Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.06.2017., 14:07   #61
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor gr33nd3v1l Pregled postova
nisam ziher, treba i to naravno ispitati
U promo razdoblju (negdje do sredine 2016) je bilo free, sad je 5kn po transakciji za klijente ZABE. Za "vanjske" ne piše jel +3% ili samo tih 5kn, ili ja nisam pročito s razumijevanjem
johnsmith je offline  
Staro 10.06.2017., 09:08   #62
user4467
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 49
a šta kažete na ovu opciju, trejdam na btc-e, kad smatram da sam dovoljno ušećario onda pomoću btce codea prebacim lovu na payeer bez naknada. Od payeera narucim mastercard karticu sa kojom mogu kupovati bez naknade ili podizati lovu na bankomatu uz naknadu 3%. Porezna nebi trebala imati uvid u to a cini mi se prakticno.
user4467 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2017., 10:19   #63
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ne radi li jed2i nesto slicno?
adaksinjo je offline  
Staro 13.06.2017., 06:58   #64
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Radi.
jed2i je offline  
Staro 13.06.2017., 08:39   #65
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Kako to ide točno? Na bilo kojem bankomatu možeš predignit i sa svih ti uzme 3%?

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline  
Staro 13.06.2017., 10:28   #66
NickJuju
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 14
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
pa razlika izmedu pos-a i dizanja ti je samo ovih 2 eura...provizija za promjenu iz eura u kune uvijek i svagdje ima no koliko sam vidio svagdje je oko 3%

nije mi jos dosla UQUID kartica i ne znam kada cu uopce napraviti prvo podizanje ali mislim da je cak bolje uzeti btc karticu na xapo i nju provlaciti svagdje pa ti ide automatski btc -> dolar -> 3% -> kuna..ja sam uzeo UQUID jer mogu odma iz eth u eure dok na wirex ide iz eth u btc pa tek onda u eure

jebeni su ti tecaji, pogotovo na male iznose imas nepovoljan tecaj kriptovaluta u dolare, a dalje je svagdje tih cca 3%
Ni meni još nije stigla UQUID kartica,naručio ju 19.5.
Poslao sam upit na support i ovo je odgovor:

Many thank for contact us

I do apologize for this delay due to some techinque issue from our card printing factory which caused delay for all card from 21/05

we are working hard with them to get your card delivery soon

Have a wonderful day, and thanks for using UQUID!
NickJuju je offline  
Staro 13.06.2017., 12:05   #67
goran047
Premium
Moj komp
 
goran047's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: zg
Postovi: 135
ja svoju uquid narucio 28.05. i evo upravo danas dosla, nista ne pise da ima ikakve veze sa uquid-om ali posto nisam nikakvu drugu karticu narucivao valjda je onda njihova

goran047 je offline  
Staro 13.06.2017., 12:09   #68
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Identično izgleda i od wirexa
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 13.06.2017., 12:13   #69
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
A što ti btc kartičari traže od osobnih podataka. Jel anonimno koliko toliko ili.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline  
Staro 13.06.2017., 12:47   #70
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor goran047 Pregled postova
ja svoju uquid narucio 28.05. i evo upravo danas dosla, nista ne pise da ima ikakve veze sa uquid-om ali posto nisam nikakvu drugu karticu narucivao valjda je onda njihova

ista stvar i meni, dosla danas...aktivirao ju preko MyChoice Card aplikacije na mobu pa sam tek onda vidio da je UQUID update-a svoju aplikaciju i sad vidim da su potpuno identicne...glupo je sto mozes samo vidjeti stanje na kartici, ne mozes raditi uplate i ne mozes staviti vise od jedne kartice

ali...vidim na stranici da su dodali pun k coinova sad za direkt uplatu sto je veoma lijepo, za eth je recimo 10$ manji tecaj nego na mjenjacnicama bez obzira na iznos

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 13.06.2017. u 13:18.
vacs je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2017., 12:56   #71
goran047
Premium
Moj komp
 
goran047's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: zg
Postovi: 135
kaj ju treba aktivirat? vidim na uquid da je kartica aktivna i da imam pin
goran047 je offline  
Staro 13.06.2017., 13:18   #72
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
gle na papiru desno od kartice
vacs je offline  
Staro 13.06.2017., 14:09   #73
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
https://steemit.com/bitcoin/@kingscr...ion-usd-stolen

Jaxx se očigledno lako hakira, gdje najbolje držati coine?
tskarda je online  
Staro 13.06.2017., 15:09   #74
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Fizički wallet?

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline  
Staro 13.06.2017., 16:01   #75
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Uzeo netko UQUID altcoin karticu? Navodno imaju skoro za sve coine, a ne mogu exchange rate iskopat
johnsmith je offline  
Staro 13.06.2017., 16:18   #76
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
imaju samo tu jednu prepaid, mozes birati izmedu virtualne u dolarima, eurima i funtama i plasticne u dolarima, eurima i funtama...kad radis deposit biras coin i valutu koji ti pasu, sjedne ti ta valuta na racun i onda biras oces puniti virtualnu ili plasticnu karticu...ne znam zasto imaju posebno navedeno bitcoin debit card i altcoin debit card jer kad ides na buy card njih nema

za bitcoin im je bitpay, za ostale nisam nigdje nasao cije je exchange

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 13.06.2017. u 16:28.
vacs je offline  
Staro 14.06.2017., 22:49   #77
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova

za bitcoin im je bitpay, za ostale nisam nigdje nasao cije je exchange
Pito ih koji exchange koriste i majketi odgovora - ko da je dijete iz treceg osnovne pisalo

Citiraj:
we connect direct with market buyer and you get price at the time you deposit base on buyer price
you can check the amount and calculate the price requested
johnsmith je offline  
Staro 15.06.2017., 08:23   #78
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Malo razmišljam na glas. Nije li jednostavnije isplacivati novac na devizni i na kraju godine platiti porez na kapitalnu dobit i prirez? https://www.kapitalnadobit.hr/

Ove BTC kartice nisu anonimne, pa opet niste sigurni da vas porezna neće pronaći. A btc bankomati kod nas uzimaju preveliku proviziju, zapravo je tečej nepovoljan. Ali to je jedina (meni poznata) anonimna opcija isplate love.

Ovako na prvu, vidim da je porez 12% na dobit + prirez. Znaći do 14% max na profit.
Čuvati sve račune od opreme, za struju i mislim da problema nema. ( nakon 20 minuta guglanja)
Gilbert5 je offline  
Staro 15.06.2017., 10:23   #79
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Malo razmišljam na glas. Nije li jednostavnije isplacivati novac na devizni i na kraju godine platiti porez na kapitalnu dobit i prirez? https://www.kapitalnadobit.hr/

Ove BTC kartice nisu anonimne, pa opet niste sigurni da vas porezna neće pronaći. A btc bankomati kod nas uzimaju preveliku proviziju, zapravo je tečej nepovoljan. Ali to je jedina (meni poznata) anonimna opcija isplate love.

Ovako na prvu, vidim da je porez 12% na dobit + prirez. Znaći do 14% max na profit.
Čuvati sve račune od opreme, za struju i mislim da problema nema. ( nakon 20 minuta guglanja)
Prirez ti je 2 % ako si recimo prijavljen u Špičkovini, ako si prijavljen u Zg ili gdje već, prirez ti je 18 %.
Pa kad zbrojiš to dvoje, ispada ti skoro gratis provizija koju daješ bankomatu

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline  
Staro 15.06.2017., 10:33   #80
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Prirez ti je 2 % ako si recimo prijavljen u Špičkovini, ako si prijavljen u Zg ili gdje već, prirez ti je 18 %.
Pa kad zbrojiš to dvoje, ispada ti skoro gratis provizija koju daješ bankomatu

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Prirez se plaća na dio koji je oporezovan ne na puni iznos i on ispadne malo više od 2% ako je 18% prirez i 12% porez
draksa je offline  
Staro 15.06.2017., 12:45   #81
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Malo razmišljam na glas. Nije li jednostavnije isplacivati novac na devizni i na kraju godine platiti porez na kapitalnu dobit i prirez? https://www.kapitalnadobit.hr/

Ove BTC kartice nisu anonimne, pa opet niste sigurni da vas porezna neće pronaći. A btc bankomati kod nas uzimaju preveliku proviziju, zapravo je tečej nepovoljan. Ali to je jedina (meni poznata) anonimna opcija isplate love.

Ovako na prvu, vidim da je porez 12% na dobit + prirez. Znaći do 14% max na profit.
Čuvati sve račune od opreme, za struju i mislim da problema nema. ( nakon 20 minuta guglanja)
nije kapitalna dobit nego drugi dohodak iz inozemstva i oporezuje se kao internet zarada tako da ide 25% poreza, prirez na tih 25% ovisno gdje si prijavljen, mirovinsko i zdravstveno..znaci blize 30% ispadne davanja

kapitalna dobit je samo od prihoda od dionica, investicijskih fondova i jos neke sitnice

evo ti primjer

Citiraj:
OK, pod pretpostavkom da si zaposlen i radiš i plaćaš prirez u Zagrebu, te da prijavljuješ drugi dohodak iz imozemstva, dat ću ti jedan primjer konkretne prijave poreznoj.
Prvo devizni iznos, koji si primio, moraš pretvoriti u kune po srednjem tečaju HNB-a na dan primitka.
Šifre koje upisuješ u JOOPD obrazac sam već objasnio u prethodnom postu, pa idemo na izračun.
Recimo da je 11. iznos primitka, 198,44 kn.
Tada je 12, Osnovica za obračun doprinosa, 138,91 kn (- 30 % za izdatke koje si imao).
12.1 Doprinos za mirovinsko osiguranje 10,42 kn tj. 7,5 % od 12.
12.2 Doprinos za mirovinsko osiguranje 2.stup, 3,47 kn ili 2,5 % od 12.
12.3 Doprinos za zdravstveno osiguranje 10,42 kn (7,5%)
13.1 Izdatak 59,53 kn ili razlika između 11 i 12.
13.2 Izdatak, uplaćeni doprinos za mirovinsko osiguranje, 13,89 kn ili 12.1 +12.2
13.3 Dohodak je 125,02 kn ili 12- 12.1 -12.2
13.5 Porezna osnovica je također 125,02 kn
14.1 Iznos obračunastog poreza na dohodak 30,00 kn ili 25 % od dohotka na 13.3
14.2 Iznos obračunatog prireza prezu na dohodak je 5.40 kn ili 18 % (prirez u gradu Zagrebu) od 14.1
16.2 Iznos za isplatu (neto iznos) u ovom primjeru je 149,15 kn ili ono što ostane kad se od ukupnog porimitka pod 11 oduzmu oba doprinosa za mirovinsko pod 12.1 i 12.2 te predujam poreza i prireza pod 14.1 i 142
Pod ostale stupce stavlja se 0.

Nakon ovog obračuna, pod V.5 Ukupan iznos predujma poreza na dohodak po osnovi primitka od kojeg se utvrđuje drugi dohodak piše se 35.40 kn.
POd VI. 1.2. Ukupni iznos doprinosa za mirovinsko osiguranje po osnovi drugog dohotka piše se 10,42 kn
Pod VI. 2.2 Ukupan iznos doprinosa za mirovinsko osiguranje na temelju indvidualne kapitalizirane štednje po osnovi drugog dohotka piše se 3.47 kn.
Zadnja 3 iznosa se zbroje i plaćaju Poreznoj.

Dakle, u ovom primjeru državi je otišlo malo manje od 30 % od internet zarade
trenutno najbolja opcija za vece iznose je kupiti zlato u sloveniji sa btc, zlato prodas u rh i tu si izgubio 3% i gotovo...sve je ispod radara dok ne steknes neku sumnjivu imovinu za koju nemas pokrice (auto od 10ak tisuca eura ako si nezaposlen, kuca, stan itd), naravno ako si zaposlen mozes dignuti kredit koji otplacujes sa svojom mining zaradom a placu ni ne diras
vacs je offline  
Staro 15.06.2017., 13:12   #82
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
nije kapitalna dobit nego drugi dohodak iz inozemstva i oporezuje se kao internet zarada tako da ide 25% poreza, prirez na tih 25% ovisno gdje si prijavljen, mirovinsko i zdravstveno..znaci blize 30% ispadne davanja

Ukoliko ste zaposleni vec ne morate plaćati dodatno za mirovinski i zdravstveno vec samo porez i prirez. Tako da ispadne nešto manje od 30% preko drugog dohodka
draksa je offline  
Staro 15.06.2017., 13:39   #83
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Ali opet sve kombinacije ispadaju pušiona u odnosu na bankomat, prodaju BTC trećim osobama i slično?

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline  
Staro 15.06.2017., 14:04   #84
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
nije kapitalna dobit nego drugi dohodak iz inozemstva i oporezuje se kao internet zarada tako da ide 25% poreza, prirez na tih 25% ovisno gdje si prijavljen, mirovinsko i zdravstveno..znaci blize 30% ispadne davanja

kapitalna dobit je samo od prihoda od dionica, investicijskih fondova i jos neke sitnice

evo ti primjer



trenutno najbolja opcija za vece iznose je kupiti zlato u sloveniji sa btc, zlato prodas u rh i tu si izgubio 3% i gotovo...sve je ispod radara dok ne steknes neku sumnjivu imovinu za koju nemas pokrice (auto od 10ak tisuca eura ako si nezaposlen, kuca, stan itd), naravno ako si zaposlen mozes dignuti kredit koji otplacujes sa svojom mining zaradom a placu ni ne diras


Hvala na objašnjenju.
Gilbert5 je offline  
Staro 15.06.2017., 14:15   #85
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Nema isplate bez da nekome daš i točka
Svatko želi svoj dio kolaca


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline  
Staro 15.06.2017., 22:14   #86
kzzmzz
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: kr
Postovi: 13
Citiraj:
Autor gr33nd3v1l Pregled postova
samo da nabacim svojih pet centi pa me roastajte ako sam glupan

koristio sam cex>leupay

verifikacija na obje stranice je bila u roku od par dana (ako ne i 24h), jako dobre slike se cijene, pogotovo ako napišete točno za koju stranicu dajete verifikaciju na slikama na papir

sa leupay stize jako lijepa holo kreditna banke bazirane u londonu za džabe u roku od tjedan dana

prodao eth kad je skočio nedavno na cexu, prebacio na karticu od leupay uz minimalnu proviziju (cex 169 USD (da sam bio pametniji kupio bih eure odmah!) -> leu 144.45 EUR - znači prema tadašnjem rateu izgubih manje od 5€)

skoknuo do raifeissen bankomata jer je bio ispred mene, ubacio karticu, provjerio stanje, isplatio 800kn uz njihovu konverziju u kune

na leupay aplikaciji provjerio stanje prije i poslije, stanje je u kunama i izbacivalo je točnu cifru u svakom trenutku

https://i.imgur.com/SOZJjeB.png

znači bez provjere stanja i isključena sms notifikacija, naplaćuju 2€ svako keš dizanje ispod 300€

plaćanje POSom bez provizije, koliko piše u aplikaciji, toliko račun skine

e sad napadajte

Da li je neko prebacivao sa Krakena na leupay i kolika je provizija bila ako jeste, s obzirom da je firma u Londonu ili Malti? da li je provizija onda 0.09e?
kzzmzz je offline  
Staro 16.06.2017., 10:33   #87
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ali opet sve kombinacije ispadaju pušiona u odnosu na bankomat, prodaju BTC trećim osobama i slično?

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Pa i bankomat (ne mislim na BTC verziju) je pušiona, em ti naplate proviziju em te mogu trejsati ovi iz porezne ak dižeš veće iznose.
BTC kartica za kupovinu svega i svačega: nema provizije, puno manjih iznosa ne privlači pažnju.
Ono što nama treba na ovom threadu je neki provjereni insiderski info direkt in porezne: kada se pali crvena lampica?
kopija je offline  
Staro 16.06.2017., 11:05   #88
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Pa i bankomat (ne mislim na BTC verziju) je pušiona, em ti naplate proviziju em te mogu trejsati ovi iz porezne ak dižeš veće iznose.
BTC kartica za kupovinu svega i svačega: nema provizije, puno manjih iznosa ne privlači pažnju.
Ono što nama treba na ovom threadu je neki provjereni insiderski info direkt in porezne: kada se pali crvena lampica?
Pa i mislio sam na BTC bankomat, ne na običan

Mislim da ti nitko nema insajderski info, jer tek od 01.01 ove godine se krenulo u kompletni nadzor svih računa.
Po onome što su mi pričali ljudi iz banaka, bankarski algoritmi okidaju na kontinuirane mjesečne priljeve u ciframa koje se vrte malo ispod 10.000,00 eura.
Kakvi su algoritmi kod porezne, nitko ne zna.
Da je porezna uprava prije stvarno vršila kontrolu, jako puno ljudi bi nagrabusilo jer ne može se voziti auto od 80-100.000,00 eura, i imati prijavljenu plaću od 1.000,00 eura bruto mjesečno.
Mislim može, al u svakoj iole uređenoj državi u roku od dva tjedna došla bi ti porezna kontrola,
Colop je offline  
Staro 16.06.2017., 13:09   #89
NickJuju
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 14
Neću tvrditi da sam u pravu jer ipak dobivam informacije od drugih. Ali ono što za sad znam je:
1.isplata na tekući,devizni ili žiro račun u HR može uz plaćanje poreza od 12% plus prirez od grada u kojem živiš
2. više se isplati otvoriti paušalni obrt ako se riječ o pristonijoj zaradi od rudarenja,zašto točno još nisam dobio punu informaciju
3. zakon o sprečavanju pranja novca i financiranju terorizma dozvoljava transakcije novca ispod 105 000 kn bez prijave osobnih podataka,banke naravno gledaju sve račune ali prijavljuju samo veće iznose od 105k kn
NickJuju je offline  
Staro 17.06.2017., 14:41   #90
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
porezna će napraviti hop kada im iz financija jave da fali lova u blagajni. Onda idu svi bez obzira tko je što je jer je većina zakona napisana dvosmisleno.
intel freak je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na