Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2020., 12:11   #5701
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Amm od cca 8. mjeseca vodim bitku sa Iskonom/HT-om

Znači veza mi puca, započne navečer oko 7 pa do ponoć/1 pukne 5-10 puta.
Prijavio sam kvar ja mislim već 9. put od onda. Pokušao sam reći tehničarima da mi promjene profil i smanje brzinu (jer je na HT-u radilo savršeno sa manjom brzinom) Ali oni smatraju da nije problem u profilu i pošalju kvar HT-u odnosno terenskom, koji pošalje poruku da je provjerom utvrđeno da je smetnja otklonjena, i smetnja ne bude otklonjena i ja ponovo prijavljivam kvar, oni vide greške, prosljede HT-u, oni ništa ne naprave i to je to.

Naravno tehničar se nikad nije pojavio do mene, router je isti već 2 godine. Znači nisu niti pokušali napraviti zamjenu. Doslovno imam osjećaj da me skidaju sa neke stvari. Jedino me je jedan tehničar na početku nazvao, i rekao da je kaos u ormaru i da će on nešto tamo napravit pa da pratim nekoliko dana kakva je situacija.

Koje su mi opcije, imam li uopće koje opcije?

Mislim znam da na Iskon ne idem više kad istekne ugovor, jer nema smisla kad je prioritiziran ispod HT-a i ne mogu očekivati nikakvu uslugu od njih u slučaju kvara.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 13:02   #5702
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
imaš zyxel?
nakon cca 2 godine pregrijavanja, rikne mu modem i veza puca non stop, imao isti problem dok nisam igrom slučaja stavio drugi modem, i vidi vraga, veza rock solid. nakon toga prijaviš kvar modema, ugasiš ga i budeš offline neko vrijeme i dobit ćeš novi modem.

drugo - sve se da riješiti mailom (uljudno napisanim) na tehničku podršku gdje ih moliš da ti promijene profil parice sa SNR-om od, npr, 10dB, i tako će i biti.

iskon je puno fleksibilniji od t-coma po pitanju štelanja parica i davanja brzine (na t-comu si na turbo 20, turbo 30... ako ILI uplink ILI downlink ne prelazi kriterij za određenu turbo opciju - neće ti ju upaliti. ako ti je max downlink 35 mbita, ali je uplink zapeo na 3, moš se slikat imat ćeš turbo20, dok će ti iskon dat 35/3 bez problema. samo trebaš sklepat mail tehničkoj službi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 15:20   #5703
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
imaš zyxel?
nakon cca 2 godine pregrijavanja, rikne mu modem i veza puca non stop, imao isti problem dok nisam igrom slučaja stavio drugi modem, i vidi vraga, veza rock solid. nakon toga prijaviš kvar modema, ugasiš ga i budeš offline neko vrijeme i dobit ćeš novi modem.

drugo - sve se da riješiti mailom (uljudno napisanim) na tehničku podršku gdje ih moliš da ti promijene profil parice sa SNR-om od, npr, 10dB, i tako će i biti.

iskon je puno fleksibilniji od t-coma po pitanju štelanja parica i davanja brzine (na t-comu si na turbo 20, turbo 30... ako ILI uplink ILI downlink ne prelazi kriterij za određenu turbo opciju - neće ti ju upaliti. ako ti je max downlink 35 mbita, ali je uplink zapeo na 3, moš se slikat imat ćeš turbo20, dok će ti iskon dat 35/3 bez problema. samo trebaš sklepat mail tehničkoj službi.
Meni je down43,up8, lockali me na 28/5. Šaljem kvar,došli zamijenili router,isto kao prije, svako malo šaljem kvar, HT im je tata i izgleda da ni oni više ne mogu kao prije dati 90% od max propusnosti. Vade se na neke greške a znam da nije tako.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 20:52   #5704
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Jap jap zyxel star priko 2 godine sigurno.

Pokusao sam i sa uljudnim mailom, ali nisam rekao na koji profil da promjene, samo da stave profil sa manjom brzinom, dobio odogovr da nije u tome problem.

Nije mi najzgodnija opcija bas par dana bit bez neta, jer nas dvoje radi od doma, a na 4g se ne mogu pouzdati. A vidit cemo ako ništa drugo. ne pomogne... Meni je trenutna brzina 17 u routeru, 15 efektivno. Max je 23 kaze router. Isto mi cini da je HT nesto zabranio iskonu, jer su prije bili top, sve smo se mogli dogovoriti mijenjao sam profil od 23 do 17mbps u koracima od 1 mbps dok veza nije bila stabilna. Sad su katastrofa, kazu jeje vidimo imate greške i poslat cemo tehničara jel pristajete na covid bla. bla. Jesam, 9 puta zaredom i uvik sve isto.

Mislim se javit HAKOMu, oni su mi zadnja nada, a mislim da su jedna od. rijetkih naših agencija koje stvarno rade nesto, samo ja eto nemam stalni prekid veze

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 11.10.2020. u 21:04.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 09:40   #5705
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
OuttaControl:
Ako si avanturisticki tip i ne sramis se zasukati rukave, moj prijedlog bi bio kupiti s njuskala ZTE 931 VII ruter i probat s njim kak ce se stvar ponasati. Net se može složiti, samo se vlanovi promjene, TV nisam probao jer nemam aktivan (ali sjećanje me služi da bi se moglo) a telefon navodno ne radi jer je drugi način prijave u iskonu i htu (ruter podrzava na papiru oba, ali Tcom FW ima naravno opcije prikazane koje njima trebaju). Pretrazi temu, mislim da je bilo par ljudi koji su presli na ZTE.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 10:15   #5706
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Uh, nazalost treba mi i telefon, ali cu naruciti i probati cisto da vidim stabilnost veze, ako se da, mozda ga i flashnem na stock firmware pa rjesim dvije muhe jednim udarcem.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 10:36   #5707
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
ZTE i FW su kruske i motorno ulje. ZTE striktno posluje s klijentima (ISP-evima) i čak i ako naletiš nekim čudom na FW, nisam siguran da ti je omogućeno flashanje. Kontakt sa ZTE se svodi na "ne komuniciramo sa stokom sitnog zuba, idi plači za FW svojem ISP-u". Kulturno ti ga metnu odpozadi Nisu velke pare u igri, ali odmah ti velim na telefon osim ak se nije nešto unazad godinu dvije promjenilo možeš zaboraviti.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 12:24   #5708
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
batali zte uzmi iskratel
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 13:02   #5709
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Ima li netko Arris box za tv?
Zanima me koliko je pouzdan i radi li na njemu prikaz broja koji zove na telefon
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 22:21   #5710
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Da, radi i solidan je uređaj
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 23:55   #5711
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Jel vama radi normalno iskon? Vž optika, sve radi dosta sporo, neke stranice ne otvara uopće.

Edit: kažu da imaju napad na servere.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 23:57   #5712
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Jel vama radi normalno iskon? Vž optika, sve radi dosta sporo, neke stranice ne otvara uopće.
Pa i ne bas... I ja sam primjetio da sve nesto sporo radi jos oko 4 popodne... Stranice sporije ucitava, sad je doslo do toga da sam morao router rebootat...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 00:00   #5713
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar