Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2017., 13:12   #31
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Vidim poantu
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 18:19   #32
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Na YT je poceo rat oko a9
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 18:23   #33
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ako se tokom fotkanja pregrijao, a drugi aparat u istim uvjetima normalno odradio, onda ne kuzim cemu rasprava.
Ne bi bilo prvi putda je neki komad elektronike osjetljiviji na temperaturu od drugog u istim uvjetima.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 18:40   #34
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ono što mi je i dalje smiješno je da nitko ne čita s razumijevanjem. Možda da probam velikim boldanim slovima?

APARAT SE NIJE PREGRIJAO, SAMO JE DAO UPOZORENJE O VISOKOJ TEMPERATURI

Razlog...stajao je u torbi na suncu. Fotkanje je do kraja odradio najnormalnije. Jel treba crtati? Ovoliko drame oko jednog običnog clickbait videa...

Usput, evo dobrog deala, ako netko traži mirrorless, Sony A5100 za 424€ (275€ popusta) - Traje još 5h

http://tinyurl.com/ybzkvkk7
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 30.05.2017. u 18:48.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 19:01   #35
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
inače, koliko ima smisla sa m43-a preć na aps-c ako objektivni kompenziraju razliku?
na šta mislim :

imam pen 3 sa panny 20mm f1.7, vs sony nex sa 16mm f2.8?
treba mi nešto šire od 40mm. kombo nex + 16mm je oko 1200njak kn, vs manje-više ta ista cijena za panny 14mm f2.5 za m43.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 19:53   #36
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nikakav napredak niti smisla bas za te starije aparate.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 22:44   #37
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
a stari su i jedan i drugi... nex ima nešto više mogućnosti / funkcija, bolji senzor (cca 2 stopa), itd itb, dok na penu imam in body stabilizaciju i odličan oštar objektiv.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 23:29   #38
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ne dobivas nista prelaskom na nex. To je cak mislim i stariji uredjaj od pen3.
Radije usparaj ili uzmi na rate nesto novine generalno.
Ja sam presao sa e-pl3 (isti senzor ko ep3) na om-d m10 m2, i tu je bas osjetan napredak gdje god pogledas.
Samo eno citam da navodno sad izlazi mark3 sa 4K snimanjem pa cu lijepo popusiti ako bude iste cijene ko mark2

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 15:03   #39
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ovisi koji NEX. NEX 6 i NEX 7 su i dalje vrhunski strojevi. Ostale bih zaobišao jer su već prestari.

Pogledaj si i mišljenja o 16mm f/2.8, nije da nema mana.

http://www.dyxum.com/reviews/lenses/...review711.html
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 16:02   #40
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ivane, pitanje.

Za snimanje tutorijala za YT i kežual fotkanje, DSLR (trenutno sam u procesu nabave Canona 700 ili 750d) ili neki mirrorless?

I ako je mirrorless bolji, koji?

Do 4000kn (novi ili rabljeni pa noviji)

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 17:20   #41
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Svi mirrorlessi danas imaju tihe fokus motore u svim (pa i kit) objektivima i imaju af i face tracking.

Imaju i WiFi upravljanje preko aplikacije, skupa s live viewom, pa je korisno kod snimanja tutoriala da možeš vidjeti kadar, početi i završiti snimanje bez da se dižeš i ideš gledati na aparat.

Ja bih izabrao mirrorless, a za brand ti je skroz svejedno. Panasonic, Sony, Fuji, Olympus...

Otvorio sam oglasnik upravo i ovo mi zapelo za oko...
http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoapar...oglas-22657225

I sam ga koristim, kit objektiv (16-50) možeš naći za 500-800 kn. Korisno je što ima PowerZoom, pa ga i preko aplikacije možeš zumirati...

Ovo mi također ne izgleda loše u kombinaciji s ovim 14mm objektivom (ne znam koliko ti je zoom bitan)
http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoapar...oglas-22611822

Ako planiraš snimati duže od 20-ak minuta u komadu...imaj na umu da se svi fotoaparati dosta griju i mogu se ugasiti usred duljeg snimanja.

Pogledaj još i Panasonice GH2, GH3 i FZ1000.

S FZ1000 sam radio i foto i video, to ti je možda i najbolja opcija ako baš nemaš potrebe za izmjenjivim objektivima.

Za Sony znam kako radi s aplikacijom, no ne znam za Panasonic i Olympus, pa ako ti treba ovako nešto, istraži prvo imaju li to ti aparati i kako radi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 20:38   #42
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Street race danas...
Sony A6000 i 70-200mm f/4 G

AF-C (Continuous) i Continuous Shooting: High, prvi put da koristim aparat za nekakvo takvo "sportsko" snimanje koje zahtjeva precizan i brz fokus na objekte koji se brzo približavaju.

21 fotka, sve je samo smanjeno na 1200x800, 70 dpi, drito iz RAW-a, bez ikakve obrade

https://1drv.ms/f/s!ApIjCa40Sa8er_B-lbSYyljgV3ZMLw
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 04.06.2017. u 20:43.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 14:48   #43
keks
Premium
Moj komp
 
keks's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 76
Uzeo sam neki dan Canon M10 sa kit objektivom 15-45mm. Cini mi se da taj objektiv bas i ne iskoristava potencijal senzora pa me zanima koji bi bio dobar all around objektiv za ovog canona a da ne kosta vise od aparata? Moze i neki EF-S pa uzmem adapter za njega.
__________________
Speedtest
keks je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 22:32   #44
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Pozdrav forumaši,

razmišljam o nabavi nekog mirorless aparata pa sam se bacio u istraživanje. Ono što je meni trenutno zapelo za oko je Sony A6000 i Olympus e-m10 II. Malo više me privlači oly jer su navodno povoljniji objektivi. Ali moram napomenuti da u početku nebih previše ulagao u objektive. Objektivi su mi najveća nepoznanica za sada jer sam do sada koristio canon ps sx30 is.

Ne slikam previše (amater sam koji se voli poigrati s postavkama aparata ), ali kada slikam volim slikati radije s fotićem nego s mobom. Slikao bi svašta, obiteljska okupljanja, putovanja, prirodu...

Imate neku preporuku za nešto treće? Ako bi uzimao polovno na što treba paziti kod tijela, a na što kod objektiva?

Imate neke preporuke za neke eu shopove di su povoljni aparati?
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 18:44   #45
francek
Premium
 
francek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 174
Citiraj:
Autor keks Pregled postova
Uzeo sam neki dan Canon M10 sa kit objektivom 15-45mm. Cini mi se da taj objektiv bas i ne iskoristava potencijal senzora pa me zanima koji bi bio dobar all around objektiv za ovog canona a da ne kosta vise od aparata? Moze i neki EF-S pa uzmem adapter za njega.
Kakav je aparat za noćne snimke?
__________________
Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50mzh 16MB
francek je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 21:00   #46
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Pozdrav forumaši,

razmišljam o nabavi nekog mirorless aparata pa sam se bacio u istraživanje. Ono što je meni trenutno zapelo za oko je Sony A6000 i Olympus e-m10 II. Malo više me privlači oly jer su navodno povoljniji objektivi. Ali moram napomenuti da u početku nebih previše ulagao u objektive. Objektivi su mi najveća nepoznanica za sada jer sam do sada koristio canon ps sx30 is.

Ne slikam previše (amater sam koji se voli poigrati s postavkama aparata ), ali kada slikam volim slikati radije s fotićem nego s mobom. Slikao bi svašta, obiteljska okupljanja, putovanja, prirodu...

Imate neku preporuku za nešto treće? Ako bi uzimao polovno na što treba paziti kod tijela, a na što kod objektiva?

Imate neke preporuke za neke eu shopove di su povoljni aparati?
Dobro si odvazi koje feature vise volis kod oba aparata. Oba su dobra. M10 izlazi ubrzo Mark3, sa navodno 4K snimanjem.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 15:24   #47
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Dobro si odvazi koje feature vise volis kod oba aparata. Oba su dobra. M10 izlazi ubrzo Mark3, sa navodno 4K snimanjem.
Tnx. Nisam u žurbi s kupnjom pa možda i dođe mkIII dok ja odlučim (skupim lovu) za aparat.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 15:32   #48
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja imam mark2, A6000 sam imao dva tjedna i vratio ga. A6000 mi ergonomski nije pasao, tipka za video snimanje je na uzasnom mjestu (a snimam djecu svoju puno), touch to focus and shoot je zakon na Oly, itd
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2017., 17:44   #49
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Canon m3. Imam.priliku povoljno ga uzeti. Cijena me ispadne kao dobar kompakt 2500kn. Ne namjeravam koristiti sve njegive mogucnosti,zanima me malo bojja slika od nekog solidnog kompakta i da ne prckam po njemu kao po nikonu d5100 kojeg sam imao. Koristila bi ga i supruga. Moze li na auto raditi bolje slike od kompakta do 2500kn ili je ipak bolji neki kompakt za tu svrhu i za taj novac? S njim dobijam 18-55 i digi viewfinder
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 16:46   #50
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Ja se uskoro pridružujem mirorless fanovima.
Prodao sam skoro sve dslr što sam imao, još mi na prodaju stoji 70-200 f2.8 vr i 105mm f2DC a onda uzimam Sony A6500 i za početak Sigma C 30mm F1.4 i još bih neki telezoom za sonya ali to ću još da razmislim ali prijedlozi su dobrodošli. Oštrina je jako bitna.

EDIT:
Uglavnom, stigao A6500, za ovo kratko vrijeme odusevljen jako sa njim, posebno sa stabilizacijom u tijelu, radi kao na mom bivsem Nikon VR objektivu samo necujno.
Kako nikad nisam ni vidio uzivo neki mirrorless brinulo me kako radi EVF, ali to cudo na moje iznenadjenje radi zbilja jako dobro.
Pregrijavanje nisam dozivio jer eto, samo slikam sa njim
Trenutno imam samo Sigmu 30mm f1.4 DC DN ostra kao britva, jedino mozda mrvicu sporiji AF ali zanemarivo. Otprilike 20% sporiji od bivseg nikon 70-200 2.8 vr koji je jako brz. Kako ne slikam pokretno a pogotovo ne sport, to je super brzo i precizno. Sutra mi dolazi jos i sigma art 60mm f2.8.
Touch screen je koristan zbog tocke fokusa jer radi i kao touchpad kada se gleda u EVF iako je lag osjetan.
A sama kompaktnost mi je najbolja od svega. Nakon punog ruksaka DSLR opreme, skrasio sam se na jednu lowepro torbu za preko ramena.
Kako sony jako dobro barata sa visokim ISO-m a pogotovo bolje u odnosu na moj bivsi D7100, trenutno odustajem od ideje da kupim bljeskalicu, mozda uzmem Godox 350 tek toliko da se nadje za eto bezveze.
Vijek baterije mi je jos nepoznat, ali uzeo sam dodatne 2 baterije RAV POWER proizvodjaca. Punjenje preko power bank je super
Cijena mu je dosta paprena, ja sam novi kupio za 1400 eura (samo tijelo), ali sigme nisu skupe. 30mm f1.4 sam platio novu 360 eura a isto novi 60mm f2.8 je kostao 200 eura. Za telezoom jos neznam sta bih a i pitanje je hocu li jer sa ova 2 raspona sam ja sretan.


Nema sta uglavnom, kolikogod pljuvali po sony fanovima i korisnicima, ponizno im se pridruzujem jer gotovo sve sto su rekli je istina. Mislim da se poslje ovog iskustva necu vratiti na DSLR.

Zadnje izmijenjeno od: Vjeko. 06.08.2017. u 22:30.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2017., 09:47   #51
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Kupio bi mirorless aparat prvenstveno za snimanje videa u prirodi. Malo sam proučio recenzije i čini se da su Lumix DMC-LX10/LX15 i Sony DSC-RX100 V najbolji izbor.
Ovaj Lumix je jeftiniji, pa mi se čini kao dobra opcija.
Imate li nekih iskustava s ova dva aparata, ako može preporuka (može i neki drugi izbor)?
Napominjem da je primarna namjena je snimanje video uradaka u prirodi.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 20:08   #52
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Tnx. Nisam u žurbi s kupnjom pa možda i dođe mkIII dok ja odlučim (skupim lovu) za aparat.
dosao ti je Mark3, i kako sam i mislio, ubacili su 4K snimanje... ostalo su sitnice, meni nije vrijedno nadogradnje... no bolje da ne krenem gledati detaljno koje su razlike

Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Ja se uskoro pridružujem mirorless fanovima.
Prodao sam skoro sve dslr što sam imao, još mi na prodaju stoji 70-200 f2.8 vr i 105mm f2DC a onda uzimam Sony A6500 i za početak Sigma C 30mm F1.4 i još bih neki telezoom za sonya ali to ću još da razmislim ali prijedlozi su dobrodošli. Oštrina je jako bitna.

EDIT:
Uglavnom, stigao A6500, za ovo kratko vrijeme odusevljen jako sa njim, posebno sa stabilizacijom u tijelu, radi kao na mom bivsem Nikon VR objektivu samo necujno.
Kako nikad nisam ni vidio uzivo neki mirrorless brinulo me kako radi EVF, ali to cudo na moje iznenadjenje radi zbilja jako dobro.
Pregrijavanje nisam dozivio jer eto, samo slikam sa njim
Trenutno imam samo Sigmu 30mm f1.4 DC DN ostra kao britva, jedino mozda mrvicu sporiji AF ali zanemarivo. Otprilike 20% sporiji od bivseg nikon 70-200 2.8 vr koji je jako brz. Kako ne slikam pokretno a pogotovo ne sport, to je super brzo i precizno. Sutra mi dolazi jos i sigma art 60mm f2.8.
Touch screen je koristan zbog tocke fokusa jer radi i kao touchpad kada se gleda u EVF iako je lag osjetan.
A sama kompaktnost mi je najbolja od svega. Nakon punog ruksaka DSLR opreme, skrasio sam se na jednu lowepro torbu za preko ramena.
Kako sony jako dobro barata sa visokim ISO-m a pogotovo bolje u odnosu na moj bivsi D7100, trenutno odustajem od ideje da kupim bljeskalicu, mozda uzmem Godox 350 tek toliko da se nadje za eto bezveze.
Vijek baterije mi je jos nepoznat, ali uzeo sam dodatne 2 baterije RAV POWER proizvodjaca. Punjenje preko power bank je super
Cijena mu je dosta paprena, ja sam novi kupio za 1400 eura (samo tijelo), ali sigme nisu skupe. 30mm f1.4 sam platio novu 360 eura a isto novi 60mm f2.8 je kostao 200 eura. Za telezoom jos neznam sta bih a i pitanje je hocu li jer sa ova 2 raspona sam ja sretan.


Nema sta uglavnom, kolikogod pljuvali po sony fanovima i korisnicima, ponizno im se pridruzujem jer gotovo sve sto su rekli je istina. Mislim da se poslje ovog iskustva necu vratiti na DSLR.
kako ti se cini nakon duze koristenja?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 00:50   #53
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
kako ti se cini nakon duze koristenja?
Zapravo mi se sve vise dopada.
Kako volim lutat i slikat kojesta, jako sam zahvalan na toj kompaktnosti.
Kupio omanju torbicu, tutnem unutra fotoaparat i ostale privatne pizdarije i vozi.
Sa slikama sam jako zadovoljan. Uglavnom mi Nikon ne nedostaje a to puno govori.
ISO stavim na automatski ali da ne ide preko 6000 i zrnca/smetnje su zanemarive sto na nikonu mi nije bio slucaj i sve preko ISO 800 mi je tamo bilo
lose.
Silent mode je upravo to: necujno. Nemora nitko znati da slikam

Nekidan sam ubo na pijaci vintage Minoltu 70-210 F4 macro, i sad po preporuci Iv@n-a pecam adapter sa AF za nju, i mislim da ce u kombinaciji sa stabilizacijom u tijelu to biti super stvar a kostat ce me izgleda sve skupa manje od 100 eura sto je izvrsno.

Uglavnom, jako sam sretan sa aparatom ali cijena mu je zbilja bezobrazno visoka ali sta je, tu je sad.

EDIT: upravo maloprije probao povezivanje sa smartphone sto nisam nikad prije. Ludnica je, instantno slike na mobitelu! Super!

Zadnje izmijenjeno od: Vjeko. 29.10.2017. u 12:46.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 10:05   #54
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
koristi li netko stari zuiko 9-18mm na novijim m43 tijelima, preko adaptera?
kako se stvar ponaša? i ima li netko 43 na m43 adapter za prihvatljive novce, da ne naručujem iz kine?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 11:08   #55
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
dosao ti je Mark3, i kako sam i mislio, ubacili su 4K snimanje... ostalo su sitnice, meni nije vrijedno nadogradnje... no bolje da ne krenem gledati detaljno koje su razlike



kako ti se cini nakon duze koristenja?
Vidio da je došao, a cijena mislim da je malo prenapuhana u hr. Osobno mi odgovara da imam 4k, ali mi je to malo previše love za mark3.

Sent from space.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 10:11   #56
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Pozdrav,

u firmi imamo 2 ilce-6000 fotića. Jedan je sa prime objektivom (sigma 19mm), a drugi zoom (sony 16-50mm). Kako ih koristimo za fotogrametrijsko snimanje radi se abnormalno puno fotki s njima (ovaj na kojem 19mm, valda ima već preko 200 000 triganja [kombinacija zračne i terestričke fotogrametrije]).

Ujutro sam išao fotkati jednu ulicu i počeo mi se fotić smrzavati na focusu (kad fotkamo, radimo puno fotki u nizu [cca svake 3 skenude - bilo auto trigger na dronu (flight plan) ili terestričko fotkanje]). Znači, sve je prestalo reagirati, tak dugo dok nisam pritisnuo shutter više puta i "odglavio" ga. I tako me zaje**** više pola sata. Kad sam konačno završio, krenuo sam u firmu (pješice), ugasio ga, nakon 10min opet upalio i valda sam 200x stisnuo okidač (samo focusiranje) i sve je normalno radilo. Dali je problem u okidaču, objektivu ili softwarske naravi? U međuvremenu idem update-ati firmware na zadnju (na v3.2, sad je v2.0) verziju, a znalce molim da pomognu oko problema
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 11:32   #57
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Imam isti aparat, nikakvih sličnih problema dosad.

1. Pogledaj da ti se mount nije olabavio, tj. da ti objektiv nema lufta. Ako ima, lako moguće da nekad gubi kontakt s objektivom i fokus prestane radit. To servis lako rješava zatezanjem mounta.

2. Možda se nakupilo prašine i vlage oko shuttera s vremenom, ako se koristi u svakakvim uvjetima. Sličnu situaciju sam imao kad su me na koncertu zalili pivom pa je dio završio i po aparatu. Srećom, ništa nije završilo na mjestima koja se ne daju očistiti. Obično bi onda shutter tipka ostala ljepljiva ili se teže vraćala, pa je ovo manje vjerojatno.

3. 3rd party baterije i gripovi znaju utjecati na mušičavo ponašanje aparata. To znam iz prve ruke

4. Ako ti se opet dogodi, izvadi bateriju i ponovno vrati.

5. U najgorem slučaju, zovi ATV u Rijeci i opiši situaciju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 10.11.2017. u 11:38.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 15:31   #58
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
1. mount je rock solid

2. dosta citam na netu oko problema sa shutterom, tak da je vjerojatno do njega

3. samo origigi baterije se koriste

4. probat ću

5. zadnja opcija

novi firmware je gore, mozda i to pomogne...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 18:05   #59
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Šta su to "ilce-6000 "?
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 18:10   #60
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Problem je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na