Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2023., 14:11   #3811
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma jaja imam, ali jedem 260g proteina a 70g masti.

Lupim za doručak 2 jaja i barem 150g bjelanjaka, kada ih ima.

Ali thx.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 17:06   #3812
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma jaja imam, ali jedem 260g proteina a 70g masti.
Zašto toliko proteina? Ne prcam, zanima me.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2023., 17:26   #3813
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Mene zanima koliko ima kila da jede toliko masti
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 17:58   #3814
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Proteinsko mlijeko iz Eurospina mi je nesto najludje sto sam probao u zadnje vrijeme.
70g proteina, cca 450kcal na litru.

Nema laktoze, zato ga spominjem.
Nekidan saznao da je trajno i ne traži frižider za skladištenje, tak da se naoružavam čim uhvatim vremena. Vindija proteini su preskupi, whey ne mogu više očima vidjet, pa da probam
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 18:07   #3815
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Zašto toliko proteina? Ne prcam, zanima me.
A gledaj, s mojom kilažom 200-220 je nešto na što ciljam/trebam da ne izgubim mišićnu masu kod weight lossa, tj. ne izgubim previše. Cilje kalorijskog deficita je gubiti salo, probati zadržati što više mišićne mase.
A ovih 40-tak više je iz nekih zdrastvenih razloga, da ne idem u dubinu.

Uglavnom, trebam toliko.

Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Mene zanima koliko ima kila da jede toliko masti
Previše.

Ali pada iz tjedna u tjedan.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 19:33   #3816
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Za energiju i fokus magnezij l-treonat koji prolazi krvno-mozdanu barijeru.
Nasao na podcastu od A.Hubermana,stvarno pomaze oko sna,razina energije i fokusa,kombinirano sa l-teaninom.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 21:08   #3817
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,550
Sunce ti jebem, sta necu procitati tu...
WraGG je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 22:29   #3818
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sunce ti jebem, sta necu procitati tu...
Sto sam tocno krivo napisao ?

Bez problema,ima na pubmedu istraživanja i rezultata pa slobodno pogledaj


Sent from my M2011K2C using Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 22:34   #3819
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,550
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Sto sam tocno krivo napisao ?

Bez problema,ima na pubmedu istraživanja i rezultata pa slobodno pogledaj


Sent from my M2011K2C using Tapatalk
Ma ne ti! 😄😄

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 01:25   #3820
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A gledaj, s mojom kilažom 200-220 je nešto na što ciljam/trebam da ne izgubim mišićnu masu kod weight lossa, tj. ne izgubim previše. Cilje kalorijskog deficita je gubiti salo, probati zadržati što više mišićne mase.
A ovih 40-tak više je iz nekih zdrastvenih razloga, da ne idem u dubinu.

Uglavnom, trebam toliko.
Sa toliko proteina samo opterecujes bubrege i visak pretvaras u mast, 1 - 1.2g po kilogramu ti je sasvim dovoljno, cak i ako koristis asteroide

Jaja imaju najbolju absorpciju ako se jedu kompletna sa žutanjkom, preporucljivo kuhana.
Idealan omjer je 60% ugljikohidrata (škrob-glukoza-glikogen), 25% proteina i 15% masti, barba Mike Mentzer je to dobro objasnio.
stitrek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2023., 08:38   #3821
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Osobno UH smatram samo gorivom. Puno ugljikohidrata kod mene pali samo ako imam hebačke treninge i to ako ne svakodnevno, onda čim češće. Inače cijela igra mi pada u vodu. Naravno, kad sam bio mlađi to je bilo tako nebitno, znao sam dnevno pomazati pizzu, burek, hambić, kad bi to sve potrošio u gymu na bolesne volumene treninga.
Sad kod unosa UH pazim hoću li taj dan imati trening ili ne, pa tako balansiram.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 08:50   #3822
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Sa toliko proteina samo opterecujes bubrege i visak pretvaras u mast, 1 - 1.2g po kilogramu ti je sasvim dovoljno, cak i ako koristis asteroide

Jaja imaju najbolju absorpciju ako se jedu kompletna sa žutanjkom, preporucljivo kuhana.
Idealan omjer je 60% ugljikohidrata (škrob-glukoza-glikogen), 25% proteina i 15% masti, barba Mike Mentzer je to dobro objasnio.
Super da je on to rekao, koji je "glodao" 300g proteina dnevno i umro u pedesetoj. Sve ostalo što je on rekao je nebitno, bitno je kako se on hranio. I nije sigurno bio takav s 100g proteina dnevno.

Ali ok, tvoje mišljenje, ja se s tim ne slažem, čisto iz razloga jer mi ovaj način paše, ima rezultata i našao sam se u njemu.

Imam svoj plan, prehranu, doslovno vidim rezultate iz dana u dan. Naravno, ne vadim brojke iz glave, imam struku kraj sebe, ako mogu što reći, uz bezbroj insta/tik-tok infuelcera, ovaj je na sceni od početka devedesetih, tako da valjda zna što radi.

Ako funkcionira, zašto mjenjati, ne?

I moraš shvatiti, 70-tih i 80-tih su "dijete" bile kompletno drugačije nego danas.

Naravno, neće se svi složiti s tim, ali do kad meni daje rezultate, ko ga jebe, dobro je.

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Osobno UH smatram samo gorivom. Puno ugljikohidrata kod mene pali samo ako imam hebačke treninge i to ako ne svakodnevno, onda čim češće. Inače cijela igra mi pada u vodu. Naravno, kad sam bio mlađi to je bilo tako nebitno, znao sam dnevno pomazati pizzu, burek, hambić, kad bi to sve potrošio u gymu na bolesne volumene treninga.
Sad kod unosa UH pazim hoću li taj dan imati trening ili ne, pa tako balansiram.
UGH i masti i jesu gorivo.
No, kada brojiš sve i želiš postići određeni kalorijski unos a da opet bude deficit, cikliranje nije opcija (JOŠ...).
Na ovaj način, uz proteine i masti, UGH osim goriva popunjava kalorijsku razliku da deficit bude minimalan (200-300) a da opet snaga bude tu, uz 5 treninga tjedno (čak i u dane bez treninga odradim 6-10km šetnje), u dane s treningom isto toliko. Znači tjedan uvijek završavam s 5 treninga i barem 100k koraka na smartwatchu. UGH uvijek dobro dođe s ovim tempom.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.05.2023. u 08:58.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 09:32   #3823
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Sve stoji i u pravu si, no discussion.

Ono što bi volio staviti na stol je vrijeme za trening. Kako godine idu, polako shvaćam da su oni stariji od mene bili u pravu, a ja u krivu, kada sam svima govorio "ako ti se trenira, naći ćeš vrijeme za trening". Ja bi iskreno rado da dan traje 36h umjesto 24h jer sve manje i manje vremena imam za akciju. Preko dana sam na poslu, popodne dijete/ručak/kuća/veš/dodatni izvor prihoda/edukacije itd. Dok ne stavimo malu spavati u 22-23h smo u punom pogonu oboje (žena i ja). A tu je vrijeme i za dragu (film, romantika itd, nećeš pustiti da ti brak propadne jer - prioriteti).

Ova trening mučenja koja influenceri zagovaraju (a u praksi ne provode) u 5h ujutro ili 23h navečer te shebu fizički i psihički. Ako se rasturiš ujutro (s tim da to nema veze s kvalitetnim treningom jer em tijelo nije zagrijano ni spremno, em ti psihički nisi u priči u 5h ujutro), u 20h si mrtav čovjek, a još moraš dva tri sata odguslati s obavezama. Ako ideš vježbati kasno navečer, zaboravi na kvalitetan san i onda te zbog nedostatka istog kroz period od mjesec dva sustigne zdravlje i(psihofizički te iza ugla dočeka sranje pa se brate leči) ili problemi na poslu jer zbog neimanja koncentracije počneš kiksati.

Tako da sam treninge sveo na vikend kada jedino imam vremena i odrađujem ta dva treninga obično cijelo tijelo.. i to nije dosta.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 16:50   #3824
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Super da je on to rekao, koji je "glodao" 300g proteina dnevno i umro u pedesetoj. Sve ostalo što je on rekao je nebitno, bitno je kako se on hranio. I nije sigurno bio takav s 100g proteina dnevno.

Ali ok, tvoje mišljenje, ja se s tim ne slažem, čisto iz razloga jer mi ovaj način paše, ima rezultata i našao sam se u njemu.

Imam svoj plan, prehranu, doslovno vidim rezultate iz dana u dan. Naravno, ne vadim brojke iz glave, imam struku kraj sebe, ako mogu što reći, uz bezbroj insta/tik-tok infuelcera, ovaj je na sceni od početka devedesetih, tako da valjda zna što radi.

Ako funkcionira, zašto mjenjati, ne?

I moraš shvatiti, 70-tih i 80-tih su "dijete" bile kompletno drugačije nego danas.

Naravno, neće se svi složiti s tim, ali do kad meni daje rezultate, ko ga jebe, dobro je.
Mike Mentzer je isao na medicinski fakultet te je od svih bodybuildera bio najpotkovaniji znanjem o prehrani i gradnji misica, to da je jeo 300g proteina dnevno je farsa, tada su bitni bili kvalitetni steroidi i kratki intezivni trening sa kvalitetnim odmorom (regeneracija i izgradnja misica) a oni su imali pristup svemu jer su bili pokusni kunići, Mike Mentzer nacin treniranja je koristio i Dorian Yates koji je uveo novu monster eru bodybuildinga jer su dosle i nove generacije asteroida

Misicna apsorbcija proteina je oko 1-2g po satu ovisno o tezini, to je medicinska cinjenica a sam misic se sastoji od samo 22-25% proteina a veliki dio je voda (bitan dio ugljiko-hidrat). Kvalitetan ugljikohidrat je jako bitna i ima veliki utjecaj kod nadoknađivanja glikogena (glukoza) i oporavka misica.

Danas je preveliki utjecaj filozofije više je bolje, od duzine treninga pa do bajki o whey praskovima koji nisu ni blizu po kvaliteti proteina naspram kvalitetnoj prehrani.
Što se tice intezivnog anaerobnog treniranja, Mike Mentzer je bio meštar a dobro je shvacao prehranu i vaznost odmora.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 21:27   #3825
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Mike Mentzer je isao na medicinski fakultet te je od svih bodybuildera bio najpotkovaniji znanjem o prehrani i gradnji misica, to da je jeo 300g proteina dnevno je farsa, tada su bitni bili kvalitetni steroidi i kratki intezivni trening sa kvalitetnim odmorom (regeneracija i izgradnja misica) a oni su imali pristup svemu jer su bili pokusni kunići, Mike Mentzer nacin treniranja je koristio i Dorian Yates koji je uveo novu monster eru bodybuildinga jer su dosle i nove generacije asteroida

Misicna apsorbcija proteina je oko 1-2g po satu ovisno o tezini, to je medicinska cinjenica a sam misic se sastoji od samo 22-25% proteina a veliki dio je voda (bitan dio ugljiko-hidrat). Kvalitetan ugljikohidrat je jako bitna i ima veliki utjecaj kod nadoknađivanja glikogena (glukoza) i oporavka misica.

Danas je preveliki utjecaj filozofije više je bolje, od duzine treninga pa do bajki o whey praskovima koji nisu ni blizu po kvaliteti proteina naspram kvalitetnoj prehrani.
Što se tice intezivnog anaerobnog treniranja, Mike Mentzer je bio meštar a dobro je shvacao prehranu i vaznost odmora.
Samo nek je.

Umro je mlad zbog svega tog sranja koje je uzimao a prodavao maglu drugima. Mene niti zanima njegova filozofija treniranja i prehrane niti smatram da je dobra (za mene).

Ima tisuće "fakultetđija" koji nemaju pojma što govore. Ista je priča i u medicini. Imaš tu u Varaždinu ženu koja je bila 5. na Olympiji prije par godina, bavi se BB-om već 20 godina. Ona je vojnik, kako joj trener kaže, tako radi. Vode toliko, soli toliko, dehidracija taj i taj dan itd. Ona ne zna nakon 20 godina napisati susjedi plan prehrane. Pazi, 5. na olimpiji i 5x 1. mjesto na arnoldu EU.

Tako da, dobro je meni i s 2g proteina po kili.

Krvna slika mi je bolja nego ikada, radio baš vađenje krvi prošli tjedan.

Na kraju dana, ako je meni dobro s 2g proteina, to je najvažnije, isto kao i Mike-u s 1g.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.05.2023. u 21:33.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 22:30   #3826
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Samo nek je.


Tako da, dobro je meni i s 2g proteina po kili.

Krvna slika mi je bolja nego ikada, radio baš vađenje krvi prošli tjedan.

Na kraju dana, ako je meni dobro s 2g proteina, to je najvažnije, isto kao i Mike-u s 1g.
Najveci problem 2g proteina po kg težine je bespotrebno opterecivanje bubrega, to je medicinska činjenica koju ti mogu potvrditi doktori.
Naravno sam odabireš što ti odgovara ili ono što misliš da ti odgovara.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 23:49   #3827
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Najveci problem 2g proteina po kg težine je bespotrebno opterecivanje bubrega, to je medicinska činjenica koju ti mogu potvrditi doktori.

Naravno sam odabireš što ti odgovara ili ono što misliš da ti odgovara.
Ovo sto ti pricao je poduprto sa bezbroj istraživanja i definitivno nepotreban teret za bubrege,ali tko voli neka izvoli..

Inace gledam bas za ove meat ili carnivore based nutrition, zanimljivo da je veća razina adrenalina / noradrenalina pa si time budniji i puno vise se kreces sto jos vise doprinosi kcal deficitu i lean izgledu

https://youtu.be/1DS1pL5nmTQ

Samo valja onda suplementirati vitamine i minerale,ima netko iskustva ?

Sent from my M2011K2C using Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 00:56   #3828
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ovo sto ti pricao je poduprto sa bezbroj istraživanja i definitivno nepotreban teret za bubrege,ali tko voli neka izvoli..

Inace gledam bas za ove meat ili carnivore based nutrition, zanimljivo da je veća razina adrenalina / noradrenalina pa si time budniji i puno vise se kreces sto jos vise doprinosi kcal deficitu i lean izgledu

https://youtu.be/1DS1pL5nmTQ

Samo valja onda suplementirati vitamine i minerale,ima netko iskustva ?

Sent from my M2011K2C using Tapatalk
Raznolika i kvalitetna prehrana je najbolja jer pokriva sve elemente, od nutrijenata do vlakana te omogucuje funkcionalnu probavu koja je jako bitna za zdravlje i apsorbciju hrane.
Za lean izgled trebas unositi manje kalorija, six pack se kreira za stolom koji jedes, sve ostalo su internet otkrivanje tople vode.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 13:16   #3829
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja vec par godina rokam magnezij citrat od solgara i nemam nista od ovoga sta je guls naveo. Dapace, nestalo mi ga je i ne pijem ga jedno mjesec dana i losije mi je sve, od sna do oporavka nakon treninga.

Ne znam za leovital, al mozda probaj od solgara, a mozda tebi jednostavno citrat ne pase.
Nema solgarovog magnezij citrata trenutno na iherbu pa sam uzeo now foods ovaj put za probu https://hr.iherb.com/pr/now-foods-ma...50-tablets/691

Ispada jos nesto jeftiniji od solgara (per serving) - 125 servinga od 400mg (250 tableta) a 30 eur, dok mi je u prijasnjoj narudzbi solgarov bio 60 servinga od 400 mg (120 tableta) za 20 eur.

Kod nas u ljekarni isti taj solgar kosta duplo vise, odnosno pakiranje od 60 tableta je cca 15 eur. Jos jedna preporuka za iherb, u cijenu ukljucena sva davanja i postarina je besplatna iznad 40 eur.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 14:11   #3830
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 192
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Super da je on to rekao, koji je "glodao" 300g proteina dnevno i umro u pedesetoj. Sve ostalo što je on rekao je nebitno, bitno je kako se on hranio. I nije sigurno bio takav s 100g proteina dnevno.

Ali ok, tvoje mišljenje, ja se s tim ne slažem, čisto iz razloga jer mi ovaj način paše, ima rezultata i našao sam se u njemu.

Imam svoj plan, prehranu, doslovno vidim rezultate iz dana u dan. Naravno, ne vadim brojke iz glave, imam struku kraj sebe, ako mogu što reći, uz bezbroj insta/tik-tok infuelcera, ovaj je na sceni od početka devedesetih, tako da valjda zna što radi.

Ako funkcionira, zašto mjenjati, ne?

I moraš shvatiti, 70-tih i 80-tih su "dijete" bile kompletno drugačije nego danas.

Naravno, neće se svi složiti s tim, ali do kad meni daje rezultate, ko ga jebe, dobro je.



UGH i masti i jesu gorivo.
No, kada brojiš sve i želiš postići određeni kalorijski unos a da opet bude deficit, cikliranje nije opcija (JOŠ...).
Na ovaj način, uz proteine i masti, UGH osim goriva popunjava kalorijsku razliku da deficit bude minimalan (200-300) a da opet snaga bude tu, uz 5 treninga tjedno (čak i u dane bez treninga odradim 6-10km šetnje), u dane s treningom isto toliko. Znači tjedan uvijek završavam s 5 treninga i barem 100k koraka na smartwatchu. UGH uvijek dobro dođe s ovim tempom.
Zakon mi je pročitati kako netko jos toliko ima vremena izdvojiti na trening
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Sve stoji i u pravu si, no discussion.

Ono što bi volio staviti na stol je vrijeme za trening. Kako godine idu, polako shvaćam da su oni stariji od mene bili u pravu, a ja u krivu, kada sam svima govorio "ako ti se trenira, naći ćeš vrijeme za trening". Ja bi iskreno rado da dan traje 36h umjesto 24h jer sve manje i manje vremena imam za akciju. Preko dana sam na poslu, popodne dijete/ručak/kuća/veš/dodatni izvor prihoda/edukacije itd. Dok ne stavimo malu spavati u 22-23h smo u punom pogonu oboje (žena i ja). A tu je vrijeme i za dragu (film, romantika itd, nećeš pustiti da ti brak propadne jer - prioriteti).

Ova trening mučenja koja influenceri zagovaraju (a u praksi ne provode) u 5h ujutro ili 23h navečer te shebu fizički i psihički. Ako se rasturiš ujutro (s tim da to nema veze s kvalitetnim treningom jer em tijelo nije zagrijano ni spremno, em ti psihički nisi u priči u 5h ujutro), u 20h si mrtav čovjek, a još moraš dva tri sata odguslati s obavezama. Ako ideš vježbati kasno navečer, zaboravi na kvalitetan san i onda te zbog nedostatka istog kroz period od mjesec dva sustigne zdravlje i(psihofizički te iza ugla dočeka sranje pa se brate leči) ili problemi na poslu jer zbog neimanja koncentracije počneš kiksati.

Tako da sam treninge sveo na vikend kada jedino imam vremena i odrađujem ta dva treninga obično cijelo tijelo.. i to nije dosta.
Same here, u suštini nemam pola sata praznog hoda tokom dana, vikendi gym te neka akcija eventualno. Treninzi u 5 ujutro nemaju smisla jel ne mogu dočekati 22h onda a da ne zaspnem.
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 14:20   #3831
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,947
dok sam bio mladi sam lako radio 6 treninga tjedno s pplppl rezimom, a sada s 40+ jedva nadem vremena za 3 tjedno, i jos osjecam da se full sporije oporavljam

ja sam prestao pusit te 2g proteina po kg mase, sada i uzimam samo proteine iz hrane, i mjericu proteina uz zobene samo da mi poboljsa okus
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 14:32   #3832
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor benny_blanco Pregled postova
Zakon mi je pročitati kako netko jos toliko ima vremena izdvojiti na trening
Nađem vremena...

Radim barem 8h, imam fuš barem 50h mjesečno, imam Algebru 3x tjedno, van države sam barem 3-5 dana mjesečno i još nađem vremena za sve.

Jebiga, tempo je od 6:40 do 22:30 svaki dan, ali nema druge.

Nemam djece, možda najključniji fakt.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 14:47   #3833
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Jasno, tvoj dan ipak traje jedno tri puta dulje od prosječnog, a uz sve već rečeno, imaš vremena za polaganje certifikata, gledanje svih mogućih serija i filmova uz istovremeno igranje novih naslova i real-time postanje na forumu.

IMHO jedino tko radi više od tebe su Elon Musk i wannabe kopija mu Rimac, ali i za njih nisam 100% siguran, jer oba lažu dok zinu, a ti si ipak čovjek od riječi i djela, svaka bi te htjela u pomno odabranoj boji odijela.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 15:00   #3834
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,162
: )))))))))))

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 15:08   #3835
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,550
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Jasno, tvoj dan ipak traje jedno tri puta dulje od prosječnog, a uz sve već rečeno, imaš vremena za polaganje certifikata, gledanje svih mogućih serija i filmova uz istovremeno igranje novih naslova i real-time postanje na forumu.

IMHO jedino tko radi više od tebe su Elon Musk i wannabe kopija mu Rimac, ali i za njih nisam 100% siguran, jer oba lažu dok zinu, a ti si ipak čovjek od riječi i djela, svaka bi te htjela u pomno odabranoj boji odijela.

Ti mislis da je lako biti strucnjak za sve?
WraGG je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 15:14   #3836
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ja radim smjenski pa jedino iz tog razloga imam vremena odraditi 3 treninga tjedno i to odma ujutro kad mi i najviše paše. Zbog mojeg radnog vremena onda i supruga može nakon posla mirno odraditi svojih 3 treninga tjedno jer ne mora juriti doma kuhati ručak i slično. Popodne je uvijek neka akcija s klinkama, oko kuće i slično tak da mislim da teško da bi oboje našli vremena za teretanu kad bi oboje radili standardnih 8h...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 15:24   #3837
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Tko god ide na defku, najbolja investicija zivota: https://www.decathlon.hr/p/998361558...concept-2.html

3 x 45min tjedno i tesko je odrzavati tezinu, s time da stvarno ne pazim sto, koliko i kad jedem i koliko ima proteina.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 20:33   #3838
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
dok sam bio mladi sam lako radio 6 treninga tjedno s pplppl rezimom, a sada s 40+ jedva nadem vremena za 3 tjedno, i jos osjecam da se full sporije oporavljam

ja sam prestao pusit te 2g proteina po kg mase, sada i uzimam samo proteine iz hrane, i mjericu proteina uz zobene samo da mi poboljsa okus
Za anaerobno treniranje (intezivno treniranje za masu sa malo ponavljanja) nije potrebno vise od 1.5 - 2 sata tjedno, npr. svaki drugi dan po 20 - 30minuta razlicita misicna skupina.

Aerobno treniranje (manje tezine vise ponavljanja) omogucuju duze treniranje jer se ne ide do krajnih granica u ponavljanju te su dobri za izdrzljivost i veci gubitak kalorija.

Odmor za oporavak i obnovu misica je dosta bitan pogotovo za ekipu 40+, bolje je imati dva kvalitetna treninga tjedno nego forsirati i uvijek biti umoran.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2023., 09:31   #3839
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,550
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova

Odmor za oporavak i obnovu misica je dosta bitan pogotovo za ekipu 40+, bolje je imati dva kvalitetna treninga tjedno nego forsirati i uvijek biti umoran.
Da sam barem to znao prije nego sam ubio lijevo rame i dobro unazadio desno. Uglavnom, kombinacija premorenosti i ega im je presudila.
Sada ne idem trenirati ako nisam naspavan ili sam preumoran da bih se koncentrirao na pravilno izvodjenje vjezbi. Takodjer sada treniram sam u svom gymu tako da nemam oko sebe pametnjakovica i publike pa mogu i eksperimentirati i vidjeti sta me "radi".
Sto se hrane tice, ne slijedim slijepo neke sulude gramaze i ostale bajke. Trudim se unijeti dovoljno proteina i biti u kalorijskom suficitu, ali se barem jednom tjedno i nagradim necim. Sve pratim preko My Fitness Pal.
I sta da kazem? Sada sa 43 se osjecam jako dobro i izgledam bolje nego u zadnjih valjda 25 godina.
Sve je u glavi 😉

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2023., 19:57   #3840
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Valjda u deficitu? Čisto sumnjam da tebi fali kila.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na