Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2017., 12:20   #1
emjae
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 5
PayPal & Amazon Problem

Ovako guglam vec danima i pokusavam dokucit rjesenje no nisam siguran jel sam dobro zakljucio ili ne pa odlucio pitat ovdje...

Situacija je ovakva imam na paypalu 2500 eura sta sam zaradio online, sad hocu kupit neke stvari na amazonu.de i nema nikakve opcije za placanje paypalom pa sam mislio da mogu kupit giftcardove i tako si napunit amazon racun, međutim to se ne isplati nikako jer na svakih 50eura gubim 2,5 ili vise pa sad ako izracunamo koliko je ta provizija ne 2500 ne isplati se nikako..

Okej. sljedeca stvar je mislio sam podignut pare sa paypala na svoju banku (OTP prepaid kartica) međutim ako to napravim paypal ce mi konvertirat u domacu valutu (po kursu od 7.3) gdje gubim 100 tinjak eura na moju cifru i onda ako zelim kupit na amazonu ponovo mi konvertira domacu valutu u eure, gdje opet gubim nesto sitno ....... imam devizni racun na otp-u ali devize se ne mogu koristit na web karticama znaci samo domaca valuta.

sad moje je pitanje, kako da prebacim pare sa paypala na banku bez konverzije valute, jel uopce moguce? citao sam da erste ima devizni racun i deviznu karticu, dali mogu otvorit devizni racun u erste banci, dat zahtjev za deviznom karticom, povezat je s paypalom i na nju dignut lovu, te sa tom istom karticom onda platit sta mi treba na amazonu, posto je debilno da izgubim 1000kuna samo na konverziju valute, cisto pretakanje iz supljeg u prazno...

Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: emjae. 16.11.2017. u 12:32.
emjae je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 12:48   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor emjae Pregled postova
Ovako guglam vec danima i pokusavam dokucit rjesenje no nisam siguran jel sam dobro zakljucio ili ne pa odlucio pitat ovdje...

Situacija je ovakva imam na paypalu 2500 eura sta sam zaradio online, sad hocu kupit neke stvari na amazonu.de i nema nikakve opcije za placanje paypalom pa sam mislio da mogu kupit giftcardove i tako si napunit amazon racun, međutim to se ne isplati nikako jer na svakih 50eura gubim 2,5 ili vise pa sad ako izracunamo koliko je ta provizija ne 2500 ne isplati se nikako..

Okej. sljedeca stvar je mislio sam podignut pare sa paypala na svoju banku (OTP prepaid kartica) međutim ako to napravim paypal ce mi konvertirat u domacu valutu (po kursu od 7.3) gdje gubim 100 tinjak eura na moju cifru i onda ako zelim kupit na amazonu ponovo mi konvertira domacu valutu u eure, gdje opet gubim nesto sitno ....... imam devizni racun na otp-u ali devize se ne mogu koristit na web karticama znaci samo domaca valuta.

sad moje je pitanje, kako da prebacim pare sa paypala na banku bez konverzije valute, jel uopce moguce? citao sam da erste ima devizni racun i deviznu karticu, dali mogu otvorit devizni racun u erste banci, dat zahtjev za deviznom karticom, povezat je s paypalom i na nju dignut lovu, te sa tom istom karticom onda platit sta mi treba na amazonu, posto je debilno da izgubim 1000kuna samo na konverziju valute, cisto pretakanje iz supljeg u prazno...

Hvala!
Probaj prebaciti na devizni tekuci i onda u poslovnici digni kes?Racunaj da bi na to mogao platiti i porez jer sada porezna sve racune ima pod povecalom.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2017., 12:52   #3
emjae
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 5
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Probaj prebaciti na devezni i onda u poslovnici digni kes?
ne moze. probaj opet procitat moj post, naveo sam da ocu prebacit s paypala novce a za to paypal odradi konverziju u kune jer moja kartica prihvaca samo kune, nebitno jel imam devizni racun web kartica od otpa je kunska i tocka. i ne treba mi keš posto amazon ne prihvaca keš... haha
emjae je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 15:12   #4
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
moze. ne radi ti paypal koverziju već banka jer ti je kunski račun.
Otvori devizni račun u EURima sa Visa Electron debitnom karticom povezanom s tim računom koja radi sa paypalom (zaba, pbz, erste...)....i povuci te paypal eure na njega.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 16.11.2017. u 15:19.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 15:27   #5
emjae
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
moze. ne radi ti paypal koverziju već banka jer ti je kunski račun.
Otvori devizni račun u EURima sa Visa Electron debitnom karticom povezanom s tim računom koja radi sa paypalom (zaba, pbz, erste...)....i povuci te paypal eure na njega.
Eto, hvala na potvrdi. nisam bio siguran i reko aj da se ne cimam bezveze i idem otvarat novi racun u drugoj banci!
ne ne konverzija je sa strane paypala:

https://i.imgur.com/tFRVJew.png

i ps porezna novce nece dirat jer se radi o uplati sa osobnog racuna, za sad jos ne vrse provjeru od kud su novci na paypal racun dosli a mislim da to ni nece moc, mada se s nasom drzavom nikad ne zna

Zadnje izmijenjeno od: emjae. 16.11.2017. u 15:33.
emjae je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 15:55   #6
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
u pravu si ali radi ti jer ti prepoznaje da je visa HRK (piše na njemu)

edit: sad malo čitam i kaže na nekoliko mjesta da podizanje mora biti u lokalnoj valuti.
"When you make a withdrawn on your account you are only able to withdraw funds in your local currency. Any funds withdrawn from your balance in another currency will be converted."

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 16.11.2017. u 16:01.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 16:25   #7
emjae
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
u pravu si ali radi ti jer ti prepoznaje da je visa HRK (piše na njemu)

edit: sad malo čitam i kaže na nekoliko mjesta da podizanje mora biti u lokalnoj valuti.
"When you make a withdrawn on your account you are only able to withdraw funds in your local currency. Any funds withdrawn from your balance in another currency will be converted."
ma nasao sam prije link gdje kaze da se moze u eurima dizat pare (paypal support forum) ali da treba kontaktirat paypal da ti prebace racun valjda u valutu koju imas? cek potrazim pa pustim link, mozda kome pomogne..

evo ovdje kaze da moze: https://www.paypal-community.com/t5/...p/840616#M6914

Zadnje izmijenjeno od: emjae. 16.11.2017. u 16:31.
emjae je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 17:05   #8
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
da, direkt kontaktirati support i opet mora ti racun (kartica) biti u eurima na koji se povlaci
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 17:11   #9
emjae
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
da, direkt kontaktirati support i opet mora ti racun (kartica) biti u eurima na koji se povlaci
Erste Devizna kartica it is!
emjae je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 18:24   #10
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
kasan odgovor, delete..

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 16.11.2017. u 18:41.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2018., 22:18   #11
GetRight
Premium
Moj komp
 
GetRight's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Frkjevci
Postovi: 344
Molim pomoć za PayPal

6. lipnja kupio sam proizvod, prilikom slanja upita putem pošte napravio sam pogrešku i zatražio otkazivanje ove narudžbe.
Kontaktirao sam prodavača i objasno pogrešku.
Počeo je otkaz kupnju i rekao da će izvršiti povrat novca.
Po zajedničkom dogovoru,ponovno stavlja isti proizvod u prodaju,koji sam kupio 9. lipnja.
Prodavač tvrdi da je izvršio povrat sredstava, ali na mom bankovnom računu postoje dvije isplate, ali bez povrata sredstava.

Na PayPal računu ne mogu pregledati transakcije. Zadnja je zabilježena 23. travnja 2018. Nakon toga svaku transakciju sam greškom napravio kao gost.
Ali na računu kartične banke imam samo dva odbitka bez povrata.

1.
34,00 USD na 06. srpnja 20180.C2446051V832371M
ID članka: 153087750880
Prodavatelj: nowandwow2017
Otkazano i tražim povrat sredstava.

2. Prodavač je počeo otkazati kupnju, nakon ponovnog stavljanja istog proizvoda, ponovo sam kupio predmet.
34,00 USD na 09. srpnja 2018. 86W6845724033390X
ID članka: 153092785947
Prodavatelj: nowandwow2017

ponavljam:
1. Kupnja je otkazana pogreškom i trebam dobiti povrat novca.
2. Kupujte, nakon zajedničkog dogovora, kupac stavlja isti proizvod natrag na prodaju, ponovno plaćam, proizvod je stigao i isporučen.

eBay me obavijestio da ne mogu dobiti povrat zbog greške,PayPal se pravi grbav,a prodavač ne odgovara.
Ima tko da pomogne savjetom,hvala.
https://imgur.com/a/m51lhxB
__________________

CPU: Phenom II x4 960T@Phenom II x6 1605T
MBO: ASRock 880G Extreme 3
RAM: 2x4GB DDR3 Corsair Vengeance Red
HDD: Hitachi 320GB
VGA: VTX3D Radeon HD 6850
PSU: Coolermaster 600w Silent Pro
Monitor: Samsung SM 2233BW
OS: Windows 7 Ultimate
Ostalo: CM 690 II Advanced,ROCCAT Kone[+]

CPU: Phenom II X2 555 BE@Phenom II X4 B55
MBO: ASRock M3N78D
RAM: 2x2GB DDR3 Corsair XMS3-1600
HDD: WD 320GB,Hitachi 160GB SATA
VGA: Sapphire Radeon 5670 512MB DDR5
PSU: XFX Core Edition 450W
Monitor: 17 "Dell E173FP
OS: XP Pro SP3
Ostalo: Thermaltake VC3000BWS
GetRight je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na