Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2019., 22:55   #1
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
GTX1070 problemi

palit gamerock gtx1070, svi simptomi i sto se radilo:
igram se 3D graficka je pod opterecenjem kad odjednom slika smrzne sa kvadraticima po ekranu, komp ne reagira

reset, daje signal monitor radi ali prikazuje nista, niti bios maticne ploce
shut down, ista stvar

shut down, prebacim na grafickoj na bios2 (ima dual bios, gumb za bios1 bios2) i radi sve ok na biosu2, udem igram sve ok

shut down, prebacim nazad provjeriti bios1 i radi (???)

nezz sto je bilo, mozgam nesto se zmrdalo pa popravilo uglavnom odlucim updateati bios graficke, updateam palitovim softverom obje pozicije gumba bios1 i bios2

sve radi ok, primjecujem nesto nize clockove jezgre nakon updatea vjerojatno su tvornicki sada tako, prolazim overclocking proceduru - upaljen furmark i sa strane podesavanje frekvencija u msi afterburneru, pratim okom koliko boosta... opet zamrzavanje i kvadratici, komp se sam od sebe resetira, nazad boota u windows sve ok. tvrd sam orah nanovo overclocking procedura, kad opet zamrzavanje i kvadratici ali ovaj put kao na pocetku daje signal monitor radi ali prikazuje nista, sada na biosu1 i biosu2 ista stvar (vjerojatno je palit bios update tool flashnuo identicne biose, dok su prije bili mrvicu razliciti - standard i OC speed)




bez slike sam sto mi je ciniti, kako opet flashnuti bios? uglavnom kartica je vjerojatno ispravna radi samo ne voli overclock, konfiguracija iz "moj komp" maticna podrzava jos jednu graficku, moze li se staviti u drugi utor jos jedna graficka prikazivati slika pa flashnuti palit gamerock gtx1070 u prvom utoru, no kako sta kojim toolom...(palitov nema mogucnost loadanja starog biosa, samo chekira jel ima update)

radi li neki servis ili forumas iz zg to?

imam backup biosa1 i biosa2 prije flashanja...


jos jedan cudan simptom ako je relevatno, prilikom navedenog "monitor radi ali prikazuje nista" - nakon paljenja racunala monitor je >no signal<, nakon 30ak sekundi se pale mis i tipkovnica i monitor dobije signal pocne svjetliti ali prikazuje nista, nakon jos 30ak sekundi monitor javlja da nije na nativnoj 2560x1440 rezoluciji i nastavi svijetliti bez prikaza a nije dosao do windowsa (znam po postavkama tipkovnice i ostalog jer loada postavke osvijetljenja tipkovnice na login screenu vec)

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 21.04.2019. u 23:17.
  Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 07:07   #2
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
koliko se sječam "kvadratići" znače da je memorija bananirala

Ako imaš dva PCIE utora najlaše je piknut još jednu grafu da imaš sliku i flešat

Ali tebi je problem što ti grafa ne daje ni VGA sliku što je pak definitivno malo žešći kvar od "postavki biosa" po skromnom mišljenju

skini nvflash (pazi koja verzija) za flešanje iz DOS-a
https://www.youtube.com/watch?v=hlIuKC2yLks
https://www.techpowerup.com/download/nvidia-nvflash/

vidi ovdje kako to rade na 1070
https://www.techpowerup.com/forums/t...x-1070.252339/

dakako uz uvjet da imaš sliku s druge kartice i da ti ploča opče prepoznaje tu koja je "bolesna"


Zaboravih reći da sam svoje probleme flešanja radio iz Wn PE , isto odradi posao
__________________
Brzi Picek

Zadnje izmijenjeno od: Brzi Picek. 22.04.2019. u 09:30.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2019., 07:01   #3
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Ako je pod garancijom,nosi u servis,nemoj se igrati sa fleshanjem biosa ...


Inače kvadratići mogu doć od meme na grafi ili samog procesora,tako da ...


Da li grafa kad se ohladi radi normalno ??? (isključen komp cca pola sata)
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 08:30   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Fleshat se može i bez slike, prate se upute i to se odradi bez problema. Ali da, s današnjim pločama, lako je ubaciti drugu grafu ili spojiti monitor na ploču. Treba samo pravilno odraditi switch kojim se odabire grafa.


Ontopic, kvadratići su memorija 99%, i ili je neispravna ili si dobio neki škart primjerak koji nemože doslovno ni 10MHz OC-a istrpit. Nebi bio prvi.


Ako imaš jamstvo, nemoj se uopće zezati s tim, nek servis rješava.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 20:40   #5
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
stavio drugu karticu i na problematicnu gtx1070 flashao stare biose na svaku poziciju bios1 bios2 ali nista, i dalje signal bez slike. uredno ju prepoznaje u device manageru ali javlja error Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
  Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 09:41   #6
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Očito je otišla u vječna lovišta, aktiviraj garanciju ako imaš
trex je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 17:28   #7
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
otisla je u njemacku pa cemo vidjeti
  Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 21:16   #8
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
stavio drugu karticu i na problematicnu gtx1070 flashao stare biose na svaku poziciju bios1 bios2 ali nista, i dalje signal bez slike. uredno ju prepoznaje u device manageru ali javlja error Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
Ista stvar se meni dešava sa R9 290, error 43, iako se pojavi tek nakon instalacije drivera ili samo baca signal bez slike, probao 10ak biosa, downlock, undervolt, u nekoliko navrata vidio artefakte prije toga itd itd., junk ukratko
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 13:15   #9
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
dosla nova identicna, dakle oko mjesec dana reklamacijski postupak sa https://www.notebooksbilliger.de/

sad nezz da overclockam ovu ili ne, jel moguce da je proslu overclocking zmrdao mada ne bi trebao jel
  Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 13:20   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Ako uredno radi ne diraj, ne izazivaj vraga.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2019., 13:24   #11
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Naravno da je moguće.
Svaki overclock brže troši karticu, čak i ako se ne dira napon/struja
Iz tog razloga proizvođači ne priznaju garanciju ako se overclockira, ali istodobo ne mogu dokazati da li je overclockirano i ne smiju disejblati overclock zbog tržišta (propali bi istog trenutka da disejblaju overclock zbog konkurencije)
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na