvijek to biti. Ne znan, zvuči kao fail...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 22:45   #5058
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,777
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Po meni za Nvidiju Turing nije fail, nego znak izrazite dominacije. Fail je za consumere.
Istina i to isto je radil Intel zadnjih deset godina otkad su izdali Conroe i dodatno zacementirali sve sa Sandy Bridge arhitekturom. Ni oni nisu morali ništa novo izdati, jer realno - konkurencije nije bilo. Kad se bolje pogleda, zapravo ni nisu izdali ništa novo, već su svakih godinu i pol prodavali varijaciju na temu. Nitko se nije žalil, jer drugog izbora nije bilo - do dolaska Ryzena. Skoro, pa ista stvar je sad s nVidijom - konkurencije već jedno dulje vrijeme nema vidiku, nema potrebe izdavati nove proizvode, budžet za istraživanje i razvoj je praktički neograničen, jer ga puni HPC/AI/ML sektor u kojem imaju takav monopol da će Intel kad napokon izdaju svoj GPU - reći koji **rac se tu događa, pa izdali smo svoj GPU i nitko ih ne želi. Uglavnom, baš kao i Intel, nVidia je u stanju zasrati čak i kad se čini da je to nemguće, jer imaju sve preduvjete za mirnu plovidbu. Daleko od toga da je Turing podbačaj, ali bome nije ni pomama kakvoj su se nadali, tak da je ovo idealno vrijeme da AMD napravi nekaj na tom polju - pogotovo sad.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 23:00   #5059
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Alternativa je bila iskoristiti die space za rendering jedinice i povećati performanse za istu cijenu, a rtx ubaciti kad bude spreman. Cijenim inovacije, ali pola čipa je beskorisno i čini se da će zauvijek to biti. Ne znan, zvuči kao fail...

Pa upravo iz tog razloga im i treba skinit kapu. Makar zbog hrabrosti. Jer što su mogli umjesto RT i tensor cores utrpati još cuda cores, imati još jače, a jeftinije gaming gpu za proizvest, a prodavati ih za istu ili još veću lovu.

Npr. umjesto 450mm2 rtx 2070 (cuda + rt + tensor) su mogli napraviti bržu, a 350-400mm2 gaming gpu i prodavati je za iste novce.

No išli su na za njih riskantniju i nepovoljniju opciju. Likovi poput Lewisa tj. optane korisnici su se preporodili sa turingom. Ima i tu neke love, nije sve gaming. Nepostojeća konkurencija u višem segmentu im je omogućila ovaj "rizik", a to je sve zalog za budućnost, jer osim renderinga, kad RT bude bitan za gaming za par godina bit će u izrazito dominantoj poziciji. Mora se s nečim početi.


Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Uglavnom, baš kao i Intel, nVidia je u stanju zasrati čak i kad se čini da je to nemguće, jer imaju sve preduvjete za mirnu plovidbu.

Po meni intel - nvidia paralele nisu usporedive, jer je cpu razvoj limitiran (clockovi i ipc ne mogu značajno napredovat već godinama), a i gomilanje jezgri je limitirano. S druge strane grafičke mogu svakom generacijom bez beda puknuti minimum +30% performansi, i to na istom nodeu da se masovno onaniranje gamera nastavi svake godine. Nvidia je puno zajebaniji igrač od intela, a gpu puno zahvalnije za razvoj.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 23:28   #5060
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,777
Da, CPU - GPU relacija nije direktno usporediva, ali poanta je da su i Intel i nVidia bili u istoj situaciji bez konkurencije, pa im se ipak desil gaf.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 23:48   #5061
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Photoshop?


Kad pogledaš Nvidia je sve moguće gafove prošla zadnjih godina i ništa je nije sjebalo.


Muljala vlastite kupce tj. lažno predstavljala proizvode (gtx 970 gaf), muljala sa benchmarcima, muljala sa game developerima, shillovala sa dijelom medija, gro hardverskih fijaskoa (friško masovno krepavanje RTX-ica, masovni coil whineovi čitavih serija), kriplala drivere, imala manje futureproof proizvode od konkurenata, imala period gorih drivera od konkurenata više puta, zavadila se sa mnogima (od intela, medija, vlastitih kupaca), masu tužbi, masu fail projekata (physix, g-sync, vjerojatno gameworks i RT u gamingu, barem za početak), imala overpriced proizvode, evo sad i veliki pad dionica... "Krivi korak" je masu puta napravila i nije im se kurca dogodilo, ruše rekorde prodaje svake godine... Što još mogu napraviti da ih sjebe sljedećih par godina? Pogotovo kad su barem jedan korak ako ne dva ispred konkurencije...
Čovjek ima feeling da bi se izvukli i iz nehumanih experimenata na ljudima, ako je u svrhu napretka gaminga

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.01.2019. u 23:57.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:02   #5062
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,777
Ne znam da li je fotošop, ali zanimljivo je u svakom slučaju. Kaj se nVidije tiče, dosta je da AMD (ko i u Intel slučaju) izda nešto što će ljude natjerati da razmisle prije kupnje. Začas se sve ostalo posloži na svoje mjesto.

Primjera radi, da stvarno najave i kasnije izdaju RX 3080 GPU koji ima performanse u rangu s RTX 2080, a košta recimo ~500 do 1.000 kn manje, već je to sasvim fini korak u pravom smjeru.

Znači, nikakve iluzije da bude taj AMD 7nm GPU duplo jeftiniji, pri čemu još i troši duplo manje i tome slično. Nek bude po svemu u rangu s RTX 2080, ali taman tolko jeftiniji da ljudi okrenu glavu i u tom smjeru.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:06   #5063
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
RTX 2080 neće hvatat. Ako je suditi prema svim informacijama. Kao što sam pisao gore najbolja 1st gen naviji gpu bi imala max performanse i efikasnost RTX 2070, bez RT-a, par sto kn jeftinije... To je best case scenario, a možda još "fasuje" u nečem naspram iste (cijeni, performansama ili efikasnosti)

Što se tiče ovog ruskog webistea leaka i ovog cpu support leaka - kad bi to bilo točno - značilo bi da izlaze tipa za tjedan-dva. Tada se takve stvari događaju. A znamo da vjerojatno nije točno jer još nisu ni najavljeni (onako šturo, bez clockova i sl.)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:14   #5064
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dečki, super tema o GPU segmentu, ali krivi podforum ajd da se malo više baziramo na CPU

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:16   #5065
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa prebacite u turing ili negdje...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:17   #5066
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Neću ali se vrnite na CPU

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:21   #5067
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,777
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Što se tiče ovog ruskog webistea leaka i ovog cpu support leaka - kad bi to bilo točno - značilo bi da izlaze tipa za tjedan-dva. Tada se takve stvari događaju.
Možda su za razliku od prve Ryzen generacije, ovaj put proizvođači matičnih ploča dobili sve informacije i konkretne procesore na vrijeme.

Također, moguće da je Škotov izvor netko iz te MBO branše, pa zato ima tolko detaljne informacije.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:31   #5068
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Svejedno... da prave bios support, a cpu dolazi za štajaznam pola godine... ne drži vodu. Bit ćemo pametniji 9.1.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 00:38   #5069
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
krivi podforum ajd da se malo više baziramo na CPU
Druze, moras gledat naprijed, u buducnost... ići tamo gdje još nitko nije išao !!
Za 10 godina necemo imati CPU i GPU nego sve u jednoj "plocici" - chip.. kako god... eto meni zapao za oko ovaj Ryzen 5 3600G koji zbilja ako tako bude je mozda vrh ulozeno/dobiveno ponude u zadnjih 10 godina.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 10:55   #5070
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Druze, moras gledat naprijed, u buducnost... ići tamo gdje još nitko nije išao !!
Za 10 godina necemo imati CPU i GPU nego sve u jednoj "plocici" - chip.. kako god... eto meni zapao za oko ovaj Ryzen 5 3600G koji zbilja ako tako bude je mozda vrh ulozeno/dobiveno ponude u zadnjih 10 godina.

Kad bi barem izašao kad i ostala 3xxx gama, prodao bi onda i grafu. Ovako bojim se da neću moći toliko čekati .
toshiro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na