Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2019., 07:49   #2791
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Jesi provjerio da su to prekidi, tipa izvukao neki gpx log tog tripa i importao ga na kartu/pc i zumirao malo bolje ili pregledavao raw data? Jer mozda je samo graficki prikaz u banani (vidjao sam to u nekim slucajevima).

Koji je to app gdje snimas tripove? Nadam se da se ne oslanja na googleov location history ili da na neki automatizirani nacin snima "gps" log. Pretpostavljam da je to log sniman s nekim appom za snimanje logova koji drzi gps upaljenim i da si podesio da ga mob ne ubija u pozadini/kad je ekran ugasen.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 09:36   #2792
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Jel ko nabavio P30?
Čini mi se ok mob.


Huawei P30 review
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2019., 12:42   #2793
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Jel ko nabavio P30?
Čini mi se ok mob.


Huawei P30 review
Nekaj slabija kamera nego na pro verziji i slabija baterija (ali opet dobra jer na pro je odlična). I standardno prosječan video i zvuk (ako te to brine).
renc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 14:12   #2794
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Nekaj slabija kamera nego na pro verziji i slabija baterija (ali opet dobra jer na pro je odlična). I standardno prosječan video i zvuk (ako te to brine).
Jel govoriš iz iskustva ili znaš ono kaj i ja znam, a to je, čitajući s neta

Da, kamera nema OIS, manji ekran naravno i manja batka, al kolko sam slušao čitao baterija je jako dobra, OS fluidan i brz.
I ono najbitnije, značajno jeftiniji neg veliki brat.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 22:06   #2795
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
P30 Pro ponovo pomeo konkurenciju u još jednom, nekima i važnijem od kamere, testu...



Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 22:52   #2796
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Što je s huawei y9,zašto ga nema kod nas?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 23:28   #2797
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Lol bas je pomeo. 15min iscijedio vise, to je tan onih 100mah sto ima vecu bateriju, a uz to i manju rezu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 00:24   #2798
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Lol bas je pomeo. 15min iscijedio vise, to je tan onih 100mah sto ima vecu bateriju, a uz to i manju rezu.
Rezolucije su bile iste na svim uređajima.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 10:24   #2799
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Lol bas je pomeo. 15min iscijedio vise, to je tan onih 100mah sto ima vecu bateriju, a uz to i manju rezu.
Da, ako gledaš samo samsung s10+.
A ostali?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 10:54   #2800
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Ne zaboravimo da je to "jadni mali" Huawei "underdog" u svijetu top flagshipa...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2019., 10:56   #2801
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ne trolaj, kako moze biti mali sa ovim dimenzijama/tezinom (P30P)?



Dimensions 158 x 73.4 x 8.4 mm
Weight 192 g
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 10:57   #2802
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Ne trollam, pod "mali" ne mislim na dimenzije...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 11:02   #2803
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Jel govoriš iz iskustva ili znaš ono kaj i ja znam, a to je, čitajući s neta

Da, kamera nema OIS, manji ekran naravno i manja batka, al kolko sam slušao čitao baterija je jako dobra, OS fluidan i brz.
I ono najbitnije, značajno jeftiniji neg veliki brat.
Samo sam pro verziju probao (kratko). Zakljucak o usporedbi sam donio nakon sto sam pogledao hrpu usporednih testova kao i specke. Zasto mislis da uvijek treba imat mob kod sebe da se "elefant in the room" primjeti? Ovo što si napisao o mobu stoji. U svakom slučaju nemamo svi iste zahtjeve niti su nam iste stvari bitne kod moba. Realno, da flagshipi nemaju tako dobre kamere bar 50% kupaca ih nikad ne bi kupilo vec bi uzeli neki midranger koji isto sve vrti, ima odlican ekran, bateriju, solidne fotke...Evo recimo meni je bitan video, zvuk i 3.5mm jack i zato otpada p30pro. Bez 5X optickog zooma mogu. Iskreno ovako, sve i da postoji flagship sa daleko najboljom kamerom, ali koji nema 3.5mm, notifikacijsku ledicu, brutalan ekran i kvalitetan video ja ga nikad ne bi uzeo. Samo stvar toga kaj je meni bitno.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 11:12   #2804
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne trollam, pod "mali" ne mislim na dimenzije...



Nego nas sta točno mislis?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 11:16   #2805
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nego nas sta točno mislis?
Sve ti je objašnjeno riječju "underdog", ne namjeravam ti crtat.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 11:26   #2806
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nego nas sta točno mislis?
Podcijenjen, huaweija podcjenjivaju, a samsunga uzvisuju..

A Huawei fino napreduje.. Cak nekaj razmatram u obzir ovaj P30, jako dobra cijena.
Jedina mana, nema stereo zvucnike, navikao se vec na njih..


A i kolko vidim, video snimanje huaweiju nije jaca strana..

P30
++ ekran
++fotic
++baterija
++dimenzije uredjaja
++3.5mm ulaz za sluske
++performanse


-- video
--zvuk iz videa
--nema OIS (glavna kamera)
--EMUI za kojeg vele da je bljak
--nema stereo zvucnike

@renc, znam i ja, radio sam usporedbe, al mislil sam da ga imas pa izneses svoje dojmove.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 11:30   #2807
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Huawei je jako dugo u vrhu, sto po broju prodanih uređaja, ali prije 2 god su oslučili ulozit puno novaca u razvoj i sad su tu gdje jesu, imaju konkurentne i zanimljive flagshipe, koji tu svoju konkurentnost prate i cijenom.


Stvarno ne vidim po čemu je Huawei underdog?
-Trose popriličan novac na razvoj
-Trose popriličan novac na marketing
-Uređaji im nisu jeftini


Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Podcijenjen, huaweija podcjenjivaju, a samsunga uzvisuju..

Gledamo uređaj kao uređaj, a ne sta selo priča
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 11:33   #2808
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Huawei je malo ispod vrha, a oni zele bit na vrhu, dok je god ljudima u ustima rijec, samsung, do tad huawei ce bit drugi.. Al situacija se mijenja, huawei se trudi i to je vidljivo kroz rezultate na trzistu, mislim da im to nije dost i penju se da zasjednu na tron.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 11:41   #2809
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Huawei je jedan on najvećih telekomunikacijskih giganta na planeti. Druga je stvar što ih ljudi ocjenjuju po mobitelima. Tu se dokazuju ali nikako nisu mali. Imaju odličan pristup i rade odličnd stvari. Od P9 do P30Pro je prošlo koliko, 3 godine? A opet od S7 do S10 je prošlo isto toliko pa kad se uzme u obzir inovacija i reciklaža, vidi se tko je zasukao rukave i prionuo poslu, a tko spavao.

Nikad neću zaboraviti kad sam čitao neki review pred 4-5 godina od nekog ZTE uređaja. Jedna rečenica je glasila "mala garažna firmica ZTE gura se u moru kvalitetnih kineskih uređaja...". Takvu glupost ispaliti a da ne zguglaš ZTE je stvarno ... ne znam.

Tako i Huawei. On je i bio je gigant sa i bez P20P P30P i ovih Mate Miši Kovača.

Jebački je Huawei world player. Mindset ljudi je nešto drugo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 12:02   #2810
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Huawei je jedan on najvećih telekomunikacijskih giganta na planeti. Druga je stvar što ih ljudi ocjenjuju po mobitelima. Tu se dokazuju ali nikako nisu mali. Imaju odličan pristup i rade odličnd stvari. Od P9 do P30Pro je prošlo koliko, 3 godine? A opet od S7 do S10 je prošlo isto toliko pa kad se uzme u obzir inovacija i reciklaža, vidi se tko je zasukao rukave i prionuo poslu, a tko spavao.

Nikad neću zaboraviti kad sam čitao neki review pred 4-5 godina od nekog ZTE uređaja. Jedna rečenica je glasila "mala garažna firmica ZTE gura se u moru kvalitetnih kineskih uređaja...". Takvu glupost ispaliti a da ne zguglaš ZTE je stvarno ... ne znam.

Tako i Huawei. On je i bio je gigant sa i bez P20P P30P i ovih Mate Miši Kovača.

Jebački je Huawei world player. Mindset ljudi je nešto drugo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ma fenomenalni su, doslovno cijelu tehnologiju skopirali od Cisca samo komande promjenili

https://www.computerworld.com/articl...-property.html
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 12:03   #2811
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Pa upravo to, Huawei je iznimno jak igrač na polju infrastrukture i dosta stvari koje nisu consumer rang,(a vrti se ogromna lova) ali naravno to prosječan hrvat ne vidi, bikoz znamo zasto.
Citiraj:
dok je god ljudima u ustima rijec, samsung, do tad huawei ce bit drugi.




Ali da su su u zadnje 3 godine zasukali rukave (točnije odriješili kesu) to jesu i rezulati su tu. Ako nastave ovako, za 3 godine su top topova, ali to vec spada u domenu sta bi bilo kad bi bilo.


Mene osobno smeta sto nemaju posten flagshipu u compact pakiranju, vec svi flagshipi su im u vecem pakiranju. Ako hocu telefon meni normalnih dimenzija, ona to nije top flagship (P30, M20 i sl)



Jucer se 2 sata igrao sa P30P, sve odlično (zoom i dark mode vrh), ali mob je za moj ukus jednostavno prevelik/tezak. Mislio sam da je M20P najveci, ali P30P je jos i malo veci/tezi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 12:13   #2812
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Ma fenomenalni su, doslovno cijelu tehnologiju skopirali od Cisca samo komande promjenili

https://www.computerworld.com/articl...-property.html
Kopirao je Microsoft od Appla puno toga za svoje Windozere pa je danas ljude jako malo briga za to.

Možemo moralizirati oko tih stvari ali u biznisu gdje se vrte milijarde novaca, nema morala. O moralu se palamudi sa 3500 kn plaćom preko student servisa. Već sjevernije od 10kkn/mj neto priče o moralu se relativiziraju a nakon 20kkn i prestaju. Budimo iskreni

U biznisu nema morala. Onaj tko je moralan, nažalost ne bude se opernatio.

Uspkroz krađi, Huawei je i dalje ovo što sam napisao. A na Kisku je da se izbori za svoju pravdu na sudu.



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 12:15   #2813
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
@zvonac
EMUI je dobar, treba naviknuti. Ono "bljak" je drugi par rukava i po ljubomori korisnika.


Samsung je od perilice posuđa pa do TV uzimao i rebrandao preko LG. Sestrinska firma. Za mobitele su štancali više modela da boli glava i time ojačao na tržištu. A već zaboravljaš koliko su ulagali u marketing

Huawei već duže (silent mod) radi modeme za operatore.


@Brko
Zaboravio si P8 koji je polagano napravio rusvaj po našem tržištu preko operatora. A P6 i P7 koju su slovili kao najtaniji pa bili dostupni preko operatora.

Čak omjer kvarljivosti je malena naspram Samsungu.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 12:17   #2814
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Uzeo sam isti vremenski period za usporedbu od P9 do P30P i od S7 do S10, a ne da izostavim neke uređaje.
Ranije je i Samsung radio kad se uzme period od S5 do S7.

P6 i P7 su bili čist fajn uređaji. P6 pogotovo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 12:19   #2815
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
A opet muljali su i lagali (doduše i drugi su). Da ne linkam sada. A sjetimo se samo faila gdje P10 nije imao ni olefobni premaz na ekranu pa su zvali korisnike da im oni kao "premažu" ekrane a to nije to odn. nije isto kao i tvornički. I P9 (kojeg sam imao god. dana) i P10 (odma prodao) su se grijali ko svinje već nakon kratkog korištenja kamere.
Ja ne poričem da su gigant i da imaju odlične telefone ali nisu kompletni i još nisu u mobilnoj tehnologiji "samsung". Super je taj zoom ali eto mene pale najbolji ekrani, dobar video s dobrom stabilizacijom, da se proc ne grije ko svinja, želim 3.5mm utor, da mi fotke na auto postavkama izgledaju ok a ne kao da sam aplicirao 50% sharpnesa (kod svih huaweija je tako), itd...
renc je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 14:24   #2816
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
A opet muljali su i lagali (doduše i drugi su). Da ne linkam sada. A sjetimo se samo faila gdje P10 nije imao ni olefobni premaz na ekranu pa su zvali korisnike da im oni kao "premažu" ekrane a to nije to odn. nije isto kao i tvornički. I P9 (kojeg sam imao god. dana) i P10 (odma prodao) su se grijali ko svinje već nakon kratkog korištenja kamere.
Ja ne poričem da su gigant i da imaju odlične telefone ali nisu kompletni i još nisu u mobilnoj tehnologiji "samsung". Super je taj zoom ali eto mene pale najbolji ekrani, dobar video s dobrom stabilizacijom, da se proc ne grije ko svinja, želim 3.5mm utor, da mi fotke na auto postavkama izgledaju ok a ne kao da sam aplicirao 50% sharpnesa (kod svih huaweija je tako), itd...
Imam P10 Plus i negrije uopće. Prije par 3-4 dana nadograđen je na Pie i nije ni grijao.

Čisto info, svi mobiteli griju kad ostaviš upaljenu kameru. Priznao to ili ne, u krivu si. Tko će normalan ostaviti upaljenu kameru a pritom ne okine ni više od 5min???


@brko
Oki, bratko.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 14:26   #2817
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Imam P10 Plus i negrije uopće. Prije par 3-4 dana nadograđen je na Pie i nije ni grijao.

Čisto info, svi mobiteli griju kad ostaviš upaljenu kameru. Priznao to ili ne, u krivu si. Tko će normalan ostaviti upaljenu kameru a pritom ne okine ni više od 5min???


@brko
Oki, bratko.

Отправлено через Pixel
Za plus sam čuo da je ok po tom pitanju, ipak nije isto kučište kao P10. P10 mi se zgrijao u roku keks da sam ga jedva držao u ruci (bez maske). Ali dobro, generalno mi je telefon bio ok, sviđao mi se dizajn i naravno kamera odlična. Definitivno je Huawei napredovao i Mate serija je ono što mi se kod njih najviše sviđa. Ne bi rekao da je P30 pro loš uređaj ili nedorečen flagship, samo kod njega je potpuni fokus na kameru (točnije fotke) i sigurno ima svoju publku odn. dobro su procijenili da je danas većini kupaca kamera skoro pa najvažnija stavka kod kupnje mobitela.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 15:33   #2818
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Huawei je jedan on najvećih telekomunikacijskih giganta na planeti. Druga je stvar što ih ljudi ocjenjuju po mobitelima. Tu se dokazuju ali nikako nisu mali. Imaju odličan pristup i rade odličnd stvari. Od P9 do P30Pro je prošlo koliko, 3 godine? A opet od S7 do S10 je prošlo isto toliko pa kad se uzme u obzir inovacija i reciklaža, vidi se tko je zasukao rukave i prionuo poslu, a tko spavao.

Nikad neću zaboraviti kad sam čitao neki review pred 4-5 godina od nekog ZTE uređaja. Jedna rečenica je glasila "mala garažna firmica ZTE gura se u moru kvalitetnih kineskih uređaja...". Takvu glupost ispaliti a da ne zguglaš ZTE je stvarno ... ne znam.

Tako i Huawei. On je i bio je gigant sa i bez P20P P30P i ovih Mate Miši Kovača.



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Slažem se.. Samo, za mene će oni bit upamćeni kao smartfon brand (na stranu da su na polju telekomunikacija jaki, doduše to polje mi baš nije poznato tak da tu nemrem baš puno pričat oko toga) koji se opako probija naprijed.

Ali kao što si rekao, on je gigant i bez P20P, P30P, ali, sad je još popularniji gigant sa ova dva popularna dvojca, a tu je velika masa ljudi, ak se već orijentiramo striktno na smartfon industriju.
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pa upravo to, Huawei je iznimno jak igrač na polju infrastrukture i dosta stvari koje nisu consumer rang,(a vrti se ogromna lova) ali naravno to prosječan hrvat ne vidi, bikoz znamo zasto.





Ali da su su u zadnje 3 godine zasukali rukave (točnije odriješili kesu) to jesu i rezulati su tu. Ako nastave ovako, za 3 godine su top topova, ali to vec spada u domenu sta bi bilo kad bi bilo.


Mene osobno smeta sto nemaju posten flagshipu u compact pakiranju, vec svi flagshipi su im u vecem pakiranju. Ako hocu telefon meni normalnih dimenzija, ona to nije top flagship (P30, M20 i sl)



Jucer se 2 sata igrao sa P30P, sve odlično (zoom i dark mode vrh), ali mob je za moj ukus jednostavno prevelik/tezak. Mislio sam da je M20P najveci, ali P30P je jos i malo veci/tezi.
Prosječnog hrvata baš ne zanima previše povijest tj uspješnost same firme; pojedinci će se ipak orijentirat na feedback od strane korisnika I steći neki uvid i zaključit dal kupit huawei ili ne.

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@zvonac
EMUI je dobar, treba naviknuti. Ono "bljak" je drugi par rukava i po ljubomori korisnika.




Отправлено через Pixel
Ne znam dok ne probam
Nego eto, mislim da dost njima taj EMUI bode u oči a nerijetko i izbjegavaju Huawei pretežito radi im mrskog UIa zvanog EMUI, alternativa postoji za te stvari, ak mob radi brzo i fluidno ne vidim razlog zbog čeg bi EMUI trebala bit nepremostiva prepreka kod odabira huaweija..

Još ga nisam imao u posjedu, jer eto, postoje samo samsung i epl i "novi val" kineza i spomene se huawei tu i tam; doduše sad je stvar drukčija, huawei ima reputaciju i ipak drže do toga da izbace proizvod kak spada, tj uslišaju želje tržišta, kolko mogu, jel.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 15:37   #2819
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Ne kužim kakve to probleme ljudi imaju sa EMUI-jem? Ništa mu ne fali, sve može, ima dosta opcija, nema nekih restrikcija koliko sam primjetio.
Vjerojatno im treba jedan klik ili jedan swipe više da dođu do njima omiljene funkcije, pa okarakteriziraju cijeli OS kao "smeće".
Ne znam šta tu može bit toliko loše ili presudno da ga toliko gade.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2019., 16:00   #2820
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne kužim kakve to probleme ljudi imaju sa EMUI-jem? Ništa mu ne fali, sve može, ima dosta opcija, nema nekih restrikcija koliko sam primjetio.
Vjerojatno im treba jedan klik ili jedan swipe više da dođu do njima omiljene funkcije, pa okarakteriziraju cijeli OS kao "smeće".
Ne znam šta tu može bit toliko loše ili presudno da ga toliko gade.
ljudima smeta EMUI jer ne znaju podesit notifikacije u 90% slucajeva..
poznato je da kineski sw imaju agresivnu stednju baterije i onda treba podesit 2-3 stvari da sve radi bez problema..
stavit aplikaciju da se pokrece sa sistemom i da je sistem ne gasi i to je to, jos mozda je zakljucat u ram-u ali je nepotrebno ako se od aplikacije traze samo notifikacije..
To je najveci problem ljudima na EMUI, imam dosta ljudi oko sobe koji imaju Huawei telefone i skoro svima sam morao to postelat jer oni ne znaju.. Znam i covjeka koji je mjenjao telefon zbog tog razloga i naravno srao po EMUI..


Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na