Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2017., 02:39   #26461
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Šta je s ovim mišljenjima na ovoj temi? Kad se nekome dirne u preferiranu marku onda odmah je netko nesposoban i ne zna voziti?

Frend je obiteljski čovjek, vjerojatno stariji nego pola ovog foruma i ne ganja se niti išta. A ovlašteni servis na njegovom autu i još nekolicini ne zna/ne želi riješiti problem.



Downsizing je za one koji nemaju para za pošten motor. Kod mene 0.9L može eventualno za vrt okopat.

.
Rješavanje motora koji se pregrijavanja nije SF za riješiti, tak da stvarno servis je vrhunski.

Pošten motor, ko npr 1.5 dci u novom Mercu?
Osobno prije 1.4 turbo 150ks nego 2.0 atmo 150ks
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 03:50   #26462
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
nije to ko prije, pa da veca kubikaza znaci vise prijedjenih km....danas je to sve aluminij...sama logika nalaze da je sa manjom kubikazom manja potrosnja, zato se taj ecoboost i prodaje ko alva...125 ili najjaci, od 140ks je po meni idealna jurilica za po gradu, jedino sto mi se cini bar 15000kn preskup...(novi)
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2017., 05:56   #26463
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
125 ili najjaci, od 140ks je po meni idealna jurilica za po gradu, jedino sto mi se cini bar 15000kn preskup...(novi)
Svog Focusa sam platio
120500 kuna i za te novce ne vjerujem da sam mogao dobiti nesto bolje a da je novo.Oprema ST Line,plus nesto dodatne opreme.


Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 06:16   #26464
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Svog Focusa sam platio
120500 kuna i za te novce ne vjerujem da sam mogao dobiti nesto bolje a da je novo.Oprema ST Line,plus nesto dodatne opreme.


Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
Kak ne bolje, za 4k kn manje Fiesta s istim motorom i opremom, jbg isti motor na manju masu, jedino ti na 6. brzini zavidim (šala naravno )
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 07:49   #26465
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Ja recimo nisam dvojio ni sekunde kad sam birao izmedju Fieste i Focusa. Je Fiesta zgodan autic ali bunker je katastrofa.
Tko god je roditelj ovdje znat ce o cemu pricam.
Pa sta vi ne zelite tu i tamo poslat svoju zenu i djete u setnju dok sa ekipom gledate tekmu doma?
A kamo da jadnica stavi kolica? Da obara sjedala svaki put... Sigurno se mislite ha! djete ce odrasti brzo ali onda treba biciklic vozit u bunkeru i eto ti ga opet obarat sjedala...ma hvala lijepo ali za malo vise novaca imas Focusa koji je daleko prostraniji i prakticniji kako na zadnjoj klupi a tako i bunkeru.

Sto se tice motora, zbilja za grad taj 1.0 ecoboost sa 125 ks i 200Nm je sasvim dovoljno. Neznam cemu takvo podcjenjivanje i etiketiranje da je to mlinac ili motor za kosilicu. Tko god to prica bojim se da ili ima kriva ocekivanja ili nije nikad probao vozit ga.
Da se razumijemo ja vozim auto sa dvostruko vise cilindara i 3 puta vecom zapreminom ali svaki put kad sjednem u zeninog focusa nemam osjecaj da vozim kosilicu...dapace ugodniji daleko za gradsku voznju.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 08:36   #26466
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Ja recimo nisam dvojio ni sekunde kad sam birao izmedju Fieste i Focusa. Je Fiesta zgodan autic ali bunker je katastrofa.
Tko god je roditelj ovdje znat ce o cemu pricam.
Pa sta vi ne zelite tu i tamo poslat svoju zenu i djete u setnju dok sa ekipom gledate tekmu doma?
A kamo da jadnica stavi kolica? Da obara sjedala svaki put... Sigurno se mislite ha! djete ce odrasti brzo ali onda treba biciklic vozit u bunkeru i eto ti ga opet obarat sjedala...ma hvala lijepo ali za malo vise novaca imas Focusa koji je daleko prostraniji i prakticniji kako na zadnjoj klupi a tako i bunkeru.
I ja sam se vodio slicnom logikom,jer mi treba mjesta za kofere.Samo niti Focus sa 5 vrata nije neka sreca sa tim bunkerom ( najmanji u klasi ),kao i onim sredisnjim tunelom na zadnjim sjedistima.Ocito su te mane zbog prilagodbe RS-ovog 4x4 pogona i ovjesa.
Karavan bi bio idealan ali meni se taj karavanski stil bas ne svidja.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 09:13   #26467
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Vi koji fiestu vozite, jel u eu koriste powershift?


Sent from my iPhone using Tapatalk
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 09:21   #26468
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Koriste, bilo je u cjeniku kad sam naručivao.
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 09:28   #26469
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor Zellenny Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Imam Alfu 156 1.6 TS 97' godina i rokće ko prasac (varijator). Ne mogu na svemrežju pronaći cijenu novog varijatora, pa ako netko zna koliko košta bio bih zahvalan Onaj repair kit me ne zanima
http://www.ebay.com/itm/Alfa-Romeo-G...0AAOSwWfFXkMx8

Najbolje ti je nazvati tokić/intercars/krešo i raspitati se koliko dođe novi, zadnji puta kada sam ja pitao je bio preko 2 soma kuna

Ili probaš naći polovan dobar
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 09:36   #26470
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Pitam jer vidim da su imali gro problema s time. Da li netko zna da li je to rijeseno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2017., 09:48   #26471
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
https://www.youtube.com/watch?v=sGF8dB9z4GA

Vozio sam Discovery, auto je odličan.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 09:48   #26472
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
Vi koji fiestu vozite, jel u eu koriste powershift?


Sent from my iPhone using Tapatalk
I Fiesta i Focus imaju mogucnost nadoplate powershifta

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 09:49   #26473
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Valjalo bi čitat malo.
Ima problem s 1.5 motorom, koji ako je benzinac je zapravo derivacija zeteca starog ko biblija samo s varijabilnim otvaranjem ventila. Isti vrag ko i 1.6 ti-vct samo smanjene zapremnine(eko sranja i etanol).

Zvuči ko neispravan motor, a to "nije jedini" je niš više nego sranje koje možeš čut od naših ovlaštenih da slučajno ne bi poduzeli nešto, a kamoli zamijenili motor ili isporučili drugi auto.

Ford nema 0.9 ecoboost već 1.0. Jel valja? Vrijeme će pokazat, ali dobar su pokazatelj focusi s nizozemskih ili francuskih leasinga(ima ih ko govana na mobile.de) koji u 4 godine imaju napravljeno oko 150k km. Znači ako su služili za skoro 40k km godišnje, onda vjerojatno valjaju i za prosječnog hrvata i njegove trkačke sposobnosti.

ok, ovo ima smisla za nase strucnjake po servisima

ako cu morat novi auto uzimat, budem isao testirati i forda
  Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 09:52   #26474
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
O čem pričate? Frend ima rentacar i vozio sam novog Focusa i Fiestu (dizeli)...oba imaju dovoljno mjesta iza i za veće klince. Gepek je kod Fieste samo mallo manji a ako sam ja durao sa Corollinim gepekom dok smo imali kolica onda ni Fiesta ne bi trebala bit problem....bez kolica sve stane iza i u Fiesti a na zadnjem sicu ima iznenađujuće dosta prostora. Također Fiestina klasa je narasla pa samo usporedite novu Fiestu s onom od prije 15 ak godina....razlika u veličini velika, pogotovo unutra...a i u udobnosti.
Realno i obitelj s dvoje djece može furat Fiestu po gradu i jednom godišnje na more (mi se vraćali s mora s Fiestom). A troši nešto manje od Focusa. Jasno da je Focus više obiteljski auto radi većeg prostora..ali nema tu puno više mjesta kak neki pišu...
A glede benzinaca....1.0 ecoboost (onaj od 100Ks) ide sasvim solidno u gradu (a npr. ja se 95% vremena vozim po gradu)...125KS verzija je negdje prava mjera ali ja neznam nikog ko ga ima...atmosferac 1.6 od 125 Ks ide ko blesav, bolje mi je čupao neg moja Corolla koja je isto solidna jurilica (1.6 vvti, 110KS). Kaj je najbolje i manje je trošio od Rolle. Atmo od 100 Ks (cca) je ok vukao iako nije za neko ganjanje....onaj najslabiji benzinski motor je koma...penzić style..mislim da taj ima nekih 80KS....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 10:01   #26475
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Sva sreca pa "papir" sve trpi. Da krama veyron , da gtr i pors, a laferrari je sporiji , a i taj moderni auto od firme koja ima rezultate je sporiji. I naravno ni driftat nezna, tipicno hrvatsko jalno razmisljanje.
Tipična hrvatska reakcija na "diranje" svete ekipe iz sv. nedjelje

Gle, ja jednostavno ne vjerujem na " ide toliko majke mi " nikome, pa ni njima. Kad bude auto u prodaji, i istestiran kak spada, ja skidam kapu, isto kao i svakom drugom. Mislim, od 2011 se auto prezentira kao space-shuttle, u 6 god valjda se mogao napraviti opsežniji test nego utrka na 400m ??

i da, Veyron je krama jer ima 10 godina staru elektroniku koja je svjetlosnim godinama iza danas. Onda je ubrzanje ispod 3 sekunde bilo "wow", sad ga ima svaki auto sa duplo manje ks.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 10:10   #26476
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Da budem iskren i meni je nevjerojatno da dan danas nema nekih opseznijih testovi od tih 400m, 500m whateva clipova....Stvarno nisam jalan ali sve vise mi je da sumnjivo da ga jebes...
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 10:20   #26477
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Mislim, ajmo realno, svaka im čast i ovako.

Ali auto se prezentira kao sjedi-vozi i naj na svijetu, ali osim što malo izganjaju koncept, serijski auto ja još nisam vidio u akciji. u 6 godina ?
vex je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 10:23   #26478
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Kad bude auto u prodaji
Pa tehnički već je u prodaji koju godinu

Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Mislim, od 2011 se auto prezentira kao space-shuttle, u 6 god valjda se mogao napraviti opsežniji test nego utrka na 400m ??
Upravo ono što se i sam ponekad pitam. Da u 4-5 godina koliko je već složen nisu bili u stanju otić na ring, već se stalno pucaju filmići kak auto ide 0-400m


Citiraj:
Autor vex Pregled postova
i da, Veyron je krama jer ima 10 godina staru elektroniku koja je svjetlosnim godinama iza danas. Onda je ubrzanje ispod 3 sekunde bilo "wow", sad ga ima svaki auto sa duplo manje ks.
Pa sad, ne bi ga nazcvao kramom. FFS, McLaren F1 je star no opet nikako ga ne bi nazvao kramom. Da, nije to P1 ali opet...
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 10:25   #26479
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ne branim ih, al u omašili ste ceo fudbal. auto nije namjenjen serijskoj proizvodnji nego probranom broju ljudi kojima je svejedno jel on kosta 400k kn ili 400k eura. ako bajo sjedne u njega, provoza se, svidi mu se i zena mu da zeleno svijetlo, nema tog testa koji njega zanima i zbog kojeg bi mu se bilo lakse odluciti za kupnju ili odustati.

to sto mi vozaci mlinaca za kavu nemamo detaljan uvid u performanse tog automobila niti sto testovi nisu javni ne znaci da krajnji kupac prilikom pljuvanja povece kolicine novca ne dobije sve informacije koje ga zanimaju.

cilj tih videa i ''testova'' je privuci onih par ljudi koji imaju pare da kupe auto, a ne davanje materijala za rasprave opcoj populaciji.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 10:35   #26480
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Ima ko kakav prijedlog a da nije Golf iz 2010 sa 180t km? Dakle 9 somova, benzinac, da ide s mjesta...ne starije od 2011g....potrošnja mi čak i nije bitna, malo prelazim km...uglavnom grad
kak stoje Clio četvorke? znam ekipu koja ih voze kao službena vozila. stalno su na cesti i kažu da je auto odličan. jest da voze dizele, ali mislim da su benzinci još bolji.
tizhu je offline   Reply With Quote