Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2020., 10:31   #15811
andrtejkr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 2
Ima netko iskustva sa popularnim oled grundigom i firestick 4k? Trenutno imam spojen xiaomi mi box s na grundiga, i to je prilicno frustrirajuce iskustvo.

Glavni problem je sto tv ne kuzi promjenu sdr -> hdr i obrnuto. Kad upalim box, prikazuje se 4k@60hz. Pustim nesto sto je u hdru, tv ne skuzi promjenu i slika ode u q (crvena postane narancasta, dio spektra boja se uopce niti ne prikaze, kontrast ode kvragu itd). Skuzio sam da switchanjem hdmi postavke tijekom pustanja hdr sadrzaja, tv skuzi hdr i slika bude ok. No, povratkom natrag na sdr opet sve ode u 3pm. Saturacija i kontrast valjda na max, oci krvare. Probao sam na boxu ukljuciti hdr -> sdr, i dalje hdr sadrzaj nije gledljiv (iako je slika drugacija u ovom slucaju).

Ne znam da li je problem do xiaomia ili do tva :/

Ugl, kada skuzi hdr, slika je naravno top. No, ne moze ni tu bez "ali". Nakon 2 tjedna natezanja sa postavkama, odustao sam od stelanja boja. Dosao sam do zadovoljavajuce razine, ali sam ocekivao puno vise. Sve u svemu, tv je kao novi mercedes sa 3cil motorom iz renault twinga, bez klime, sa radio koji ne podrzava mp3 i zaglavljenim vozacevim sjedalom u srednjem polozaju.
andrtejkr je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 13:54   #15812
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Sve što trebaš je pomijeniti picture mode i vratiti ga nazad, i TV će prepoznati HDR signal.

Ja bi rekao da je više kao Mercedes bez automatske klime... jbga, treba stisnuti dugme, crymeariver... Za 5000kn razlike u cijeni do prvog drugog OLED-a, meni osobno to ne predstavlja problem
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2020., 14:06   #15813
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ja bi rekao da je više kao Mercedes bez automatske klime... jbga, treba stisnuti dugme, crymeariver... Za 5000kn razlike u cijeni do prvog drugog OLED-a, meni osobno to ne predstavlja problem
Možda Lada s nalijepljenim mercedes nišanom.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 18:59   #15814
andrtejkr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 2
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Sve što trebaš je pomijeniti picture mode i vratiti ga nazad, i TV će prepoznati HDR signal.

Ja bi rekao da je više kao Mercedes bez automatske klime... jbga, treba stisnuti dugme, crymeariver... Za 5000kn razlike u cijeni do prvog drugog OLED-a, meni osobno to ne predstavlja problem
Jbg, meni to ne radi. Switchanjem picture modea i dalje ostane ili sdr ili hdr. A taman i da to i nekim cudom radi, treba stisnuti malo vise od jednog gumba. U 2020. je to mercedes bez klime, jbg. Zbog malo vise od 5000kn razlike se ni ja ne zalim previse, ali mi je i ogroman fail.
andrtejkr je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 21:36   #15815
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Xiaomi mi box spojem preko Denon receivera - tv ga nekad vidi nekad ne.
Kada ga vidi prebaci u HDR ali je slika pretamna.
Firestick 4k spojen isto preko Denona - odma se pali Dolby Vision i slika je fenomenalna ali nema Atmosa za filmove.
Na putu Nvidia Shield TV pro kupljna radi Atmosa - možda bude treća sreća - dobra slika i Atmos zvuk
__________________
Moje trgovine: 1,2
spep je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 10:37   #15816
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Zahvaljujem. I ja sam skeptik, ali eto, citam da je OK.
Ovaj takodjer gledam, i cini mi se kao vrlo solidan TV za te novce.
https://edigital.hr/led-televizori/p...m_medium=click



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Na kraju sam uzeo ovog Phillipsa.
Jel zna ko kako ugasiti TV 😁
Evo trece jutro zaredom ga nadjem upaljenog, jucer i prekjucer je okreno na AndroidBox, jutros na A1 prijemnik.
Pretpostavljam da je nešto sa CEC postavkama tj EasyLink kako ga Philips zove. Znaci ugasim navecer TV i ujutro ga nadjem upaljenog.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 10:47   #15817
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Na kraju sam uzeo ovog Phillipsa.
Jel zna ko kako ugasiti TV ��
Evo trece jutro zaredom ga nadjem upaljenog, jucer i prekjucer je okreno na AndroidBox, jutros na A1 prijemnik.
Pretpostavljam da je nešto sa CEC postavkama tj EasyLink kako ga Philips zove. Znaci ugasim navecer TV i ujutro ga nadjem upaljenog.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Probaj mu isključiti auto update. To je bilo na jednim serijama philipsa problem. Ne kosta te probati
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zadnje izmijenjeno od: Kruno M. 30.12.2020. u 20:03.
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 20:02   #15818
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Nije phillips vec Sony. Al ugl bnet smece mi je palilo tv po noci. Ugasi CEC na set top boxu od a1 pa probaj, nista te ne kosta.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 22:21   #15819
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Tv (cca 8 kg) na fiksnom nosaču na zid od cigle..mislio sam na stavim Fischer Duonesto tiple ali neznam koje dimenzije tipla i šarafa pa ako moze neki savjet?
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 22:39   #15820
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Toplo preporučam Cobra Tripplegrip tiple i vitke, ima ih u Bauhausu, osobno ih kupujem u (skupim) kompletima po 100 kom tipli i vijeka ali postoje i manji kompleti a po meni vrijede i te, uvjetno rečeno premium cijene naspram obicnjaka. Drže odlično u svemu. Osobno koristim osmice za manje vise sve. Također, obzirom na trenutne pizdarije sa potresima, zlu ne trebalo, prije tiple je zgodno staviti malo ljepila/brtvila tipa Bison Polymax, pomogne "uhvatiti" i držati i kod malo poroznijih materijala a stvrdne se u solidnu i elastičnu masu.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2020., 22:56   #15821
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Koliko vidim ta cobra je za knauf?

Ja sam svoj tv ucvrstio u zid sa blokovima sa 6x fischer duopower 10x50, cigla je dosta krhkija valjalo bi je malo napunit kako kolega kaze.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 09:26   #