Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 13.07.2019., 17:15   #45271
domy1
Yugokiller
Moj komp

domy1's Avatar

Datum registracije: Jun 2006
Ja sam neki dan naletio na starijeg krkana kod CCO east u novom mercu kupe, izlazi iz ulaza u podzemnu. Ja stanem i uljudno pitam kuda, on veli nemam ti ja vozačku i nasmije se.

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 17:22   #45272
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp

m4dm4n's Avatar

Datum registracije: May 2006
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čitam danas kako je ona pijana HAC-ovka koja je prošla kroz crveno i pregazila curu dobila 10g. zatvora i doživotnu zabranu vožnje. Dobila bi još više zatvora da su joj uspjeli dokazati bijeg s mjesta nesreće. Tako treba!
Ovoga treba kazniti s bar 20g. zatvora.
A koji auto je u igri bio?
Oglas

Oglas
Staro 13.07.2019., 17:33   #45273
webstartm
Sandy!!!
Moj komp

webstartm's Avatar

Datum registracije: Sep 2008
Audi A3 Sedan ja mislim. Uglavnom Audi

Edit: Ako pitas za HACovku^^
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 19:05   #45274
adaksinjo
Premium
Moj komp

adaksinjo's Avatar

Datum registracije: Dec 2011
kazna za korištenje mobitela u vožnji raste s 500kn na 1000kn, kao da ništa nisu napravili. nakon toliko godina čekanja strožih kazni, oni ih poduplaju umjesto da ih dignu minimalno 5x. na stranu to da onda dobar dio tih kazni država ne bi mogla naplatiti, ali ti vozači fino ne bi mogli produžiti registraciju pa bi se našle pare za kazne.

najbolje od svega da ako platiš odmah, odnosno u onom roku par dana, kazna raste s 250kn na 500kn, sramota.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 19:06   #45275
IcyTexx
Premium
Moj komp

IcyTexx's Avatar

Datum registracije: May 2007
Neće niš promijenit te kazne, kolike god bile.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 19:51   #45276
aski
Je suis Schumi
Moj komp

aski's Avatar

Datum registracije: Nov 2006
Promijenit ce stanje proracuna. Na bolje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Nokia Lumia 1020 White
Microsoft Windows Phone 8.1 (Cyan) + Preview for Developers

Samsung Galaxy S3 Pebble blue
Archidroid V3.0.0 CyanogenMod 11 – KitKat 4.4.4
Kernel 3.0.101 – Lord Boeffla 2.4

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 19:51   #45277
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp

Gabre's Avatar

Datum registracije: Jan 2004
Jednostavno su preblage kazne koje se ne provode.

Evo jucer gledam kako slep sluzba dize auto, policajac iza njih, posto, ovdje ako te klope sa 50 preko ogranicenja ide automatsko oduzimanje vozila, vozacka, i na sud.

I PLUS osiguranje za auto iduce godine ti ide gore 3,4 puta.

Kolega je placao osiguranje godišnje 10000 dolara, jer su ga dva puta tako klopili u godini.

Pa se smirio i prestao vozit ko divljak.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 21:54   #45278
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Evo klasika kako se rade clanci u novinama/portalima, kad nije Audi, BMW, Mercedes onda u clanku nema spomena o tome premda je tragedija velika i gadna prometna.

https://net.hr/danas/crna-kronika/tr...bori-za-zivot/

Znaci posto je u pitanju Skoda i Renault (cini mi se megane?) onda se u clanku kaze "osobni automobil", znaci nije tako strasno bitno i netreba click bait kao "BMWom presao u suprotnu traku i usmrtio...." premda je poslledicno veca nesreca/tragedija nego ona na naplatnim kucicama od neki dan jer tamo srecom nitko nije poginuo....

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 14.07.2019. u 10:28.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 23:31   #45279
fanATIk
NITKOV
Moj komp

fanATIk's Avatar

Datum registracije: Oct 2004
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova

LOL WTF AFK BRB ASAP... ne znam ... sve kratice bi napisao koje znam i dalje nemogu izraziti ogroman koji imam kad sam ovo vidio
Kaj ti nije jasno? Pa čovjek je sve objasnio.

Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Fortron Bluestorm II 500W
Kejs u izgradnji
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Canon CanoScan 4400F
Win 10

Unique case by fanATIk

fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 02:44   #45280
IcyTexx
Premium
Moj komp

IcyTexx's Avatar

Datum registracije: May 2007
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Evo klasika kako se rade clanci u novinama/portalima, kad nije Audi, BMW, Mercedes onda u clanku nema spomena o tome premda je tragedija velika i gadna prometna.

Znaci posto je u pitanju Skoda i Renault (cini mi se megane?) onda se u clanku kaze "osobni automobil", znaci nije tako strasno bitno i netreba click bait kao "BMWom presao u suprotnu traku i usmrtio...." premd aje posledicno veca nesreca/tragedija nego ona na naplatnim kucicama od neki dan jer tamo srecom nitko nije poginuo....
Beskrajno je puno kretena kojima je sredisnja linija na kolniku samo sugestija, i prelazi se bez problema, makar vide da im ususret ide drugi auto. A kad se nađu takva dva mamlaza ili jedan veći i nedužna osoba, nastaje gadan partial overlap sudar. I ljudi umiru, pogotovo u starijim autima.

Van naselja vozim brze i od tih kretena koji to rade, ali nikad mi nije auto nekontrolirano pobjegao preko crte, ili da sam ju namjerno gazio/prelazio vecinu vremena. Uvijek sam na onoj brzini da mogu savladat zavoj bez da gazim crtu. A bezbroj puta vozila s kojima se mimoilazim u zavojima pređu za širinu kotača u moju traku. 404 mozak not found. Ljudima se ne da okretat volan, malo stisnut kočnica ili kupit bolje gume.

Prije koji dan sam sam se spuštao s brda i došao sam do slijepog hairpina od 180 stupnjeva. Nakon polovice zavoja sam vidio da mi u frontalni sudar ide kreten, potpuno u mojoj traci. Mimoišli smo se za dlaku, a sve jer mu se nije dalo okrenut volan malo jače, jednostavnije je iskoristit cijelu cestu kao kralj, prijeći u lijevu traku preko pune linije i hvatat veći luk skretanja. Bravo.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 14.07.2019. u 02:50.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 14.07.2019., 02:55   #45281
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Datum registracije: Sep 2002
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Kaj ti nije jasno? Pa čovjek je sve objasnio.
Ma sve 5, lijepo od njega da to prodaje na Njuskalu ..
Da si i "obican smrtnik" to moze kupit
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 08:08   #45282
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Čitam članak i ne vjerujem šta piše u prvoj rečenici - u kojoj normalnoj državi bi ga pustili na slobodu? Zašto?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2100723.aspx
Staro 14.07.2019., 09:21   #45283
burmuz
Premium
Moj komp

burmuz's Avatar

Datum registracije: Mar 2007
Citiraj:

Znaci posto je u pitanju Skoda i Renault (cini mi se megane?) onda se u clanku kaze "osobni automobil", znaci nije tako strasno bitno i netreba click bait kao "BMWom presao u suprotnu traku i usmrtio...." premd aje posledicno veca nesreca/tragedija nego ona na naplatnim kucicama od neki dan jer tamo srecom nitko nije poginuo....
Da, to sam i ja primijetio, baš čitam članak. Osobno mislim da je to ona logika koja je već ustaljena: kad na pločnik baci žvaku ili papirić Plenković ili lokalni alkos nije isto. Jednog razapinjemo do besvjesti dok na drugog ne gledamo.
Eto, ima i vožnja jeftinih i manje atraktivnih auta svoje prednosti. I ne, nisam sarkastičan, već doslovno.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 10:29   #45284
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Jasno, slazem se kreten je kreten i ostat ce nebitno sta vozi ali ako tamo onaj na naplatnima treba 20 godina u zatvor i dozivotno bez vozacke bla... bla... bla... onda ovaj gdje ima smrtno stradalih treba barem 30 godina i dva zivota bez vozacke ? Ili pak ne ? jer je vozio Skodu, Renault, nesto trece pa nije tolko bitno.........
Staro 14.07.2019., 11:43   #45285
MadBoY
MadModerator
Moj komp

MadBoY's Avatar

Vozac "osobnog automobila" skrivni nesrecu - a tko zna, mozda je izgubio svijest, srcani, mozdani...
Vozac BMW-a, Audija ili Mercedesa - luđak, pijan, droga, mobitel, budala, seljo, kreten, odmah se ide saznati ime i prezeime, tko je sto je, OIB... sve...

Nepovezano s ovim, ali nekakav je trend postao u ZG-u voziti s upaljenim zmigavcem. Upale ga kad se hoce prestrojiti u drugu traku i vise ga ne gase.
Staro 14.07.2019., 11:58   #45286
fanATIk
NITKOV
Moj komp

fanATIk's Avatar

Datum registracije: Oct 2004
Vjeruj mi, više je onih koji uopće ne koriste žmigavac.

Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Fortron Bluestorm II 500W
Kejs u izgradnji
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Canon CanoScan 4400F
Win 10

Unique case by fanATIk

fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 11:59   #45287
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Vjeruj mi, više je onih koji uopće ne koriste žmigavac.
Bash htjedoh komentirati kad sam bio 4-5 dana u Zagrebu proljetos da je bilo kontr aiskustvo tj. ni oni koji lijevo skrecu vise ne daju zmigavac a kamoli za neke manje "zahtjevne" radnje kao prestrojavanje .
Staro 14.07.2019., 12:13   #45288
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp

pci_e3x's Avatar

Datum registracije: Aug 2010
Citiraj:

Znaci posto je u pitanju Skoda i Renault (cini mi se megane?) onda se u clanku kaze "osobni automobil", znaci nije tako strasno bitno i netreba click bait kao "BMWom presao u suprotnu traku i usmrtio...." premda je poslledicno veca nesreca/tragedija nego ona na naplatnim kucicama od neki dan jer tamo srecom nitko nije poginuo....
clickbait kad je "premium" auto (pa makar staro 30godina kao onaj s 'kamatarkom' nedavno), nista drugo :shrug:

a u boljim drzvama ima preium auta na svakom koraku pa im portali nisu tako nabrijani kao nasi. Em jos stave maks 2 slike, vise teksta.

nego, netko je spomenuo da je taj lik izasao iz komune? a da skupa s njim ode u zatvor i onaj koji ga je pustio? ..ah ne, nismo u tako uredenoj drzavi..
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 13:33   #45289
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
clickbait kad je "premium" auto (pa makar staro 30godina kao onaj s 'kamatarkom' nedavno), nista drugo :shrug:

a u boljim drzvama ima preium auta na svakom koraku pa im portali nisu tako nabrijani kao nasi. Em jos stave maks 2 slike, vise teksta.

nego, netko je spomenuo da je taj lik izasao iz komune? a da skupa s njim ode u zatvor i onaj koji ga je pustio? ..ah ne, nismo u tako uredenoj drzavi..
Komune su dobrovoljne afaik. Tako da nemojmo dizati hajku.

Ali kedno zanimljivo pitanje. Zasto ne bi ponistili vozacku ovisnicima o alkoholu i drogama?
Ne moramo to "loosely" definirati mi ljudi, zna se sto je u psihologiji ovisnost i klasificira se kao bolest.
Dakle ako ti se dijafnosticira ovisnost o opijatima pod kojima se ne smije uoravljati vozilom, a ovisnost znaci da to moras konzumirati, ne mozes (ili ne zelis) si pomoci... Kako to da ti je vozacka dozvola jos valjana kada je 95% da ces voziti pod utjecajem opijata o kojem si ovisan?

I da ti se vozacka smije vratiti tek nakon sto si X vremena dokazano cist.
Staro 14.07.2019., 13:39   #45290
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp

pci_e3x's Avatar

Datum registracije: Aug 2010
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Komune su dobrovoljne afaik. Tako da nemojmo dizati hajku.

Ali kedno zanimljivo pitanje. Zasto ne bi ponistili vozacku ovisnicima o alkoholu i drogama?
Ne moramo to "loosely" definirati mi ljudi, zna se sto je u psihologiji ovisnost i klasificira se kao bolest.
Dakle ako ti se dijafnosticira ovisnost o opijatima pod kojima se ne smije uoravljati vozilom, a ovisnost znaci da to moras konzumirati, ne mozes (ili ne zelis) si pomoci... Kako to da ti je vozacka dozvola jos valjana kada je 95% da ces voziti pod utjecajem opijata o kojem si ovisan?

I da ti se vozacka smije vratiti tek nakon sto si X vremena dokazano cist.
Nisam isao za tim da su dobrovolje, da, prezestoko sam reagirao. No onda oni koji vodu komune, mogu dati procjenu je li netko sposoban upravljat vozilom ili ne. Upravo ono sto si rekao u zadnjoj recenici.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 14:03   #45291
buljaka
Premium

Datum registracije: Aug 2014
Živiš u zemlji koja ne uzima vozačku narkomanima, pijancima, PTSP, a ni osobama koje su imale moždani. Dakle ljudi koji ne mogu hodati niti upravljati sa jednom stranom tijela mogu imati i dalje vozačku.

Ma sve je idiotizam

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 14:37   #45292
Colop
Premium

Datum registracije: Sep 2011
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Nisam isao za tim da su dobrovolje, da, prezestoko sam reagirao. No onda oni koji vodu komune, mogu dati procjenu je li netko sposoban upravljat vozilom ili ne. Upravo ono sto si rekao u zadnjoj recenici.
Osobe koje vode komune nemaju medicinskog znanja za tako nešto, niti su odgovorne za oduzimanje vozačke
Trebalo bi ovisnika poslati na testiranje kod Dr medicine rada i na razgovor sa psihijatrom.
A kad smo na toj temi, ista stvar je i sa PTSP om, epilepsijom i još par bolesti, pa svi uredno voze.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 15:02   #45293
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Osobe koje vode komune nemaju medicinskog znanja za tako nešto, niti su odgovorne za oduzimanje vozačke
Trebalo bi ovisnika poslati na testiranje kod Dr medicine rada i na razgovor sa psihijatrom.
A kad smo na toj temi, ista stvar je i sa PTSP om, epilepsijom i još par bolesti, pa svi uredno voze.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Mislim da je tema koju smo ovdje pokrenuli puno vaznija od visine kazni.

Ja sam za podizanje brzine na autoputu (jer kreteni ce i dalje voziti 180 po guzvama, a mi cemo najebat kad se vozimo 155 po praznoj suhoj cesti, sa novim gumama i ispravnim autom), ali i poostravanje kazni za sve koji voze bez vozacke, cesce kontrole i po danu...

Sve drzave imaju ogranicenja brzine koja ovise o uvjetima na cesti. Napravite digitalne znakove. Prazan autoput i suncam da n? 160. Suncam dan, ali guzvetina ispred tebe ? 120.
Pljusak? 100.

I kamere sa rigoroznim kaznama za prekrsitelje.
Trenutnih 130 je neka zlatna sredina, jer prije nije bilo tehnickih mogucnosti za dinamicke promjene (samo oni veliki displejevi, sada mogu postaviti puno malih).
Staro 14.07.2019., 15:28   #45294
MadBoY
MadModerator
Moj komp

MadBoY's Avatar

Vecina nasih autocesta nije prilagođena da se smije voziti 160km/h, a pri tome mislim na nedostatak odbojnih ograda, znakova postavljenih bez pravilne zaštite, stupova od nadvožnjaka bez zaštite i slično.
Mislim na ovakve situacije: https://i.imgur.com/vrfM3T2.jpg i https://i.imgur.com/CzZqKQV.jpg
Staro 14.07.2019., 15:46   #45295
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Vecina nasih autocesta nije prilagođena da se smije voziti 160km/h, a pri tome mislim na nedostatak odbojnih ograda, znakova postavljenih bez pravilne zaštite, stupova od nadvožnjaka bez zaštite i slično.
Mislim na ovakve situacije: https://i.imgur.com/vrfM3T2.jpg i https://i.imgur.com/CzZqKQV.jpg
Ok to su sve validne poante, ali koliko vidim to se sve isto tako moze naknadno ugraditi? Politicari ionako fino zarade kad su neki javni radovi
Staro 14.07.2019., 18:27   #45296
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp

m4dm4n's Avatar

Datum registracije: May 2006
S obzirom da je svugdje u europi uglavnom ogranicenje 130, ne vidim bas razlog na podizanje ljestvice na 180. 130 je sasvim dovoljno, samo treba dosljedno i cesto kaznjavati prekoracenja. Realno, mozes se kod nas voziti oko 145-150, a da si unutar granice sa svim onim olakotnim kalkulacijama. Nema se potrebe voziti brze od toga.
Staro 14.07.2019., 18:33   #45297
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Sto se tice ogranicenja to zavisi dali Njemacku smatras Europom ?

po meni bi trebalo biti 150 na autoputu s obzirom koliko puta placamo cestarinu (gorivo, tehnicki, i sam autoput) moglo bi s eto malo bolje krpati i poraditi na sigurnosti i onda podici limit na 150.

130 je bilo nekad savim dovoljno ali nekad ni nije kostalo ZG--->ST u jednom smjeru 200kn .
Staro 14.07.2019., 19:02   #45298
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
S obzirom da je svugdje u europi uglavnom ogranicenje 130, ne vidim bas razlog na podizanje ljestvice na 180. 130 je sasvim dovoljno, samo treba dosljedno i cesto kaznjavati prekoracenja. Realno, mozes se kod nas voziti oko 145-150, a da si unutar granice sa svim onim olakotnim kalkulacijama. Nema se potrebe voziti brze od toga.
180 je previse. A razlog "to nitko drugi ne radi" mi nije dovoljno dobar.
Staro 14.07.2019., 21:26   #45299
generic
Premium
Moj komp

generic's Avatar

Datum registracije: Jan 2005
Ma samo da na većini segmenata bude 130 pa da se vozi bez straha 150, a ne da su ograničenja 100 pa te već na 135-140 zaustavljaju.

Elven, zar misliš da neki pametniji i bogatiji narodi već nisu napravili studije koje pokazuju utjecaj ograničenja brzine na niz parametara? Mislim, tih 130 sigurno nije izvučeno iz guzice kao što se kod nas neke stvari rade.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 22:11   #45300
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Ma samo da na većini segmenata bude 130 pa da se vozi bez straha 150, a ne da su ograničenja 100 pa te već na 135-140 zaustavljaju.

Elven, zar misliš da neki pametniji i bogatiji narodi već nisu napravili studije koje pokazuju utjecaj ograničenja brzine na niz parametara? Mislim, tih 130 sigurno nije izvučeno iz guzice kao što se kod nas neke stvari rade.
Sigurno jesu radili studije... 1990?
Drugi problem je sto se nijedan politicar mece usuditi podignuti ogranicenja, jer cim netko pogine, oporba ce graknuti na onog ko je izglasao zakon (makar se prekrsitelj vozi pijan 180 na sat i nije mu bitno dal je ogranicenje 130 ili 140).

Trece nedavno je u engleskoj povecano ogranicenje brzine za kamione i otkrili su da se smanjio broj nesreca.

Na kraju dana nije toliko bitno koliko je ogranicenje, ali mi je glupo da je jednaka kazna kad se netko vozi 160 po suhom i sa novim gumama ili netko tko se vozi 160 po kisi, na groznim gumama.

U idealnim uvjetima ogranicenje brzine bi ovisilo o autu, vozacu i vanjskim uvjetima. Ali prije cemo doci do autonomnih vozila, nego kompjuterizacije koja bi to omogucila.
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno